Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
õhk
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õhk »

Sai soetatud omale Mitsubishi Electric LN25. Muidu kõik ilus ja tore aga natuke olen hädas selle MelCloud rakendusega, mille kaudu saab läbi wifi pumpa juhtida. Selle rakendusega peaks lisaks pumba juhtimisele nägema ka elektrienergia tarbimist aga mina miskipärast seda sealt ei näe. Nii kui kõik registreeritud ja ühendatud sai siis kadus energia jälgimine sealt rakendusest. Kasutab siin keegi veel sellist õhksoojuspumpa koos selle MelCloud rakendusega ja oskab miskit kaasa rääkida.
õhk
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas õhk »

õhk kirjutas: 11 Dets 2018, 13:06 Sai soetatud omale Mitsubishi Electric LN25. Muidu kõik ilus ja tore aga natuke olen hädas selle MelCloud rakendusega, mille kaudu saab läbi wifi pumpa juhtida. Selle rakendusega peaks lisaks pumba juhtimisele nägema ka elektrienergia tarbimist aga mina miskipärast seda sealt ei näe. Nii kui kõik registreeritud ja ühendatud sai siis kadus energia jälgimine sealt rakendusest. Kasutab siin keegi veel sellist õhksoojuspumpa koos selle MelCloud rakendusega ja oskab miskit kaasa rääkida.

Sain asja toimima. Võtsin MelCloud suppordiga ühendust ja nad tegid ise üle interneti midagi ja nüüd näen kõiki andmeid rakenduses.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas võhik »

Küsimused -

1) kas 10 aastat vanadele Fujitsu pumpadele kah täna mõnd wifimoodulit juurde lisada saaks?

2) kaua üldse üks õ-õ pump vastu peab ? Kuna seadme põhieesmärgiks on maja talvel plussis hoidmine, kas ei peaks peale 10 aastat hakkama mõtlema juba selle asendamise peale, et järgmisel talvel kah muretu olla ?
Kas vana torustiku saab alles jätta ja uued sise/välisosad lihtsalt paigaldada ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Külmkapp, mis on sarnane toode, pidas absoluutselt ilma lisahoolduseta 30 a. vastu. Oleks kauemgi pidanud aga kapi kest roostetas läbi. Sellesama kapi kompressorit kasutan ikka veel.
Vastupidamine sõltub kompressori kvaliteedist. Siiski on kompressor küttehooaeg 24/7 töös, et niikaua vist ikka vastu ei pea. Kuluvad liikuvad osad - ventilaatorid, kompressorid.
Kui nüüd kompressori kulumisest pump ära sureb (eriti kompressor) siis mõttekam on uus pump osta - tuleb soodsam.
Diclac
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Jaan 2019, 15:52

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Diclac »

Tere
Küsimus õhksoojuspumba kohta. Kas pump peabki kogu töötamise aja kuuma õhku puhuma(54kraadi) ja kui temperatuuri nt. 23 on seatud, kätte saab jääb seisma, mitte ei hakka jahedamalt puhuma, töötaks nagu on/off tüüpi õsp. Pumbaks on Cooper&Hunter VIP Inverter 09
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas võhik »

Minul jäävad need pumbad küll enamasti seisma... mitte küll järsult plaksuga.... ikka sujuvalt.

Aga mul veel üks küsimus oma 10 aasta vanuse Fujitsu pumba kohta.
Sai kah sellega tüng saadud, et lootsin tast +10 °C hoidjat, aga tuleb välja, et hoiab ainult päeva-kaks, siis läheb normaalrezhiimi tagasi.
Nüüd tegin nii, et eraldasin selle osa majast, kus veetorusid esineb, kardinatega ukseaukudes ära ja lasin pumba temperatuuri nii alla, kui puldilt saab... +16 °C.
Termomeeter köögis näitab, et seal valitseb + 10 °C.
Aga kas see tähendab, et pump ikkagi ei saa siseõhust sulatamiseks piisavalt energiat ja laheb pekki ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seda kardinaga trikki (tegelt oli kasutusel tekk) kasutasin ka mina kunagi hoidmaks muudes ruumides +5 C kui SP min oli +18 C
Pumba siseosa on ikka ju siseõhus +16 C.
Tõsi - mitmetel pumbafirmadel pole tagasiside kontrolliga sulatust ja neil on probleeme +16 C siseõhu juhtumil - kuna sulatusel ei piisa soojusest jää lahtilaskmiseks siis läheb välisosa pöördumatult jäässe. Sel juhul tuleb sietemperatuuri tõsta ja kardinat rohkem kinni tõmmata.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Diclac kirjutas: 21 Jaan 2019, 16:12 Tere
Küsimus õhksoojuspumba kohta. Kas pump peabki kogu töötamise aja kuuma õhku puhuma(54kraadi) ja kui temperatuuri nt. 23 on seatud, kätte saab jääb seisma, mitte ei hakka jahedamalt puhuma, töötaks nagu on/off tüüpi õsp. Pumbaks on Cooper&Hunter VIP Inverter 09
Mul hakkab järjest jahedemat puhuma, kui seatud temperatuurile lähedale jõuab.
Kui temperatuur käes jääb kergelt vuhisema.
Pumbaks Mitsubishu LN25
Diclac
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Jaan 2019, 15:52

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Diclac »

Vanemate kodus ka mingine mitsubishi pump ja hakkab ka temperatuuri kätte saamisel jahedamat õhku tulema ja jääb edasi puhuma vaikselt. Seepärast hakkasingi uurima, et kas minu pumbal midagi äkki viga.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tuttavate kogemuse põhjal, olles ka ise neid pumpasid tegevuses näinud, ei soovitaks C&H ka oma vaenlasele mitte.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist.

