Maasoojuspumba valik?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Albertti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Veebr 2014, 09:59

Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Albertti »

Tere, foorumlased.

Olen enda küttesüsteemi valiku puhul jõudnud pumba valikuni, sõelal kaks pumpa, mis mõlemad on suht ühte auku hinnaga, seega soovitused otsustamiseks oleks ülimalt teretulnud.

Valikusse jäänud.
Thermia Diplomat Optimum G3 6kW :http://www.kliimakaubamaja.ee/34/2/maas ... etail.html
Nibe F 1245-6R: http://www.nibe.ee/Tooted/Maasoojuspumb ... IBE-F1245/

Kui vaja lisaparameetreid juurde lisada, siis küsige ja proovin need lisada.

Igatahes suured tänud juba ette.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul on kogemus ainult Nibe F1245-10'ga ja seda võin küll kiita. Teeb mis vaja. Ainuke probleem, et by default ei oska ta andmeid mulle arvutisse saata.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõlemad on head, vali kumb rohkem meeldib
Kolejapaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 24 Nov 2011, 14:21

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Kolejapaha »

Minul olid ka lõpuks sõelal samad masinad ( küll 8kW ). Käisin ja vaatasin mis siis nendes täpsemalt sees ka on ja kuidas tehtud. Selle tulemusel ostsustasin Nibe kasuks ja siiani väga rahul. Samuti lasin samade ( etteantud kütte vajadus ) andmet põhljal teha kalkulatsiooni ja aasta peale oli energia kulu vahe ca 1000 kw Nibe kasuks. Minul arvestati kogu kütte kuluks Nibe masinaga 7700kw ja Thermia omaga oli 8600 ( hetkel täpseid arve peast ei mäleta ).
Vastavad arvutused on teinud kummbagi masinat müüv esindus. Ehk siis ei ole ise neid kulu arvutusi teostanud.
Viimati muutis Kolejapaha, 20 Veebr 2014, 18:08, muudetud 3 korda kokku.
HE28I
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas HE28I »

Ma olin mõnda aega tagasi sama valiku ees.

Mõlemad on suht sarnased. Nibe on natuke odavam.

Aga minu valik langes sellele tootele millel oli mitu uudset patenteeritud tehnoloogiat.
Valisin Thermia G3.
TWS tehnoloogia oli vist et saab sama aegselt kütta maja ja soojendada tarbevett- ehk siis sääst.
HGH tehnoloogia oli vist et mingi lisa soojendi tegi tarbevett ja kokku poole väiksema energiakuluga kui teistel. Või oli vastupidi. Jällegi sääst.

Lisaks pandi veel kingitusena lisa vidin mis peaks saatma veateate kui seade rikki läheb ja sellega saab põhimõtteliselt ka seadet reguleerida. Ise pole veel proovinud.

Kindlasti oli midagi veel mis mu valikul oluliseks sai. Kõik ei meenu.
Oluline oli ka see, et Nibe müüja oli väga kindlal arvamusel et nende toode on absoluutselt parim ja kõik teised on jamad. Müügimeeste jutt :)
Kõiki neid arvestades olin nõus Thermia eest ka rohkem maksma.
Siiani olen valikuga rahul.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Olin ka sama valiku ees ning lisaks eelpool mainitud pumpadele vaatasin ka CTC EcoHeat 300 . Aga kuna müügimehed polnud eriti veenvad või ei tahtnud nad väga müüa, siis langes see pump ära. Toona müüs Thermiat Movek, aga mingi hetk nad lõpetasid müügi ja siin foormis kurdeti ka sealt ostetud pumpade garantii teostamise üle Moveki poolt, siis jäi ka see ka see pump kõrvale. Keegi veel ütles, et kui kütta ja toota tarbevett samal ajal, siis pump võib seda küll teha, aga siis jaguneb lihtsalt võimsus kahe asja vahel ära...ei oska kommenteerida. Sõlele jäi siis Nibe 1245 ja kuna üks Nibe müüja tõesti halvustas teisi jne, siis valisin teise Nibe müüja ja tänaseks pump töötanud juba 2 kütteperioodi ja seni probleemideta ning olen rahul.
Viimati muutis Oravaonu, 20 Veebr 2014, 20:24, muudetud 1 kord kokku.
sõna sekka
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas sõna sekka »

