Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Mul ON kirjas, et 24 kraadi peale on pump seadistatud.
Ahju küttes läheb temp toas kuni 6-ks tunniks 26 või 28 kraadi peale. Sellel ajal pump lülitab end ise automaatselt välja.
No aga nii ta ongi, majad ja soojustused on erinevad. See on täiesti individuaalne.
Kes kasutab seda pumpa ainsa põhiküttena, kes kasutab põhiküttena + ahi külmematel päevadel abiks (näiteks endal) või selle -20 kraadi juures lõuna eestis, ahi on nr 1 küte ja õsp on nö abiküttena järgi (endal).
Kõik oleneb temperatuurist. Jah, ma arvan ka, et kui pump oleks 24/7 järel ja 30 päeva järjest AINSA kütteallikana kütmaks 3e tuba, siis oleks mu arved min. VÄHEMALT 20% suuremad (alla selle ma isegi ei arvaks).
No mul on samamoodi mõõtja vahel. Lisaks jookseb pumba enda info excelisse automaatselt. Lisaks täiendame seal ridasid ise, nt lisatud juurde ilmajaama temp + info, kas ahi on köetud või mitte.
Samas, maja vene aegne puitmaja, soojustus on nagu on....pluss tohutu suured aknad.
Kui seina auku tehti, siis soojustus, mingi puru, oli väga korralik veel.

Näiteks hetkel, logisin seadmesse, näitab et seadme temp on 24 peal, õues agregaadil on -2, ja toas lae all on 28 kraadi sooja. Ei tea, äkki maja elanikud hommikul kütsid. Päeva peale tekivad read exceli tabelisse. Ise olen seadmest 300+km eemal.
---
Sai daikinile ja äppi tootjale pretensioon esitatud online kontrolleri asjus, siiani pole keegi vastanud. Peab vist jälle surkima. Et miks äppis ei saa panna night mode peale ja muid seadeid timmida, kui demolehtedel on need võimalused olemas. Või peab tõesti aifööni ostma....
---
Ma ei väidagi miskit muud. Lihtsalt hea infot jagada oma exceli põhjal ja kuudelõikes hea võrrelda.
Eks igaüks kiidabki enda oma, kui seadmel mingeid vigu ei ole (ma ei tea, ala ei võta palju voolu, ei tee imelikke hääli, ei tööta, ei saa seadistada jne probleemid) ehk kui seade töötab selliselt nagu peab-siis pole ju millegi pärast nuriseda. Mina ainsana virisen selle online kontrolleri üle ja telefoni äppi puudulike võimaluste üle. Ehk hetkel tundub asi toores olevat ja kellel raha just palju ei ole, soovitaks mitte seda osta hetkel.
Võrldema teistega saab hakata siis, kui inimene omab mitut kinnisvara ja igas hoones on näiteks erineva tootja seadmed ning logib kõikide hoonete parameetreid täpselt. Või omab äri ja ärihoonel on maja küljes näiteks 8 erinevat pumpa (Tln ühel äriettevõttel on 8 Mitsu pumpa seinal, kus igapäev autot pargin, seal ikkagi mitusada ruutu pinda).
Unkas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 28 Apr 2008, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Unkas »

Külaline kirjutas:
U-Grown müüja kirjutas:Mingi vastasleeri müügimees teeb oma tööd? :D Vaata et siis ikka tegelikult ka õiget juttu ajad ja oma väiteid tõestada ka suudad, vastasel juhul saabub kohtukutse firma maine kahjustamise eest. Muuseas, internet EI OLE anonüümne. :write:
Ära ähvarda oma kohtukutsega. Esiteks ei ole mingi konkureeriv müügimees ja teiseks räägin täitsa oma kogemusest.
Kas tõesti keegi arvab, et on olemas külaline nimega U-Grown müüja, kes on valmis kõiki kohtusse kaebama. Ma pigem arvan, et keegi teeb nalja ja vaatab mõnuga pealt, kuidas selliste asjade peale jubedaks andmiseks läheb :lol:

