valik kolme soojuspumba vahel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Külaline kirjutas: 24 Jaan 2017, 09:51
ehitusküsimused kirjutas:asi töötab. Esimene kuu tuli ca 1/4-1/5 vähem elektrikulu kusjuures toa temperatuuri sai tõstetud 17>22
Kas sul arvestit pole vahel?
Kas need pumbad ise elektrikulu ei näita?

Mul 140 ruuduse maja jaoks kaks õ/õ pumpa, kummalgi väike moodularvesti toitekaablil ees.
Selline http://www.esvika.ee/images/stories/fai ... aflet-.pdf
I korruse oma on võtnud 4 aastaga 9000 kWh, II korruse oma 3 aastaga 4500 kWh.

Lahtine planeering, soe õhk tõuseb üles, sestap II korruse pumba kulu väiksem.
II korruse jaoks pole muid küttekehi vaja, Esimene jääb jahedaks. Kasutan lisaks öiste kõige odavamate tundide elektrit põrandakütteks ja ka kaminat....
Vast piisaks ka teise pumba lisamisest I korrusele aga keeruline on sellele kohta leida.
Pole küll viitsinud manuaalis väga tuhnida, aga minu meelest see pump küll tarvitatud elektrikulu ei näita...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ehitusküsimused kirjutas: 20 Veebr 2017, 11:17jaanuari arve tuli ca 50% väiksem kui eelmisel aastal (2016 aastal= 128 eur ja 2017 aastal=65 eur
Kas see tähendab, et eelmistel aastatel kütsid otse-elektriga ja see on kogu elektri arve?
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Praktiliselt sel pinnal muid elektri kulusid polegi peale kütmise. Eelmine aasta kütsin õliradikatega ja toas oli vaevalt +17. Nüüd on 24 kraadi ja küttearve poole väiksem... Selle aasta jaanuar on vist ikka ka soojem kui oli eelmisel aastal... Aga soojuspumbaga teeb ikka mõistlikum välja pikema aja peale. Eks näeb muidugi palju tuleb seadmest kulusid (rikked, hooldus) jne. Aga praegu on küll hea meel, et sai investeering tehtud.
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

Olen pumpasid paigaldanud 8 aastat. Firma kus töötan müüb kõiki brände ja midagi maale ei too. Seega on võrdlus erapooletu. Aastate jooksul on tekkinud kindlad seadmed mida lihtsalt müügimeestele meeldib rohkem müüa, sest nendega on probleeme vähem ja garantiiküsimuste menetlemine lihtsam.
Panen tuntumad firmad seadmest tingitud garantiijuhtumite sageduse järgi ritta. Olgu öeldud, et kui Teil on mõne seadmega halb kogemus, siis 95% juhtudest on tegu paigalduse praagiga. Et kellelegi ei tunduks, et ma mõnda tootjat väga maha teen, siis esimese koha garantiijuhtumite % on umbes 0.2% ja viimase oma 2%. seega tegelikult on lõpptarbja rikkis masin lihtsalt ebaõnn. Kui paigaldada 100 soojuapumpa kuus, siis hakkab seda vahet tundma.

1. toshiba. puhub erinevalt kõigist teistest välja isegi kuni 65 kraadi. Teised suudavad saavutada heal juhul 55 aga üldiselt 45-50. Viimati oli garantiijuhtum aastal 2013 vist. Niisama polegi pidanud remontima.
2. Mitsubishi. Esimesega on küll suur vahe aga muidu väga tip top masinad
3. Panasonic - Fujitsu. 7aastat tagasi pandud panadega ja enne seda oli palju probleeme. Sama teema fujitsudega. nüüd on mõlemad ree peale saanud.
4. Samsung.väljanägemiselt on samsung jungfrau pikka puuga kõigist ees. suudab ime kombel 0 kraadise siseruumi kütta tunni ajaga soojaks kui väljas on -20.
5. daikin - ei oskagi nüüd arvata kas see oli juhus, aga vahepeal mõtlesime et müüme ka daikinit, kuid loobusime sellest, kui 30st paigaldatud seadmest kolmel oli defekt. Tegu polnud tüüpveaga, täitsa erinurkades olid vead. võibolla järgmised 300 oleks korras olnud :D

Kui oleks vaja seadet mis hoiaks +10c siis usaldada saab ainult Samsungi ja Toshibat.Kõigi teistel on sellega probleeme.

