probleemid Stropuva katlaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Arnika30
külaline

probleemid Stropuva katlaga

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Tere!
otsin Strapova katla asjatundjat. Vajalik oleks puhastamine (hooldus) ja audit tööefektiivsusele.
Maja asub Tallinnas Nõmmel.
Ootan kontakte.
Külaline
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja kus on su kontaktid?
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Tere

vabandan, minu number on 53 47 15 48. Endiselt otsin inimest, kes tuleks ja aitaks nõu ja jõuga, kuna kasutamisel alles algaja (sai ostetud maja kus katel juba sees aastast 2007-2008)
arnikale
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas arnikale »

Tere,
kirjelda palun täpsemalt mis on mure, kas katel pigitab? Süsteem ei lähe soojaks? Või midagi veel. Võid mõne pildi ka lisada.
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Katel paigaldatud u 2007, kuna ise alles ostsime maja ja süsteemi ei tunne siis tahaks, et asjatundja üle vaatab, kas katel vajab puhastamist või mõne detaili vahetamist, seadistamast. Katla keskmine põlemis aeg 7 h, kas see ok?
arnikale
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas arnikale »

See põlemisaeg on reaalne, teadmata millega sa kütat ja kui tihedalt kütust paned ja süsteemi töötemperatuurist. Mis korsten sul muidu on?
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Korsten on tavaline vana maja telliskorsten. Kütame haluga. Katel läheb ilusti põlema, korsten puhastatud hiljuti. Kas see ongi ok, et katel põleb ära ja maja külm? Temperatuuri seier stabiilselt 60-65.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arnika30 kirjutas:Korsten on tavaline vana maja telliskorsten. Kütame haluga. Katel läheb ilusti põlema, korsten puhastatud hiljuti. Kas see ongi ok, et katel põleb ära ja maja külm? Temperatuuri seier stabiilselt 60-65.
Kah 10-s hooaeg Stropuva katla kasutaja, kuid sinu probleemi puhul tundub, et asi ei ole mitte katlas, vaid maja soojapidavuses.
Meie Stropuva katlal selle aja jooksul olen vahetanud paar korda õhusuunajat(põles läbi). Originaal pidas vastu ca 6-7 aastat(ikka raud põleb läbi mingi aja jooksul, pole miskit igavest planeedil Maa), kuid pärast paarikordset "tavalisest" metallist mitut õhusuunaja väljavahetamist sai otsitud ja keevitatud roostevabast tükid, siis vähemalt eelmise hooaja keskpaigast ja kuni praeguse hooaja jooksul selle roostevabast õhusuunajaga probleeme ei ole täheldanud.
Ei ole mainininud, kas su katel kütab radiaatoreid või on põrandaküte? Meil on põrandaküte ja katla temperatuur enam-vähem sama. Akupaaki ei ole.
Kerge pigikiht Stropuva katla põlemiskambri siseküljel on normaalne nähtus ja see ei paksene! Järjest põleb õhemaks ja katla sisekülg haljaks ei jää peale esimest kasutuskorda enam mitte kunagi!.
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Olemas nii radiaatorid kui põrandaküte. Ja akumulatsioonipaak. Proovin lisada pildi siia katlaruumist.
arnikale
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas arnikale »

Minu kogemus selle katlaga, ütleb et 60-65 kraadi katla ülal on ikka vähe, mul oli ka telliskorsten ja pigitas ikka jubedalt. Aga 75 kraadi juures toimus juba hoopis parem põlemine. Kas radikad soojaks lähevad? Põrandakütte kollektoril mingeid termomeetreid on? See akupaak seal on kahtlane, sellele katlale tavaliselt ei panda akupaaki, lisa pilte. Samuti katla seest, palju seal pigi on?
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Ei õnnestu paremini pilte lisada kui lingiga:
https://get.google.com/albumarchive/109 ... 3503730658

https://get.google.com/albumarchive/109 ... 5287275906

https://get.google.com/albumarchive/109 ... 8442276098

Radiaatorid lähevad kuumaks, aga põrandaküttel termostaadid ja ajamid puudu puudu
arnikale
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas arnikale »

See sinine paak tundub ikka kahesüsteemne boiler olevat, sealt saab küttes sooja vett. Pildi pealt on näha et üks pump peaks olema kirja järgi tarbeveele. Need torud käivad ilmselt sealt boileri tagant läbi (pole pildil näha)
Põrandaküttel pole mul ka ajameid ega termostaate, segamissõlm mis laseb kuni 43 kraadi ja sealt edasi tagasivooludega timmitud, (alguses paika timmitud ja rohkem pole näppinud) Kollektorid ju ikka on? Põrand on siis täitsa külm? See kütte vee temperatuur 60-65 kraadi on kahtlaselt vähe, pildilt on näha ka termostaat ventiili, mis temperatuur seal peal kirjas? Ise kütan sarnast katelt ikka 75-80 kraadi juures, esiteks pigitab vähem ja teiseks sooja vett jääb maja jaoks rohkem üle, mitte ei ringle katlas väikest ringi. (Tee korra omal 60 kraadi küttevee temperatuuri juures katla uks lahti siis saad aru millest räägin)
Puudega on selline värk et mida tihedamalt paned seda kauem põleb, halupuud on ringikujulises katlas raske tihedalt panna, ise asetan nii palju käsitsi kui ulatun ja pikkupidi, mahub rohkem ja põleb kauem. :wave:
Lisaks kui radikad ikka kuumad on 7 tundi ja maja ikka külm siis soovitaks maja soojapidavusele mõelda.
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Kõigepealt tänud kaasa mõtlemast, olen juba palju abi saanud siit :) Eile panin katla kell õhtul küdema ja täna hommikul veel radiaatorid täiesti kuumad :)

Kuidas see kahesüsteemne boiler peaks töötama? Meil on keldris eraldi veel elektri boiler, mis on koguaeg järgi. Soe vesi kraanist jookseb iga kell, olenemata kütmisest. Kas meil seisab see sinine tünn siis hetkel tühja ja oma funktsiooni ei täida? Samuti oli selle sinise tünni juurde lisatud mingi pump, mis aga lakkas töötamast ja mille funktsioonist me samuti aru ei saanud päris täpselt.

