valik kolme soojuspumba vahel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paigalda, milles probleem?
flak
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas flak »

SP tehnik, kas multi-split õs pumpadega on ka kokkupuuteid olnud, pean eelkõige silmas Mitsu Heavy ja Electric mudeleid?
Tänud!
Vombat
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Vombat »

Kellel kogemsui uuemate Panasonicu HZ seeriaga?

Eelkõige köidab, et mingil määral kütab veel võrreldavatest kõige suurema külmaga ja SCOP ka tõhusam.

SP tehnik, mis sellest vaatevinklist arvad või mis oleks aastal 2018 parem valik?

https://kampaania.bestair.ee/panasonic-hz25.html
SP Tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP Tehnik »

flak kirjutas: 08 Sept 2018, 20:24 SP tehnik, kas multi-split õs pumpadega on ka kokkupuuteid olnud, pean eelkõige silmas Mitsu Heavy ja Electric mudeleid?
Tänud!
Eks ma olen igasuguste pumpadega jõudnud siin karjääri jooksul tegeleda.
Multi-spliti tegelikult kütmiseks üldse väga ei soovitaks. Jahutuse puhul pole väga vahet.

Multi-spliti miinused:
1.Mida võimsam on kompressor, seda väiksem on kasutegur.
2.Multisplit ei küta üle -15 kraadi. On olemas üks Mitsubishi Electricu mudel mis kütab kuni -25, aga selle hind on selline, et hoia piip ja prillid. Odavam oleks osta 2 eraldi tippseadet. Kui mitsubishiga peaks peale garantiiaega midagi juhtuma, siis jääte koheselt vaeseks. Viimase aasta jooksul on mul olnud mitmeid juhtumeid, kus äikese tõttu on seadmete PCB plaadid rikkis. Mitsubishi plaadi hind on umbes 600€ (see kehtib ka ühe siseosaga mudelite puhul). Kõigil teistel umbes 3 korda odavam.
3.Toruühendusi on palju rohkem ja kui üks neist lekib, siis on terve seade tühi. Gaasi hinnad on nüüd teadupärast tõusnud ligi 10 korda ja enam pole seadme täitmine rahalises mõttes pisiasi. Tasuks vaadata pigem R32 gaasiga seadmete poole. Selle hind pole nii laes.

Hiljuti oli mul üks klient kellel oli 5 siseosaga multispli. Välisosa kompa oli rikkis. Esiteks on selle remont hirmkallis ja kompa vahetusele ei saa anda mingit garantiid. Ta otsustas uue kasuks. Kuna juba paigas olevatele siseosadele enam sobiliku välisosa ei saanud, siis seisavadki tal seinal täiesti töötavad aga kasutud siseosad. Sellised vead, mille tõttu võib seadme sisuliselt kasutuskõlbmatuks nimetada, on reeglina tingitud alati välisosast.

Kokkuvõtteks võib öelda, et multispliti kasutage kas jahutuse puhul, või kütmiseks siis, kui tõesti ei saa lihtsalt rohkem välisosasid paigaldada, muinsuskaitse või ühistu pärast.

:hello:
flak
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas flak »

SP Tehnik kirjutas: 20 Okt 2018, 14:06
Eks ma olen igasuguste pumpadega jõudnud siin karjääri jooksul tegeleda.
Multi-spliti tegelikult kütmiseks üldse väga ei soovitaks. Jahutuse puhul pole väga vahet.

Multi-spliti miinused:
1.Mida võimsam on kompressor, seda väiksem on kasutegur.
2.Multisplit ei küta üle -15 kraadi. On olemas üks Mitsubishi Electricu mudel mis kütab kuni -25, aga selle hind on selline, et hoia piip ja prillid. Odavam oleks osta 2 eraldi tippseadet. Kui mitsubishiga peaks peale garantiiaega midagi juhtuma, siis jääte koheselt vaeseks. Viimase aasta jooksul on mul olnud mitmeid juhtumeid, kus äikese tõttu on seadmete PCB plaadid rikkis. Mitsubishi plaadi hind on umbes 600€ (see kehtib ka ühe siseosaga mudelite puhul). Kõigil teistel umbes 3 korda odavam.
3.Toruühendusi on palju rohkem ja kui üks neist lekib, siis on terve seade tühi. Gaasi hinnad on nüüd teadupärast tõusnud ligi 10 korda ja enam pole seadme täitmine rahalises mõttes pisiasi. Tasuks vaadata pigem R32 gaasiga seadmete poole. Selle hind pole nii laes.