Lugeain korra teksti läbi ja tundus suht toshiba müügimehe jutt. Kusjuures toshibat olen paigaldanud vist isegi kõige rohkem. Tegelikult näeb kohe ära mis seadmega on tegu, kui seda paigaldad.Seest võivad seadmed erineda nagu Stockman ja Grossi pood. Küsige kui midagi spetsiifilist soovite teada. Mul seda infot jagub :D. Siiani olin suvaline vend aga nüüd kui selle foorumi avastasin, siis saan ka tarka panna.

NB! cooper&hunter, Gree, Nordcel, Midea ja Alpic Air on seadmed mida meie ise ei paigalda aga remontima kutsutakse neid kõige rohkem. Kui teiste seadmete puhul soovitan valida sihtotstarbekuse ja lisade järgi, siis nende viimaste vahel ei soovira valida. Jutt käis kütmisest, jahutada suudavad nad kõik.
kruvi keeraja
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Tere
kõige põnevam asi jäi juskui kirjutamata, et mis need vead siis oleks täpselt.
Mille vastu paigaldusel eksitakse kõige rohkem? ning mis komponendid eri pumpadel kõige sagedamini alt veavad.
eeh jah..
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas eeh jah.. »

to:SP tehnik

Mis Toshiba mudelit soovitad ca 90m2 kütmiseks? :hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Paigaldusel ei viitsita teha gaasi lekke kontrolli. (seda saab mitut moodi teha). Tulemuseks võib paari aastaga gaasi hulk väheneda ja SP hakkab tihti kummaliselt käituma, rääkimata piisavast kütmisest.
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

eeh jah.. kirjutas: 10 Juun 2017, 09:38 to:SP tehnik

Mis Toshiba mudelit soovitad ca 90m2 kütmiseks? :hello:
Üldjuhul on kõigil tootjatel 1 tippmudel. Panal HZ, mitsul FH ja Toshibal hetkel RAS35G2KVP-ND. Hetkel on parim. Eeslmine oli RAS10PAVP millest sai mu toshiba armastus alguse. Sellel oli -20 juures kasutegur 2.4...
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

kruvi keeraja kirjutas: 09 Juun 2017, 08:39 Tere
kõige põnevam asi jäi juskui kirjutamata, et mis need vead siis oleks täpselt.
Mille vastu paigaldusel eksitakse kõige rohkem? ning mis komponendid eri pumpadel kõige sagedamini alt veavad.
Pana Hz mudelitel on välisosa plaadid ja paisuka mootorid. vanasti oli panade põhiline viga siseosa ventika mootori laagrid-enam mitte.
Fujitsul on ka pcb plaatidega valdavalt probleeme olnud.
Daikini kohta ei saa statistiliselt väita.

Enamus kõik probleemid on ikkagi elektroonikaga. Kompressorid ja mootorid reeglina ei jama.

Paigalduse praake on oluliselt rohkem.
Kuna oleme käinud igasugu sossseplust parandamas, siis selliste vigade peale, kus trassi pole vakumeeritud ma isegi ei hakka aega raiskama.

Üldjuhul ei kontrollita trassi hermeetilisust rohkem, kui oodatakse 10 min ja vaadatakse kas vaakum püsib. Selline test annab kindluse, et nädala jooksul ei tohiks gaas välja lekkida.
Sise- ja välisosa vaheline toru on umbes meetrine. Miinimum on 3m. Gaasi rõhud pole nii õiged, arved suuremad ja kompressori müra võib siseosasse kanduda.
Paigalduse käigus läheb paar sutsakat gaasi lendu- ah mis seal ikka, töötab küll ja errorit ei anna ju :)
Seade pannakse liiga lae lähedale. Ei saa vabalt õhku peale.
Seadme asupaik muidugi on tihti täitsa selline, et ilmselt klient ilu järgi valis :D näiteks olen näinud siseosa ahju kohal. Siis kütad ahju ja SP ei hakka enne kütma kui soojamüüri kohal on temp alla soovitud C. Anduril on ju hea soe ahju kohal.
Makrot pole lastud, seadmed kompressori poole viltu, torudel jõnksud sees (seade töötab pikka aega nagu kõik oleks korras. Tegelikult see rikub seadet ja küttevõimsus võib oluliselt langeda) jne.
kõik R32 gaasiga seadmete toruühenduaed tuleb siseruumides joota. Paljud seda ei teagi.
Vahepeal jääb mulje, et paigaldama võetakse täitsa suvalisi vendi kes oskavad tellitavat võtit kasutada.
eeh jah
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas eeh jah »

