Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 15 Nov 2018, 20:45 Põhimõtteliselt pole pumpadel vahet halligi, lihtsalt reklaamitakse erinevalt. :wave:
Põhimõttelt on kõik sisepõlemismootoriga autod ka ühesugused.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On.
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

Aga millele siis valiku tegemisel ikkagi toetuda, kui kõik udutavad? Iga edasimüüja, iga paigaldaja kiidab erinevat tootjat. Ühel on Mitsubishi parim, teisel Toshibaga pole aastate jooksul mingeid jamasid olnud, kolmas Daikiniga ülimalt rahul.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No ja täpselt nii ongi. Validki vastavalt hinnale ja vajalikele funktsioonidele tuginedes kõige sobivama välja.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ise valisin selle järgi, mis andis -25 kraadi juures kõige vajaliku arvu kW välja ja oli sel temperatuuril ka COP-ga minimaalselt 2 100% kompressori võimsusel. kW number, mida pidasin optimaalseks, oli tuletatud arvutuslikult, kasutades tambovi koefitsienti, u-wert programmi ja välispiirete pindala (nimetagem poolkvantitatiivseks meetodiks). Eeldus oli see, et ka -25 kraadi korral ei pea ämm käima ahju kütmas, kui soojal maal või suusatamas oleme.

Sinu ootused võivad olla midagi muud.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas: Ise valisin selle järgi, mis andis -25 kraadi juures kõige vajaliku arvu kW välja ja oli sel temperatuuril ka COP-ga minimaalselt 2 100% kompressori võimsusel.

Ilmselt sa ei valinud selle järgi mis ANDIS -25 C juures vajalikud KW-d, vaid mida REKLAAMITI andvat. :cool:
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kuna sebisin välja kogu dokumentatsiooni, kus olid ka üksikasjalikud mõõteprotokollid, siis ma teatud reservatsiooniga ostetud masina numbreid usaldan. Seni pole ta ka hätta jäänud (madalaim nähtud temperatuur on olnud umbes -30 kraadi, millega on töötanud). Siis puhus mäletamist mööda välja õhku temperatuurica 45 kraadi ja enam (sai töö juurest võetud kalibreeritud termomeeter).
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

keemik kirjutas: 20 Nov 2018, 12:20 Kuna sebisin välja kogu dokumentatsiooni, kus olid ka üksikasjalikud mõõteprotokollid, siis ma teatud reservatsiooniga ostetud masina numbreid usaldan. Seni pole ta ka hätta jäänud (madalaim nähtud temperatuur on olnud umbes -30 kraadi, millega on töötanud). Siis puhus mäletamist mööda välja õhku temperatuurica 45 kraadi ja enam (sai töö juurest võetud kalibreeritud termomeeter).
Millisest aparaadist täpsemalt jutt käib?
Minu ootused masinale on ikka samad: -30 juures ei tohiks pumbast tuleva soojuse hulk langeda. Seejuures peaks ta aastaid murevabalt toimima.
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

majooro kirjutas: 20 Nov 2018, 16:11 Millisest aparaadist täpsemalt jutt käib?
Minu ootused masinale on ikka samad: -30 juures ei tohiks pumbast tuleva soojuse hulk langeda. Seejuures peaks ta aastaid murevabalt toimima.
Ei tohiks langeda võrreldes millega?
Mis tingimustel sa seda võrdlust läbi viid?
Kui sa teed seda maksimaalse kütterežiimi peal, siis pole kuidagi moodi võimalik, et ei lange.
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

Voltamper kirjutas: 20 Nov 2018, 17:25
majooro kirjutas: 20 Nov 2018, 16:11 Millisest aparaadist täpsemalt jutt käib?
Minu ootused masinale on ikka samad: -30 juures ei tohiks pumbast tuleva soojuse hulk langeda. Seejuures peaks ta aastaid murevabalt toimima.
Ei tohiks langeda võrreldes millega?
Mis tingimustel sa seda võrdlust läbi viid?
Kui sa teed seda maksimaalse kütterežiimi peal, siis pole kuidagi moodi võimalik, et ei lange.
-30 juures peab tuba olema sama soe, kui -5 juures. Ja sedasi vähemasti 5 aastat jutti, ilma tülikate garantiiremontideta. Millise tootja pumbad seda pakuvad?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lähed peast halliks ja need hallid karvadki puhub pumba tekitatud tuul peast ära selle 5 aastaga kui pead iga päev selle müra ja tuule sees elama. :eek: :jooma
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

