Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
JaneLL
külaline

Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas JaneLL »

Tere,
palun abi.

Püstikus oli ummistus, radiaator teist talve külm. Kasutasin juhust ja vahetasin vana malmradiaatori uue alumiiniumradiaatori vastu. Tundub, et sodi on lõpuks mujale liikunud. Torudes nüüd jälle peale- ja tagasivool olemas.

Kohe, kui radiaator ühendada, siis radiaator läheb vett täis, automaatõhutusest tuleb õhk välja, kuid radiaator ei soojene. Termostaat ja ventiilid avatud asendis.

Mida ma valesti teen?

Ette tänades
Eva
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üks väidetest peab olema vale.
Kuna radiaator on uus ja õhk väidetavalt välja lastud siis on viga vana torustiku osas.
Kujuta ette kärestikulist mägioja ja tilkuvat veeniret. Kui mingi tilk juba kuskilt liigub siis võib märgata vee ringlust kuid see sõna iseenesest ei tee tuba soojaks.
5974
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Jaan 2017, 17:46
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas 5974 »

JaneLL kirjutas: Torudes nüüd jälle peale- ja tagasivool olemas.
Eva
Kuidas sa seda väidet kontrollisid?
Need mõlemad (peale- ja tagasivool) on olulides. Veelgi olulisem on tsirkulatsioon. Kas radiaator on täitsa külm või ainult osaliselt külm (esimene ots)?
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Malmradiaatori asemele alumiiniumradiaatori panek ei ole küll hea mõte. :eek:
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Äkki on uut radiaatorit paigaldades peale- ja tagasivool omavahel vahetusse läinud?
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vahetusse ei saa midagi minna ja see ei mõjuta palju midagi, sest kasutatakse nii alt sisse-ülevalt tagasi kui ülevat sisse-alt tagasi variante.
5974
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Jaan 2017, 17:46
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas 5974 »

Külaline kirjutas:Vahetusse ei saa midagi minna ja see ei mõjuta palju midagi, sest kasutatakse nii alt sisse-ülevalt tagasi kui ülevat sisse-alt tagasi variante.
Pole nõus, et ei mõjuta palju midagi. Olen sellist radiaatorit näinud ja võimsus oli 66% väiksem, tsirkulatsioon käis läbi esimese ribi (malm radiaator).
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

5974 kirjutas:Pole nõus, et ei mõjuta palju midagi. Olen sellist radiaatorit näinud ja võimsus oli 66% väiksem, tsirkulatsioon käis läbi esimese ribi (malm radiaator).
Mis jutt see on.Sellisel juhul pidi radikas koosnema vähemalt kahekümne viiest ribist ning ühendus oli tehtud ühest otsast.Kuni 7...8 ribilisel ei lange võimsus ka sellise ühenduse korral.
5974
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Jaan 2017, 17:46
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas 5974 »

Võib olla, et 66% oli palju. See pilt on valepidi tsirkulatsioonist, radikal on ka termopea. Külmemate ilmadega on kontrast isegi suurem.
Manused
IR_3550.jpg
IR_3550.jpg (69.29 KiB) Vaadatud 7274 korda
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Külaline kirjutas:
5974 kirjutas:Pole nõus, et ei mõjuta palju midagi. Olen sellist radiaatorit näinud ja võimsus oli 66% väiksem, tsirkulatsioon käis läbi esimese ribi (malm radiaator).
Mis jutt see on.Sellisel juhul pidi radikas koosnema vähemalt kahekümne viiest ribist ning ühendus oli tehtud ühest otsast.Kuni 7...8 ribilisel ei lange võimsus ka sellise ühenduse korral.
Teil mõlemal on nii õige kui ka ekslik arvamus.
5974
Õige kahetorusüsteemis ekslik ühetorusüsteemis.
Külaline
Õige ühetorusüsteemis ekslik kahetorusüsteemis.
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Tere!

Mul on Purmo Compact radiaator, millest läheb soojaks ainult väike torudepoolne osa.

Ilus pilt ka juurde:
Pilt

Ühtlasi on mul Flamco Flexvent automaatsed õhutusventiilid, mille ummistust esialgu kahtlustasin. Eemaldasin ventiili, kuid õhku siiski radikast ei tulnud. Tuli hulganisti leiget vett hoopis.

