Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Daikin 35 mudel, kokkuvõte läinud kuust:
24 kraadi peal pump.
Praktiliselt iga päev, 24/7 taga (paar ööd jäi välja) ja keskmine kwh arv on 150kwh / 30p. = 5kwh päevas.
Mul excel viskab villast, ei saa absoluutkeskmist novembri tempi kätte.
Nov kuu madalaim ilmajaama temp oli -10,3, ja soojeim +7,6 kraadi. Samas termomeeter akna taga venitas pea -14 ära.
Suurim kulu kahel külmal päeval oli 9 kwh, päris mitu soojemat päeva ja ka siis kui ahju sai köetud, oli pump veerand-pool päeva küll standby peal ja kulu kuskil 2-3 kwh päev.
Ehk mis ta on, ala 20-22 euri vahel küttekulud pumbaga hetkel, ja mis saad > kogu aeg ühtlane mõnus temperatuur (nii hommikul, õhtul kui öösel), pole ebameeldivat niiskust toas, meenutab kortermaja tempi. Ja ei pea puid tassima ja mitu tundi nö ahju kütmise taga passima - ehk võidetud aeg.

95% ajast kütab kuskil 55 ruudust pinda, vahepeal viimane tuba ka soojaks ehk siis peaaegu 70 ruutu.
Välisseade midagi mühiseb, aga ei häiri ei ennast ega naabreid. Ainus jah, ööseks peab siseseade panema öisesse reziimi, muidu samas toas magada ei saa.
Hetkel 1,5 kuud möödas, tundub olevat norm ost. Eks varsti keerab asi ringi kui ilmad ikka korralikult alla -10 kraadi on, ehk ÕSP täielik abiküte ja ahi põhiküte.
Hetkel -5....+5 vahel jääb ikkagi ÕSP põhikütteks ja ahi vahepealseks abikütteks (nt -10 jne paar külma päeva kuus jne).

Peaks mingi aeg ära mõõtma, mitu euri maksab 1x ahju kütmine (või 2 sületäit) ja selle ajutise kulu lööma pumba kulule otsa ehk siis saama KOGU majakütmise kulu. Eks ta ole, kui puid tellid/teed, siis rahaliselt nutad, talv läbi kütad, ega siis nö halu hinda enam ei mõtle. Palju see tellitav valmis lõhutud ja kuiv kasepuu oli, ala 35 euri ruum vms. Lepp oli gramm soodsam.

Edit:
Hakkas tööle, nov. kuu keskmine temp oli -0,83 kraadi minu piirkonnas.
Ala vanas paneelikas, Tartus, 40-50 ruutu, kaugküttekulu mingi ala 60 euri kuus. -30 juures on mõnel aastal veebruaris üllatanud ka küttearved 110 euri juures + igast mõttetut kommunaalmanti veel juurde.
kris82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Dets 2016, 12:52
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kris82 »

Huvitav kuidas kasutajal "vbõsp" Nordcel U-Grown pump toimib/töötab?
Olen valiku vahel kas Daikin 35 v Nordcel U-Grown.
Tarm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tarm »

Tere!
Kasutan Daikin 25 õhksoojuspumpa suvilas, kus talvisel ajal on vajadus hoida ka sooja siis kui ise eemal olen. Pumpa on võimalik seadistada nii, et see hoiab toas +10, mis oleks igati piisav. Tekkis aga küsimus, kas õhksoojuspumba elektritarbel on üldse vahe, kas ta hoiab +10, +15 või +20?
Nimelt mäletan, et kunagi ehitusmessil üks õhksoojuspumba müüja väitis, et need madalad sisetemperatuurid ei hoia energiat kokku. Oli vist see teooria, et siis kulutab pump rohkem energiat enda sulatamisele. Oskab keegi sel teemal midagi arvata?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tarm kirjutas:kas õhksoojuspumba elektritarbel on üldse vahe, kas ta hoiab +10, +15 või +20
See kõlab küll rohkem igiliikuri leiutamisena.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loomulikult mida külmem on õues, seda rohkem energiat tarbib pump, samuti mida soojemat toas hoida, samuti tarbib rohkem.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kris82 kirjutas:Huvitav kuidas kasutajal "vbõsp" Nordcel U-Grown pump toimib/töötab?
Olen valiku vahel kas Daikin 35 v Nordcel U-Grown.
Tere

