valik kolme soojuspumba vahel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Külaline kirjutas:No tõesti õhksoojuspumbad on ju viimane variant, kui tõesti mitte midagi muud kasutada ei saa mingil põhjusel. Miks peaks vabatahtlikult oma elamisse mürisevat ja rõvedalt õhku (tuult) puhuvat masinat, see küttesüsteem ei ole eluhoonete jaoks üldse hea, säästuvariandiks jah ajutiselt küll sobib.
Olen 11 aastat elektriradikatega kütnud, sest muud varianti selles majas kütmiseks pole... Kui oleks mingi teine variant küttesüsteemi tegemiseks, siis oleksin seda juba kasutanud. Kas sa arvad, et elektriradikatega küttes tulevad elektriarved normaalsed?
Eks võiks ju ka õhk-vesi variandi panna, kui rahakotis seda krabisevat rohkem oleks> sel juhul, mis vahet sel on, mis radika või põranda soojaks kütab? Miks ta siis ei sobi eluhoonete kütteks?
Benno
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Benno »

Külaline kirjutas:
ehitusküsimused kirjutas:Mida soovitate:
FTXLS-25K / hind koos paigaldusega 1 510 eur
FTXL-25JV / hind koos paigaldusega 1 250 eur
Nii palju, kui mina aru saan, siis ühel on posu lisasid 300 euri eest ja teisel pole... Või on miski oluline vahe ka?
Mugavust tagavate funktsioonide kõrval on olulisem see, et odavama mudeli efektiivsus ja küttevõimusus on märgatavalt nigelamad.
Vt. Eurovent testitulemusi.
RXLS25M / FTXLS25K3 : http://www.eurovent-certification.com/e ... _affiche=7
RXL25M3 / FTXL25JV : http://www.eurovent-certification.com/e ... _affiche=6
Linkidest jäi silma et 2016/17 mudel FTXM tulemused seal avaldatud. Ehk siis uusim mida Eestis veel isegi müügil ei tundu olevat kuskil. Bulgaariast saaks üliodavalt :)

http://www.daikin-sofclima.com/bg/products/127.html

FTXM25M 1780 Bulgarian Lev equals 910.64 Euro

Veidi põhja poole tulles hakkavad hinnad kallinema. Leedus juba 1261 EUR https://daikaras.lt/daikin-ftxm25m-rxm2 ... cionierius

Selleks ajaks kui Eestis müüki jõuab kahtlemata on veel midagi juurde keevitatud, ikkagi uus ja A+++
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Benno kirjutas:
Linkidest jäi silma et 2016/17 mudel FTXM tulemused seal avaldatud. Ehk siis uusim mida Eestis veel isegi müügil ei tundu olevat kuskil. Bulgaariast saaks üliodavalt :) .... ikkagi uus ja A+++
Kesk-Euroopa kliimasse sobivad mudelid (kasutamiseks kuni -15C) ongi tavaliselt odavamad ja FTXM25M-l on ka märgatavalt väiksemad küttevõimsuse piirid, max 4,7 kW. Põhjamaadele loodud mudelil (kasut. kuni -25C) FTXLS25K / RXLS25M on max küttevõimsus 6,6 kW.
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas mattu »

http://www.abckliima.ee/tooted/ohksoojuspumbad/1118
aga see pump, eelnevatega võrreldes?
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kood: Vali kõik

Olen 11 aastat elektriradikatega kütnud, sest muud varianti selles majas kütmiseks pole... Kui oleks mingi teine variant küttesüsteemi tegemiseks, siis oleksin seda juba kasutanud. Kas sa arvad, et elektriradikatega küttes tulevad elektriarved normaalsed?
Eks võiks ju ka õhk-vesi variandi panna, kui rahakotis seda krabisevat rohkem oleks> sel juhul, mis vahet sel on, mis radika või põranda soojaks kütab? Miks ta siis ei sobi eluhoonete kütteks?
Arved tulevad vastavalt hoone soojakadudele ehk kui hästi on soojustatud, kui head akanad/uksed...
Kas ei lugenud, siis et õhksoojuspump on mürisev ja rõvedalt õhku (tuult) puhuv seade, kas tahad omale sellist elamisse? :doh:
Kurivaim
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Kurivaim »

Tolmuimejad ning vanemad külmikud on veel brutaalsemad aparaadid. Nõrganärvilistel soovitan ka sisepõlemismootoritest eemal hoida, kõndige parem jala.