Samas võib Daikini ostjatega juhtuda selline lugu, et nende jaapani tippklassi toode ongi toodetud sellesamas Gree tehases. Juba 2008 aastal müüdi Jaapanis 500.000 õhk-õhk soojuspumpa, mis olid GREE poolt Daikinile toodetud. Ja müüdi ikka DAIKINi logoga, mitte Gree omaga
http://www.daikin.com/press/2009/090218/index.html
Vali Hewalex päikesekütte seadmed http://smartac.eu/
pumps
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumps »

Ma ei tea kuidas teistega, aga meil müüdavad Daikini pumbad tulevad Tsehhi tehasest.

Aga kahjuks on tänapäeval tavaline, et reaalseid tootjaid on üha vähem ning pakendajaid üha rohkem, see teeb tarbija jaoks asja väga läbipaistmatuks, aga suurkorporatsioonidele jälle kasumlikukmaks.

See näide ei ole nüüd otseselt õhksoojuspumba kohta, vaid näiteks varuosade kohta.
O.E.M ehk seadme originaaltoojta tellib mingi komponendi (mõnel juhul ka terve toote) ühest teisest tehasest ning müüb seda enda sildi ja pakendi sees, enda hinnaga. see sama tehas mis toodab O.E.M-le müüb seda sama detaili ka enda pakendi sees, hoopis teise hinnaga ja lisaks toodab veel mingile kolmandale firmale ka mis müüb seda oma pakendi sees. Detail ise on füüsiliselt üks ja sama, aga Silt on teine ja tihti ka hind. Ja loomulikult on siis veel kolmandad firmad kes kopeerivad seda originaalset detaili, või täiustavad vms.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pumps kirjutas:Ma ei tea kuidas teistega, aga meil müüdavad Daikini pumbad tulevad Tsehhi tehasest.

Aga kahjuks on tänapäeval tavaline, et reaalseid tootjaid on üha vähem ning pakendajaid üha rohkem, see teeb tarbija jaoks asja väga läbipaistmatuks, aga suurkorporatsioonidele jälle kasumlikukmaks.

See näide ei ole nüüd otseselt õhksoojuspumba kohta, vaid näiteks varuosade kohta.
O.E.M ehk seadme originaaltoojta tellib mingi komponendi (mõnel juhul ka terve toote) ühest teisest tehasest ning müüb seda enda sildi ja pakendi sees, enda hinnaga. see sama tehas mis toodab O.E.M-le müüb seda sama detaili ka enda pakendi sees, hoopis teise hinnaga ja lisaks toodab veel mingile kolmandale firmale ka mis müüb seda oma pakendi sees. Detail ise on füüsiliselt üks ja sama, aga Silt on teine ja tihti ka hind. Ja loomulikult on siis veel kolmandad firmad kes kopeerivad seda originaalset detaili, või täiustavad vms.
Kas kõik Daikini pumba komponendid valmivad ka Tsehhi tehases ?
pumps
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumps »

Kas kõik Daikini pumba komponendid valmivad ka Tsehhi tehases ?
Ma oma arvates just kirjutasin kuidas ja kust need komponendid tulevad.
Veavalt, et tänapäeval leidub mõni seadmetootja, kes viimseni kõik komponendid ise tooadab. Olgu siis teemaks
ÕSP, sõiduauto või elektritööriist.
Unkas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 28 Apr 2008, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Unkas »

