Graanulipõletiga malmkatla seadistus

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Külaline kirjutas:Ega termomeeter analüsaatori näidust midagi väga erinevat ei näita.
Mõtlen minagi. Aga see termomeeter ei maksa suurt midagi ja plaanisin selle paigaldada küll. Lihtsalt mida ma selle näiduga peale hakkan..
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaatad ja imestad? :lol:
Märgatavat effekti võiks anda vaid suitsugaaside soojusvaheti. Pärs kindlasti on võimalik teha soojusvaheti, mis muudaks suitsugaaside temperatuuri soovitud tasemele, kasvõi näiteks 120 C. Samas peab arvestama, et seda peab saama ka puhastada.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas:Mõtlen minagi. Aga see termomeeter ei maksa suurt midagi ja plaanisin selle paigaldada küll. Lihtsalt mida ma selle näiduga peale hakkan..
Puhastamata katel põhjustab küttekulude suurenemist ja katla kasuteguri langust. Kui suitsutorule
on paigaldatud suitsugaasitermomeeter, on kerge kindlaks teha katla puhastamise vajadus.
Õigeaegselt puhastamata katlal tõuseb väljuvate suitsugaaside temperatuur.
Kas teine seadistaja rääkis ka midagi graanulite 6 minuti kaalumistestist (g/6min)?
Lk 39 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas:Mõtlen minagi. Aga see termomeeter ei maksa suurt midagi ja plaanisin selle paigaldada küll. Lihtsalt mida ma selle näiduga peale hakkan..
Puhastamata katel põhjustab küttekulude suurenemist ja katla kasuteguri langust. Kui suitsutorule
on paigaldatud suitsugaasitermomeeter, on kerge kindlaks teha katla puhastamise vajadus.
Õigeaegselt puhastamata katlal tõuseb väljuvate suitsugaaside temperatuur.
Kas teine seadistaja rääkis ka midagi graanulite 6 minuti kaalumistestist (g/6min)?
Lk 39 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Usutavasti oskab kyte.ee tegelane PellX põleteid seadistada küll. Pigem on probleem selles, et katel ei suuda põleti poolt toodetavat soojusenergiat omastada. Osad räägivad, et Viadrusi katel ei teegi seda, teised väidavad vastupidist.

Kui mul vähe vabam päev tuleb, siis ostan temp anduri ära. Vaatan, mis see näitab. Küürin katla seest puhtaks ja vaatan uuesti. Samas ma puhastan seda ülemist sektsiooni regulaarselt, nagu ka alt tuhka. Mida ma ei tee, on vertikaalsete ja tagaseina puhastus. Võib olla tõesti on nendele seintele ladestunud mingi kiht kõntsa, mis ei lase sooja ligi. Mine sa tea. Mis mul kaotada on..
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kood: Vali kõik

Osad räägivad, et Viadrusi katel ei teegi seda, teised väidavad vastupidist.
Aga omastab ju, praegu turbulaatoritega eelduste kohaselt vähemalt 80% (pakuks 82-83), ega seal mingit suurt "arenguruumi" pole, mõned protsendid vaid (kindlasti vähem kui 10). Ega see asi ei ole nii, et kui suitsugaas on 300 asemel 150, siis on kasutegur 2x parem, kaugeltki mitte, suitsugaasi temperatuuri mõju kasutegurile on palju väiksem. ;)
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Termomeeter paigas ja katel puhastatud. Katla puhastamiseks sai ToruJürist spets aerosool ostetud.

Enne katla puhastamist näitas termomeeter ca 200 kraadi, pärast katla puhastamist ca 162 kraadi (katla temperatuur 95-100 kraadi). Kindlasti avaldas temperatuurile mõju ka see piludega vahesein, mis sai tehtud.

Olgugi, et suitsugaaside temperatuuri alla sai, on pelletikulu ikkagi suur - näiteks viimasel ööpäeval 2,5 15-kilost kotti (õues mõni miinuskraad).
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kulu on vastavalt tarbimisele.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas:(katla temperatuur 95-100 kraadi).

Põleti max seadistus on võimalik kuni 90C ! Soojuskadude vähendamiseks katlas ja katlaruumis tuleks max katla temperatuur sedistada 75C. Lk.40 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas:(katla temperatuur 95-100 kraadi).