Tehke uues teema. Hea meelega arutaks seal. Siin on teised küsimused päevakorras.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega tolmuimejad ei tööta öösel magamise ajal ning külmik ei ole kõrva vastas kui telekat vaatan. :wave: Õhksoojuspump aga teeb koguaeg rõvedat müra ja puhub tuult. :(
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas admin »

Sitt pump siis sul või valesti paigaldatud. Eelmises elamises, kolmetoalises korteris oli ka õhk-õhk soojuspump ja ei olnud seda kuulda ega õhuliikumist tunda. Oli ainuke küte/jahutus ja temperatuur aasta ringi stabiilselt +24 celsius.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Ega tolmuimejad ei tööta öösel magamise ajal ning külmik ei ole kõrva vastas kui telekat vaatan. :wave: Õhksoojuspump aga teeb koguaeg rõvedat müra ja puhub tuult. :(
Hõredas elamises kütteseade peabki kõvasti vaeva nägema.
Kui ka ventilaator on tasakaalust väljas (kas siis tootmisvea või saasta tõttu) siis müra kerge tulema.
:hello:
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Kas ma saan õieti aru, et õ-õ soojuspumba puhul me räägime eraldi agregaatidest: sise- ja välisosa. Ehk kui müügimees räägib õ-õ pumbast Daikin Nordic FTXLS-25K siis tegelikult räägib ta õ-õ pumbast FTXLS25K2V1B / RXLS25M2V1B ?
Ja kas see on tavapärane, et agregaate tuleb paigaldama 1 paigaldusmees nagu minu puhul juhtus, kus pidin ise appi minema, et välisseade paigale tõsta... :scratch:
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

1) jah

2) mul on kah alati paigaldanud 1 mees... aga jaksas ise paika tõsta...
A.S.
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Mõnes firmas polegi rohkem mehi, lisaks müügipreili vaid laua taga.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

A.S. kirjutas:Mõnes firmas polegi rohkem mehi, lisaks müügipreili vaid laua taga.
See on üks kolmest Eesti tuntumast õ-õ pumpasid pakkuvast firmast, mitte mõni nurgatagune tegija... Ma olen küll ise natsa üllatunud. Minu meelest on antud seadmed piisava kaaluga ja paigaldamine piisavalt mahukas, et 2-meest oleks asja kallal...
kruvi keeraja
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Minul käisid kaks meest, üks asjatas toas siseosaga, teine väljas välisseadmega. Sai lihtsalt kiiremini töö tehtud.
jutu sees jäi kõrva, et standardpaigalduse juures planeerivad u. 2h tööd, Hooajal panevad u. 4 pumpa päevas.
sel juhul on kaks meest väga mõistlik, kui aga kahe mehe ressursi pidevalt ära ei kasuta, siis on teine mees lihtsalt lisakulu. väikesele firmale, mis tegutseb kuskil perifeerias.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

No nii, siis 3.-ndat päeva Daikin Nordic FTXLS-25K omanik ja tänu juba vist esimene jama. Kaks päeva seade töötand ja kui lõuna ajal koju läksin, siis välisosa juurest kummaline heli> justkui plõksus... Ei tea, kas on normaalne asi või peaks müüaga ühendust võtma...
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas praanik »

välis seade ise sel hetkel ei töötand kui seda nn. veidrat heli tekitas?
Sulatmise ja teiste töötsüklite vahel võib kuulda nii sise kui välisoasast igasugu põnevaid helisid. see on täiesti normaalne.
Kui see heli on pidevalt, siis vbl võib mingi anomaalia ka seal olla
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

justkui mingi relee plõksub... Ja kohe päris häirivalt> mingist vaiksest ventilaatori vurinast küll ainult rääkida ei saa. Aga mul pole ka sellist vigurit varem olnud kah... Plõkusb ainult töötamise ajal ja ka mitte kogu aeg. Kui hakkan vinguma ja saadavad kellegi vaatama, siis äkki ei plõksugi. Sitt lugu... Mingi fantoomviga> need on alati kõige hullemad.
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

asi töötab. Esimene kuu tuli ca 1/4-1/5 vähem elektrikulu kusjuures toa temperatuuri sai tõstetud 17>22
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ehitusküsimused kirjutas:asi töötab. Esimene kuu tuli ca 1/4-1/5 vähem elektrikulu kusjuures toa temperatuuri sai tõstetud 17>22
Kas sul arvestit pole vahel?
Kas need pumbad ise elektrikulu ei näita?