Käi sellest U-Grownist kaarega mööda, täielik Hiina rämps. Oman antud pumpa pea 1,5 kuud, lasen müüjal selle maha võtta. Taimer ei toimeta, pump lülitab ennast sisse siis kui tahab, sisetemperatuuri näit näitab mingeid suvalisi kraade. Pane sutsu raha juurde ja osta mingi korraliku firma pump.
U-Grown müüja
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas U-Grown müüja »

Mingi vastasleeri müügimees teeb oma tööd? :D Vaata et siis ikka tegelikult ka õiget juttu ajad ja oma väiteid tõestada ka suudad, vastasel juhul saabub kohtukutse firma maine kahjustamise eest. Muuseas, internet EI OLE anonüümne. :write:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Käsi püsi, kes sellise suhtumise peale veel isegi mõtleb mingist U-Grownist. Ma kusjuures polnud siiani mitte silpigi sellest kuulnud.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegelikult saad palju väiksema raha eest sama tulemuse. Mingi müstiline "korralik firma" on lihtsalt tühi sõnakõlks. Liikluses osalen ka Kia-ga ja täiesti sama tulemuse saan võrreldes mersuga, ehk jõuan punktist A punkti B.
2 kätt püsti. :clap:
Tarm
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tarm »

Külaline kirjutas:Loomulikult mida külmem on õues, seda rohkem energiat tarbib pump, samuti mida soojemat toas hoida, samuti tarbib rohkem.
Küsimus on just eelkõige selles, kas võimalikult madalat sisetemperatuuri hoides töötab õhksoojuspump ikkagi effektiivsemalt kui soojemat hoides? +25 toas hoida on kindlasti kulukam kui +20, aga saan aru, et mingitest temperatuuridest alla poole liikudes ei pruugi enam võitu saada. Näiteks ainult mõnda plusskraadi ei saagi õhksoojuspumpadega hoida, miinimumtemperatuurid on kuskil 8-15 kraadi.
Näiteks leidsin internetiavarustest sellise kommentaari: "Madala sisetemperatuuri hoidmine viib seadme aurustumise ja kondenseerumise parameetrid paigast ära ning lisaks ei võimalda seadmel enam korralikult sulatada. Parim temperatuur on +18YC ja ülespoole."
Selle õigsust ei oska küll kinnitada, aga sellepärast siin arutlengi.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tarm kirjutas: Selle õigsust ei oska küll kinnitada, aga sellepärast siin arutlengi.
see ei ole just arutelu, aga sa saad seda lihtsalt järgi kontrollida lastes ühe kuu, päeva , nädala 10 peal ja teise võrreldava perioodi 15 peal vms ja võrdled oma kulusid . niiskuse liikumise parameetreid ei saa looduses inimene paigast ära viia , füüsika annab meile sellest üsna hästi aimu.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Saatsin mõne kuu eest ühele ettevõttele , milline müüb ja paigaldab "U-Crown" soojuspumpasi kirja , et olen huvitatud pakkumisest , siiani on vaikus . U-Crown müüja ehk parandab vea .
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

U-Grown müüja kirjutas:Mingi vastasleeri müügimees teeb oma tööd? :D Vaata et siis ikka tegelikult ka õiget juttu ajad ja oma väiteid tõestada ka suudad, vastasel juhul saabub kohtukutse firma maine kahjustamise eest. Muuseas, internet EI OLE anonüümne. :write:
Ära ähvarda oma kohtukutsega. Esiteks ei ole mingi konkureeriv müügimees ja teiseks räägin täitsa oma kogemusest.
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