Põleti max seadistus on võimalik kuni 90C ! Soojuskadude vähendamiseks katlas ja katlaruumis tuleks max katla temperatuur sedistada 75C. Lk.40 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Sa pead silmas akupaagi max temperatuuri, eksole?
kevad12
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas kevad12 »

Külaline kirjutas:Vaatad ja imestad? :lol:
Märgatavat effekti võiks anda vaid suitsugaaside soojusvaheti. Pärs kindlasti on võimalik teha soojusvaheti, mis muudaks suitsugaaside temperatuuri soovitud tasemele, kasvõi näiteks 120 C. Samas peab arvestama, et seda peab saama ka puhastada.
Sai pandud soojusvaheti ja lisapump
http://www.akromex.com/eshop/et/soojusv ... aheti.html
ja temp ca 110- 150 C
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas:
Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas:(katla temperatuur 95-100 kraadi).

Põleti max seadistus on võimalik kuni 90C ! Soojuskadude vähendamiseks katlas ja katlaruumis tuleks max katla temperatuur sedistada 75C. Lk.40 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Sa pead silmas akupaagi max temperatuuri, eksole?
Ei, ma pean silmas põletit (Settings 5, Boiler temp.)
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas:
Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas:(katla temperatuur 95-100 kraadi).

Põleti max seadistus on võimalik kuni 90C ! Soojuskadude vähendamiseks katlas ja katlaruumis tuleks max katla temperatuur sedistada 75C. Lk.40 http://www.pellx.lt/attachments/File/pellx_ru.pdf
Sa pead silmas akupaagi max temperatuuri, eksole?
Ei, ma pean silmas põletit (Settings 5, Boiler temp.)
Oot-oot, kas põleti juhtimine peaks käima läbi katla või akupaagi temperatuuri?

PellX juhtpuldi järgi on mul max temp 85, järgi lülitamine 65 pealt. Katel võib põleti tsükli lõpus mõnda aega 95-100 kandis olla kuniks akupaagis olev temp andur 85 näeb.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

kevad12 kirjutas:
Külaline kirjutas:Vaatad ja imestad? :lol:
Märgatavat effekti võiks anda vaid suitsugaaside soojusvaheti. Pärs kindlasti on võimalik teha soojusvaheti, mis muudaks suitsugaaside temperatuuri soovitud tasemele, kasvõi näiteks 120 C. Samas peab arvestama, et seda peab saama ka puhastada.
Sai pandud soojusvaheti ja lisapump
http://www.akromex.com/eshop/et/soojusv ... aheti.html
ja temp ca 110- 150 C
Tee palun lõpptulemusest pilt ja pane siia.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas: Oot-oot, kas põleti juhtimine peaks käima läbi katla või akupaagi temperatuuri?

PellX juhtpuldi järgi on mul max temp 85, järgi lülitamine 65 pealt. Katel võib põleti tsükli lõpus mõnda aega 95-100 kandis olla kuniks akupaagis olev temp andur 85 näeb.
Põleti juhtimiseks saab kasutada katla temperatuuri või akupaagi temperatuure.
Kui kasutad akupaagi temperatuure siis andur nr1 (klemmid 3;4), mis lülitab põleti sisse, on akupaagi ülaosas ja andur nr2 (5;6) ,mis lülitab põleti välja, on akupaagis all pool kuni põhjani. Kui anduri nr1 temperatuur saavutatab 90C lülitub põleti välja olenematta anduri nr2 temperatuurist.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Adlolf kirjutas:
Valge kirjutas: Oot-oot, kas põleti juhtimine peaks käima läbi katla või akupaagi temperatuuri?

