Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Polarsol
külaline

Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Polarsol »

Kes alles mõtleb mis küttusesüsteemi valida, meil on teile pakumis mis jätäb palju raha sinu taskust vaid maja soojus samaks . www.polarsol.ee


Oleme Soome turul üle 5aasta.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kui olete turul juba üle 5 aasta siis miks on kodulehel puudu teostatud objektide ja rahulolevate klientide loetelu. Ka on see üle viie aasta turul tegutsenud ettevõte asutatud 22.10.2013 a.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Te võiks oma kodulehe enne korda teha, parandada kirjavead, veenduda, et kalkulaatorid töötaksid, jne.
Midagiteadja
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Ma kunagi ka tegin poistele nalja,et ärin liipripoistelt ühe musta tsisterni noh siis ei ole vaja ise värvida ja panen päikese kätte sooja talveks katan põhuga pealt kinni ja sooja terve talv võtta.Tol korral polnud veel päikse paneelegi.Kui paljudel majaehitajatel pole tihtipeale pinda,et liinid maasse tõmmata noh maasoojuse jaoks Siis tekib küsimus kuhu nad selle tünni siis panevad? Kunagi arvutasi TPI tudengid,et 150m2 majale ööpäevase vee temperatuuri ja koguse see oli mäletamist mööda 80 kraadist vett 600l kui väljas on -10 kraadi ja majas+20.
Lihtne arvutus!!!!!! Jõuludeni ei jätku.Muidugi kaasaegsed valguspaneelid toidavad järjest juurde aga ikka ei tahaks eestis see esimene katsetaja olla Välja ehitada on kindlasti väga kallis. Edasine ???
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Sa mainid õiget asja -väljaehitamise maksumus vs tasuvus aeg teiste energialiikidega. Aga teadmine, et mul on naabrist parem (loe: kordi kallim), kaalub üles igasuguse kaine mõistuse.
Karumati
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Karumati »

Tervist. On kellelgi kokkupuudet majasisese õhk-vesi soojuspumbaga, st. välisosa asjal ei olegi, kõik on toodud majja sisse.(garaaži,koridori,kelder..) -sel juhul on pump koguaeg vähemalt 0 kraadises keskkonnas ja point ju täitsa olemas.

http://www.dimplex.de/waermepumpe/luft-wasser/innenaufstellung.html
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Karumati kirjutas:välisosa asjal ei olegi, kõik on toodud majja sisse ... pump koguaeg vähemalt 0 kraadises keskkonnas
Kas see mitte igiliikuri poole ei tüüri.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas tõnu »

kõige odavam on ikka vana hea ahiküte kui just mõisas ei ela! ja kui veel natukene oma metsakest ka on, siis on talvekuud puhta tasuta soe! no natukene tuleb talvel ka seda tervisesporti teha, aga see ju puhas nauding!
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

Küülaline kirjutas:välisosa asjal ei olegi, kõik on toodud majja sisse ... pump koguaeg vähemalt 0 kraadises keskkonnas
Koguaeg on vähemalt 0-kraadises keskkonnas sel juhul kui seda pumpa ei kasuta. :) Kui kasutada, siis pump jahutab ümbritsevat õhku. Kui see õhk õue asemel väga piiratud suurusega ruumis asub, siis varsti on seal ruumis kõvad miinuskraadid ja pump ei tooda enam midagi. :)
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

tõnu kirjutas:kui veel natukene oma metsakest ka on, siis on talvekuud puhta tasuta soe! no natukene tuleb talvel ka seda tervisesporti teha, aga see ju puhas nauding!
Tasuta ei ole midagi, seda juba ühes teises teemas veidi käsitletud. :) Oletame üsna realistlikult, et ma oleksin nõus su saetud, lõhutud ja kuivanud puid ära ostma 25 eur/rm eest, tulen ise järgi. Näiteks kui aastas kütad ära 10 rm, siis selle koguse eest saaksid 200 eur. Kui sa ei müü ja ise oma tarbeks ära kütad, siis põhimõtteliselt põletad 200 eur ahjus ära aasta jooksul. :good:
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas tõnu »