majooro kirjutas: 20 Nov 2018, 17:38
Voltamper kirjutas: 20 Nov 2018, 17:25
majooro kirjutas: 20 Nov 2018, 16:11 Millisest aparaadist täpsemalt jutt käib?
Minu ootused masinale on ikka samad: -30 juures ei tohiks pumbast tuleva soojuse hulk langeda. Seejuures peaks ta aastaid murevabalt toimima.
Ei tohiks langeda võrreldes millega?
Mis tingimustel sa seda võrdlust läbi viid?
Kui sa teed seda maksimaalse kütterežiimi peal, siis pole kuidagi moodi võimalik, et ei lange.
-30 juures peab tuba olema sama soe, kui -5 juures. Ja sedasi vähemasti 5 aastat jutti, ilma tülikate garantiiremontideta. Millise tootja pumbad seda pakuvad?
Mitte ükski ei paku.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Minu pump on siis see: ASYG14LTCB/AOYG14LTCN NORDIC 7 kW

Mugavalt on andmed näha siin, aga ostsin sõbra kaudu (maaletoojalt ilmselt siis, ma ei tea, igal juhul, garantiiks oli sõbra sõna): https://www.abckliima.ee/tooted/ohksoojuspumbad/874

Vaatan, et seal nüüd mingid -30 Fujitsu mudelid ka välja reklaamitud, aga näitajad külma ilma osas kehvemad.

Ise tegin selle valiku sel ajal, kui majas oli kaks ahju. Paraku pidin ühe ahju lammutama. Oleks seda tol hetkel ette teadnud, oleks võib olla teinud teised valikud. Hetkel ootan masu, et lasta välja ehitada keskkütte süsteem kas pelleti või õhk/vesi pealt. Otseselt pole halb lahendus, aga pikas perspektiivis tahaks toapõhist reguleerimist, sooja vee tegemist ja vahel pumba müha häirib (loen elutoas diivanil).
flak
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas flak »

majooro kirjutas: 20 Nov 2018, 17:38
-30 juures peab tuba olema sama soe, kui -5 juures. Ja sedasi vähemasti 5 aastat jutti, ilma tülikate garantiiremontideta. Millise tootja pumbad seda pakuvad?
Sellist õhksoojuspumpa sa ei leiagi, mis -30°C juures samapalju sooja suudab välja anda kui -5°C juures. Vaata kasvõi Eurovent teste.
Vastupidavuse osas on kiidetud Toshibat ja Mitsubishit, viimast on kahe erineva tootja omasid: Electric ja Heavy. Mitsubishi Electric varuosad olevat väga kallid.
henry9
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas henry9 »

Tegin väikse uurimistöö. Läheks vaja ÕSP korteri kütmiseks ca 70m2. Lisan ka oma tulemused. Kui keegi veel teab mõnda pumpa mida uurida siis andke teada. :wave:
https://www.upload.ee/image/9218140/foorumi.png
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Saage aru, ega COP ei küta, kW kütab.
henry9
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas henry9 »

Arusaadav et COP ei küta. COP näitab kasutegurit Pole mõttet osta pumpa mille kasutegur on sama nagu otse elektriga küttes. Siis võiks juba osta elektripuhuri. Seepärast otsingi turult pumpa mille kasutegur oleks võimalikult suur ka madalatel temperatuuridel. Iga tootja kiidab oma pumpa ja näitab eri numbreid, see ajendaski väikest uurimist korraldama.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

kui kw jagaksid cop-iga, siis saaksid tarbimisvõimsuse ka kätte. uutel pumpadel on see vanematega võrreldes veitse teistsugune, ehk siis vanemad tarbivad -25 juures vähem kui uuemad, kuigi väljuv aur on uuematel veitse suurem... ehk siis nende vahel peaks ka veel mingi balansi leidma...
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oskab mulle keegi öelda, et miks inimesed tahavad kütta ruume laealla paigaldatud kliimaseadmetega aga mitte kütmiseks ettenähtud seadmetega.
Näiteks selline põrandamudel?
https://www.abckliima.ee/tooted/ohksooj ... 079?f1=103
Kuna see paigaldatakse ruumi kõige jahedamasse tsooni (välisseina äärde), siis selle vent ei pea nii palju tööd tegema, kui seinamudelil et vajalik õhukogus sealt läbi läheks ja vastavalt on õhu liikumise kiirus toas väiksem.
ping
:hello:
........
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ........ »

