maakollektori pealveoolu temp?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
mees mujalt
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mees mujalt »

Külaline kirjutas:Küttetakti ajal sisse ~3,6, välja ~-0,3. Tarbevee soojendamise ajal välja ~+0,3. Pump on 6kW,kontuur 350m. Pinda 210m2.
Kas põranda või radiaatoriküte?
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

46-47 peal tegelikult veel ei tohiks probleeme tekkida, kui aga süsteem on ringlusega e. tsirkulatsiooniga ja tsirkulatsioonist tuleb tagasi alla 40 C, siis on silmaga nähtavad probleemid käes.
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Küttetakti ajal sisse ~3,6, välja ~-0,3. Tarbevee soojendamise ajal välja ~+0,3. Pump on 6kW,kontuur 350m. Pinda 210m2.
Täiendus: Põrandate kütte tsükli teises pooles tuleb sisse +2,5 välja -2. Numbrid muutuvad tsükli jooksul. Äkki sellepärast, et kontuuri on suht vähe selle pinna kohta.
mnjah...
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Tervist,

Huvitav oleks teada, kellel millised temperatuurid praegu on?
Mul tsükli lõpus sisse +4 ja välja +0,5.

Parimat!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul umbes sama. Sisse koma ehk rohkem....
olev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 01 Okt 2010, 21:08
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas olev »

Täna +6 ja +2 kusjuures kogu tsükli aja püsib selline temperatuur. Töötsükli pikkus 30min ja vahe 40min.
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Küttetakti ajal sisse ~3,6, välja ~-0,3. Tarbevee soojendamise ajal välja ~+0,3. Pump on 6kW,kontuur 350m. Pinda 210m2.
Täiendus: Põrandate kütte tsükli teises pooles tuleb sisse +2,5 välja -2. Numbrid muutuvad tsükli jooksul. Äkki sellepärast, et kontuuri on suht vähe selle pinna kohta.
Nüüd on sisse ~2° ja välja ~-2°. Jaanuar-veebruar on olnud 0 ja -4. Soojuskandja jahedam kui teistel aga ei muretse. Kogu maja küttekulu aastas - 450€ (vee soojendamine lisaks) - pole ju paha.
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga millest sellised erinevused ?
oleks pannud 200 meetrit rohkem kollektorit maha - palju see oleks asja kallimaks teinud?
Kollektor ise elab vast mitu pumpa üle ?
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

-1 ja -5 praegu, krdi saast süsteem see maasoojuspump rsk! :banghead: :banghead: :banghead:
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:-1 ja -5 praegu, krdi saast süsteem see maasoojuspump rsk!
Kui raha ei olnud rohkema toru maasse kaevamiseks kui mõni meeter,jätnud see parem maapeale.Üha soojenevas kliimas oleks ka enamikul ajal kütteperioodist pealevoolu temperatuur kõrgem.Võimalik on ka varjant-teretulemast vähempakkumise hind.
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tra krdi idiootne süsteem siis kui kunagi ei tea ette kui effentiivselt asi tööle hakkab! Mängi nagu lotot! :banghead: :banghead: :banghead:
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kevadel kui maapinnast soojus juba ammutatud, mis siis sealt tuleb (võrreldes tänasega)?
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Keegi tahab siin hoogsalt peaga vastu seina joosta, no anna minna :). Kollektori paigaldus ei ole põhimõtteliselt erinev igasugu muudest kaetud töödest - kui valest kohast kokku hoiad ja saamatu tegija palkad, siis saad suure tõenäosusega nõrga tulemuse.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Hetkel maa-alt tuppa 4,6C ja toast maa-alla 0,7C.
Enamvähem normaalne vist.
mnjah...
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Mul täna sisuliselt samad temperatuurid. Kuna esimest aastat kütan maasoojuspumbaga, siis ei oska öelda, mis järgnevatel kuudel saab või kevadel.
Kuidas mõjutab pumba efektiivsust see, kas sisse tuleb +4 - +5 kraadi või 0 (-1)? Kui madalaks võib talvel sissetulev temp. langeda, et see veel normaalne oleks?