Kirjutage asjast või ärge üldse kirjutage. "Keegi tadis rääkida........." juttu ei tasuks teistele tõe pähe estada. Samuti on arusaadavad ühe firma müügimeeste kommentaarid, mis kiidavad ainult nende tooteid.
Thermia G3 teeb sooja tarbevett ja kütet korraga ainult teatud tingimustel ja väga hea kasuteguriga. Lihtsalt kui on põrandaküttega korralikult soojustatud maja, siis sellest on vähem kasu.
Hetkel on ka Termial Optimum tehnoloogia Nibe ees eeliseks (hoiab ise etteantud temp. vahet, nii küttel kui piiritusel) , kuid kevadisel tuleval Nibe mudelil on ka see juba peal.
See kui keegi tegi arvutuse , et Nibe andis võrreldes G3 ca 15 % säästu, on ilmselge oskamatus. Vaata kõiki andmeid ja näed ka ise, ebatäpseid võrdlusi ei tasu levitada.
Oma performancilt on need seadmed suht võrdsed, pigem tavaradiaatirite (55/45) puhul on kindlasti G3 aasta lõikes soodsam. Nibe kasuks on jälle automaatika lihtsus, jälgitavus ja lisavõimalused. Mõlemad mudelid on piisavalt kaua turul olnud (1145/1245 ja G3), sünnivead on kõrvaldatud, teades mõlemaid masinaid, ütleks, et vahet suurt ei ole. Olulisem on pigem, kust sa selle seadme ostad ja jälgi kindlasti hinnapakkumiste kompleksust, sest teatud firmad kipuvad pärast raha juurde küsima.
Kennet44
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Kennet44 »

sõna sekka kirjutas:Kirjutage asjast või ärge üldse kirjutage. "Keegi tadis rääkida........." juttu ei tasuks teistele tõe pähe estada. Samuti on arusaadavad ühe firma müügimeeste kommentaarid, mis kiidavad ainult nende tooteid.
Thermia G3 teeb sooja tarbevett ja kütet korraga ainult teatud tingimustel ja väga hea kasuteguriga. Lihtsalt kui on põrandaküttega korralikult soojustatud maja, siis sellest on vähem kasu.
Hetkel on ka Termial Optimum tehnoloogia Nibe ees eeliseks (hoiab ise etteantud temp. vahet, nii küttel kui piiritusel) , kuid kevadisel tuleval Nibe mudelil on ka see juba peal.
See kui keegi tegi arvutuse , et Nibe andis võrreldes G3 ca 15 % säästu, on ilmselge oskamatus. Vaata kõiki andmeid ja näed ka ise, ebatäpseid võrdlusi ei tasu levitada.
Oma performancilt on need seadmed suht võrdsed, pigem tavaradiaatirite (55/45) puhul on kindlasti G3 aasta lõikes soodsam. Nibe kasuks on jälle automaatika lihtsus, jälgitavus ja lisavõimalused. Mõlemad mudelid on piisavalt kaua turul olnud (1145/1245 ja G3), sünnivead on kõrvaldatud, teades mõlemaid masinaid, ütleks, et vahet suurt ei ole. Olulisem on pigem, kust sa selle seadme ostad ja jälgi kindlasti hinnapakkumiste kompleksust, sest teatud firmad kipuvad pärast raha juurde küsima.
Mis sellega siis ikkagi öelda tahtsid? Ära siis kirjuta üldse oli su mõte aga see jäi segaseks :) kas on siis Nibe soodsam 15%?
Küsimus oli kumba eelistada?
Kas Thermia patendeeritud eelistest pole siis kasu?
Kas on vaid reklaamitrikk?
Ehitusmessil rääkis Thermiaboxis üks Rootsi insener et nende testide tulemusel oli uuest tehnoloogiast rohkem kasu just põrandakütte puhul.
Imestasin ise ka. Tookord tõestas ta selle ära.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