Andke nõu, mida teha ja kuidas radikas ühtlaselt soojaks saada? Tegemist 5-korruselise keskküttega maja 5. korruse radiaatoriga. Kõik teised korteri radiaatorid on ühtlaselt soojad. Radikas lihtsalt tuksis?
Viimati muutis masuurik, 28 Veebr 2017, 14:15, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kortermajas ühistu peab asjaga ühtse süsteemi järgi tegelema, mitte igaüks ei noki radikaid ja torusid nagu heaks arvab, muidu on selline pudru ja kapsad koos, et tuleb tervel majal süsteem välja vahetada.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas püstakud on tasakaalus?
Mine naabri juurde ehk mõne teise püstaku juurde (5. korrus) ja tee termopilt, kas pilt on sarnane?
Kui kõik püstakud on ühesugused ja ruumid ikka jahedad, siis kahtlustan pumpa (ei jätku survet), kui pump moodne ja seal "autoadapt" (isekohalduv) siis seadistaks püsirõhu ja tõstaks rõhku.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas teravat pilti ei ole ja rohkem püstaku poolt?
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Külaline kirjutas: 28 Veebr 2017, 14:15 Kas teravat pilti ei ole ja rohkem püstaku poolt?
Ei, see on ainuke pilt. Ülemine toru läheb kõrvaltuppa, kus radikas ilusti ühtlaselt soe ja alumine toru keerab suhteliselt kohe alumisse korterisse, kus pilt lõppeb.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Läheb või tuleb? : )
Kas radikatel on termostaadid?
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Ma ei ole kindel kumba pidi jookseb - olen seal liiga värske elanik. Termostaate ei ole, on aga Flamco Flexvent automaatsed õhutusventiilid. Õhutasin ka "käsitsi" üle ning eemaldasin korraks need automaatsed ventiilid. Ei midagi.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas lühistorul on ventiil?
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Vabandust minu võhiklikkust, kuid kas lühistoru on see sisse- ja väljavoolu vaheline toru? Seal on kraan.

Sain ka reaalse foto "sündmuskohalt":
Pilt
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas plb »

Ja mis siis saab, kui see pildil vertikaalsel torul nähtav kraan kinni keerata?
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Pole õrna aimugi. Arvasin, et see on ringluse säilitamiseks, kui tahaksin näiteks radikat eemaldada süsteemist mingil põhjusel. Kas oskate seletada, mis funktsioon tal igapäevaselt on? Olgu ta siis kinni või lahti? Ma arvan, et hetkel on kinni, kuid vaatan õhtul üle.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

masuurik kirjutas: 28 Veebr 2017, 15:11Pole õrna aimugi
Mingi loogilise mõtlemise kübeke võiks inimesel ikka olla.
Kui see kraan on kinni läheb KOGU vesi läbi radika, muud võimalust lihtsalt ei ole. Ja kui hakata seda vaikselt avama, mis siis küll toimub ... :scratch:
masuurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2017, 20:53
On tänanud: 1 kord

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas masuurik »

Küülaline kirjutas: 28 Veebr 2017, 16:25
masuurik kirjutas: 28 Veebr 2017, 15:11Pole õrna aimugi
Mingi loogilise mõtlemise kübeke võiks inimesel ikka olla.
Kui see kraan on kinni läheb KOGU vesi läbi radika, muud võimalust lihtsalt ei ole. Ja kui hakata seda vaikselt avama, mis siis küll toimub ... :scratch:
Pole vaja erutuda. Veendusin, et kraan on kinni, ehk siis kogu vesi peab jooksma läbi radiaatori. Täpselt nii ma oma loogilise mõtlemisega selle kunagi olen pannud, mida mulle ikka kübeke antud on. Paratamatult aga panevad veidrad ümber nurga küsimused endas kahtlema, sest ma ei ole küttespetsialist ja vastuste saamiseks ma olengi siin foorumis.

Kuna Teil on hulganisti loogilist mõtlemist, siis aidake välja mõelda, mis radikal viga on. Õhku sees ei ole. Mööda radikast vesi ei jookse. Mingi sisemine ummistus või lihtsalt vigane?
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas Elentino »

kas ülemine ja alumine kraan on ikka päris lahti? Arvan, et algselt on süsteem tasakaalustatud tervel püstakul selle torudevahelise kraaniga. Kui alumistel hakkab jahe, siis igaüks on kruvinud seda kraani nii palju kui heaks arvab. lõpuks üleval on küll rõhk, kuid tsirkulatsioon on minimaalne.
Elentino teostab üldehitust!
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Küttesüsteem/radiaator ei lähe soojaks

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Kas torud on soojemad või külmemad kui radikas? Kas kõik kolm toru on sama temperatuuriga või erinevad?
Lase õhutusest natuke rohkem vett välja joosta ja katsu siis torusid.
Soojuskaamera pildi järgi ütleks, et sisse tuleb ülevalt ja vee ringlus on liiga väike. See lihtsalt oletus.
Vasta