EMS1 kirjutas:
tõnu kirjutas:kui veel natukene oma metsakest ka on, siis on talvekuud puhta tasuta soe! no natukene tuleb talvel ka seda tervisesporti teha, aga see ju puhas nauding!
Tasuta ei ole midagi, seda juba ühes teises teemas veidi käsitletud. :) Oletame üsna realistlikult, et ma oleksin nõus su saetud, lõhutud ja kuivanud puid ära ostma 25 eur/rm eest, tulen ise järgi. Näiteks kui aastas kütad ära 10 rm, siis selle koguse eest saaksid 200 eur. Kui sa ei müü ja ise oma tarbeks ära kütad, siis põhimõtteliselt põletad 200 eur ahjus ära aasta jooksul. :good:
Kuidas nüüd võtta! Mina oma töö, oma tarbeks jätan tasustamatta. Kõike ei saa rahas arvestada! Vähemalt ei ole ma kellestki sõltuv (Eesti Energia jne...) ja ei jää kellegile kehvemal ajal võlgu ning tuba on alati soe! :thumbsup:
karumati
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas karumati »

EMS1 kirjutas:
Küülaline kirjutas:välisosa asjal ei olegi, kõik on toodud majja sisse ... pump koguaeg vähemalt 0 kraadises keskkonnas
Koguaeg on vähemalt 0-kraadises keskkonnas sel juhul kui seda pumpa ei kasuta. :) Kui kasutada, siis pump jahutab ümbritsevat õhku. Kui see õhk õue asemel väga piiratud suurusega ruumis asub, siis varsti on seal ruumis kõvad miinuskraadid ja pump ei tooda enam midagi. :)

Sakslane räägib, et ongi mõeldud just elamisse sisse, kas või elutuppa. -et uudne ja huvitav lahendus. -pole siis oluline kui külm õues on, pump ikka kütab. Muidugi maksab ka hästi 20kw mudel ca 9tuh€
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

tõnu kirjutas: Kuidas nüüd võtta! Mina oma töö, oma tarbeks jätan tasustamatta. Kõike ei saa rahas arvestada! Vähemalt ei ole ma kellestki sõltuv (Eesti Energia jne...) ja ei jää kellegile kehvemal ajal võlgu ning tuba on alati soe! :thumbsup:
Oma töö rahaline väärtus on jah veidi keerulisem ja vaieldavam teema, aga kokkuvõttes ikkagi ju põletad näit. 200 eur väärtuses puid ahjus ära. :good: Teen maal oma metsast samuti kasepuid kaminale, saen, lõhun, lasen kuivada, panen võrk-kottidesse ja vean linna. Kogu selle toimetamise tagajärjel on nende väärtus tarbimise kohas (linnas) u. 50 eur/rm. Ja loomulikult olengi arvestanud, kas mul ikka tasub neid põletada või ära müüa ja selle asemel kütta näiteks elektriga. Hetkel tasub. aga see ei tähenda, et kütan kaminat tasuta, vaid põhimõtteliselt ikka hinnaga 50 eur/rm.
Puud võivad metsas kasvades olla nö. tasuta olemas ja ka seista puukuuris tasuta, aga rahaline väärtus tuleb mängu sel hetkel kui need mingil viisil ära tarbitakse. :good:
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

karumati kirjutas: Sakslane räägib, et ongi mõeldud just elamisse sisse, kas või elutuppa. -et uudne ja huvitav lahendus. -pole siis oluline kui külm õues on, pump ikka kütab. Muidugi maksab ka hästi 20kw mudel ca 9tuh€
Aga uuri siis mis seni avastamata põhimõttel see asi töötab ja anna teada. ;) Ausalt öeldes ei viitsi praegu kirjeldust lugeda selle kohta, aga nii lihtne asi olla ei saa. Kui oleks, siis saaks suvel ka tuba külmkapi ust lahti hoides jahutada. :hello: Aga milles probleem, saabki ju tegelikult. Juhul kui see külmiku taga olev kuumenev radikas õue viia ehk soojus teise keskkonda ära antakse. Samuti saab õhust võetava soojusega tuba kütta, juhul kui soojust kusagilt teisest keskkonnast võtta saab.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas AHEL »

