Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Tartus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Okt 2011, 11:03

Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Tartus »

Küsimus:
Parim pelletkatel ja põleti - mida 2014 eestis osta?

Ehk oskab keegi soovitada.

Läheb tarvis siis 160m2 15cm penoplastiga soojustatud majale. Aknad on kolmekordse pakettiga plastaknad.

Alumine korrus on põrandakütte all ja üles tulevad radikad.

Nõu paluks anda inimestel kes teemaga kursis.

Ette tänades,
Martin
fgh
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Nii palju kui ma olen asjast aru saanud, siis tegu ühe mõttetuma kütte valikuga.

Seega miks selline otsus ?
kasutaja ka
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas kasutaja ka »

PostitusPostitas fgh » 25 Jaan 2014, 00:59

Miks mõtetu? Ehk seletad lähemalt?
Külaline
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui uut maja ehitada, siis arvesta mitu m2 kulub katlale, punkrile, paisupaagile, lisaks tuletõkketsoon, palju see rahliselt kokku maksab?
Kar1
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Kar1 »

Kui ainult pelletiga kütta tahad, siis soovitaks Pelle katelt ja Pelltech põletit. Mõlemad on tuntud ja kvaliteetsed ning toimivad koos hästi. Siin foorumis ka teistel sama: Pelle+Pelltech põleti kombinatsioon kodu kütmas. Eestis müüb ja paigaldab neid Cerbos OÜ.
Kui valida tundmatu välismaise firma tooted, siis võib tekkida oht, et võimalike probleemide korral pole kuskilt abi saada.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Pelle katel ja Pelltech 20a põleti. Seni rahul.
Ei saa aru selle kütteliigi mõttetuks tituleerimisest - võrreldes millega?
Garaazi pead nii kui nii tegema tuletõkke tsooniks, sauna elektri keristei taha, korsten tuleb nii kui nii teha.
fgh
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Soetus, nõuded, oma korsten, ruum. Küttematerjali hind, hooldus ja oma aeg.
Ei viitsi hetkel otsingus tuhlata, kusagil oli välja ka toodud lõpp energia hinnad.
Külaline
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvestades pelletite kasutamise kasvavat populaarsust, pean fgh-ga nõustuma. Aastaid tagasi kui turgu veel sisse söödeti pelletitega, oli see tõesti vägagi konkurentsivõimeline küttematerjal, aga praegu hakkab järjest enam kaotama oma eeliseid ja seda just hinna suhtes. Kas oli see O.Kruuda(?), kes mõned aastad tagasi piimahinna tõstmise peale kohalikul turul ütles , et miks ma peaksin piima müüma kohalikule turule kohaliku(loe:odavama) hinnaga kui Venemaal makstakse sama asja eest tunduvalt rohkem. Sama efekt on juba juhtunud ka pelleti tootjatega ja kes vähegi aktiivsem, selle toodangu enamus läheb ekspordiks. Kohalikele jääb toodang, mida välismaised tellijad ära põlgavad oma madala kvaliteedi pärast. Ka siinses foorumis palju kirjutatud koorepuruga pooleks valmistatud pelletitest.
Mugavuselt on pelletitel jätkuvalt eeliseid, eriti kui ehitada katla juurde punker, kuhu puhurauto puistab poole aasta pelletid sisse, aga miinus jällegi selle variandi juures, et ka punker võtab suhteliselt palju ruumi. Olen näinud!

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui osta pelleteid 180 €/t. siis tuppa jõudnud kilovati hinnaks kujuneb ~0,045 €. Milline küttelahendus on oluliselt odavam?
http://www.pellettienergia.fi/Pelletin% ... stotietoja
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Külaline kirjutas:Arvestades pelletite kasutamise kasvavat populaarsust, pean fgh-ga nõustuma. Aastaid tagasi kui turgu veel sisse söödeti pelletitega, oli see tõesti vägagi konkurentsivõimeline küttematerjal, aga praegu hakkab järjest enam kaotama oma eeliseid ja seda just hinna suhtes. Kas oli see O.Kruuda(?), kes mõned aastad tagasi piimahinna tõstmise peale kohalikul turul ütles , et miks ma peaksin piima müüma kohalikule turule kohaliku(loe:odavama) hinnaga kui Venemaal makstakse sama asja eest tunduvalt rohkem. Sama efekt on juba juhtunud ka pelleti tootjatega ja kes vähegi aktiivsem, selle toodangu enamus läheb ekspordiks. Kohalikele jääb toodang, mida välismaised tellijad ära põlgavad oma madala kvaliteedi pärast. Ka siinses foorumis palju kirjutatud koorepuruga pooleks valmistatud pelletitest.
Mugavuselt on pelletitel jätkuvalt eeliseid, eriti kui ehitada katla juurde punker, kuhu puhurauto puistab poole aasta pelletid sisse, aga miinus jällegi selle variandi juures, et ka punker võtab suhteliselt palju ruumi. Olen näinud!

