Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
marco505
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

Samamoodi küsiks siis mis hinnaga see täitmine on?eelmise lasin hiljuti täita(peale 2,5 aastat töötamist)ei öeldud palju juurde läks,kuid võeti 70 euri,teeb ehk keegi selle odavamalt ära?asun peetri alevikus,tallinna piiril.
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rmati »

Torustik ja siseosa soojusvvaheti vakumeeritakse ju!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Küsi firmadelt hinnapakkumist. Mul on õnnestunud siiani täitmisteenust 40 € saada. Alla selle pole keegi nõus tulema.
Soojuspumpadega rohkem mässanuna võin öelda, et ju ikka jäeti liitmik sul lekkima. Silmaga ei näe, kõrvaga ei kuule, justkui tõmbad mõnusalt kinni, kuid liitmik ikka lekib. Ise olen testinud liitmike gaasipidavust seebiveega või kui kiire siis näpuga tatti. Näitab ära kui liitmik lekib. Selline kerge salaleke on ilusasti kuu kahega sul gaasi välja lasknud.
Ütle seda enne täitmist, vingematel meestel on lekkemõõtjad kaasas, sellega leiab ka mujalt kui liitmikelt. Kui leket otsida ei viitsi, on kindlalt varsti jälle vaja täitmisteenust.
marco505
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

ok,no 40 on ju väga hea hind...ega sul endal pole kontakte selle 40se firma kohta?

tean jah et vaakumisse tõmmatakse jne,aga töötavad tegelikult ka ilma,nagu mul see viimane nüüd oli,aga kuna see võttis palju voolu,siis paigaldasin ta garaazi,tuppa aga selle fuji oma.
muidugi ma ei teagi palju seal seda gaasi võis sees olla,võimalik et on vähe,ja noh võimalus ka et mingi leke tal on,kui ta siseosa tagant lekib kas siis mingit lõhna ei eritu või mingit jälge peale ei jää lekke kohale?

väljast sai kõik ilusti kinni,sise osaga oli aga see probleem,et eelmises kohas võeti see nii maha et lõigati siseosa ühenduskohad maha(kuna pandi seina maja ehituse käigus ja ühenduskohad jäid seina sisse) ja nägin kurja vaeva et leida õiges mõõdus liitmikud,et uuesti saaks ühendada,see seal võib siis ainuke koht olla,kust võib tulla...eks keeran kraani lahti ja vaatan kas on midagi sees,kui ei ole siis lekib,kui on,siis järelikult ei leki ju.. täitmise peab nagunii tellima.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marco505 kirjutas:...
tean jah et vaakumisse tõmmatakse jne,aga töötavad tegelikult ka ilma, ....
Tead , sellise "tehnikaga suht sinapeal" isepaigaldaja juurde ei taheta tulla isegi 100 euroga. Pole ju kindel, et aint gaasilekkes asi. Kui vakumeerimata jätsid, võis torustikku jäänud niiskus õli ära rikkuda (vahtu ajada) ning külmaaineringis ummistuse põhjustada. Tehnik jääbki seda käkki remontima ja klient kulude üle vinguma!
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rmati »

[/quote]
Tead , sellise "tehnikaga suht sinapeal" isepaigaldaja juurde ei taheta tulla isegi 100 euroga. Pole ju kindel, et aint gaasilekkes asi. Kui vakumeerimata jätsid, võis torustikku jäänud niiskus õli ära rikkuda (vahtu ajada) ning külmaaineringis ummistuse põhjustada. Tehnik jääbki seda käkki remontima ja klient kulude üle vinguma![/quote]

100% õige jutt.
Nagu ikka, esialgne näilik kokkuhoid võib lõppeda hoopis suurte kuludega.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma vaatasin Neti otsimootoris soojuspumpadega hooldusega tegelevaid firmasi, saatsin e-maili ja oligi 2 pakkumist. Võid ka läbi helistada.
Kontakt on muidu olemas.
refco
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas refco »

marco505 kirjutas:ok,no 40 on ju väga hea hind...
Fuji-Fuitsu ei hakka lekke korral kohe veakoode viskama, algfaasis pigem kaob/väheneb soojatootlikkus ja siseosa vent töötab vaid madalatel pööretel.
Kliimafirmale päringut tehes ei ole mõistlik tellida ainult täitmine, vaid anda teada veakoodist ja ka sellest, et see on kasutatud masin, ise paigaldasid, tegid uued toruühendused (x-liitmikuga), jätsid siseosa+torustiku vakumeerimata jne. Muidu saad näiliselt soodsa hinna, aga väljasõidule tulnud külmamehe paned lolli olukorda ja ta saadab su 40-eurose remonditöö jutuga pikalt peesse.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üsna kindel võid olla, et lekke otsing on lisakulu ja 40 € saab ainult täitmist ja ei midagi muud. Enamusel soodsa hinnaga täitjatel puuduvad lekke otsimise vahendid.
marco505
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