tänud info eest! :wave:
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Krt :D Olin just Daikini 35 mudeli peale välja minemas ja nüüd lugedes jälle kõhklused (peab vist vähem lugema)
Et siis Daikin vs Daisekai 8 35 mudelid. Kumba võtta? Mis küttevõimsus daisekail -15 ja -25 juures on? Daikinil kirjade järgi -25 juures 3kw võimsust.
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

Külaline kirjutas: 18 Juun 2017, 20:31 Krt :D Olin just Daikini 35 mudeli peale välja minemas ja nüüd lugedes jälle kõhklused (peab vist vähem lugema)
Et siis Daikin vs Daisekai 8 35 mudelid. Kumba võtta? Mis küttevõimsus daisekail -15 ja -25 juures on? Daikinil kirjade järgi -25 juures 3kw võimsust.
Daikini enda andmed ütlevad näiteks 25K mudeli kohta -25 kraadi juures 3,04 kw. Aga sõltumatud uurimiskeskused kes neid testivad on saanud tulemuseks 2.04kw. Võibolla on kogemata näpukas tulnud ja kahe asemele on pandud 3 :D. Toshiba 25 mudeli küttevõimsus 2.0kw ja cop 2,1 (selle sama uurimiskeskuse nimega Eurovent andmed).

Daikini enda andmete järgi on neil 25k mudelil -25C juures kasutegur 1,68.

Eurovent ütleb et daikin on A++ ja Toshiba A+++ seade.

Ma eriti ei usalda neid Daikini andmeid, kuna paljudes nende enda materjalides on need ka erinevad.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käisin pärnus mulle teadaolevad müügikohad läbi ja küsimusele daikin vs toshiba jäi peale tosihiba . Kuna pidi palju garantii remonti olema. Seega võtan selle daisekai 8 ära ja rohkem nendest pumpadest ei loe midagi :D
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2017, 16:55 Käisin pärnus mulle teadaolevad müügikohad läbi ja küsimusele daikin vs toshiba jäi peale tosihiba . Kuna pidi palju garantii remonti olema. Seega võtan selle daisekai 8 ära ja rohkem nendest pumpadest ei loe midagi :D
Ma olen lausa imestunud, et sellise vastuse said. Üldjuhul keegi väga Toshibat ei müü. Daikin ikka palju populaarsem kuna maaletooja näeb usinamalt vaeva.
Ja nüüd tuleb müügimehe jutt :D

Mis hind oli? Tahad teen ühe haltuura otsa?
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii et Daikini, Mitsubishi ja Panasonicu vahel võitis Toshiba :D
Uksetiim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Juun 2017, 17:34
Kontakt:

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Uksetiim »

Väga kasulik info, aitäh jagamast.

Veensid Toshiba poole vaatama uue pumba valikul.
SP tehnik kirjutas: 08 Juun 2017, 23:57 Olen pumpasid paigaldanud 8 aastat. Firma kus töötan müüb kõiki brände ja midagi maale ei too. Seega on võrdlus erapooletu. Aastate jooksul on tekkinud kindlad seadmed mida lihtsalt müügimeestele meeldib rohkem müüa, sest nendega on probleeme vähem ja garantiiküsimuste menetlemine lihtsam.
Panen tuntumad firmad seadmest tingitud garantiijuhtumite sageduse järgi ritta. Olgu öeldud, et kui Teil on mõne seadmega halb kogemus, siis 95% juhtudest on tegu paigalduse praagiga. Et kellelegi ei tunduks, et ma mõnda tootjat väga maha teen, siis esimese koha garantiijuhtumite % on umbes 0.2% ja viimase oma 2%. seega tegelikult on lõpptarbja rikkis masin lihtsalt ebaõnn. Kui paigaldada 100 soojuapumpa kuus, siis hakkab seda vahet tundma.

