Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: ABC kliima allahindlus

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Peavad vist inimesi rumalateks. Head pankrotti neile.
maitc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Okt 2008, 21:21

Re: ABC kliima allahindlus

Lugemata postitus Postitas maitc »

eks neid näited ole kindlasti veel.
rahul
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rahul »

Ostsin ka seadme ABC Kliimast. Ei saa küll aru, et seepärast rumal oleksin. Teenindus oli väga hea ja õnneks sain ka rohkem allahindlust :grin:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis hinnaga praegu siis Fujitsu Nocria mudelit saaks?
http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mi ... =49&id=321
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maaletooja lehel on sooduskampaania välja reklaamitud. Seal on hind 21900EEK.
http://www.fsk.ee/AnnouncementRetrieve.aspx?ID=19644
nummik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nummik »

soovituslik hind on üks asi aga millega tegelikult kätte õnnestub saada, see juba omaette jutt. hetkel muidugi veidi kehv aeg ostmiseks, kindlasti saaks kevadel-suvel mõistlikuma pakkumise. aga nagu mulle üks müüja ütles, siis personaalses pakkumises võib ta mulle selle seademe ka 0 krooniga pakkuda, väljareklaamitav hind hoopis teisest puust. nulliga nüüd muidugi keegi pakkuma ei hakka aga kõik oleneb asjaoludest - kus elad, kui keeruline paigaldus on, kas augud seinas olemas jne. tüüpiline pumbamüüja pakub sulle tavaliselt hinda koos paigaldusega ja seda siis sellise varuga, et igal juhul ülikorralikult plussi jääks. aga kui veidi ise maad uurid ja mingi osa ettevalmistusest ära teed(paned paika mõistliku asukoha, teed augud seina ja tood juhtmed ja muu jama enamvähem paika ära, eelnevalt soovitaks muidugi paigaldajaga need asjad kooskõlastada) siis usun et ka kõige kasumiahnemal paigaldajal pole võimalik mõne tunni töö eest mitu tuhat krooni võtta. abc-d see muidugi eriti ei kõiguta, neil paigalduse hind kuidagi jäik aga mõne väiksema tegijaga saab ikka kaubale,nii pooleteist tuhande eest, usun. oluline, et tekiks usalduslik suhe ka garantiiperioodiks.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ABC Kliima teeb head hinda küll. Ütlesin hinna ette, kui teete odavamalt, ostan teilt. Nii ka läks. Tegelikult tahtsin ise sealt firmast osta ka, sest naaber ostis ka sealt ja ütles, et probleeme pole. Mina olen vaadanud, et kõik teevad praegu allahindlusi kui ise küsid.
ABC Kliima allahindlus
külaline

Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ABC Kliima allahindlus »

Ma ei ole varem kohanud nii hea allahindlusega mitsusid :shock:
http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mi ... 76&fcat=12
intensiivne
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

Nalja teete selle allahindlusega,ostsin 2,5kw garaazi,nimetust ei mäleta aga hind kui kroonides siis 800.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu soojuspump maksis 3.50 ja kütab kogu küla ära ning sulatusi ei tee üldse. Ka elektrit ei ole veel sendidgi eest võtnud. Nime ma muidugi ei mäleta :grin:
jupp
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas jupp »

Nüüd,siis näha,mis need seadmed tegelikult maksavad.Ja ega nad kahjumiga müü neid.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aasta veel ja siis saab juba tasuta
http://www.kliimaseade.ee/et/tooted/soo ... index.html
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mis kirvehinnaga linke te saadate?!
Mitshubishi saab alla 8000 eest kätte, kui raha peale vihased olete siis võite sama mudeli muidugi 20000 eest osta.

Kuid noname aasia toodangut saab alates 4000, kuid peapuudus on talvevarustuse puudumine. Piltide järgi läheb käsitsi puhuriga sulatamine liiga ebamugavaks (ok saab ju nupu tuppa panna ja timeri külge panna, kuid need asiaadid võiksid parem 5000 eest kasvõi talvevarustusega isendeid siin müüa).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kalvis, pane siis häid linke, kus midagi odavalt saab :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[quote="Kalvis"]Mitshubishi saab alla 8000 eest kätte.quote]

Oleks tore küll, kui oma sõnu kinnitaksid mõne ostuviitega. Muidu jääb rohkem selline jutumehe maik manu:)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Samsungi sai K-rautakeskos, samuti noname. Võrreldes mitsuga oli võimsus ja cop kehvem, nimi kah.

http://www.ventor.ee/?id=1625
siit sai veel paar nädalat tagasi mitsu 7400 kätte, tänaseks on see kadunud (mul on kirjavahetus alles, neil sai lihtsalt otsa).

Mul oli paberil kirjas veel kaks poodi koos linkidega, peast hästi ei mäleta). Seal oli samad asjad 8000-10000 vahel.