pumps kirjutas:
Kas kõik Daikini pumba komponendid valmivad ka Tsehhi tehases ?
Ma oma arvates just kirjutasin kuidas ja kust need komponendid tulevad.
Veavalt, et tänapäeval leidub mõni seadmetootja, kes viimseni kõik komponendid ise tooadab. Olgu siis teemaks
ÕSP, sõiduauto või elektritööriist.
Näiteks GREE strateegilisteks partneriteks on GE, Carrier, Whirlpool, Sanyo, Hyundai, Panasonic, LG, York, Ariston, DeLonghi. GREE toodangut leiab ka Cooper & Hunter, Nordcel, Vivax mudeli valikust. Ise nad arvavad, et iga viies maailmas mõõdud kliimaseade on tegelikult nende tehtud - kui sel väitel poleks mingit alust, küllap mõni "tõeline tegija" oleks nad sellise asjatu kiitlemise eest juba kohtusse andnud.
Seega võid ju tahta osta ühe firma tehases algusest lõpuni tehtud toodangut, aga valik, mida tegelikut saad, tehakse sinu eest kusagil juba varasemalt ära. Lähtudes tootja ärihuvidest, mitte sinu eelistustest.

Pane otsingusse Sinclair Arctic, Vivax GENI, CH VIP inverter, Tosot jne jne ja ikka vaatab vastu seesama GREE tehases tehtud U-Crown, millel on teine silt peale kleebitud (ja mille puhul on tehtud teatavad komponentide muudatused, kui tellija on seda soovinud).
Vali Hewalex päikesekütte seadmed http://smartac.eu/
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Unkas kirjutas:
pumps kirjutas:

Näiteks GREE strateegilisteks partneriteks on GE, Carrier, Whirlpool, Sanyo, Hyundai, Panasonic, LG, York, Ariston, DeLonghi. GREE toodangut leiab ka Cooper & Hunter, Nordcel, Vivax mudeli valikust. Ise nad arvavad, et iga viies maailmas mõõdud kliimaseade on tegelikult nende tehtud - kui sel väitel poleks mingit alust, küllap mõni "tõeline tegija" oleks nad sellise asjatu kiitlemise eest juba kohtusse andnud.
Seega võid ju tahta osta ühe firma tehases algusest lõpuni tehtud toodangut, aga valik, mida tegelikut saad, tehakse sinu eest kusagil juba varasemalt ära. Lähtudes tootja ärihuvidest, mitte sinu eelistustest.

Pane otsingusse Sinclair Arctic, Vivax GENI, CH VIP inverter, Tosot jne jne ja ikka vaatab vastu seesama GREE tehases tehtud U-Crown, millel on teine silt peale kleebitud (ja mille puhul on tehtud teatavad komponentide muudatused, kui tellija on seda soovinud).
Ootame Daikini poiste vastust :D
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

selle ulme jaoks võiks küll eraldi teema teha
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

Välisseadme all suur ämber, ööpäevaga tuleb ca 5l sulatusvett, on see normaalne? Üks tuttav, kellel välisseade seinal, ütles, et ta ei tea sulatusveest midagi, mingeid jäämägesid seadme all ei ole.
pumps
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas pumps »

Pumbad on erinevad, mõnel tekib rohkem jääd/härmatist, mis veeks sulatatakse, mõnel vähem, see sõltub ilmselt paljudest asjadest, soojusvaheti suurus, temp, õhuniiskus, ventilaatori pöörlemiskiirus, töörežiim jne.
50m2
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 50m2 »

Eespool kirjutasin, et kuidagi kahtlaselt palju tuleb sulatusvett. Olen täna kogu päeva kodus olnud, sulatus käivitub ca iga paarikolme tunni järel. 50m2, õues -4, toas +22 seade Fuji ASYG12LTC/AOYG12LTC ARCTIC
eero333
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas eero333 »

albu kirjutas:
Külaline kirjutas:Kui Cooper&Hunter on sama mis Gree, miks ta siis kehvem on ? Kuidas seda kehvem remontida on ? Hind ju ikka põhimõtteliselt sama mis Greel.
Mul on Cooper Hunter VIP12 mudel. Kompressor väga müriseb, nädalas paar korda näitab veakoode (viimane oli täna JF). Peakontor Tallinnas remondiga saadab pikkalt. Kuna tegemist on firma ostuga, siis tarbijakaitse kah ei aita... Kurb lugu....
tonis_aare
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tonis_aare »