sõna sekka kirjutas:Kirjutage asjast või ärge üldse kirjutage. "Keegi tadis rääkida........." juttu ei tasuks teistele tõe pähe estada. Samuti on arusaadavad ühe firma müügimeeste kommentaarid, mis kiidavad ainult nende tooteid.......
Keegi pole siin ainuõiget tõde kuulutanud või mõnda firmat esindanud, seega rahu. Loodame, et see väike sapp tulenes väsitavast nädalast ja pikast tööpäevast... Aga see selleks, ehk teised kommentaarid on siis erinevalt minu omast teemasse, asjakohased ja nn tõesed
Aga äkki on teemaalgatajale abiks see link http://www.werder.ee/maakyte.htm
olen ka oma pumba kohta analoogset tabelit pidanud ja sellega võrrelnud ( köetav pind on sama suur) ja minu pumbal on töötunde ja elektrikulu väiksem olnud, aga seda ei saa võtta 1:1, sest juba maja soojapidavused on kindlasti erinevad, tarbevee tarbinine erinev jne. Minul on hetkel 100% radiaatorküte, aga kuna radikaid on natuke rohkem, kui ehk peaks olema (vana vene nn standard oli 1 ribi ja 1 ruutmeeter), siis on ka küttevee temp madalam olnud, kui ilmset normaalolukorras oleks. Samas väidab antud tabeli omanik, et tal pole kunagi maakollektorist miinus kraadiga vedelikku sisse tulnud, minul aga küll, ka praegu tuleb -0,3C, kuigi meil mõlemal on savine pinnas ja kollektori pikkus 500m ( minul 2x250m). Kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis Nibe pump on ka üllatavalt vaikne, minu Samsungi side by side külmkapp on ka lärmakam. Aga kui nüüd küsida, millise pumba ma täna ise valiks, siis jääksin vastuse võlgu, aga kindlasti oleks üheks valikuks ka Nibe. Väidetavalt peaks see aasta tulema ka Nibel midagi uuemat välja. Loodan, et lähiajal on ka maasoojuspumpade turul juba rohkem ka inverter tüüpi pumpasid nii nagu see on õhk-õhk soojuspumpade puhul juba tavaline. Nibe 1245 on on-off tüüpi pump. Nibel on ka üks inverter tüüpi pump, aga see on hetkel mõttetult kallis.
Viimati muutis Oravaonu, 22 Veebr 2014, 16:53, muudetud 2 korda kokku.
Kolejapaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 24 Nov 2011, 14:21

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Kolejapaha »

Jälgin samuti seda tabelit ja mõned kuud olen ka endal masina töötunnid kirja pannud, et võrrelda. Ja pean tunnistama, et minul on neid tunde ka märgatavalt vähem, aga jah elamud ja tarbimis arjumused on inimestel erinevad.
Kõige parem oleks kahte masinat võrrelda kui oleks kaks sarnast maja, siis peaks võrdlus kütte kohapealt vähemalt sama olema.
See aeg kui mina masinat ostsin siis pakutud hinnad olid sisuliselt samad, vahe vast 200 eur.
Masinatel on ka see vahe, et kui sa tahad mitut erinevat kütte süsteemi kasutada siis Nibel on vaja juurde osta juht moodulid, aga Thermial see vajadus puudub, sest moodulid juba sees kuhu ühendada.
Aga nagu ma juba mainisin siis võtsin ka masinad realselt lahti ja vaatasin mis nendes sees ka on ja kuidas teostatud. Thermias on see asju rohkem, aga kaalu ka masinal vähem. Tegelikuses võiks nagu teisiti see olla, sest minul isiklikult tekkis väike kahtlus, et ehk on materjalide pealt kuskil kokku hoitud.
Nagu ikka üteldakse, et kellele ema ja kellele tütar. Seega arvan, et mõlemad Rootslased on head, aga mis kellegile pareim peab ikka ostja otsustama.
olev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 01 Okt 2010, 21:08
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas olev »

