Keskküttekatla valik?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

akupaak.jpg
Selge see, et viga minupoolne, aga joonis ei olnud mitte mitmetimõistetav, vaid puudulik. Ma tegelen ka oma töös igapäevaselt joonistega, tihti peavad omavahel klappima kolme-nelja vähem ja rohkem kompetentse inseneri leiutised. Päris tihti tekib küsitavusi, see tähendab, et ma kohe HELISTAN ja uurin järele. Mõnel pool on see iseeneesestmõistetav miskipärast.

Aga kui Eestis nii ongi ja oma peaga mõtlemine valmistaja poolt ei ole midagi, mida tasuks oodata, siis olen ise loll aga edaspidi hoian nii Rapla asutusest, kui siingi sõna võtnud kõvadest tegijtest lihtsalt heaga eemale.
Külaline
külaline

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Antud joonis oli selline?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Jah, seda konkreetset sõlme hõlmav osa oli selline. Ei oska küll selles teemas enda objektiivsust garanteerida, kuid ei kujuta ka ette, mismoodi on võimalik eeldada, et ülemine ning alumine ühendus on samad, mis keskmine. Kuna sõlm asus joonise vasakus servas, oleks mõnevõrra loogiline eeldada, et ülemisele ning alumisele ühendusele viitavale noolele eelneb mingi number, mis on käsitsi joonistatud skeemi ümberpildistamisel kaotsi läinud.

Aga pole mul ka vastavat kõrgharidust ning märksa targemad on juba viidanud, et ise olen lammas jne.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Pane konkreetsest saadetud joonisest pilt, saad objektiivse vastuse. Kindlasti oleks töömehel tekkinud küsimusi kui toruaugud oleks joonisel olnud oma suuruselt proportsioonis. Praegu on kolm ühesuurust toruotsa ja juures mõõt 1/2.

Ütlus "Assumption is mother of all fuck ups" pole ka päris niisama tekkinud.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Selgelt tuleb noomitus teha ka msp müünud firma insenerile, puudu oli ka mõõtkava näiteks, lisaks täiesti lubamatult visuaalselt ühte mõõtu olevate ühendustega.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas val »

Aukudel sama proportsioon ja mõõt ühe augu kohta, ....ja mis kaks joont need aukudest vasakule jäävad ....muidugi see on see, et 1/2 käib kõigi kolme kohta. Kui ülemine ja alumine oleks erinevad, siis oleks ju samamoodi mõõdud juures nagu keskmisel. Küllap oleksid ka ise samamoodi vaadanud seda joonist.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kui kõik oleksid samad, siis mis pointi oleks vasakule tuua eraldi nooled ülemise ja alumise ühenduse kohta, selmet tõmmata kolm joont paremale või lihtsalt kirjutada 3 x 1/2?

Ma ei oleks kindlasti lihtsalt rahulikult kolm ühendust samaks keevitanud. Kuna mul tuleb selliseid situatsioone ette iga nädal, oleks mul tekkinud küsimus. Küsimuse lahendamiseks on kas telefon või e-mail. Stabiilselt "eeldamise" puhul võiksin mõne aja pärast uut töökohta otsima hakata, Raplas teadaolevalt hea, et selliseidki on.

Aga siiski on selge, et ise ootan liiga palju. Järgmine kord teen parema ettevalmistuse ning eeldan pettumust, peaks olema stressivabam kogemus. Või pöördun lõunanaabrite poole, nagu üks mu sugulane, kes miskipärast oma eurodes viie- ja kuuekohalisi metallitöötellimusi kodumaalt enam ei küsi.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas selle paberi tegijad mille peal joonis on, pole kuidagi süüdi ?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kõik peale Rapla Metalli on süüdi! Rohkem jahuda ei viitsi, eks igaüks teeb oma järeldused.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Kasuta need 3 temperatuuri termomeetritele. Tee alla-osasse, üla-osasse ja peale uued väljavõtted (katlasse minev, katlast tulev ja majja)
Elentino teostab üldehitust!
Külaline
külaline

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selliste joontega tähistatakse torusid, nooled ei ole need mitte kuidagi. Seega on joonisel 3 auku ja igasse auku läheb üks toru- 2 toru vasakult ja 1 toru paremalt.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Elentino kirjutas: 25 Jaan 2018, 20:07 Kasuta need 3 temperatuuri termomeetritele. Tee alla-osasse, üla-osasse ja peale uued väljavõtted (katlasse minev, katlast tulev ja majja)
Tänud nõuande eest! Praeguseks on otsad juba vahetatud, homme saab maaküttesüsteem akupaagi külge ning järgmise nädala alguses katel ära ühendatud.
Külaline
külaline

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina viisin Raplasse käsitsi joonistatud visandi ja leppisin kohe kokku, et tootmisse läheb paak siis kui nad on saatnud mulle valmistusjoonised ja mina olen joonised koos kinnitusega tagasi saatnud.
4 korda liikusid joonised edasi tagasi enne kui kõik asjad oma kohale said.
Muidugi, ma tellisin ka keerulise paagi, mille välised ja sisemised detailid pidid kokkusobituma.
Koostöö konstruktoriga sujus ja paak sai korralik.
Paagi valmistusaja broneerisin kül juba mitmed kuud varem ja kui täpsed kuupäevad ning mõõdud selgusid siis ei läinud nädalatki kui paak valmis.
ping
:hello:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Keskküttekatla valik?

Lugemata postitus Postitas xil »

Kui ava on 1/2 võib alati ülemineku kohe sappa panna. 0,1m x 1/2' voolutakistus on oluliselt väiksem, kui mingi 1m x 1', st see 1/2 sisend pole põhjus pisarate valamiseks, v.a. rõhumine esteetilisele väljanägemisele.
Vasta