Kuidas foorumlaste õhksoojuspumbad külmal ajal kütmisega toime tulid ?

On ilmunud uued mudelid mõnel tootjal , hinnad muidugi ka tugevalt suuremad .
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kenasti, nagu ka eelmised 3 talve.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

mis need uued mudelid on
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Mul on Toshiba Premium Daiseikai 9
RAS-25PKVPG-ND, eelmise aasta mudel, lõpul soetatud.

Kui kellelgi on samasugune võiks märku anda ja kel on paigaldatud elektrienergia mõõtja
ja peavad pumba elektri kulu arvestust.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Uued mudelid Fujitsul ja Panasonicul ...
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

edvard. kirjutas: 22 Veebr 2019, 18:03 Uued mudelid Fujitsul ja Panasonicul ...
Ja mida neis uutes mudelites uut on?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

edvard. kirjutas: 21 Veebr 2019, 17:52 Tervist.
Kuidas foorumlaste õhksoojuspumbad külmal ajal kütmisega toime tulid ?
........
Fujitsu... xxxx12 mudel, läheb 11-nes talv.
2000-2400 kWh aastas.
Üks kord pestud ja hooldatud, tolmu tihemini imetud...
:hello:
geka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2019, 07:33

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas geka »

Olaf kirjutas: 22 Veebr 2019, 16:51 Mul on Toshiba Premium Daiseikai 9
RAS-25PKVPG-ND, eelmise aasta mudel, lõpul soetatud.

Kui kellelgi on samasugune võiks märku anda ja kel on paigaldatud elektrienergia mõõtja
ja peavad pumba elektri kulu arvestust.
sügisel panin koormusarvesti vahele, hea jälgida momendi tarbimist pluss kuu summat. Ca 55m2 kehvapoolselt soojustatud, on külmasildasid, korra nädalas olen külmematel perioodidel ahju kütnud, sisetemperatuuri hoian 21-22 Kuu tarbimised on nov.-veebr. 300-350kWh Fujitsu ASYG09-14LTCB AOYG09-14LTCN
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

geka kirjutas: 06 Mär 2019, 09:53
sügisel panin koormusarvesti vahele, hea jälgida momendi tarbimist pluss kuu summat. Ca 55m2 kehvapoolselt soojustatud, on külmasildasid, korra nädalas olen külmematel perioodidel ahju kütnud, sisetemperatuuri hoian 21-22 Kuu tarbimised on nov.-veebr. 300-350kWh Fujitsu ASYG09-14LTCB AOYG09-14LTCN
Mis mõõtja? Ja kas tarbimine on per kuu või kokku kahe kuu peale?
geka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2019, 07:33

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas geka »

Mis mõõtja? Ja kas tarbimine on per kuu või kokku kahe kuu peale?
[/quote]
Mõõtjaid palju erinevaid, küsi poest. Mul ca 10€ Aliexpressist https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +Wattmeter
Mismõttes kahe kuu peale ? novembri ja veebruari vahel on veel kuid Proovin selgemini - Kuu keskmine tarbimine talvekuul (nov. dets. jaan. veebr.) 300-350kWh
Kasutaja avatar
Lauri_s
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 12 Jaan 2013, 23:38
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Lauri_s »

Keegi küsis vanema õhksoojuspumba wifi mooduli kohta. Olen ise sellega mänginud ja sööb enamus seadmeid millel IR ehk infrapuna silmaga pult olemas. https://www.indome.ee/et/a/blastbot-ohk ... htimispult
Uber is just a software tool, they don’t own any cars, and are now the biggest taxi company in the world
Airbnb is now the biggest hotel company in the world, although they don’t own any properties.

World is changing!
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist !
Mis õhksoojuspumpade hulgas uut ja põnevat ?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

11a vana Mitsubischi Electric ja talvel ikka aegajalt sai kasutatud. Soojustage majad ära siis pumbal ka kergem, muud ei viitsi täna lisadagi.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xil »

onusnooker kirjutas: 08 Mai 2019, 22:19 11a vana Mitsubischi Electric ja talvel ikka aegajalt sai kasutatud. Soojustage majad ära siis pumbal ka kergem, muud ei viitsi täna lisadagi.
Ma saan kaastundest aru, aga palju maja soojustamine maksab ning kui palju rahalist tulu sellest tõuseb, kui pumbal kergem - see tasuks enne soojustama tormamist läbi mõelda.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mu oma andis vist saba. Poiss ütles, et midagi hakkas seal krabisema. Ja nüüd peksab rikkevoolukaitset välja...
Vasta