PellX juhtpuldi järgi on mul max temp 85, järgi lülitamine 65 pealt. Katel võib põleti tsükli lõpus mõnda aega 95-100 kandis olla kuniks akupaagis olev temp andur 85 näeb.
Põleti juhtimiseks saab kasutada katla temperatuuri või akupaagi temperatuure.
Kui kasutad akupaagi temperatuure siis andur nr1 (klemmid 3;4), mis lülitab põleti sisse, on akupaagi ülaosas ja andur nr2 (5;6) ,mis lülitab põleti välja, on akupaagis all pool kuni põhjani. Kui anduri nr1 temperatuur saavutatab 90C lülitub põleti välja olenematta anduri nr2 temperatuurist.
No jah, siis ongi ju kõik OK. Minu süsteem töötab akupaagi, mitte katla temperatuuri järgi.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas val »

Valge, kas oskad umbes-täpselt arvata mis kasuteguril su graanulipõletiga malmkatla süsteem võiks toimetada ja mis oli algne kasutegur, st mis tulemus su pingutustel on olnud ?
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See peaks ka teemast välja tulema, kuid eks postitusi on palju. Algul oli analüsaatori järgi kasuteguriks 76,4 %, peale esimest seadistamist 78,8 %, peale tõmberegulaatori ja turbulaatorite lisamist mõõdetud andmed ei näita õiget kasutegurit, kuid pakuksin 82 või 83 %. Siis läks veel piludega vahesein sisse ja toimus põhjalikum katla puhastamine. Raske öelda kui palju see veel kasutegurit tõstis, äkki 2-3%. Sel juhul oleks võrreldes algsega + 10%.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Külaline kirjutas:See peaks ka teemast välja tulema, kuid eks postitusi on palju. Algul oli analüsaatori järgi kasuteguriks 76,4 %, peale esimest seadistamist 78,8 %, peale tõmberegulaatori ja turbulaatorite lisamist mõõdetud andmed ei näita õiget kasutegurit, kuid pakuksin 82 või 83 %. Siis läks veel piludega vahesein sisse ja toimus põhjalikum katla puhastamine. Raske öelda kui palju see veel kasutegurit tõstis, äkki 2-3%. Sel juhul oleks võrreldes algsega + 10%.
Tänud, et asja kokku võtsid. :)

Tegelt lisasin eile veel ühe kivi kitsendamaks suitsugaaside liikumist esimesest kambrist teise. Nagu ühe malmplaadi oleks taha juurde pannud, mina panin lihtsalt kivi. Ennem oli viimase kivi ja tagaseina vahel ca 14 cm, nüüd on ca poole väiksem. Kuna mulle tundus, et terve kiviga oleks vahe liiga väike jäänud, lõin ülekatte serva maha ja selle võrra sai suitsugaaside liikumisruum suurem. Selle tulemusel suitsugaaside temp langes 5-10 kraadi.
Viimati muutis Valge, 20 Mär 2016, 21:51, muudetud 1 kord kokku.
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Valge kirjutas: No jah, siis ongi ju kõik OK. Minu süsteem töötab akupaagi, mitte katla temperatuuri järgi.
Täpsustuseks olgu öeldud, et minu minu PellX juhtplokki jookseb akupaagist üks temp andur. See asub akupaagi ülemise ja keskmise termomeetri vahel.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas:
Valge kirjutas: No jah, siis ongi ju kõik OK. Minu süsteem töötab akupaagi, mitte katla temperatuuri järgi.
Täpsustuseks olgu öeldud, et minu minu PellX juhtplokki jookseb akupaagist üks temp andur. See asub akupaagi ülemise ja keskmise termomeetri vahel.
ÜHE ANDURI KASUTAMINE VÄLJASPOOL KATELT ON OHTLIK, SEST ET EI KAITSE KATELT ÜLEKUUMENEMISE VASTU KÜTTEVEE VOOLU VÄHENEMISE VÕI PEATUMISE KORRAL!
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Läbi katla kaitsetermostaadi ikka ka vast ahel jookseb?
Valge
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Sept 2015, 10:56

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Valge »

Adlolf, sa ei tahaks kohapeal seda süsteemi inspekteerida?
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Valge kirjutas:Adlolf, sa ei tahaks kohapeal seda süsteemi inspekteerida?
Aitähh pakkumast. Ma ei ole küttesüsteemide spetsialist. Aitan kuidas oskan.
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma pole näinud katelt, millel mehaaniliselt tagastatavat ületemperatuuri kaitset ei ole. ;) See tähendab, et peale ülekuumenemist katel enne käima ei lähe kui pole spetsiaalset nuppu vajutatud.
Külaline
külaline

Re: Graanulipõletiga malmkatla seadistus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsitsi köetavad katlad jätame välja, neil lihtsalt reeglina pole mida blokeerida.
Vasta