tõnu kirjutas:
EMS1 kirjutas:
tõnu kirjutas:kui veel natukene oma metsakest ka on, siis on talvekuud puhta tasuta soe! no natukene tuleb talvel ka seda tervisesporti teha, aga see ju puhas nauding!
Tasuta ei ole midagi, seda juba ühes teises teemas veidi käsitletud. :) Oletame üsna realistlikult, et ma oleksin nõus su saetud, lõhutud ja kuivanud puid ära ostma 25 eur/rm eest, tulen ise järgi. Näiteks kui aastas kütad ära 10 rm, siis selle koguse eest saaksid 200 eur. Kui sa ei müü ja ise oma tarbeks ära kütad, siis põhimõtteliselt põletad 200 eur ahjus ära aasta jooksul. :good:
Kuidas nüüd võtta! Mina oma töö, oma tarbeks jätan tasustamatta. Kõike ei saa rahas arvestada! Vähemalt ei ole ma kellestki sõltuv (Eesti Energia jne...) ja ei jää kellegile kehvemal ajal võlgu ning tuba on alati soe! :thumbsup:
Olen nõus tõnuga,et kõike ei saa ikka rahasse panna.igaüks teab ise kuidas oma vaba aega veeta,kui teed talveks puid saad veel kasu aga kui istud jõusaalis pead veel pealegi maksma.Et kui mul on oma kaev siis peaksin sealt võetud vee maha müüma,kas oma kaevu vesi pole ka siis tasuta.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

AHEL kirjutas: Olen nõus tõnuga,et kõike ei saa ikka rahasse panna.igaüks teab ise kuidas oma vaba aega veeta,kui teed talveks puid saad veel kasu aga kui istud jõusaalis pead veel pealegi maksma.Et kui mul on oma kaev siis peaksin sealt võetud vee maha müüma,kas oma kaevu vesi pole ka siis tasuta.
Asjad on tasuta siis kui need konkreetses olukorras on rahaliselt täiesti väärtusetud. Kui keegi seda vett osta ei tahaks ja sa ise mingeid kulutusi selle saamiseks ei tee, siis on tasuta. Kui aga on tegemist puurkaevuga, mille rajamine maksis korraliku summa, samuti pump on piiratud eluaega, pump tarbib ka elektrit jne, siis enam ei ole tasuta, kuna oli vaja kulutada raha otseselt vee saamise peale.
Oletame, et sul on näiteks 5 ha metsa, mille eest sa ise sentigi maksnud ei ole. See mets on sul väärtuseta ehk tasuta ja sellest saadavad puud on tasuta? Väga tore, võin kohe sulle väga kasulikku tehingut pakkuda ja selle metsa 100 eur eest ära osta. :yahoo: Siiski sa ei soovi, miks? Äkki siis 1000 eur? Ikka ei? Kas äkki seetõttu ei soovi, et metsa kokku ostev firma maksaks selle eest iga kell 10 000 eur ja seega selle reaalne väärtus ongi 10 000 eur? ;)
Loomulikult ka küttepuude tegemise peale kulub otseselt raha kuna saag ju maksis raha ning maksab ka bensiin, õli, sae hooldus ja remont... aga see ei ole antud juhul üldse tähtis kui palju need asjad maksavad, sest lõpuks on nende puude hind selline, millise summa nende müügist võiks saada ja see sõltub juba ka asukohast jms. Kui keegi oleks nõus tulema su juurde ja ostma need puud ära näit. 200 eur-ga, siis sisuliselt kütadki 2 sajalist ahjus ära.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Kui keegi on nõus mu vee ära ostma miljoniga,siis järelikult olen miljonär!!!!! KÕIK MÜÜGIKS. EDU
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Külaline
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

AHEL kirjutas:Kui keegi on nõus mu vee ära ostma miljoniga,siis järelikult olen miljonär!!!!! KÕIK MÜÜGIKS. EDU
Aga vii oma kaev kõrbesse ja paku seal müügiks, võibolla saad hea kauba teha.
Esimene kaevust võetav ämbritäis vett maksab samapalju kui kaev, teine ämbritäis maksab pool kaevu hinnast ja niimoodi vee ämbritäie hind koguaeg väheneb.
Kurb kui inimesed lihtsat matemaatikat ei jaga. Nagu kui palju maksab ühe ilusa disainkamina kütmise ÜKS kord kui selles tehakse tuld 5 korda aastas ja maja arvestuslik eluiga on näiteks 50 aastat.
(Tegin "raamatupidaja" nõudmisel kamina valgest marmorist millest kujunes vanapaberi põletamise koht ja kui selle hinna kokku lõin....)
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

AHEL kirjutas:Kui keegi on nõus mu vee ära ostma miljoniga,siis järelikult olen miljonär!!!!! KÕIK MÜÜGIKS. EDU
Senikaua kuni see pakkumine kehtib, et ollakse nõus miljoniga ära ostma, nii ongi, oled miljonär. :wave:
EMS1
külaline

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas EMS1 »

