Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
and
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas and »

põhjamaade jah, aga praegu augustis ei hakka ju see põhjakaabel soojendama. :confused:
ieie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Aug 2009, 07:22

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ieie »

Plaan endale ohk-ohk soojuspump muretseda. Mudeleid palju ning valikut suht raske teha.
Köetavat pinda ca130m2(suht avatud planeering -ohk peaks jagunema hästi), soojustus korralik,lisakytteks kamina+el. radikate voimalus.
Soojuspumba max. hind paigaldusega 25000.
Ise olen vaadanud Mitsubishi Electriku MSZ-FD35-VABH (teoreetiliselt peaks töötama kuni -25C välistemperatuurini ning kytma ära kuni 140m2 ning teoreetiliselt konstantne COP ning kyttevoimsus kuni -15C)- kardan et see aparaat jääb vähe liiga lahjaks(kyttevoimsus).
Veel olen vaadanud ka vähe voimsamaid mudelid: Mitsubishi Heavy, SRK/SRC50ZIX-S ja Fujitsu, AWYZ14LBC NOCRIA ARCTIC.
Ootaks pumbaomanike asjalikke kommentaare.
miki999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2009, 00:45

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas miki999 »

Mul tekkis selline küsimus õhk-õhk soojuspumba kohta: ventilatsioonina kasutatakse ruumides väljatõmmet, et tekitada alarõhk ruumides. Seda ennekõike selle pärast, et niiskus ei saaks liikuda seinakonstruktsiooni sisse. Paigaldades õhk-õhk soojuspumba rikume seda reeglit ja tekitame majale sissepuhke. Kas õhk-õhk soojuspumba paigaldamisel on vajalik paigaldada ka lisaväljatõmme, mis oleks mahuliselt suurem kui soojuspumba poolt sissepuhutava õhu kogus? Enamasti räägivad soojuspumpade müüjad ainult seadme kasulikest omadustest. Kui keegi suudab mulle kinnitada, et lisaventi ei ole vaja, paneks selle enda puittäidisseinaga majja ka.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

miki999 kirjutas:Mul tekkis selline küsimus õhk-õhk soojuspumba kohta: ventilatsioonina kasutatakse ruumides väljatõmmet, et tekitada alarõhk ruumides. Seda ennekõike selle pärast, et niiskus ei saaks liikuda seinakonstruktsiooni sisse. Paigaldades õhk-õhk soojuspumba rikume seda reeglit ja tekitame majale sissepuhke. Kas õhk-õhk soojuspumba paigaldamisel on vajalik paigaldada ka lisaväljatõmme, mis oleks mahuliselt suurem kui soojuspumba poolt sissepuhutava õhu kogus? Enamasti räägivad soojuspumpade müüjad ainult seadme kasulikest omadustest. Kui keegi suudab mulle kinnitada, et lisaventi ei ole vaja, paneks selle enda puittäidisseinaga majja ka.
Soojuspump ajab ringi sul toas olevat õhku. Õuest juurde ei võta ta ju liitritki.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

On küll selles teemas juttu Mitsubishi õhk-õhk soojuspumbast kuid kas kellegil on kokkupuuteid Mitsubishi Heavy väidetavalt pidavat olema erinevad firmad.

OmaLe pakub huvi samas Mitsubishi Heavy, SRK/SRC35ZIX-S Kas keegi on kokku puutunud selle mainitud Mitsubishi Heavy ZIX seeriaga ?
Nocria
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Nocria »

Mul on Fujitsu Nocria. Olen väga rahul. Mul on 142 ruudune maja ja eelmisel talvel vist maksimaalselt 10 korda kütsin kaminat juurde. Naaber valis väiksema seadme ja pidi ikka tunduvalt rohkem juurde kütma.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

ieie kirjutas:Plaan endale ohk-ohk soojuspump muretseda. Mudeleid palju ning valikut suht raske teha.
Köetavat pinda ca130m2(suht avatud planeering -ohk peaks jagunema hästi), soojustus korralik,lisakytteks kamina+el. radikate voimalus.....
Soojuspumba max. hind paigaldusega 25000.

Ootaks pumbaomanike asjalikke kommentaare.
Mul täpselt sama keiss.. põhiline soovitus sulle, ära ehita kaminat vaid hoopis ahi.. tänapäeval on nad üsna suurte klaasustega.
Kui ikka talv otsa kasvõi lisakütteks puid tassid, siis kevadel-suvel ei taha enam mingit elusat tuld näha..

