Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Henry2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 13 Mär 2012, 07:26

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas Henry2 »

Reigo123 kirjutas:
Henry2 kirjutas:Mul on katel Viadrus U22, alguses oli 5-ribiline,pärast paigaldasin 3 ribi juurde.
Kas paigaldasid ribid ise? On see keeruline? Kas kahe ribi vahelisele ühendusele pannakse mingit möginat ka?
Plaan vist 1 ribi juurde panna, sest võimsust jääb napilt parajaks. Peale vaadates ei tundu eriti keeruline töö.
Jah, paigaldasin ise, keeruline ei ole, on vaja õiged riistad. Kui vahetad ainult see,ummistatud ribi, siis un vaja ribi ja 4 nipplit. Kui paned 2 ribi, siis on vaja 6 nipplit. Tellisin ribid ja nipplid FEBis. Espakis ostsin trapets keermelatt ja sain hakkama.
Siin on video Viadrus U22 kohta https://www.youtube.com/watch?v=gDV2SHYyJwo
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

Ok, tänud :)
Saan ma õigesti aru, need niplid tehakse lihtsalt õlivärviga kokku?
Henry2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 13 Mär 2012, 07:26

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas Henry2 »

reigo123 kirjutas:Ok, tänud :)
Saan ma õigesti aru, need niplid tehakse lihtsalt õlivärviga kokku?
Nad pressitakse sisse, õlivärvi ei ole vaja,mingi määrde peale ja kõik
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

Tänud.
diselist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Juun 2011, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas diselist »

Oled oma probleemile lahenduse leidnud,mind huvitab juba mis asi seda põhjustab.Meil Eestis see Viadrus levinud katel,info oleks hea.
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

[quote="diselist"]Oled oma probleemile lahenduse leidnud,mind huvitab juba mis asi seda põhjustab.Meil Eestis see Viadrus levinud katel,info oleks hea.[/quote
Hei, tänaseks on pool lahendust käes. Nimelt ostsin siis sidrunhapet, 25kg kott. Lahjendasin sellest kolmveerand suures emailpotis ja kallasin katlasse ja lasin nii palju vett peale, et katel oleks täis. Seal ta siis hakkas mulksuma ja pulksuma..et reaktsioon toimus. Nii paar päeva ja siis tegin tule alla paaril korral. Ükskord lasin siis süsteemi vett täis ja hakkasin kütma ja oh ime oh ime: katel paukuma ei hakanud ega ole hakanud ka peale ägedaid kütmisi. Pool probleemi on veel alles, sest see keskmise ribi temp läheb ikka üle 200 kõvasti ja see siis toodab süsteemi kõvasti õhku. Praegu veel sidrunhape sees, aga lahjeneb pidevalt vee lisamisel. Mingi aega lasen süsteemi tühjaks ja lahjendan ka selle veerand kotti ära ja kallan katlasse. Plaan on siis ainult 2 radikat järgi lasta, et oleks võimalikult väike ringlus. Ma tglt ei usu, et see palju aitab, aga see on viimane lihtne variant.
NB! Kui on keegi, kes tahab nii kogemuse mõttes oma silmaga kaeda, siis ma kedagi ei keela. Hea kui tulevikus on kogenud meestel teadmisi juures ja juba lihtsam anda vastuseid, mitte arvata tühja. Tulemuse panen siia niikuinii üles.
reigo130
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Paistab et sai korda. Pesti katel soolhappega läbi ja temperatuurid ribides nüüd ok. Soovitati veel uuesti läbi pesta kui süsteem kinni ehitatud. 250€ maksis see töö kui kellelgi peaks vaja minema. :D
Külaline
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitu aastat katel käigus oli olnud?
reigo130
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Ca 4-5a.
soojahunt
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas soojahunt »

Mulle tundub, et see happega läbipesemine kauaks ei aita. Sellel kolmandal ribil arvata on algusest peale mummistus olnud, kindlasti valu viga ja vesi ei ringlenud nii nagu teistes ribides ja seal oli kogu aeg kõrgem temperatuur ja katlakivi tekkis just rohkem sinna ja ummistus ainult süvenes. Aitaks vist ainult selle ribi vahetamine. Kui ta kaua paukunud on, siis võib mõnes kohas kavitatsioonist sein juba päris õhukene olla.
Külaline
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui pidevalt uut vett ssüteemi sisse ei lase, ei tule mingi katlakivi.
Reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas Reigo123 »