Jah,olen kursis et 40-50ga saab ainult täitmist ja lekke otsing ja muud asjad maksavad lisaraha,ega ma tasuta siis midagi ei taha :D

Vaadake aga lugu on selline,et seda vana masinat ei ole mõtet hakata laskma kellelgi remontida 150 euri eest,kuna ta on juba ennem mind töötanud ca 6-7 aastat,müün ta siis pigem sellises olukorras 100 euriga maha ja ostan töökorras asja,lasen uuesti täita jne..

Teine võimalus,kui nüüd ainult lekke pärast ei toimi,siis lasen selle ca 50 eest ära täita,kui hakkab tööle on asi lekkes ja saab selle kõrvaldada,kui ei hakka tööle siis pole asi lekkes ja vajabki remonti.

Kõik siin räägivad ma ei tea millest,vask torude ühendamine küll ming eriline "kunst" ei ole,vajalikud x-ühendused(nagu eel pool mainitud),sain samast kohast kust kõik teised kliima tehnika remondi firmad saavad!!!

PS:kui proovisin asja jaheda peale puhuma panna ei tulnud mingit errorit ette ja puhus kõvasti,kui aga sooja peale panna siis puhub ainult madalal kiirusel ja eriti sooja ei tule,ennem errorit jõuab ka mingi 15 minutit käia,siis tuleb alles error,käima pannes,seda kohe ei tule.
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rmati »

Külmatöös ( seal hulgas soojuspumpadel) kasutatakse ikka koonusühendusi ja vasktoru otsa laiendamist.
X-liitmikud ei pea üldjuhul külmaaineid mille molekulid väga väikesed.

Jahutuse režiimis ventilaator puhub kohe aga soojendusel peab soojusvaheti saama teatud temperatuuri ( ca 25-30C) et pöörded suureneksid.
Ikka kisub gaasi poole asi.
Ei välista muidugi ka paisventiili mähist jne.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marco505 kirjutas: Kõik siin räägivad ma ei tea millest,vask torude ühendamine küll ming eriline "kunst" ei ole,vajalikud x-ühendused(nagu eel pool mainitud),sain samast kohast kust kõik teised kliima tehnika remondi firmad saavad!!!
Kindlasti pole kvalifikatsiooni, kogemusi ja õigeid tööriistu omavale tehnikamehele mingi eriline "kunst" panna kliimafirmades saadaolevatest juppidest kokku täitsa OK-töötav soojuspump. Paraku oled oma seadmega isetark-tegijana teinud päris mitmed asjad nii, kuda teha ei tohi. Kasvõi installatsioonijuhedi oleks võinud läbi lugeda!
marco505
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

Külaline kirjutas:
marco505 kirjutas: Kõik siin räägivad ma ei tea millest,vask torude ühendamine küll ming eriline "kunst" ei ole,vajalikud x-ühendused(nagu eel pool mainitud),sain samast kohast kust kõik teised kliima tehnika remondi firmad saavad!!!
Kindlasti pole kvalifikatsiooni, kogemusi ja õigeid tööriistu omavale tehnikamehele mingi eriline "kunst" panna kliimafirmades saadaolevatest juppidest kokku täitsa OK-töötav soojuspump. Paraku oled oma seadmega isetark-tegijana teinud päris mitmed asjad nii, kuda teha ei tohi. Kasvõi installatsioonijuhedi oleks võinud läbi lugeda!
Kle tahaks teada kust sina oma info võtad?mul ongi kõik toru otsad koonusega ja valtsitud vastava valtsijaga...
Sellised ühendused
Pilt
(Muidugi võis ka mööda rääkimine olla,kuna eespool mainitud x-ühendus mulle midagi ei ütle ja arvasin et keegi mõtles sellega mingit lambi ühendust,mis polegi üldse kliimaseadme oma,seepärast ka selline vastus minu poolt!)

mis asja ma siis sinu arust paigaldamisel valesti teinud olen?tule ja vaata ennem kui midagi siin kaagutama hakkad...ega ma esimest korda sul vask toru ei ühenda.