Eile käis torumees ning tema väitel ongi puudu segamissõlm, põrandatesse ja radiaatoritesse läheb sama temperatuuriga vesi. Põrandad lähevad soojaks. Kollektorid olemas. Kui see termostaat ventiil on selline väike must keeratav julla, siis see on meil põhja keeratud, hetkel ei oska numbreid peast öelda seal peal. Võib-olla pean silmas ka valet juppi, sorry, olen võhik. Kuidas saab katel kütta 75-80 kraadi juures? Meie paneme katla küdema ja ta ise reguleerib kraade ülevalt klapiga, kas seda peaks siis käsitsi reguleerimas käima?

Kas ja kuidas saaks/peaks katelt ise puhastama? Pigi eemaldama, õhutustoru kontrollima? Katel põlema läheb ilusti, tõmme on väga hea. Püüan teha pildi ka õhu suunajast, tundub, et läbi põlenud, kas seda keegi ka vahetab või peab tõesti ise midagi kokku hakkama keevitama?

Ja veel üks küsimus, mis võib olla täiesti võhiklik, aga kas seda katel on võimalik kütta ka nö poole koguse kaupa?
arnikale
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas arnikale »

Kahesüsteemne boiler töötab seadasi, et küttes oma küttevee ülesse läbib see kuum vesi seda boilerit spiraalina ja kütab tarbevee ka kuumaks. Katsu neid torusid mis boilerisse lähevad, need peaksid kuumad olema. Lisaks ma vaatan, et seal pildil oli ühel toosikarbil vist tarbevee kiri peal, ehk siis üks nendest grundfosi pumpadest peaks seda küttevett, boileri ja katla vahel ringi ajama.

See must keeratav julla tundub siit kaugelt olema seal selle eesmärgiga, et katlasse tagasi minev vesi oleks pea sama kuum kui sealt väljuv vesi ( ca 5 kraadi erinevusega) et hoida stabiilset kütteveetemperatuuri, vähendada kondentsi teket, ehk pikendada katla eluiga.

Ma kütan jah niiviisi, et jätan selle õhusiibri seal rohkem lahti, küttevee temperatuur tõuseb ja toad lähevad kiiremini soojaks, katlasse tekib vähem pigi, aga puud põlevad kiiremini jällegi ära, proovi kuidas endale paremini tundub. Seda nõge seal katla sees ei saagi väga mõistlike võtetega ära, traathari ja kaap aitavad vähemaks saada, samuti kui lased suurema leegiga põleda siis teda jääb vähemaks, ära ta täitsa ei kaogi. See on kõikide vaegõhuga põlemisega küttekollete probleem. Ja võid ka poole katla jagu põletada, midagi halba ei juhtu.

Piltide pealt üks asi mis hoolduses võid veel ära teha, siis seal pumpade juures on need mudaeraldusklapid, neid peaksid korra aastas puhastama.

Edu keskkütmisel :)
Külaline
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arnika30 kirjutas:Püüan teha pildi ka õhu suunajast, tundub, et läbi põlenud, kas seda keegi ka vahetab või peab tõesti ise midagi kokku hakkama keevitama?
Kui ise oskad keevitada, siis lase käia :) , aga muidu enda õhusuunajat molen ise maha võtnud ja uue keevitanud. Nagu eelmises postituses soovitasin, siis kindlasti kas kuumuskindlamast terasest(?) või roostevabast, peab kauem vastu. Roostevaba metalli vast lihtsam leida. Neid õhusuunajaid on ka erinevaid, nii, et pilt üles ja küll keegi midagi kokku keevitab. Sa ei kujuta ette, mida kõike raha eest tehakse. :)

Urmas
Arnika30
külaline

Re: Stropuva katla hooldus Tallinnas

Lugemata postitus Postitas Arnika30 »

Olen taas natuke jännis katlaga. Hetkel olen katla töö põhimõtte ja kasutamise selgeks saanud. Katel köeb ise ilusti 60 kraadi juures ja umbes 10 tundi, kuna meil oli põrandaküttega jama, mis lahenes, siis maja ka soe ühest katlatäiest päevas. Nüüd mure aga õhusuunajaga, väga raske on trossi alla viimasel ajal vedada. Lugesin netist mingist õpetusest, et trossi tuleks aegajalt määrida. Millega seda määrida ja kas pole ohtu, et kuumaks läheb ja see määrdeaine kütmise ajal süttib? Vabandan, võib-olla rumal küsimus, aga ei julge huupi kuskile midagi määrima hakata.
harilik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2015, 16:02

Re: probleemid Stropuva katlaga

Lugemata postitus Postitas harilik »

Endal kodus näiteks selline määre: http://www.nbq.ee/tootekataloog-eng/HTM ... age30.html Pole küll spetsiaalne trossimääre kuid kannatab kuuma.
Ma ei tea kui jämeda kõriga see tross on aga autodel olen trosse määrinud sellise abinõuga:
http://www.internetipood.com/et/motohoo ... ise-abin-u
Vasta