eero333 kirjutas:
albu kirjutas:
Külaline kirjutas:Kui Cooper&Hunter on sama mis Gree, miks ta siis kehvem on ? Kuidas seda kehvem remontida on ? Hind ju ikka põhimõtteliselt sama mis Greel.
Mul on Cooper Hunter VIP12 mudel. Kompressor väga müriseb, nädalas paar korda näitab veakoode (viimane oli täna JF). Peakontor Tallinnas remondiga saadab pikkalt. Kuna tegemist on firma ostuga, siis tarbijakaitse kah ei aita... Kurb lugu....

kas said korda, mul samad vead
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

50m2 kirjutas:Eespool kirjutasin, et kuidagi kahtlaselt palju tuleb sulatusvett. Olen täna kogu päeva kodus olnud, sulatus käivitub ca iga paarikolme tunni järel. 50m2, õues -4, toas +22 seade Fuji ASYG12LTC/AOYG12LTC ARCTIC
Ilmselt pole põhjust muretsemiseks. Mu 2008a ostetud Mitsubishi Electric 35 sulatab isegi tihedamini. Jää mäed tekivad suurema külmaga, praegu liiga soe. Ma oma seadmel sulatusvee kogust polegi mõõtnud, kaevasin maa sisse augu ja kõik lahiseb sinna...
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kunagi olen isegi mõelnud, et äkki kunagi õhksoojuspump osta, aga mõnes poes ja autoteeninduse ooteruumis olles olen tundnud nii ebameeldivat õhu liikumist (võiks nimetada tuuleks), et ausalt öeldes on huvi kadunud küll. :roll:
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas admin »

Vaata ette, et kogemata õue ei satu, muidu kaotab õhu liikumine sinu viimasedki mõtted. Päris koomik ikka, vähemalt kord nädalas käid teemat uuendamas :)
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas hambakari »

enne wismarisse minekut võiks siis uurida, et ega seal midagi ei puhu, sest muidu võib kerge probleem tekkida :scratch:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õues saab tuule käes hakkama jope ja mütsiga, kas siis õhksoojuspumbaga ruumis peaks ka niimoodi riides olema? :eek:
asdfg
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas asdfg »

Külaline kirjutas:Õues saab tuule käes hakkama jope ja mütsiga, kas siis õhksoojuspumbaga ruumis peaks ka niimoodi riides olema? :eek:
Peab jah, kui maja on suurte soojakadudega ning soojuspump vähevõimas, mistõttu siseosa ventilaator töötab lakkamatult täispööretel.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siis on küll jama, peab mingi eriti võimsa pumba ostma ja selle eest ka võimsa summa välja käima. :scratch:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina olen siin paari aasta jooksul jälgind kuidas see aparaat töötab (kahe masinaga).

Nulli lähedal, õigemini +- mõni kraad selle ümber on sulatused kõige tihedamad.
Näiteks, kuid -5C* ja külmema puhul võib pump käia ilma sulatuseta (samas on nõutav ka suurem küttevõimsus) 2-3h, kuid nulli ringis võib käia sulatuses kord tunnis. Eks siis ole õue õhuniiskus kõige suurem.
Samas pumbale on juba tehasest sisestatud, kui väliosa soojusvaheti temp. langeb alla X väärtuse, tuleb sulatusse minna, lisaks on mõnel väärtus, et kui mingi X minutid on möödunud, tuleb ikka sulatusse minna.
See viimane on erinevatel seadmetel väga erinev. Mõni käib olenemata ilmast ikkagi iga tund sulatuses.
Siin ongi selliste pumpade miinus, mis tihti sulatuses käivad, kuna sellel hetkel nad ju tegelikult sooja ei tooda vaid jahutavad tuba (mitte enam küll ventilaatoriga koostöös, kuid mine siseosa lähedale, kui väliosa sulatuses on. Päris jahedat õhku tuleb sealt ikka).