Kui mul on uhke maja, mis on väärt miljoni ja ma ise pole sentigi maksnud selle eest (pärandati näiteks), siis ju olen samuti miljonär. Kui ära müün, siis on otseselt miljon eurot arvel, kui ei müü, siis ei ole otseselt raha käes, kuid mu vara väärtus on miljon, mis kokkuvõttes tähendabki sama. Ega ühelgi miljonäril ei pea olema pangaarvel või sularahas miljonit, see on nende vara väärtus.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas tõnu »

Küsimus on pigem: "mõistlikuses ja mõtetuses"! Kui sa ostad näit. selle 9000.- maksva süsteemi, mis töötab samuti elektri peal ja mille elektri tarbimine võrdub minu küttepuude hinnaga, siis hakkab see asi ennast vast ära tasuma alles sinu lastel kui ta muidugi nii kaua üldse vastu peab! Aga kui raha on, siis miks ka mitte - mugavus see maksab!
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Karumati kirjutas:Tervist. On kellelgi kokkupuudet majasisese õhk-vesi soojuspumbaga, st. välisosa asjal ei olegi, kõik on toodud majja sisse.(garaaži,koridori,kelder..) -sel juhul on pump koguaeg vähemalt 0 kraadises keskkonnas ja point ju täitsa olemas.

http://www.dimplex.de/waermepumpe/luft- ... llung.html
Kasutab ikka välisõhku läbi õhukanali. Seadmed on lihtsalt siseruumis. Kindlast seadmete elueale , remondile ja hoolduseks väga hea lahendus. Iseasi mis läheb maksma toodetud sooja hind.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas rokikas »

tõnu kirjutas:Küsimus on pigem: "mõistlikuses ja mõtetuses"! Kui sa ostad näit. selle 9000.- maksva süsteemi, mis töötab samuti elektri peal ja mille elektri tarbimine võrdub minu küttepuude hinnaga, siis hakkab see asi ennast vast ära tasuma alles sinu lastel kui ta muidugi nii kaua üldse vastu peab!
Kui me võtame sellise eesti keskmise suurusega maja, ~150m2., siis kui palju maksab sinna ahjude ehitamine nii et kogu maja ka mõistliku temperatuuriga oleks? Pluss korsten(-nad). Pluss puukuur? Pluss metsas puude langetamise ja saagimise ning lõhkumise varustus? Pluss piisava suurusega mets kust igal aastal oleks küttepuid võtta?
Mis siis saab kui tervis ei luba enam puude saagimisega/lõhkumisega mässata? Kas ikka tulevad tasuta riita?
Veikko kirjutas:Kasutab ikka välisõhku läbi õhukanali.
Kui vaadata kui suured on õhuhulgad mis liiguvad läbi soojuspumpade välisosade siis torudega selle tuppa ja jälle õue viimine on ... kummaline ja ilmselt ka päris kallis ning probleemne ettevõtmine.
Mina esialgu küll ei taipa mis selles head on. :scratch:
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas tõnu »

rokikas kirjutas:
tõnu kirjutas:Küsimus on pigem: "mõistlikuses ja mõtetuses"! Kui sa ostad näit. selle 9000.- maksva süsteemi, mis töötab samuti elektri peal ja mille elektri tarbimine võrdub minu küttepuude hinnaga, siis hakkab see asi ennast vast ära tasuma alles sinu lastel kui ta muidugi nii kaua üldse vastu peab!
Kui me võtame sellise eesti keskmise suurusega maja, ~150m2., siis kui palju maksab sinna ahjude ehitamine nii et kogu maja ka mõistliku temperatuuriga oleks? Pluss korsten(-nad). Pluss puukuur? Pluss metsas puude langetamise ja saagimise ning lõhkumise varustus? Pluss piisava suurusega mets kust igal aastal oleks küttepuid võtta?
Mis siis saab kui tervis ei luba enam puude saagimisega/lõhkumisega mässata? Kas ikka tulevad tasuta riita?
Eks linnavurlede jaoks ei tule võibolla tõesti odavam, aga maainimese jaoks tuleb ahiküte ikka tunduvalt odavam. Igat asja on muidugi võimalik ka kallimalt osta või ehitada!
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Kõige odavam küttesüsteem EESTIS

Lugemata postitus Postitas Imelik »

On küll jah, näiteks kala. Minul mereinimesena on kala lausa tasuta käes? Trenni mõttes lihtsalt aerutan merel? ...
igaüks teab ise kuidas oma vaba aega veeta
... Isegi kui raha ei ole on kõht ikka täis?
Teinekord mõtled et enam-vähem ja siis minnakse jälle uuele ringile :scratch:
Vasta