Urmas
Loe nüüd rokikas posti ja mõtle veidi kWh soojusenergia hinnale. Palju kiidetud maaküte, keskmine kasutegur on kui palju??? 3 vast tuleb pika lunimisega, aga ei usu, et sedagi. Elektri kWh hind koos võrgutasudega on kui palju? - mingi 11 senti. Jagame selle oletatava keskmise kasuteguriga, 3-ga, saame 3,66. Võrdleme nüüd soetamismaksumust, võrdleme oletatavat ekspluatatsiooni kulu. Oletame, et maakatlal lendab kompressor. Hind? - oletan, et mingi 2-4 k, oote aeg, kuni usinad hiinlased seda teevad + transa - mingi 1-2 kuud. Pelltech põleti - know-how Eestis maakeeles telefoni teel olemas, varusoad ~24h kaugusel. See lihtsalt minu arvamus.
Viimati muutis Rostfrei, 27 Jaan 2014, 11:14, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina ei pea vajalikuks ei korstent, ega garaazi majale ehitada,
Mitu m2 on vaja katlaruumi jaoks, ütleme et 6m2, lisaks korsten, tuletõkke tsoon, põleti ja katel, kui plaanite uut maja, siis lööge need numbrid kokku ja ma väidan, et maaküte (ka gaas) tuleb odavam välja ehitada ja kast teh ruumi nurka tõsta, kasutusmugavusest pole mõtet üldse rääkida, ei mingit tolmu, laadimist ega puhastamist.
Kui olemasoleval majal on ruum ja korsten juba olemas on hoopis teine asi.
Maakütte kompressoril on 10 aastane garantii, seda on siin foorumis ka reklaamitud.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Külaline kirjutas:Mina ei pea vajalikuks ei korstent, ega garaazi majale ehitada,
Mitu m2 on vaja katlaruumi jaoks, ütleme et 6m2, lisaks korsten, tuletõkke tsoon, põleti ja katel, kui plaanite uut maja, siis lööge need numbrid kokku ja ma väidan, et maaküte (ka gaas) tuleb odavam välja ehitada ja kast teh ruumi nurka tõsta, kasutusmugavusest pole mõtet üldse rääkida, ei mingit tolmu, laadimist ega puhastamist.
Kui olemasoleval majal on ruum ja korsten juba olemas on hoopis teine asi.
Maakütte kompressoril on 10 aastane garantii, seda on siin foorumis ka reklaamitud.
Tjah, küll see põhjus leitakse (a'la 1 faasi kadumine), miks kompressorit mitte garantiisse lasta. Aga eks nii palju kui inimesi, nii palju arvamusi ning seisukohti.
Külaline
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaatasin huvi pärast hindasid ja komplekt (põleti, katel, tigu, punker) pelle siis, pole üldse odavad, lisaks puudub boiler.
Vähe juurde pannes saab boileriga maapumba NIBE 1226, jah, kontuur tuleb lisaks. See arusaam, et pelletit on odav välja ehitad kukkus minul kokku :)
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Leti hinnaga ostes on kõik kallis :D
Seadmetena läks katel + põleti + tigu + mahuti 3k.
Külaline
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei kirjutas:Leti hinnaga ostes on kõik kallis :D
Seadmetena läks katel + põleti + tigu + mahuti 3k.
Seda jah, umbes poole odavam tuleb, võrreldes maasoojuspumbaga.
fgh
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Lisaks ehitad ikkagi eraldi lõõri korstnale, sest samasse lõõri kerisega ei tohi midagi ühendada. Paigaldused, süsteemid ja boilerid pumbad, hoone ruutmeetrid, eri nõuded, juurdepääsuteed, igaaastane korstnapühkimine jne. Kui kõik need kulud kokku lüüa, siis lõpptulemus on muljetavaldav, seadmetele tuleb teine selline raha juurde arvestada miinimum. Kasutusmugavusest me muidugi ei räägi võrreldes mingit sorti pumbaga. Ja kõik need variandid on kokkuvõttes ikkagi sõltuvad elektrist. Mingist remondist rääkida on ennustamine, Soomes Rootsis soojuspumbad iidamast aadamast käinud ja nurinat pole. Tänapäeval on kõik tehnika pask ja remontima pead mingi aeg kõike.
Eks põhi argument on ikkagi mugavus ja aeg. Mingi pump pluss ahi jääb alati kõlama neist energia vaidlustest.