Midagi head veel (see vist oli üks neist paberil olnutest):
http://www.abckliima.ee/Default.aspx?mi ... 42&scat=49

http://www.kylmaservis.ee/?id=4
sama koos paigaldusega

Muidu väga hea hinnaga oli artic ja midea, kuid oletada võib kehvemat kvaliteeti kui mitsu.
L_ Kylaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas L_ Kylaline »

Mitsubishi Heavy ja Mitsubishi Electric on 2 erineva tootja mudelid. Mitsu Electricu mudeleid ei ole kuskilt saada odavamalt. Olen uurinud erinevates firmades hindu. Mitsubishi electric pidi parem olema kui heavy mudelid. Äkki oskate seletada, miks Mitsu electricu mudelid kallimad on kui heavy mudelid? :scratch:
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Kusagil eespool ma kunagi kirjutasin nendest kahest Mitsu pumbast, kui omale HS pumpa valisin. Laias laastus võib alustada sellest, et miks Audi on kallim, kui Ford ( Mitsu Electric versus Heavy) ehk osaliselt on siin kindlasti põhjus ka kaubamärgi/nime hinna erinevuses. Samas minu teada Hevyt toob maaletooja otse tootjalt, Electric tuleb aga läbi euroopa diilerite ehk osaliselt ka sealt kõrgem hind. Ja lõpetuseks siis ka pumba omadused. Ei hakka neid siin lahkama ( seda on tehtud eelnevates postitustes ja testides), aga kui võrrelda sama võimsusega pumpasid, siis Electricu näitajad on lihtsalt paremad, eriti just nullist madalamatel kraadiel ja ka vaiksem.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga arvestama peab ka sellega, et Mitsubishi Electric näitab oma kasutegureid madalamatel pööretel, kui seda teevad enamus konkurente. Reaalselt aga seadmed nii nadalate pööretega ei tööta, seega kui temperatuur läheb alla nulli, siis seadme kasutegurid on kehvemad kui reklaamitakse. Kui kõik tootjad hakkaksid näitama kasutegureid täpselt ühtedel ja samadel pööretel, siis oleksid kasutegurid jälle üsna sarnased.
Mart_2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Mart_2 »

Tere,

kas keegi oskab mulle öelda, kas on olemas säärast seadet, mis toodaks sooja tarbevett (2-3 sada liitrit) ja samas oleks teisel ka teine tavaline väljund, mis õhku puhuks ?
Abckliima lehel on miskid multi seadmed, neil aga kari lisa siseseadmeid, minu poolt kirjeldatud näha pole.

Juhul kui on, siis kas too vidin vajab mingid väga spetsiifilist ja kallist boilerit ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Suvaline vesi väljundiga soojuspump. Sooja õhu saamiseks lisad konvektori (puhuri)
Valhalla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Okt 2009, 15:38

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Valhalla »

Tervist. Nimelt peale ohkpumba installeerimist kortermaja seinale(tegemist LG pumbaga) on hakanud naabreid hairima myra valisosast. Kas on mond lahendust asjale kellegil. Ei taha naabritele liiga palju tyli ka tekitada. Lasin panna kohe ka spetsiaalsed vibratsioonivastased puksid. Kuid nyyd on vaike probleem just myraga . Kas on voimalik mingit moodi seda piirata ehitades naiteks pumba kohale varikatuse kuhu panna kasvoi penoplasti voi midagi mis heli kinni hoiaks suunaga ylespoole?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Plaanin osta sellise seadme: http://www.akliima.ee/index.php?page=76&lang=1&prod=215

On juba kellelgi kogemust ja kas om ka hää?Cop on meeldivalt kõrge küll selle raha eest.
Marx123
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Marx123 »

Eestikinnisvara kirjutas:Plaanin osta sellise seadme: http://www.akliima.ee/index.php?page=76&lang=1&prod=215

On juba kellelgi kogemust ja kas om ka hää?Cop on meeldivalt kõrge küll selle raha eest.
Tundub olevat sama võimsusklassi pump, mis nt Mitsubishi Electric FD35VABH, aga COP on sellel madalam. COPi järgi pumpa ei osteta vaid ikka võimsuse järgi ja üldjuhul, mida võimsam pump, seda väiksem COP ( analoogia auto mootori võimsus versus kütusekulu) Ja mida teeb see pump -10; -15 jne juures ehk milline siis on COP ja võimusus....?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Just-just!
COP maja ei küta. Maja kütab küttevõimsus. Mida vähem tarbib soojuspump elektrit, seda väiksem on tema küttevõimsus ja seda rohkem tuleb ise juurde kütta.
Väga tähtis on teada, kui palju on seadme küttevõimsus -15C juures ja milline on COP maksimumvõimsustel miinuskraadidega.

Rootsi testis on hästi näha, kuidas mõnel seadmel on tunduvalt viletsam COP täisvõimsusel kui osavõimsusel. Sealt see vahe tulebki, et osad seadmed, millel on kataloogis antud kõrge COP, suudab reaalselt hoopis vähem kasu toota, kui seade, millel on kataloogis kehvem COP. Kataloogis on COP antud nominaalvõimsusel ja nominaalvõimsuse saab iga tootja ise määrata. See kuidas viimasel ajal on saadud COP üle 6 ongi suures osas filmitrikk.
Vasta