Nõustun kahe eelpoolkõneleja arvamusega, et kaasaegsed tuntud tootjate pumbad on oma kütteomadustelt suhteliselt võrdväärsed. Kulude vahe tekib peamiselt maja soojapidavuse, toatemperatuuri ja tarbimisharjumuste erinevuse tõttu. Ülalpool nimetatud tabeli pidajana tunnistan, et korralikult soojustatud maja kulud peaksidki olema oluliselt väiksemad. Minu maja puhul on tegemist 1988. aastal valminud silikatsiitpaneelidest seintega hoonega. Lagede soojustuseks siiani saepuru ja plekkradiaatorid on dimensioneeritud õlikütte jaoks - neid on ilmselgelt vähe ja seetõttu küttevee temperatuur liialt kõrge.
Movek muide pakub tänasel päeval nende endi toodetud inverterkompressoriga Gapsal soojuspumpa. Oma kogemustest saan väita, et pole nende garantiil häda midagi - minu Thermial vahetati lekkiv soojaveeboiler probleemideta uue vastu.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!
Olen ka juba pikemat aega uurinud maasoojuspumpe. Mul äiapapal on Nibe F1245 8kW nüüdseks 5 aastat olnud. Siiamaani pole tal probleeme olnud.
Endal on sõelale jäänud samuti Nibe, Thermia, Buderus ja peale rootslaste testi ( http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2 ) ka Viessmann.

Nibe, Buderus ja Viessmann on kõik juba 4...5 aastat vanad mudelid. Ma ootaks neilt juba mudeliuuendust. Thermia oma tuli 2012. Üritasin sellest Thermia HGW tehnoloogia skeemist aru saada, aga ega aru ei saanud küll. Igatahes rootslaste testis suudab see süsteem säästlikumalt sooja vett teha küll, samas cop on väiksem.

Kasutegurite kohta tegin ka omale väikse tabeli:
Buderus WPS-K 6k.........EN255 puudu...................................cop0/35->4,4 cop0/45->3,4 EN14511 järgi
Nibe f1245 6kW ...........cop0/35->4,9 cop0/50->3,5 EN255 järgi,..cop0/35->4,6 EN14511 järgi
Thermia G3 6kW..........cop0/35->4,5 EN255 järgi,...................cop0/35->4,2 EN14511 järgi
Viessmann 333-g 6kW....cop0/35->4,9 EN255 järgi,...................cop0/35->4,6 EN14511 järgi
Võiks öelda et suht samasse auku.

Pigem tekkis küsimus kas on mõtet osta sisseehitatud boileriga mudel? Näiteks Nibe boileriga ja boilerita mudeli hinnavahe on ~900€, samas kahesüsteemised 160...180l boilereid 300...400€. Kui juhtub veel, et tulevikus vaja boiler ära vahetada siis mis hinnaga võib olla see sisseehitatud boiler koos vahetusega?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Minul ka Nibe 1245 8kw ja koos boileriga. Ma lihtsalt ei viitsinud hakata aretama seda eraldi boolerit, polnud ka väga ruumi ja üldjuhul kehtib ka reegel, et mis juba tehase enda poolt sees, see on ka häälestatud nii, et kogu süsteem töötaks ilusti koos. Nyyd, kus tahan panna lisaks päikesepaneele tarbevett soojendama, siis Nibe puhul on sellega natuke probleeme ehk saab, aga mitte nii lihtsalt, nagu arvasin... Ilmselt mõnel teisel mudelil on see lihtsam.
Guest
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Guest »

Külaline kirjutas: Nibe, Buderus ja Viessmann on kõik juba 4...5 aastat vanad mudelid. Ma ootaks neilt juba mudeliuuendust. Thermia oma tuli 2012. Üritasin sellest Thermia HGW tehnoloogia skeemist aru saada, aga ega aru ei saanud küll. Igatahes rootslaste testis suudab see süsteem säästlikumalt sooja vett teha küll, samas cop on väiksem.
Buderusel on ju uus muudel alates 2012 lõpust ehk siis 2013 aastast alates olemas. COP pidi 5 kandis olema hea õnne juures :)
Albertti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Veebr 2014, 09:59

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Albertti »

