Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kütteprojekt
külaline

Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Kütteprojekt »

Tere. Palun targematel mulle selgitada kütteprojektis olevate temperatuuride tähendust. Kirjas on:
Siseruumid 21C
Pesuruumid 24C
Vesipõrandaküte 40C / 35C
Välistemperatuur -28C

Nüüd minu küsimus. Mul on gaasikatel, mis ei küta küttevett koguaeg, vaid teeb seda tsüklitena. Kas ma pean siis vee temperatuuridest võtma keskmise ja siis saan nö projektis mõeldud peale- ja tagasivoolu numbrid või?

Toon näite (ei ole seotud üleval olevate numbritega):
Kui katel kütab, on pealevool 36C, sama küttetsükli kõrgeim tagasivoolu temperatuur on 31C. Kui katel ei küta küttevett langeb pealevool tasapisi 26 kraadini, seejärel alustab katel uut küttetsüklit. Nüüd, kas need samad numbrid (36 ja 31) vastavad projektis olevatele numbritele? Või ma pean leidma keskmise:
pealevoolu puhul: 36+26/2=31C
tagasivoolu puhul: 31+26/2=28,5C

Ehk lühidalt, kas projekti kirjutatakse nö keskmised temperatuurid või konkreetsete küttetsüklite temperatuurid?
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Projekti kirjutatakse minu arust selle konkreetse katla ja sulle projekteeritud küttelahenduste temperatuurid mida suudetakse saavutada kuni -28 kraadini.
Maja tegelikud numbrid ja kasvukõvera saad aastaga välja joonistatud mis erineva välis temperatuuriga olema peaks.
Ehk siis projekteeritud ja reaalne tegelikkus võivad erineda.
Kütteprojekt
külaline

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Kütteprojekt »

Ma oletan, et sel hetkel kui koostati kütteprojekt ei teanud veel keegi, mis katel (täpne mudel jne) paigaldatakse. Seega, kui ma võtan veetemperatuuride keskmise, siis ma vast pigem saan need numbrid, mida projekteerija on laias laastus mõelnud.
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pakun et siseruumid 21 on mõeldud õhu temp. Põrand on ikka soojem nii 26-30 kraadi.
Vannitubades on sama temp vesi aga käib rohkem läbi või on tihedama sammuga. Arvestatud on elutegevuseks keskmiseid numbreid.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kütteprojekt kirjutas:Ma oletan, et sel hetkel kui koostati kütteprojekt ei teanud veel keegi, mis katel (täpne mudel jne) paigaldatakse. Seega, kui ma võtan veetemperatuuride keskmise, siis ma vast pigem saan need numbrid, mida projekteerija on laias laastus mõelnud.
Kui maja soe ja kõik toimib siis ei ole need numbrid praegust olulised.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas projekti tegija on pankrotis, et järgi uurida ei saa? :eek:
Kütteprojekt
külaline

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Kütteprojekt »

Eks ma küsingi.
Mõtlesin, et äkki on sellele mingi ühene vastus ja saan siit kiiremini kätte.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Vesipõrandakütte temperatuurid projektis

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kütteprojekt kirjutas:Eks ma küsingi.
Mõtlesin, et äkki on sellele mingi ühene vastus ja saan siit kiiremini kätte.
Mis gaasikatel sul on? Mis juhib sinu katla tööd - toa temp andurid?
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Vasta