Ventilatsiooni soojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
mhmh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 27 Apr 2016, 20:09

Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas mhmh »

Tervitus
Renoveerin vanemat puitkarkassmaja (92m2) ja plaanis panna soojustagastusega ventilatsioon ja õhk vesi soojuspump+põrandaküte. Leidsin sellised huvitava seadme nagu ventilatsiooni soojuspump
http://www.nibe.ee/Tooted/Ventilatsioon ... ootevalik/

Kas kellelgi on kogemusi antud seadmega? Plussid miinused? Hinnaklass? Seade tundub kompaktne, ei ole väljas suurt agregaati+ventileerib maja.

Tänud ette kes viitsib kogemusi jagada/kommenteerida.
Viimati muutis mhmh, 03 Mai 2016, 20:32, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mhmh kirjutas: Tänud ette kes viitsib kogemusi jagada/kommenteerida.
ja mis sa sellega teha tahad?
mhmh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 27 Apr 2016, 20:09

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas mhmh »

Tahan selle ühendada põrandakütte torudesse ja ülemisele korrusele kaks radikat. Alumine korrus 60m2, ülemine korrus 30m2. Lisaks soovin, et seade soojendaks tarbevee, omaks boilerit ja maja oleks ventileeritud soojustagastusega ventilatsiooniga. Ruumi seadmetele on väga vähe.
Nüüd on küsimus kas investeerida sellesse nö kõik ühes seadmesse või osta õhk-vesi soojuspump + soojustagastusega ventilatsioon.
Kas ma olen üldse õigesti aru saanud, et see asendab traditsioonilise ÕV soojuspumba?
Lisaks on suur küsimus kui efektiivne see seade tegelikult on ja palju see voolu kulutab. Varuvariandina panen ka väiksema kaminahju alla korrusele aga põrandaküte oleks põhikütteks.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mhmh kirjutas: Kas ma olen üldse õigesti aru saanud, et see asendab traditsioonilise ÕV soojuspumba?
see seade ei ole selleks otstarbeks , see ei asenda soojuspumpa. enne seadme valiku juurde asumist lase teha endale kütteprojekt ja hoone energiakaod välja selgitada. Kui need asjad tehtud siis on alus põhjendatud valikuid teha.
Unkas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 28 Apr 2008, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas Unkas »

mhmh kirjutas:Tervitus
Kas kellelgi on kogemusi antud seadmega? Plussid miinused? Hinnaklass? Seade tundub kompaktne, ei ole väljas suurt agregaati+ventileerib maja.

Tänud ette kes viitsib kogemusi jagada/kommenteerida.
Minul on kogemusi eelmise põlvkonna (Fighter 310P) Nibe ventilatsiooni soojuspumbaga. Peamiseks plussiks on see, et võtab ruumi ainult 70x70 cm, suhteliselt vaikne ja tagab ventilatsiooni, sooja tarbevee ja maja kütte.

Peamiseks miinuseks (vähemalt eelmise põlvkonna mudelil) oli see, et kompressor oli suht nõrguke (550W) ja suure osa ajast istus elektritenni (9 kW, kolme astmeline) peal. Kunagi maksis 4500 €, selle F470-ne peaks 5000 € kätte saama. Samas paigaldus suhteliselt lihtne, ühendad ventilatsiooni, vee ja küttekontuuri taha ja ongi kõik.

Nibe väidab, et kokkuhoid aastas (võrreldes elektriküttega) on 6500-9300 kW.
Vali Hewalex päikesekütte seadmed http://smartac.eu/
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

See on reaalselt voimeline tootma sulle sooja vett boilerisse pesemiseks, aga mitte maja kåtma soojuspumbana. Maja kåtab see seade siiski suures osas otseelektriga. Ma endal arvutasin (pinda 150 m2), et mul oleks voimalik saada iga ööpäevaga ventileeritavast ohust 180 l sooja vett (ohk vahetub majas iga kahe tunni tagant). Aga sellest ei piisa maja kåtmiseks. Seda sooja vett oleks vaja sul 1000L voi rohkem. Ohu soojusmahtuvus on liiga väike.

Kui soojustad korralikult maja ja teed adekvaatse ahju, siis ehk saad 1-2 radiaatorit lisada, ilma et elektriarved ajaksid juuksed halliks. Kuid pohikåte oleks ikkagi ahi.
soevesivannis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Nov 2016, 15:09

Re: Ventilatsiooni soojuspump

Lugemata postitus Postitas soevesivannis »

Tere. Majas seisab pakendis NIBE 310P, 9kW aastast 2006. NB! Pakendis alles. Küsin siit teadjate käest, et kas saab ainult vanniveesoojendaja kasutada ja üldse soojaveeboilerina. Kuid - ilma pakki avamatta, et aru saada, kas saab ümber krutitada. Vöi mis sellega üldse peale hakata tänasel päeval. Tänan.
Vasta