Teine asi, mida olen täheldanud.
Ostes liiga võimsa pumba, siis soojemate ilmadega kui reaalne küttevajadus on väike, hakkab inverter soojuspump on/offina tööle (mul on temp. andurid gaasi torudel ja login neid). Samas külmade ilmadega "paras" või nõrk pump käib jälle liiga tihti sulatuses ja undab väljas ning puhub sees jälle päris kõvasti. Hea oleks, kui oleks kaks pumpa, et saaks asja kombineerida. Viimane on kahjuks kulukam ja võib mõnel silma riivama hakata.

Minu tähelepanekud.
külaline..
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas külaline.. »

kiri :.............Ostes liiga võimsa pumba, siis soojemate ilmadega kui reaalne küttevajadus on väike, hakkab inverter soojuspump on/offina tööle ................

Toshiba Daisekai 8 -l on võimsuse vähendamise võimalus ( manuaalist jutt siis selline ) :
See piirab maksimaakse voolu ja võimsuse tarve 100%, 75% või 50%-le ning teostatakse VÕIMSUSE
VALIKUGA. Mida madalam protsent, seda suurem kokkuhoid ja seda pikem kompressori tööiga.
albu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Aug 2015, 15:38
On tänanud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas albu »

VIP Cooper and Hunter kasutusel üle aasta. Seade müriseb ja teeb peldiku veetõmbe müra kui lõppeb sulatamise tsükkel. Cooperi kontor ei remondi ja saadab kuu peale. Seade on ostetud firmale nii,et tarbijakaitse siin ei aita. Cooper and Hunter võrdub Gree see on projekteeritud Hiinas Hiina turu tarbeks, pärast ukrainlased tõid selle euroopasse. Ühesõnaga ei soovita, kurb kogemus. Iga nädal viskab JF veakoodi ette....
albu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Aug 2015, 15:38
On tänanud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas albu »

Unkas kirjutas:
pumps kirjutas:
Kas kõik Daikini pumba komponendid valmivad ka Tsehhi tehases ?
Ma oma arvates just kirjutasin kuidas ja kust need komponendid tulevad.
Veavalt, et tänapäeval leidub mõni seadmetootja, kes viimseni kõik komponendid ise tooadab. Olgu siis teemaks
ÕSP, sõiduauto või elektritööriist.
Näiteks GREE strateegilisteks partneriteks on GE, Carrier, Whirlpool, Sanyo, Hyundai, Panasonic, LG, York, Ariston, DeLonghi. GREE toodangut leiab ka Cooper & Hunter, Nordcel, Vivax mudeli valikust. Ise nad arvavad, et iga viies maailmas mõõdud kliimaseade on tegelikult nende tehtud - kui sel väitel poleks mingit alust, küllap mõni "tõeline tegija" oleks nad sellise asjatu kiitlemise eest juba kohtusse andnud.
Seega võid ju tahta osta ühe firma tehases algusest lõpuni tehtud toodangut, aga valik, mida tegelikut saad, tehakse sinu eest kusagil juba varasemalt ära. Lähtudes tootja ärihuvidest, mitte sinu eelistustest.

Pane otsingusse Sinclair Arctic, Vivax GENI, CH VIP inverter, Tosot jne jne ja ikka vaatab vastu seesama GREE tehases tehtud U-Crown, millel on teine silt peale kleebitud (ja mille puhul on tehtud teatavad komponentide muudatused, kui tellija on seda soovinud).

välismaa foorumitel surfates sageli leiad GREE toodet kõigi viletsamate hulgas. Mul endal on GREE-kloon, täelik _ask! Ja maaletooja servis on sama _ask ka. Kurb lugu. Ei soovita.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millised on soojuspumba omanikel küttekulud olnud jaanuaris?
Vasta