Hiljuti oli mul üks klient kellel oli 5 siseosaga multispli. Välisosa kompa oli rikkis. Esiteks on selle remont hirmkallis ja kompa vahetusele ei saa anda mingit garantiid. Ta otsustas uue kasuks. Kuna juba paigas olevatele siseosadele enam sobiliku välisosa ei saanud, siis seisavadki tal seinal täiesti töötavad aga kasutud siseosad. Sellised vead, mille tõttu võib seadme sisuliselt kasutuskõlbmatuks nimetada, on reeglina tingitud alati välisosast.

Kokkuvõtteks võib öelda, et multispliti kasutage kas jahutuse puhul, või kütmiseks siis, kui tõesti ei saa lihtsalt rohkem välisosasid paigaldada, muinsuskaitse või ühistu pärast.

:hello:
Aitäh info eest SP Tehnik!

Mitsubishi Electric varuosad pidid olema väga kallid, Mitsubishi Heavy omad aga märksa mõistlikuma hinnaga, seda mainiti mulle mitme müüja poolt.
See 2-ne multisplit, mis pidavat garanteeritult töötama -25°C juures ametlike andmete järgi on Mitsubishi Electric MXZ-2E53VAHZ.
Selle mudeli võimekus Eurovent testide järgi sellisel temperatuuril erilist muljet ei avalda:
TOL Runing Test
TOL -25.0 °C
COP @ TOL 1.34
Ph @ TOL 2.4 kW

Kahjuks pole andmeid võimekuset -15°C juures, oleks hea võrdlusmoment. Eks töötavad ka teised mudelid -25°C juures, mis tehase ametlike andmete järgi -15°C töötemperatuuriks on märgitud, ka seda mainiti mitme müüja poolt mulle, iseasi mis kasutegurist järgi on jäänud.

Mis aga gaasi puudutab, siis polevat mingit probleemi R410A gaas välja vahetada R32 gaasi vastu, seda ka mulle kinnitati. Niisama lambist pole seda muidugi mõtet teha kui süsteem töötab korralikult.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist.
Nii lihtne see töögaasi R410A vahetamine R32 töögaasi vastu vahetamine nüüd ka pole , et vana minema ja uus asemele , sest lisaks gaasile on seadmes ka õli ja õli mis sobib R410A gaasiga ei pruugi sobida R32 gaasiga kokku . Välismaise "kirjanduse" andmetel maadleb Gree nimeline tootja õli ja töögaasi kokkusobitamise probleemiga ( seadmed küll töötavad , aga seadmete eluiga jäävat lühikeseks) .
SP tehnik
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas SP tehnik »

Nii on jah. Lisaks on R32 tuleohtlik, R410a ei ole. Vastavalt tuleohtlikule gaasile on ka seadmete ehitus natuke erinev. Niisama lihtsalt neid tegelikult asendada ei tohi. Kui lihtsalt vaja sutsakas juurde lasta, siis ilmselt pole hullu. Ma olen ise katsetamise käigus r22 seadmesse lasknud sisse r410, r22 ja r134 segu. Läks tööle kyll :D
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

https://www.engineeringtoolbox.com/refr ... d_902.html
Siit saab hea ülevaate milliseid gaase võib asendamiseks kasutada. Soovitav on et asendatava gaasi füüsikalised parameetrid (olilisemad keemispunkt ja kriitikal temperatuur) oleksid ligilähedased. Võib ka segusi kasutada, kuid siis peate segamiseks õigeid koguseid oskama kokku mixida, see on ülejõu käiv ülesanne (peab oskama koguseid arvutada).
Omaette teema on õlid - seda tuleb üle kontrollida gaasi ja õli andmikest kas neid võib koos kasutada ja kui ei või siis miks.
Tuleohtlikusega on ka kiiks - lisades põlevat gaasi (segu mixides) väikeses koguses mittepõlevale gaasile siis ei ole segu põlev ega plahvatusohtlik. Kuid seda teatud ulatuseni.
Ja paljud gaasid ise on segugaasid (R410 on segugaas).
https://en.wikipedia.org/wiki/R-410A
koosneb R-32 ja R-125
Vasta