Mul 140 ruuduse maja jaoks kaks õ/õ pumpa, kummalgi väike moodularvesti toitekaablil ees.
Selline http://www.esvika.ee/images/stories/fai ... aflet-.pdf
I korruse oma on võtnud 4 aastaga 9000 kWh, II korruse oma 3 aastaga 4500 kWh.

Lahtine planeering, soe õhk tõuseb üles, sestap II korruse pumba kulu väiksem.
II korruse jaoks pole muid küttekehi vaja, Esimene jääb jahedaks. Kasutan lisaks öiste kõige odavamate tundide elektrit põrandakütteks ja ka kaminat....
Vast piisaks ka teise pumba lisamisest I korrusele aga keeruline on sellele kohta leida.
panasonicust
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas panasonicust »

Ei mina usu, et Panasonicu tehas on oma suhtumist. Klient iga hinna eest üle lasta ja iga hinna eest oma rämps kliendile seinale saada. Samuti ei usu ma Panasonicu edasimüüjatesse. Imesid ei juhtu ja loodan, et inimestel on ikka mälu. Minul on. Mis siis, et ostsin panasonicu pumba mingi 10 aastat tagasi. Ja anna kannatust milline rämps oli. Garantiid sama hästi kui ei olnud. Eesti nn esindajakesed vedasid need pumbad tõenäoliselt koos autosaradega Leedust ja saatsid iga asja peale pikalt. Seega ennem närin käe otsast kui ühtegi Panasonicu kaubamärki omavat toodet ostan.
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loll saab kirikus ka peksa ja halab elu lõpuni. Tegelikult pole vahet millise firma nimi sinna pumba peale on kirjutaud, praktiliselt samad on ikka enamus neist. :wave:
panasaonis
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas panasaonis »

Külaline kirjutas:Loll saab kirikus ka peksa ja halab elu lõpuni. Tegelikult pole vahet millise firma nimi sinna pumba peale on kirjutaud, praktiliselt samad on ikka enamus neist. :wave:
Ahh, et loll saab ka kirikus peksa. Tore sell oled. ma võingi sinu kirikuks osutuda armetu pumbamüüjast rotikene.
Asjast. Tol ajal eriti ju pumpasid polnud ja kogemused puudusid. Kuid ääretult sitt suhtumine oli see mis kehva maigu suhu jättis.

Seega pana müüja vaata, et sa mulle ette ei jää kuskil :banghead:
Külaline
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tola saab alati suhu ja pärast jääb paha maik suhu. :grin: :lol: :rotfl:
Odav hiinakas?
külaline

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas Odav hiinakas? »

Ma ei arva et ma loll või tola olen, aga mul on väga negatiivne kogemus Daiknisoojuspumbaga ja nende edasimüüjaga. No krat küll pump on mitu korda nende aastate jooksul remonti vajanud juba ja päris kirvest hinda küsitakse remondi eest! Garantiiaja vedas jah ilma remondita välja, aga pärast hakkasid jamad pihta. Remondi töö ja eriti varuosade eest oskavad ikka sellist hinda küsida, et oksemaik tuleb suhu. :sick:
ehitusküsimused
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Nov 2016, 12:04

Re: valik kolme soojuspumba vahel

Lugemata postitus Postitas ehitusküsimused »

Ei oska siin teiste kogemusest rääkida, aga jagan siin siis nüüd oma kogemust. 3-kuu läheb ja kahe esimese kuu tulemustega jään rahule. Talv kah suht soe, aga ikkagi on siin pumbal kah oma osa sees, et selle aasta elektri jaanuari arve tuli ca 50% väiksem kui eelmisel aastal (2016 aastal= 128 eur ja 2017 aastal=65 eur).
Eks pumba ostmisel saigi arvestatud, et lähiajal Eesti talved tulevad pehmed ja nendes tingimustes tasub õ-õ/pump ära.
Pump töötab ja tuba soe
Vasta