Ainuke mis tegemata on,ongi vakumeerimine ja uuesti täitmine...nagu mul ka kirjas oli siis eelmine pump oli mul paigaldatud vabsjee vanade valtsitud otsega(kuna siis ei olnud veel vastavat valtsijat soetanud),samamoodi ei olnud vakumeeritud ega täidetud uuesti ja toimis 2,5 aastat tõrgeteta...

Täna proovisin uuesti,jah kui külma peale panna puldist siis sisemine osa laseb kõrgel pöördel,välimine ei tee piuksugi.kui kuuma peale panna siis sisemine töötab hästi vaikselt ja välimisel vent toimib ja kompressor samuti,jämedam toru(mis tuppa tuleb) aga ei lähe eriti soojakski mitte..

Lõppkokkuvõttes,kirjutasin siia,et ehk keegi oskab vastata mulle mida see error tähendada võib,aga siin tuleb lihtsalt hakata tõestama mõnele kui õigesti või valesti ma oma seadme seina olen pannud...Kuskil sama teema 20nendatel lehekülgedel leidsin,kus üks ka küsis sama asja kohta,mitte keegi ei vastanud mitte midagi,vaieldi uute pumpade üle ainult...masendav lihtsalt,küsid abi siis saad sõimata hoopis.

Näppisin korra ka seda ventiili seal,gaas tundub ikkagi sees olema,ise ikkagi arvan et asi mingis klapis või selles väljuva toru anduris..kui gaasi oleks vähe siis arvan et ta töötaks,aga lihtsalt ei tuleks sealt erilist sooja..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oo küsija on üsna kõva käsi. Kui sul juba liitmikud käpas siis võid ise täitmise korraldada. Kui on õnne, leiad lekke seebiveega üle. Aga kui ei leia siis on kuu paari pärast uus 40 € ring. Gaasi saab laenutada ballooniga kõigis külmatehnika firmades, kasvõi Artic või kliimatehnika jne. Miinimumkogus on nagunii 1 kg. Ma endale ise ehitasin neist firmadest ostetud juppidest täitmisseadme (nad müüvad voolikuid ja vajalikke otsiguid) ja kandvaks elemendiks kasutasin vana külmkapi kompressorit (see on 6 mm toruga just sobiv täitmisseadmele). Ainult ühekordseks ehitamiseks läheb ikka üle 40 € ära.
Omaette teema on kuidas täita. Ma tean, et minu tehnika pole õige ja seepärast siin ei täpsusta (va privas). Aga täpselt küsija poolt vaevatud lekkega ta oli ja täidetud sai ja taas tööle samuti.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas officer »

...lekkimist kontrollitakse minu teada UV lambiga, olles eelnevalt indikaatorainet kontrollitavasse kontuuri lasknud?
marco505
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

Kalvis kirjutas:Oo küsija on üsna kõva käsi. Kui sul juba liitmikud käpas siis võid ise täitmise korraldada. Kui on õnne, leiad lekke seebiveega üle. Aga kui ei leia siis on kuu paari pärast uus 40 € ring. Gaasi saab laenutada ballooniga kõigis külmatehnika firmades, kasvõi Artic või kliimatehnika jne. Miinimumkogus on nagunii 1 kg. Ma endale ise ehitasin neist firmadest ostetud juppidest täitmisseadme (nad müüvad voolikuid ja vajalikke otsiguid) ja kandvaks elemendiks kasutasin vana külmkapi kompressorit (see on 6 mm toruga just sobiv täitmisseadmele). Ainult ühekordseks ehitamiseks läheb ikka üle 40 € ära.
Omaette teema on kuidas täita. Ma tean, et minu tehnika pole õige ja seepärast siin ei täpsusta (va privas). Aga täpselt küsija poolt vaevatud lekkega ta oli ja täidetud sai ja taas tööle samuti.
Tänud,vot selline vastus on juba hea,keegi vähemasti saab aru...
Tegelikult olen ise ka mõelnud et peaks täitmise seadme soetama,on kallis küll aga endal kindlasti ka tulevikus vaja...
seebiveega kontrollisin ja leidsingi siseosa tagant ühendusest lekke,ehk siis see vaja üle käia...kuigi sai kontrollitud ka ennem,siis ei näinud sealt midagi tulevat..saa siis aru.võimalik et siis suurema kuumusega olid mingid paisumised või asjad..

Asi ei olegi tegelikult selles et peaks nüüd kindlasti kõige odavam variant olema kõikidest variantides,aga pigem ostan pumba veerandi hinnaga poes müüdavate masinate hinnast,kuna ise ja elukaaslane mul samuti pooldame ikka taaskasutust,terve ilm seda sodi täis,kui kõik ostaksid kogu aeg uut kraami siis mis meil sellest ilmast siin saab?