Ise panin tolle Fujitsu Arcticu - mitte kõige väiksema aga number suurema - esimesele korrusele.
Planeering võib avatud olla, aga mõni uks sul majas ikka on?. Äkki on kaks väikest parem kui 1 suur.

tulevikus panen vast teise teisele korrusele (siis otsin igasugu plasmaviguritega variandi).. toda siis hea jahutuseks kasutada, (ehkki maja puude all ja eriti palavaks ei lähe)
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Plaan paigaldada kahe korruselisse suvilasse õhksoojuspump. Pinda kokku ca 100 ruutmeetrit ja suht avatud, nii et õhu liikumine ei ole probleemiks.

Sõelale jäänud kaks mudelit:

Mitsubishi Electric FD25VAH - 22 000 kr
Fujitsu Nocria AWYZ14LBC - 23 500 kr

Kumba nendest eelistada ja kust saab parima hinnaga?
Mis on Mitsubishi madalaim toatemperatuur, mida ta hoidma saab seadistada?
Kas kummalgi nendest on näiteks 10kraadi hoidev režiim?

Suvila asukoht on Läänemaal Rohuküla lähedal.

Müüjad, paigaldajad võivad julgelt saata pakkumised mailile martti@secom.ee parim pakkumine läheb töösse.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tihver kirjutas:
Fujitsu Nocria AWYZ14LBC - 23 500 kr
see on sul paigaldusega hind jahh? Mul on see mudel, sellel on miinimum 16-18 kraadi. Täpselt ei teagi, pole olnud vajadust alla 20 panna.
+10 kraadi on sellest veidi nõrgemal mudelil 12
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Kuna mul on tegemist suvilaga, siis 10 kraadi on paras sees hoida kui maja tühi. 16 on ilmselgel palju.

Kas keegi Mitsubishi selle mudeli kohta teab, kas sellel on selline varjant?

Ja hinnad ikka koos paigaldusega.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Tihver kirjutas:Kuna mul on tegemist suvilaga, siis 10 kraadi on paras sees hoida kui maja tühi. 16 on ilmselgel palju.

Kas keegi Mitsubishi selle mudeli kohta teab, kas sellel on selline varjant?

Ja hinnad ikka koos paigaldusega.
Kas 10C väheks ei jää? Niiskus hakkab tekkima. Alates 14C peaks hoidma maja kuivana.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

küttevahetaja kirjutas: Kas 10C väheks ei jää? Niiskus hakkab tekkima. Alates 14C peaks hoidma maja kuivana.

see on minu jaoks midagi uut (ütlen ausalt, et olen kütte alal võhik)
kui samas paralleelselt ka ventilatsioon töötab, ehk ei hakka 10 C-ga maja siiski kopitama?
Miks peaks niiskus tekkima hakkama?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

küttevahetaja kirjutas: Kas 10C väheks ei jää? Niiskus hakkab tekkima. Alates 14C peaks hoidma maja kuivana.
Kuidas see niiskus tekib ?
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

Tihver kirjutas:Kuna mul on tegemist suvilaga, siis 10 kraadi on paras sees hoida kui maja tühi. 16 on ilmselgel palju.

Kas keegi Mitsubishi selle mudeli kohta teab, kas sellel on selline varjant?

Ja hinnad ikka koos paigaldusega.

fujitsu +10 funksioon ei toimi täielikult. lihtsam on õhuanduri parameetreid muuta ja valida endale sobilik temperatuuripiirkond.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxNIMETUxx kirjutas: fujitsu +10 funksioon ei toimi täielikult. lihtsam on õhuanduri parameetreid muuta ja valida endale sobilik temperatuuripiirkond.

:shock:

mis tähendab, et ei tööta täielikult?

:shock:

(nüüd kõik Fuijitsumüüjad !! ruttu aru andma.!! :evil: )
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tiitk »

trebla kirjutas:
xxNIMETUxx kirjutas: fujitsu +10 funksioon ei toimi täielikult. lihtsam on õhuanduri parameetreid muuta ja valida endale sobilik temperatuuripiirkond.