U-Grown müüja kirjutas:Mingi vastasleeri müügimees teeb oma tööd? :D Vaata et siis ikka tegelikult ka õiget juttu ajad ja oma väiteid tõestada ka suudad, vastasel juhul saabub kohtukutse firma maine kahjustamise eest. Muuseas, internet EI OLE anonüümne. :write:
kui suures müügiõhinas veel ei märganud, siis siin oli sulle üks küsimus:
kris82 kirjutas:Huvitav kuidas kasutajal "vbõsp" Nordcel U-Grown pump toimib/töötab?
Olen valiku vahel kas Daikin 35 v Nordcel U-Grown.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Haloo U-Grown müüja , külaline . Ootan mina ja ilmselt veel mõned õhksoojuspumba huvilised , kuidas on U-Grown õhksoojuspumba töövõimega ? Loodan et , vastamine pole üle jõu käiv ... .
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

anduke88 kirjutas:Daikin 35 mudel, kokkuvõte läinud kuust:
24 kraadi peal pump, ~55m2 pind, keskmine kwh arv on 150kwh / 30p. = 5kwh päevas. Nov. kuu keskmine temp oli -0,83 kraadi minu piirkonnas.
Daikin 35 mudel, kokkuvõte 2016 detsembri kuust:
Põhiandmed samad nagu ennem, kuskil kuus 7 päeva lisaks ka viimane ruum avatud, ehk need päevad 70 ruutu kütmist. Aga siis kasutatud ka ahikütet juurde. Vist 12 päeva kokku toetatud ka ahjuga.
Dets keskmine temp mu piirkonnas -0,33 kraadi. 31 päeva peale läks pumbale 134 kwh, mis lisas elektri arvele ~18 euri. Mis on 4,3kwh päev keskmiselt.
Pole paha.
Näiteks eile keskmine päeva temp -10 kraadi (paariks tunniks viskas -15 ka ära), pump võttis 6kwh päeva jooksul.

Leidsin ka mingi rakenduse (mingi eriti kahtlane IFTTT vms ), mis ise jälgib pumba tööd. Ning miskit genereerib google exceli tabelisse ise automaatselt.
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

sama võimsusega pump, 50m2, koormuslugeja, eilne ööpäev ca -14C, 18kWh Kummaline kuidas nii suured erinevused. Jah, soojustus pole just kõige parem aga ka mitte päris hõre kuur. Detsember kokku oli 328kWh, seega keskmiselt ca 10kWh ööpäev (korda 5 sai pisut ahju lisaks köetud.
daikin
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas daikin »

Endal ka sama pump novembri algusest, kahjuks pole eraldi voolumõõtjat vahel, aga arvutuslikult mingi 20-30 euri kuus. Aga seda ei tasu võrdluseks võtta, sest kütab sisuliselt suvilat (10...12 cm soojustust u. 40 m2), mida rekonstrueerime ning elame ka samal ajal sees. Hetkel ainuke kütteallikas.
Mul on pandud nädala taimer, et päeval hoiab 17 kraadi ja koju tulekuks kütab 23 peale. pole raatsinud veel online controllerit osta.
olen ka ise põguselt IFTTT asja uurinud, teoreetiliselt tundub, et saab asja väga mugavaks teha, näiteks kui telefoni gps saab aru, et sa pole kodus, siis saad määrata et pump näiteks langetab tempi, või tõstab jne, seda siis lisaks nädala taimerile.

Meeldib see, et ööreziim on töesti vaikne (ilmselt suurema külmaga tuleb kõvemini puhuma panna, aga siiamaani olen väga rahul) ja välisosa teeb palju vähem müra kui naabri hiljuti paigaldatud Fujitsu.
daikin
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas daikin »

Üks asi veel. sellel seadmel on ka eco reziim, mis vähendab seadme voolutarvet.
Asja point peaks siis Daikini loogika järgi olema selles, et kui näiteks sama kaitsme all on veel teisi suuremaid tarbijaid, siis neid paralleelselt koos pumbaga kasutades ei lähe voolutarve nii suureks, et kaitse välja lülituks.
kasutusjuhendis oli ka näide: näiteks kui hakkad tolmuimejaga tolmu võtma, siis lükkad pumba eco reziimi ja pärast tagasi.
Kas keegi on katsetanud seda eco reziimi, näiteks sellise +5--- -5 kraadi juures. kui see pidevalt sisse jätta, kuidas mõjub elektrikulule, kas suudab toa soojana hoida ning kuidas mõjub seadmele?
lugeja 1234
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas lugeja 1234 »