1. toshiba. puhub erinevalt kõigist teistest välja isegi kuni 65 kraadi. Teised suudavad saavutada heal juhul 55 aga üldiselt 45-50. Viimati oli garantiijuhtum aastal 2013 vist. Niisama polegi pidanud remontima.
2. Mitsubishi. Esimesega on küll suur vahe aga muidu väga tip top masinad
3. Panasonic - Fujitsu. 7aastat tagasi pandud panadega ja enne seda oli palju probleeme. Sama teema fujitsudega. nüüd on mõlemad ree peale saanud.
4. Samsung.väljanägemiselt on samsung jungfrau pikka puuga kõigist ees. suudab ime kombel 0 kraadise siseruumi kütta tunni ajaga soojaks kui väljas on -20.
5. daikin - ei oskagi nüüd arvata kas see oli juhus, aga vahepeal mõtlesime et müüme ka daikinit, kuid loobusime sellest, kui 30st paigaldatud seadmest kolmel oli defekt. Tegu polnud tüüpveaga, täitsa erinurkades olid vead. võibolla järgmised 300 oleks korras olnud :D

Kui oleks vaja seadet mis hoiaks +10c siis usaldada saab ainult Samsungi ja Toshibat.Kõigi teistel on sellega probleeme.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

SP tehnik kirjutas: 22 Juun 2017, 12:45
Külaline kirjutas: 21 Juun 2017, 16:55 Käisin pärnus mulle teadaolevad müügikohad läbi ja küsimusele daikin vs toshiba jäi peale tosihiba . Kuna pidi palju garantii remonti olema. Seega võtan selle daisekai 8 ära ja rohkem nendest pumpadest ei loe midagi :D
Ma olen lausa imestunud, et sellise vastuse said. Üldjuhul keegi väga Toshibat ei müü. Daikin ikka palju populaarsem kuna maaletooja näeb usinamalt vaeva.
Ja nüüd tuleb müügimehe jutt :D

Mis hind oli? Tahad teen ühe haltuura otsa?
Pump paigaldusega + 8m trassi ja kondentspump tuli 1590.-
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas anto »

Siin samas foorumis ühe teise teema all (nimega "NIBE 1255 tennide aktiveerimine") mainis üks kodanik, et maksis esimese maakütte seadme eest 135k EEK ehk €8.8k (+ kollektor veel eraldi), nüüd 11 aastat hiljem teise eest €9.2k.
Viies tolle jutu kokku selle teema all esinenud kommentaaridega a la "õhksoojuspump on saast, sest see müriseb, puhub kõvasti ja üldse - see pole mingi küttesüsteem", tunnen kohustust natuke oma kogemust jagada.

Nimelt, kui maja korralikult ära soojustada (fassaad, katus, korralikud aknad panna, soojustagastusega vent paigaldada jne), siis piisab paarist õhksoojuspumbast. Kusjuures, ka kõige külmemal ajal piisab, kui pumbad puhuvad vaid 50% kiirusega. Kuna koormus on väike, siis on õhuvoolu tunda vaid otse pumba all seistes. Samal põhjusel pole ka müra praktiliselt kuulda. Jutt käib siis korralikest pumpadest. Konkreetseid tootjaid ei hakka nimetama, sest neid jagub!

Nii et minu soovitus oleks igasuguse maakütte jms asemel see raha pigem maja soojapidavusse investeerida! Ülejäänud summa eest aga kaks õhksoojuspumpa osta (üks pump per korrus) ja ongi kõik!