Eks igal asjal on mõjutavaid faktoreid palju. Kui elad kusagil nõrga vooluga metsas või ruumid käes, pelleti tehas naabriks jne.
Lõppkokkuvõte jääb soetaja teha peale konkreetseid muutujaid arvesse võttes.
Teema oli üldse teine seega minu poolt kõik.
Kõlama on jäänud, et eelista Eestimaist.
NBE
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas NBE »

Parim poleti on juba aastaid NBE voi Scotte, heal lapse mitu nime. Tal on nimelt reaalajas automaatselt muutuv voimsus ja selle poleti kasutajad ei aruta siin foorumis katla ulemise ja alumise temperatuuri voi poleti too ja seisuaja yle. Ei mingeid mottetuid syytamisi ega stoppe. Ei vaja akpaaki. Aga sellest on ju siin foorumis arutletud ka. Katel vali selline, millise puhastamine endale mugav tundub, kasutegur on pelletikateldel ju suht sarnaselt 90.
rrr
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas rrr »

Rostfrei kirjutas:Pelltech põleti - know-how Eestis maakeeles telefoni teel olemas, varusoad ~24h kaugusel. See lihtsalt minu arvamus.
Ma esbes 30.10.2012 (kakstuhat kaksteist) alates põleti järjekorras. Siiani ei kippu,ega kõppu.
Järjekord olevat 2-3 nädalat.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

rrr kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Pelltech põleti - know-how Eestis maakeeles telefoni teel olemas, varusoad ~24h kaugusel. See lihtsalt minu arvamus.
Ma esbes 30.10.2012 (kakstuhat kaksteist) alates põleti järjekorras. Siiani ei kippu,ega kõppu.
Järjekord olevat 2-3 nädalat.
See on nii jabur väide, et ei oska musta ega valget kosta. Kasutan tavaliselt telefoni esmase suhtlusvahendina, tead, selline nuppudega asi, millega saab helistada, äkki oled kuulnud? :think:
rrr
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas rrr »

Rostfrei kirjutas:Kasutan tavaliselt telefoni esmase suhtlusvahendina, tead, selline nuppudega asi, millega saab helistada, äkki oled kuulnud? :think:
Ma kasutan meili teel suhtlemist. Sellega mul kirjalik tõestus olemas. Telefoni teel, kui ei salvesta on ainult sõna sõna vastu.
Nüüdseks ammu teise firma põleti.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

rrr kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Kasutan tavaliselt telefoni esmase suhtlusvahendina, tead, selline nuppudega asi, millega saab helistada, äkki oled kuulnud? :think:
Ma kasutan meili teel suhtlemist. Sellega mul kirjalik tõestus olemas. Telefoni teel, kui ei salvesta on ainult sõna sõna vastu.
Nüüdseks ammu teise firma põleti.
Jah, E-post annab võimaluse ajalugu säilitada ning kõiki maapõhja kiruda, et sinuga ei tegeleta. Reaalsus on E-kiri + 30 minuti möödudes telefoni kõne kontrolliks ja asjad laabuvad.
naabrimees
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas naabrimees »

Pelltechi põleti sai Cerbosest paari päevaga kätte http://www.cerbos.ee/et/42-pelletipoletid
rrr kirjutas: Ma esbes 30.10.2012 (kakstuhat kaksteist) alates põleti järjekorras. Siiani ei kippu,ega kõppu.
Järjekord olevat 2-3 nädalat.
rrr
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas rrr »

Rostfrei kirjutas:Jah, E-post annab võimaluse ajalugu säilitada ning kõiki maapõhja kiruda, et sinuga ei tegeleta. Reaalsus on E-kiri + 30 minuti möödudes telefoni kõne kontrolliks ja asjad laabuvad.
Reaalsuses ma annan raha sinna kus seda soovitakse. Ei kiru kedagi maapõhja vaid kirjutan esbe suhtumisest. Ja ega see esbe ainuke pole.
Esbe lihtsalt minu raha ei tahtnud ja ega tal polnud midagi müüa ka.
Kirjutasin peale järjekorda panemisest paari nädalapärast veel, aga ei midgi.
Teistel oli järjekord väiksem, aga vahepeal sai leitud parema põleti kui pelleteh.
Tellides oli järgmisel päeva hommikul kuller põletiga ukse ees.
Konkreetselt oli tegu http://www.ostakatel.ee
NBE
külaline

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas NBE »

Konkreetselt pidasid vist silmas ikka seda põletit

http://www.ostakatel.ee/et/pood/details ... te-20.html

Ise ostsin samuti ostakatel.ee kogemus igati positiivne.

Müüb ka Küttemeister

http://www.kyttemeister.ee/index.php?gr ... 177&page=0
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Parim pelletkatel ja põleti- mida 2014 eestis osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

rrr kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Jah, E-post annab võimaluse ajalugu säilitada ning kõiki maapõhja kiruda, et sinuga ei tegeleta. Reaalsus on E-kiri + 30 minuti möödudes telefoni kõne kontrolliks ja asjad laabuvad.
Reaalsuses ma annan raha sinna kus seda soovitakse. Ei kiru kedagi maapõhja vaid kirjutan esbe suhtumisest. Ja ega see esbe ainuke pole.
Esbe lihtsalt minu raha ei tahtnud ja ega tal polnud midagi müüa ka.
Kirjutasin peale järjekorda panemisest paari nädalapärast veel, aga ei midgi.
Teistel oli järjekord väiksem, aga vahepeal sai leitud parema põleti kui pelleteh.
Tellides oli järgmisel päeva hommikul kuller põletiga ukse ees.
Konkreetselt oli tegu http://www.ostakatel.ee
Ja parem on see mille poolest?
Vasta