Nüüd tuli kõrvale täitsa huvitav pakkumine:
http://www.ecoheat.ee/ivt/#1

Mudel DA10, huvi tekitas kohe, et kollektor võtab enda alla ainult 250m2. Küsisin pakkujalt ka referentse, täitsa huvi tekkis kohe ;)
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tundub huvitav tõesti, aga kas seal ei pruugi limiteerivaks saada pinnase enda soojusülekanne?
Albertti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Veebr 2014, 09:59

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Albertti »

Endale tundub samuti arusaamatu olevat, kuidas saadakse kaks korda väiksemalt alalt kätte sama energia. Numbriliselt tuues pannakse 250-ne m2 peale 900jm toru.
osakond
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Juul 2012, 14:30

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas osakond »

Vaatasin ka seda linki: http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2

Mulle tundub sealt valikust parim hoopis Daikin. Hind vs kasutegur on vaieldamatult parim.
Muidugi ei tea kuidas need hinnad Eestis on.
Vaatasin et Citykliima.ee lehelt (nemad muidu pakkuvad daikinit) Daikini maasoojuspumpa ei leidnud.

Ja Vissman muidugi ka hea.

Aga samas kui teemasse Nibe vs Thermia jääda siis. Thermial on põrandakütte puhul COP parem kui Nibel.
Thermial 4,8 ja Nibel 4,6.

Nibel tundub radiaatorite puhul COP parem olema aga see tuleb vist sellest et tal on ka väiksem tootmis või väljundvõimsus.
Vaata +55 kraadi vesi. Tootlikus: Nibel 7,9kW, Thermial 9,5kW. Vahe on 1,6kW.

Kas võib olla et Nibel on väiksem kompressor- väiksem võimsus tähendab ka väiksemat tarbimist ja paremat kasutegurit ja samas ka läheb varem lisa elektritenni appi võtma?
teadaja7
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas teadaja7 »

Palun ärge rääkige COP-st, oluline on ikka SCOP sest see näitab ju otsest kulu rahakotile aasta lõikes.
COP on varsti minevik sest näitab ju kasutegurit ainult mingil konkreetsel hetkel ja tingimustel, mitte ajavahemikus
See Rootsi test on väga asjalik ja tasub usaldada, sest tesitja on ju Rootsi neutraalne
http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2
testis siis nii

Daikin
Thermia
Nibu
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pumba valikul näitaks COP seadet just ennast, paraku on korraliku ülevaateks vaja kogu vahemiku COP kõver.
SCOP on kliimavöötmest sõltuv ja kui vaatad erineva vöötme andmeid, vaatad valesti. Muidugi kiiresti majandusarvutust tehes saab SCOPga kähkuka.
Valikud
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Valikud »

Mis Alberti valis?

Lugesin huviga. Tundub et kokkuvõttes Thermia on parem.
Aga siiski paljud on valinud Nibe.
Huvitav kas Nibe müiügimehed on paremad. Või on emotsiooniost
Valikud
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Valikud »

Nime poolest valiksin Thermia. Natukene soojem.
Nibe on natukene võõras eestlasele. Nagu nilbe.
Mitte paha pärast. Tunnetamise küsimus.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Ega ongi keeruline valikut teha, nagu autodegi puhul, kui kütusekulud üsna sarnased. Kui tulemused nii võrdsed, siis tuleb lihtsalt vaadata, katsuda ja oma sisetunnet usaldada.