Tänud!
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Tere,

Maadlesin ka ise eelmine aasta samasuguse murega, aga siis oli põhjuseks liiga kuiv sügis (vähemalt nii väitsis ABC kliima müügimees ja ma polevat olnud ainus selle küsimusega). Kevadel tuli miinus sisse ja välja, aga maja oli soe ja lisakütet ma sisse ei lülitanud ( see on mul blokeeritud asendis ja rakendub ainul x ajal soojaveeboileris bakterite hävitamiseks kõrgema tem vee tootmisel).Tegelikult on nii, et kui maja on soe ja pidevalt lisaküte taga ei tiksu, siis pole põhjust muretsemiseks. Aga laias laastus on juba eelnevalt kõik ära öeldud ehk et kõigepealt tuleb kindlaks teha maja küttevajadus, lähtuvalt sellest valitakse pumba võimsus ning maakollektori pikkus ( viimaast mõjutab ka pinnase struktuur). Kui kõik need asjad on õigesti valitud ja tehtud, ei tohiks probleemi olla, aga kui kasvõi ühe näitaja osas on eksitud , siis on probleemid üsna tõenäolised tulema. Mäletan, et esimesel aastal paigaldaja järelhäälestuse käigus keeras natuke maakollektori tsirkulatsioonipumba kiirust maha ( olin ka natuke mures liiga madala sissetuleva tem pärast). Aga aastaga vajus pinnas tihedamaks ja siis sai tehtud ka pumbal tarkvara uuendus, mille käigus pump ise reguleerib nüüd maakollektori tsirk. pumba kiirust. Oluline on ka see, et mis hetkel neid temp vaadata kas töötsükli alguses või lõpus ( üldjuhul on erinevus päris suur, aga tem vahe jääb sinna 3C juurde). Mul pump töös 5 aasta ja ei viitsi enam neid temp vaatamas käia, aga mõned päevad tagasi sattusin vaatama, siis läks mul ka välja -1C. Mina selle pärast ei muretse, sest maja on soe ja küttekulud kuude lõikes igal aastal olnud enam vähem samasugused.
Tegemist siis Nibe 1245 8kw koos 180L boileriga, maakollektor 2x250m ( väidetavalt antud pumba puhul max pikkus), köetavat pinda ~180 ruutu, kõigis ruumides radiaatorküte ( v.a see aasta sai sauna rek käigus pandud pesu ja leiliruumi põrandaküte).
mnjah...
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Suured tänud Oravaonule, kes aitas suuresti meelerahule kaasa.
Vaatasin just pool tundi tagasi ja pealevoolu temp. oli +3,1 ning välja läks -0,5.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul täna 3.5/-0,5
bbb
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas bbb »

Mis inimestel hetkel pealevoolu ja tagasivoolu temperatuurid on? Mulle väidetakse, et kellelgi naljalt üle 0 kraadi ei ole praegusel ajal. Minul on hetkel -1,2 sisse ja -3,5 kraadi välja. Minu arvates võiks ta tiba kõrgem olla.
hajameelne
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Dets 2007, 18:41
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas hajameelne »

Ega need numbrid midagi ütle, algandmed enesegi jaoks puudulikud.
2014 dets. alguses +3,5C sisse, +1,0C välja (temp väljas -1C)
2015 dets. alguses +4,0C sisse, +1,1C välja (temp teadmata)
2016 dets. praegu +4,5C sisse, +1,7C välja (temp -6,3C)
Samas elektritarbimine pumba poolt see november nii 1,7x suurem, kui eelnevatel aastatel samadel kuudel.
Külaline
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

bbb kirjutas:Mis inimestel hetkel pealevoolu ja tagasivoolu temperatuurid on? Mulle väidetakse, et kellelgi naljalt üle 0 kraadi ei ole praegusel ajal. Minul on hetkel -1,2 sisse ja -3,5 kraadi välja. Minu arvates võiks ta tiba kõrgem olla.
Talv pole veel alanud.
Mida siis veel kõva talve puhul kevade poole teed?
Vaata, et vedelik ära ei külmu
mnjah...
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Mul täna hommikul tsükli lõpus sisse +2,6 ja välja -1.1. Külmakraade õues -7.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas laurit »

mul oli sisse mingi 4,midagi ja välja 0,midagi
kõik plusspoolel. pinnas niiske savi. toru 700m
mnjah...
külaline

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Mul sama palju kollektorit maas ja pinnaseks ka niiske savi. Ju siis ammutan rohkem energiat ehk majale vaja lisasoojustust.
Kuna elan esimest talve selles majas, siis tahangi näha, kuidas sooja peab ja mis mured veel võiksid olla.
Laurit, ega oska öelda, kas varasematel aastatel on olnud võrreldavad temperatuurid?
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: maakollektori pealveoolu temp?

Lugemata postitus Postitas laurit »

jah, suht sarnased temperatuurid. veebruaris veidi madalamad.
üldiselt elan suht raba kõrval, seega maapind on pidevalt niiske.
Vasta