Minu loogika ütleb, et põranda mudeliga koguneb soe õhk lae alla, ehk pole vist kõige parem soojuse kasutamine.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

........ kirjutas: 23 Nov 2018, 07:59Minu loogika ütleb, et põranda mudeliga koguneb soe õhk lae alla
Huvitav, miks siis radiaatoreid lakke ei panda?
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Lae mudel puhub sooja õhku lae alt põrandale.
Lakke paigaldatavad soojuskiirgurid on muidugi täiesti olemas.
Küülaline kirjutas: 23 Nov 2018, 11:57
........ kirjutas: 23 Nov 2018, 07:59Minu loogika ütleb, et põranda mudeliga koguneb soe õhk lae alla
Huvitav, miks siis radiaatoreid lakke ei panda?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 23 Nov 2018, 01:43 Oskab mulle keegi öelda, et miks inimesed tahavad kütta ruume laealla paigaldatud kliimaseadmetega aga mitte kütmiseks ettenähtud seadmetega.
Näiteks selline põrandamudel?
https://www.abckliima.ee/tooted/ohksooj ... 079?f1=103
Kuna see paigaldatakse ruumi kõige jahedamasse tsooni (välisseina äärde), siis selle vent ei pea nii palju tööd tegema, kui seinamudelil et vajalik õhukogus sealt läbi läheks ja vastavalt on õhu liikumise kiirus toas väiksem.
ping
:hello:
see on väga ebameeldiv seade sellepärast. õhk-õhk pump ketrab pidevalt endast õhku läbi ja toas on tuntav õhuliikumine. Olen elanud korteris kus on olnud samasugune põrandamudel ja väga ebamugav kui toas istudes näo kõrgusel pidev õhuringlus toimub ja tolm laualt pühitakse .

õhk-õhk ise lae all ei ole nii õudne, mida kõrgem lagi seda vähem tuntav ka, aga ise ei lähe vabatahtlikult küll enam kuskile elama kus õõ pumbaga peab samas ruubis elama või ööbima, täiesti vastuvõetamatu seade minuarust
flak
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas flak »

Külaline kirjutas: 23 Nov 2018, 15:42 see on väga ebameeldiv seade sellepärast. õhk-õhk pump ketrab pidevalt endast õhku läbi ja toas on tuntav õhuliikumine. Olen elanud korteris kus on olnud samasugune põrandamudel ja väga ebamugav kui toas istudes näo kõrgusel pidev õhuringlus toimub ja tolm laualt pühitakse .

õhk-õhk ise lae all ei ole nii õudne, mida kõrgem lagi seda vähem tuntav ka, aga ise ei lähe vabatahtlikult küll enam kuskile elama kus õõ pumbaga peab samas ruubis elama või ööbima, täiesti vastuvõetamatu seade minuarust
Ma küll sama väita ei saa, puhumist on tunda ainult sisekeha ees olles, sõltub täpsemalt kuhu soe õhk puhuma on pandud. Selleks, et sisekeha suudaks laualt suisa tolmu pühkida peaks ikka väga suure võimusega sisekeha olema ning puhuma maksimaalse kiiirusega. Väliskeha ees olla küll meeldiv ei ole, sealt tõesti puhub kõvasti.
Sellist pläma juttu on siin pidevalt kuulda olnud mõne seltsimehe suust, kes peab el. radikaid kõige paremaks küttelahenduseks.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Nüüd pakutakse sellise nimega soojuspumpasi nagu "KAISAI" , vist oli nii ? Välimuselt on Midea ga sarnane , hinnad on salastatud .
Vasta