Tulemus käes :) katel nii palju kahju saanud, et üks ribi katki ja õrnaltõrnalt on ühest kohast märg katla seest. Ehk siis oleks võinud selle 250 eurot uude katlasse panna ja hea, et ei jõudnud veel teist korda läbi pesta. Hiljuti paigaldati akupaak, pump, väike ringlus ja laddomat. Eks ta ole...ehk kellelgi on sellest teemast kunagi kasu :)
Kokkuvõte: kui kellelgi peaks selline olukord tekkima ja umbes katel palju paukuma, siis läbipesu....noh...võib aidata...sry, ma ei saanudki katsetada kui kauaks. Peaaegu ühe hooaja sain hakkama. Et parem ostan uue katla kui hakkan ribi vahetama, sest mine sa tea kus neid nõrku kohti, mikromõrasid veel on. Nüüd hakkab siis katla valimine, oeh.. Tra, päikest. :amen:
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas rst »

Vali selline katel kuhu mahub korraga vähemalt 24h jaoks vajalik küttekogus sisse.
Vihje puugaasi katla poole vaata.
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

Probleemid pigiga muudab puugaasikatla mõtte skeptiliseks. Ma ei hakka 2a puid kuivatama.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas rst »

Ühtegi katelt/ahju ei tohiks märja puuga kütta.
See ei ole rahaliselt otstarbekas ega ka küttekolde tervise suhtes hea.
......
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas ...... »

Ise kütan Kalvise teraskatelt puitbriketiga, väga mugav ja ei pea puudega jändama.
Aga kas puugaasi katlas saab normaalselt puitbriketti kasutada?
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas plb »

...... kirjutas:Ise kütan Kalvise teraskatelt puitbriketiga, väga mugav ja ei pea puudega jändama.
Aga kas puugaasi katlas saab normaalselt puitbriketti kasutada?
Defineeri "normaalselt".
Saab kütta. Täis ei tohi laduda ja tihedalt ei tohi laduda. Üks tuttav ainult briketiga kütabki, juba aastaid.
......
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas ...... »

Kuidas selle briketi põlema saab, tuleb mingi peenemast puidust algatust teha, või saab kohe süütevedeliku/tabletiga alustada?
Teraskatlal valan ülevalt koti sisse, alt uksevahelt natuke süütevedelikku ja umbes kuue tunni pärast panen siibri kinni. Aega võtab kokku max 5minutit. Ja vahepeal pole vaja midagi sättimas käia.
Puugaasil tuleb siis vist brikett laduda, kui sa ütled et liiga tihedalt ei tohi olla?
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas plb »

Laduda tuleb nii, et düüsi ava umbe ei lähe.
Valge süütetabletiga on kõige kindlam süüdata, vedelikke ma katlasse e paneks.
kütja123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas kütja123 »

Tere.
Enda majal sama probleem katlaga. Nüüd surve süsteemist kadunud ja vett peale lastest peab koguaeg õhutama. Otseselt katel ei leki nähtavalt aga mulksumine on süsteemis kuulda.
Mis katla vastu vahetasid?
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

Ei ole veel uut muretsenud. Veel kütta saab. Kohe alguses ei tohi ägedat tuld teha kui katel ise soe pole, muidu ca 40 kraadi katla temperatuuri juures hakkab veidi, mitte otseselt paukuma, aga umbes midagi sarnast lahjemat. Rõhuandurist ka näha seieri ebastabiilne viskumine. Vaata värskemaid postitusi, seal pealkirjaga "katelt 100m2 maja..." et olen veel otsimas. Ega jah..see mulksumime mul sama asi. Aga eks õhku tekib vist igast värskest veest. Mis süsteem sul üldse on?
kütja123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas kütja123 »

Maja on pooleteist kordne. Süsteem on keskkütte Molle koos ENSV boileriga, akupaaki pole, paisupaak teisel korrusel. Süsteem ca 13-14aastat vana.
Jahtundu torustikust kuuldub tilkumist ja mulksumist (õhumulli liikumist). Ööga vajub paisupaak tühjaks. Kuhu see vesi läheb, pole veel avastanud.
reigo123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas reigo123 »

See vesi tuleb sinna paisupaaki tagasi kui vee uuesti üles kütad. Vesi paisub. Sp ongi selle nimi paisupaak. Kui tihti seda täidad?
kütja123
külaline

Re: Katel paugub, õhk sees. Viadrus u-22

Lugemata postitus Postitas kütja123 »

Paisukat olen täitnud valdavat kord nädalas.
Vasta