http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2
Kui seda tulemust vaadata, siis põrandakütte puhul on pingerida üks, radiaatorkütte puhul teine... ja kui nüüd komakohti taga ajada, siis Thermia ei ole kummagi variandi puhul nn edetabeli tipus.
Nagu juba mainisin, siis valisin omal ajal Nibe ( alternatiiv oli Thermia), kuna Tartus ehk kohapeal on korralikud esindused olemas, konkreetse firma müügimees käis mitu korda objektil ja mõtles sobiva lahenduse leidmisele aktiivselt kaasa ( vaja puidukatel jäi paralleelselt alles ja saan vajadusel kasutada) ning lõpus ehitusmessil tehti veel korralik täiendav allahindlus. Kui vanasti käisin katlaruumis mitu korda päevas, siis nüüd sattun pumba juurde 1 kord kuus, kui käin enda tarbeks vastavaid näite üles kirjutamas. Veebruar oli küll soe kuu, aga mõned andmed: Nibe 1245 8kw koos 180L boileriga, radiaatorküte, köetavat pinda 165,4 ruutu, 3 inimest majas, saun puuküttega kerise ja boileriga, peaks olema nn korraliku keskmise soojapidavusega maja ( uued 3x aknad U arvuga alla 0,9; lae peal 45cm villa, soojustagastusega sundvent- vundament ja fassaad tahaks ehk täiendavat soojustust) >>> kogu maja el kulu 1104 kwh, s.h. küte ja soe vesi 757 kwh, soojustagastusega vent 141 kwh, ülejäänud el pliit ja LED valgustus. Kogu el arve ( Eesti Energia börs) 139€, s.h. küttele ja soojale veele 95,26 €. Jaanuaris olid kulu küttele ja soojale tarbeveele 120,4 €. Nüüd mõlgutan mõtteid, hakata suvel päikesepaneelidega tarbevett tootma ning sauna- ja dušširuumide põrandat kütma.....
Tarkpead
külaline

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Tarkpead »

Oravaonu kirjutas:
http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2
Kui seda tulemust vaadata, siis põrandakütte puhul on pingerida üks, radiaatorkütte puhul teine... ja kui nüüd komakohti taga ajada, siis Thermia ei ole kummagi variandi puhul nn edetabeli tipus..
Thermia on küll edetabeli tipus. Kui alustada teema algatusest. Siis nendest kahest võrreldavast on
Thermia esimene. Juba ka selle poolest et ta on uuem mudel ja rohkem tehnoloogilidi uuendusi.

Testi tulemuste järgi on kõvasti kiidetud Nibe neljandal kohal.
Mis ei ole ka paha tulemus kui arvata et see konkreetne Nibe mudel on ca 5a vana mudel.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba valik?

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Tarkpead kirjutas:
Oravaonu kirjutas:
http://www.energimyndigheten.se/Hushall ... 012/?tab=2
Kui seda tulemust vaadata, siis põrandakütte puhul on pingerida üks, radiaatorkütte puhul teine... ja kui nüüd komakohti taga ajada, siis Thermia ei ole kummagi variandi puhul nn edetabeli tipus..
Thermia on küll edetabeli tipus. Kui alustada teema algatusest. Siis nendest kahest võrreldavast on
Thermia esimene. Juba ka selle poolest et ta on uuem mudel ja rohkem tehnoloogilidi uuendusi.

Testi tulemuste järgi on kõvasti kiidetud Nibe neljandal kohal.
Mis ei ole ka paha tulemus kui arvata et see konkreetne Nibe mudel on ca 5a vana mudel.
Mis mõttes Nibe on 4ndal kohal, milliste näitajatega ehk oleme täpsed. Antud juhul põrandakütte puhul jah, aga kõik sõltub sellest, millise kütte jaoks keegi seda pumpa vajab. Minul on nt 100% radiaatorküte ja selles osas jagab ta selle testi põhjal Daikiniga 1-2 kohta. Väga paljudel on I korrus põranda ja II korrus radiaatorküte, mille järgi siis võrrelda..?
Edetabeli tipu all mõtlesin seda, et pole nr1. Samas need vahed on nii väikesed, et kui valida lähtuvalt sisetundest ja meeldimisest üks pump esikolmikust, siis igal juhul on tegemist hea valikuga. Ma ei ülista Nibet ja nagu ka varem mainisin, kui peaksin uuesti sama valiku ees olema, siis vaataks kindlasti lisaks Nibe ja Thermiale ilmselt ka Daikinit ning otsuse tegemine poleks sugugi kerge. Jah, Thermial on see uuem mudel, millel ilmselt kõik nn lapsehaigused veel välja ravimata ja kui kannataks, ootaks ära ka Nibe uue mudeli, mis sahinate põhjal peaks ka lähiajal välja tulema... See, et Nibe on 5 aastat sama mudeli(tega)turul olnud ja ikka veel konkurentsivõimelline, näitab ka midagi.....
Viimati muutis Oravaonu, 06 Mär 2014, 13:18, muudetud 1 kord kokku.
Vasta