Daikini kiitjad.
1. Daikin on hetkel kindlasti üks parimatest pumpadest, vaevalt, et keegi selles kahtleb.
"Pritsige" natuke kiidulaulu sekka ka numbreid. Anduke88, mis temperatuuri sa hoiad? Kui kütad 12 korda kuus ahju ja on korralik ahi, mis ka järgmisel päeval soe, siis on su pump lisaküte ja ei saa võrrelda nendega, kes kütavad ainult pumbaga.
"Naabrist Parem" daikin, mobiiliga saab ka müra mõõta pange naabriga pumbad samale/sarnasele reziimile ja võrdle, järsku naaber hoiab 30°C ja sina 17°C, sellest väisosa müra erinevus. Ega eco reziim, ei vähenda seda soojushulka, mida sul on vaja toa mingl temperatuuril hoidmiseks.
daikin
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas daikin »

lugeja 1234 kirjutas:Ega eco reziim, ei vähenda seda soojushulka, mida sul on vaja toa mingl temperatuuril hoidmiseks.
Just. eco ei muuda ruumi kütteks vajalikku energia hulka väiksemaks, vaid muudab pumba tarbitavat elektrienergia kogust ja seoses sellega ka antavat soojusenergia hulka.
Kuna pump sai soetatud selle mõttega, et kui maja valmis hakkab ülemist korrust kütma/jahutama, kus pinda poole rohkem, siis hetkel on see antud ruumi jaoks tugevalt üledimensioneeritud. sellest ka minu küsimus

aga selle telefoni äpiga peaks saama päris adekvaatse võrdluse, üritan ära mõõta.
kõrvale võib db olla petlikud, sest antud välisseadmed teevad erinevat häält üks justkui vuhiseks ja teise hääl meenutab mingisugust mürinat pigem. Üritan selle fuijtsu mudeli ka meelde jätta siis.
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Lisan ka oma numbreid:
Daikin 25 mudel. Dets 2016, küttekulu 200kwh. 04.01.17 küttekulu 12kwh.
Suvila 45m2, keskmine toas hoitud temp 16 kraadi. Soojustust 200mm.
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

normaalne ahi peakski täpselt 2 päeva sooja hoidma, niiet mis see pump seal üldse tegi siis, eriti veel sellise suvise ilmaga
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

tarm_ kirjutas:Lisan ka oma numbreid:
Daikin 25 mudel. Dets 2016, küttekulu 200kwh. 04.01.17 küttekulu 12kwh.
Suvila 45m2, keskmine toas hoitud temp 16 kraadi. Soojustust 200mm.
Raske võrrelda erinevate soojustustega elamisi, erineva kubatuuriga ja eriti erinevat sisetemperatuuri hoidmisel ja pealegi veel ahju või muu kütteseadme lisakütmisel. 16 on ju jube külm eluruumis, mulle 25 liig palav. Mida me siis võrdleme ja kiidame ? Veel üks märkus - mul on koormuslugeja vahel ja tean täpselt mitu kWh tarbib, miski arvutamine kui üldtarbimisest lahutada mingi suvaline number annab ikka väga huupi tulemuse. Eile-täna praktiliselt sama välistemperatuur, eile oli 18kWh, täna hommikul kütsin pisut ahju, tarbimine pea sama 16kWh (sisetemperatuuri hoian 21C
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

hambakari kirjutas:normaalne ahi peakski täpselt 2 päeva sooja hoidma, niiet mis see pump seal üldse tegi siis, eriti veel sellise suvise ilmaga
Mismõttes peab "sooja hoidma" ? Pole küll proovinud aga ma arvan, et mul hoiab kauemgi (pluss kraadid toas enne kui miinusesse hakkab langema :-) ) Aga kui tõsiselt siis enne ÕSP soetamist oli välistemperatuuril ca -10 kütmisest kütmiseni (igal õhtul) temperatuurikõikumine ca 5 kraadi, õhtul peale ahjukütmist enne magamaminekut 22-23, hommikuks ca 18-19, järgmiseks õhtuks töölt tulles 16-17
Vasta