Samuti ei peagi olema täitmine 40 euri just,võib olla ka kallim,kuid küsisinkas see normaalne hind.
sest viimane kord täitja käis mul seda eelmist pumpa täitmas,küsis sirge näoga 70 ja midagi suurt ei teinudki,ei saanudki aru,kas ta siis nüüd lisas ka tegelikult midagi või mitte,kuna mingit vahet ei olnud,ennem täitmist ja peale täitmist oli elektrikulu sama ja sooja ka rohkem ei andnud.
Ainuke mis ta ütles et oleks mul neid korke sinna ventiilide peale vaja,
need olid puudu,kui ma ta sain juba ja sel hetkel ei teadnud ka et seal midagi peal käib.
fuji pumbal need õnneks olemas ja see põhiline,kuna see toa oma,teisel polegi erilist vahet kuna see garaazis.kui sinna poodi mingi aeg satun siis võtan need ka ligi.

Aga igaljuhul tänud kaasa mõtlejatele.

PS:Kalvis,üritan sulle ps saata kui õnnestub :P
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marco505 kirjutas: Tegelikult olen ise ka mõelnud et peaks täitmise seadme soetama,on kallis küll aga endal kindlasti ka tulevikus vaja...
Välisõhu kaitse seaduse paragrahv 1414 sätestab vastutusnormi ja trahvimäärad fluoritud kasvuhoonegaase sisaldava toote, seadme ja süsteemi käitlemisel sertifitseerimata töötaja või kehtiva käitlemisloata ettevõtja poolt. Vastavad trahvimäärad on 300 trahviühikut ja kuni 6400 eurot.
marco505
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Mär 2015, 22:14
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas marco505 »

Külaline kirjutas:
marco505 kirjutas: Tegelikult olen ise ka mõelnud et peaks täitmise seadme soetama,on kallis küll aga endal kindlasti ka tulevikus vaja...
Välisõhu kaitse seaduse paragrahv 1414 sätestab vastutusnormi ja trahvimäärad fluoritud kasvuhoonegaase sisaldava toote, seadme ja süsteemi käitlemisel sertifitseerimata töötaja või kehtiva käitlemisloata ettevõtja poolt. Vastavad trahvimäärad on 300 trahviühikut ja kuni 6400 eurot.
jah,seadusi on palju,kõike neid ei jõuagi lugeda...

samuti e tohi täis peaga sõidukit juhtida,aga õhtul uudiseid vaadata siis ikkagi tehakse seda 10neid kordi päevas...
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas officer »

....abielu ei tohi ka rikkuda....
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Majas juba kaks õ-õ pumpa ja paistab, et kolmas tuleb veel juurde.

Need välisosad on parajalt totakad kobakad kastid, kaks nendest on mul juurdeehituse ees, aga sellest juurdeehitusest peaks tulevikus saun saama ja siis oleks need saunaesisel terrassis, kus ilusa ilmaga võtaks lavalkäigu vahel õlut.
Plaan on need välisosad miski puukastiga katta, kasti terrassipoolse esikülje teks sellise puitzhalusiiga, et kobakat ennast näha pole aga õhk käib läbi. Tolle zhalusii teeks talveks lihtsalt eest ära tõstetava... Talvel külmade ilmade ja lumega nagunii terrassil ei istu - siis ei riiva need agregaadid ka silma. Kevad/suvi/sügisteste ilmadega kataks aga eest kinni - siis on soojusvajadus nagunii väiksem ja pisuke kasuteguri langus ei tohiks rahakotile palju mõjuda... ?

Kas on kellegil selliseid välisosa peitmise kogemusi? Mida peaks silmas pidama?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pilt
Kas pead silmas taolist "kasti"?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: ....
Kas pead silmas taolist "kasti"?
No mul tuleb see vabalt seisev - st soojuspumbad (2 tk) moodustavad osa terrassi piirdest ja seisavad majast 3-4 m eemal....
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui ümber tuleb sarnane "võrekast" siis ei tohiks suuri probleeme tekkida.
laurma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Nov 2014, 19:20

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas laurma »

Kuidas on kogemused Nordceli NH mudelitega? Tegu on vist "budget" õhksoojuspumbaga, aga näitajad on viisakad (vaiksus, talvevalmidus, A++ energiatõhusus, COP/EER üle 4.5).
http://www.abckliima.ee/erakliendile/to ... sed-andmed
Mõte on üks selline suveks u 30 m2 pinda jahutama panna.
Rsk
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Rsk »

Väga s... kogemus, ei soovita.
Vasta