:shock:

mis tähendab, et ei tööta täielikult?
Vist selline konks, et töötab +10 reziimis 24 tundi ja siis läheb automaatselt tavareziimi (paigaldaja jutt, mina manuaalis sellist infi ei leidnud).
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

koolitusel räägiti jah, et pidi ca 48h ainult hoidma.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
mitsuomanik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas mitsuomanik »

Mina ostsin oma pumba sellisest firmasthttp://www.soojuspump24.ee/ohksoojuspumbad. Siiani olen rahul. Sai küll soetatud siin alles talve lõpus. Mitsu heavy pidavat ikka parem olema kui mitsu electric.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Kas madala temperatuuri (5 kraadi) hoidmine õhksoojuspumpa puldist sisse-väljalülitades on normaalne? Näiteks temperatuuri langedes 5 kraadini pump sisse ja tõustes 10 kraadini pump välja. Või on selline tihe sisse-välja lülitamine kuidagi pumbale ebatervislik? Mis temperatuuri ja reziimi peale pumba peaks panema või ei oma see tähtsust kui seda niiviisi kasutada?

Pumpa hakkab sisse-välja lülitama automaatika läbi kaugjuhtimispulti.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

mitsuomanik kirjutas:Mina ostsin oma pumba sellisest firmasthttp://www.soojuspump24.ee/ohksoojuspumbad. Siiani olen rahul. Sai küll soetatud siin alles talve lõpus. Mitsu heavy pidavat ikka parem olema kui mitsu electric.

Rootsi Energiaagentuuri võrdluskatsetes oli nt Mitsubishi Heavy SRK/SRC-25ZFX-SA ja 35ZD-SA keskmine küttevõimsus -7C välistemperatuuril 2,9 kW , aga Mitsubishi Electric FD25VABH mudelil 4,0 kW ja FD35VABH 5,2 kW. Vt. http://www.energimyndigheten.se/sv/hush ... rmepumpar/
Sooja annab ikkagi kW mitte COP! ME-l on tootja poolt lubatud seadet kasutada kuni -25C välistemperatuurini, teistel seadmetel on see tootja soovitusel sageli -5…-15C ja müüja-paigaldajafirma annab omaalgatuslikult voli -20…-25C-ni kasutuseks.
Kui valite oma elamusse liiga lahja MHI seadme (+7C välistemperatuuri juures esitatud nominaali järgi), võib talveperioodil küttevõimsusest vajaka jääda ja tekkida ka tehnilisi probleeme (välisosa soojusvaheti jäätumine jms). Soomlaste soojuspumbafoorumis on sel teemal juttu : http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=3509.0 ja http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=5685.0
Põhjamaadesse kohandatud Mitsubishi Heavy mudelitel peaks tähistuse lõpus olema tähed SA, millel peale talvevarustuse olemasolu on ka protsessori soft-is sulatusrezhiimide toimimise parandusi tehtud. Meil müüakse vaid S-lõpuga masinaid.
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas põrr »

and kirjutas:põhjamaade jah, aga praegu augustis ei hakka ju see põhjakaabel soojendama. :confused:
Selleks tuleb suveks õhksoojuspump stepslist välja tõmmata.
minul oli suvel pump enamasti vooluvõrgust väljas, kasutasin pumpa vaid paar korda jahutuseks, nüüd tuleb peagi sellega taas kütma hakata.

Muide, mul käis suvel paigaldaja garantiikorras minu Fujitsu ASYA09LGC-d ümber ehitamas kuna olid suured probleemid müraga. Eemaldati osa vilte korpusest. Tehases on korpus vilte tihkelt täis topitud ja arvati, et kui need niiskuvad ja ära külmuvad, siis hakkabki pump suuremat müra tegema...eks külmaga näis, kas oli sellest ka tolku. Mina ütleks et õhksoojuspumbal on oma plussid ja miinused ja enne selle soetamist tasuks neid hoolega kaaluda.
xxxxx
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xxxxx »

Tihver kirjutas: Mitsubishi Electric FD25VAH - 22 000 kr
Oman kahte FD25VABH Puldist minimaalne temp. mida saab panna on 16 kraadi.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xxxxx kirjutas:
Tihver kirjutas: Mitsubishi Electric FD25VAH - 22 000 kr
Oman kahte FD25VABH Puldist minimaalne temp. mida saab panna on 16 kraadi.
kust ja mis hinnaga ostsid?need FD25VABH id
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

http://www.kliimacentrum.ee/

Mis nendest arvata? Käkid?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Veikko »

küttevahetaja kirjutas:http://www.kliimacentrum.ee/

Mis nendest arvata? Käkid?
Tegu on eskimotele müüdavate toodetega, kuna need magavad ju õues ja külma ei karda. Küttevõimsus: 2750 W - Max soojendus: 100 m² need numbrid räägivad enda eest ja seadme ülesanne on tundratuultele vist hoogu juurde anda.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Vasta