Küttesüsteem on sisuliselt vaid soojuskadude kompenseeerija. Ideaalis, kui soojuskadusid poleks, poleks ka küttesüsteemi vaja. Nii et kogu selle loo juures tuleks mõtlemist alustada mitte küttesüsteemi poolt, vaid soojuskadude poolt, s.t. kuidas neid vähendada.
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

Külaline kirjutas: 23 Juun 2017, 00:13
SP tehnik kirjutas: 22 Juun 2017, 12:45
Külaline kirjutas: 21 Juun 2017, 16:55 Käisin pärnus mulle teadaolevad müügikohad läbi ja küsimusele daikin vs toshiba jäi peale tosihiba . Kuna pidi palju garantii remonti olema. Seega võtan selle daisekai 8 ära ja rohkem nendest pumpadest ei loe midagi :D
Ma olen lausa imestunud, et sellise vastuse said. Üldjuhul keegi väga Toshibat ei müü. Daikin ikka palju populaarsem kuna maaletooja näeb usinamalt vaeva.
Ja nüüd tuleb müügimehe jutt :D

Mis hind oli? Tahad teen ühe haltuura otsa?
Pump paigaldusega + 8m trassi ja kondentspump tuli 1590.-
Peab tunnistama, et see on päris hea hind mille said, arvestades lisatarvikuid.

Aga pole hullu, alati saab parem olla :)

Kirjuta mulle kihlvedu.kihlvedu@mail.ee
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Natuke hilja lugesin teie pakkumist. Pump üleval juba. Aga sellegipoolest tänan info ja pakkumise eest.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anto kirjutas: 26 Juun 2017, 11:46 igasuguse maakütte jms asemel see raha pigem maja soojapidavusse investeerida! Ülejäänud summa eest aga kaks õhksoojuspumpa osta (üks pump per korrus) ja ongi kõik!
Minu msp soojendab lisaks tarbevett ja maakontuur hoiab mutid eemal. Toas vaikne ja õues ka. Igale oma :).
anto kirjutas: 26 Juun 2017, 11:46 Küttesüsteem on sisuliselt vaid soojuskadude kompenseeerija. Ideaalis, kui soojuskadusid poleks, poleks ka küttesüsteemi vaja. Nii et kogu selle loo juures tuleks mõtlemist alustada mitte küttesüsteemi poolt, vaid soojuskadude poolt, s.t. kuidas neid vähendada.
Parima tulemuse saamiseks tuleks vaadata maja ehitusmaksumust ja kasutuskulusid kui tervikut. Soojuskadudeta maja on võimalik aga ei ole majanduslikult mõistlik.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Inspireerituna sellest teemast siin , lugesin soomlaste soojuspumba foorumeid , ning kummaline küll , eriti arvestades nende suhteliselt külmemat kliimat , kiitsid soomlased hiinlaste gree hansolit , samas kurtes , et müüakse gree hansoli originaaltoote sildi all mingeid nn. koopiaid.
õpu
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas õpu »

Iga ... kiidab oma ... Oleneb kus piirkonnas mingi tootja kiitjad enamuses on. See peaks ju olema teada fakt, et tegelikult pole erinevate reklaamkirjadega pumpadel erilist vahet. Sisuliselt on süsteem ju nagu külmkapil. Ei julgeks küll väita, et nüüd Samsungi külmik on kindlasti parem ja effektiivsem kui Panasonic, Electrolux, LG...
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

On küll vahed vahel.
Kiitjaid või laitjaid on väga erineva taustaga. Mõnikord on ametlik maaletooja pahane et tuuakse nn valesid õhksoojuspumpasid. Kuid see võib olla ka põhjendatud sest erinevatele turgudele komplekteeritakse erinevad seadmed kuigi pealtnäha on sama toode. Tihti on sellistel seadmetel puudu kompressori karterisoendus ja välisosa põhja soendus koos nende juhtautomaatikaga. Tavaline inimene seda vahet ei märka enne kui talvel probleemid käes ja väikene edu hinnas on muutunud veidi suuremaks hävinguks.
Ka on näiteks võimalik kvaliteedi vahe ventilaatorite ning teiste sarnaste komponentide osas.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Dilemma
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Dilemma »

Kellelgi kogemusi uuemate mudelite Toshiba Daiseikai 9 RAS35 või Daikin FTXTM40M-ga? Soov paigaldada uude 100m2 avatud planeeringuga 1.5 kordesse majja, toetav küte salvestav ahi.
Vasta