Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
flak
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas flak »

majooro kirjutas: 15 Okt 2018, 15:30 80 ruutu, üks kandiline ruum.
Ma vaataks Mitsubishi, Toshiba või Daikini poole, neid ei panda Hiinas kokku. Väikse m2 varuga võiks seadme võimekus olla (90-100 m2).
Näiteks: http://www.ohksoojus.eu/tooted/ohksooju ... ubishi/zs/
aad
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aad »

Minul ka mure, ma uurisin seda teemat siin, aga päris vastust ei leidnud. Kohe vabandan ette, et naisterahvana ka ehk kõige paremini ei jaga seda asja, samas sooviksin õhksoojuspumba korterisse panna kus alaliselt ei ela. Korter 80 rm2. Korter III korrusel ja rõduga. Minul on mure selle kondensvee ärajuhtimisega. Mehaanik käis kohapeal vaatamas ja kohe hakkaks pumpa paigaldama ja tema ütleb, et mida muret, juhime selle tekkidavõiva kondensvee rõduäärelt alla. No ma ei tea, kas nii ikkagi võib? Nordcell pump, pidavat olema nii hea, et kütab ära.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kondens vesi ilmselt polegi nii suur mure kui talvel sulatusvesi ja sellest tekkiv jää. Kui kehvasti lahendatud, siis rikub see nii rõdu, fassaadi kuid ka suhted alumiste naabritega
aad
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aad »

ma küsin veel, et kuidas selle peaks lahendama? Tunnen, et peaksin seda teadma enne, kui pumba paigaldada laseksin.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kõik välisosas tekkiva vee pead "kausikesega kinni püüdma". Üle rõdu serva nirisev vesi, rääkimata jääst, toob naabritega raudselt sõja!
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja kuidas kortermajas teiste elanike nõusoleku vajalikkusega oli?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas kõikide soojuspumpade kesta plastikud praksuvad-naksuvad peale käivitamist või seisma jätmist? Kogemus Toshiba Daisekai 9 soojuspumbaga ja magamistoas on päris häiriv ~15minutid, kui keset ööd peaks taimer selle seisma panema ja hakkab maha jahtuma.Vahet pole kas jahutab või kütab. Kas tegemist odava plastikuga antud mudelil või see kõikidel mudelitel nii?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

oota talveni, siis paugub veel rohkem, pahinat ka veel viskab lisaks :amen:
kolmaad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Okt 2018, 11:54

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kolmaad »

Minul on ühistuga kokkulepe olemas, et võin selle pumba paigaldada, aga ma olen omadega nii kahevahel, et no ma ei tea kas panna või mitte. Selle tilkuva vee ma juhin läbi seina toruga kööki kraanikausi alla otse kanalisatsiooni. Nüüd see jää, kuidas seda vältida või mida peaks tegema, et seda ei tekiks? Oleneb see jäätekkimine pumba mudelist? Sõidan ise ringi ja no on ju korrusmajades need õhksoojuspumbad ometi ja ei ole kellegi käest küsima ka minna, et no kuidas siis täpselt teil see värk on.
Küll neid paigaldajaid ju leiab, aga pärast peab ju elama ka selle pumbaga.
Ma saan aru, et naiivsed küsimused aga kust ikka küsida kui siit.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jääd ei teki siis kui sa talvel pumpa sisse ei lülita. Soojuvaheti sulatusprotsess on paratamatu, selle käigus eraldub vesi, mis sõltuvalt õhutemperatuurist külmub või valgub kuhugi allapoole.
Kui sul õnnestub see vesi kokku korjata ja enne jäätumist kuhugi kanalisatsiooni/ vihmaveetorusse juhtida, siis oleks asjal jumet. ilmselt oleks abi siin torusisesest küttekaablist ka.
sapper
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Nov 2018, 10:43

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sapper »

Kuna õhksoojuspump on paigaldatud suhteliselt kõrgele, siis on tekkinud probleem kus tilkuv vesi maandub vähemalt osaliselt seinale. Sellega seoses on tekkinud vajadus midagi pumba alla panna mis vett seinast eemale juhiks. Ühe soome saidi peal on müügil selline asi https://www.innoair.fi/WebRoot/Kaupat/S ... _large.jpg aga eesti lehtedelt ei õnnestunud leida sarnast toodet. Kas on kogemusi sarnase probleemi lahendamisel?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Prill »

Olen näinud, kus teise korruse pumba välisosa tagant, kuni üle sokli veelaua oli sein sirka poole meetri laiuse plekiga üle löödud :) Oli küll majaga samasse tooni võõbatud aga hakkas siiski silma..
kylaline333
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kylaline333 »

Mul on pumba alla terastraadist keeratud tugi ja selle peal pool auto kausikujulist jalamatti.
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

Teatud inimesed tutvusringkonnas kiidavad Daikin soojuspumpasid. On siis tõesti oma kõrgemat hinda väärt?
DAIKIN FTXTM40M/RXTM40N on overkill 80 ruuduse kivist töökoja kütteks?
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xil »

Eks jah inimesed on erinevad - mõni lähtub sellest, mida tuttavad räägivad, mõni tehnilistest andmetest - võta kinni, kellel parem meetod on.

Inverteriga soojuspump pole kunagi overkill. Testide tulemustest on näha, et olenemata soojuspumbast 25% võimsuse juures on neil kasutegurid kõrgemad kui 100% juures. Rotari kompressoritega soojuspumpadel on kasutegurite vahe eriti suur, scrollidel veidi väiksem.
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Ma vaataks nime kõrval ka andmeid ja ostaks alati parima võimaliku, mis saadaval.

Ja ei ole see Daikin ju eriti kallim - samade näitajatega Mitsubishi on umbes samas hinnaklassis.
majooro kirjutas: 13 Nov 2018, 15:55 Teatud inimesed tutvusringkonnas kiidavad Daikin soojuspumpasid. On siis tõesti oma kõrgemat hinda väärt?
DAIKIN FTXTM40M/RXTM40N on overkill 80 ruuduse kivist töökoja kütteks?
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

Voltamper kirjutas: 14 Nov 2018, 11:23 Ma vaataks nime kõrval ka andmeid ja ostaks alati parima võimaliku, mis saadaval.

Ja ei ole see Daikin ju eriti kallim - samade näitajatega Mitsubishi on umbes samas hinnaklassis.
majooro kirjutas: 13 Nov 2018, 15:55 Teatud inimesed tutvusringkonnas kiidavad Daikin soojuspumpasid. On siis tõesti oma kõrgemat hinda väärt?
DAIKIN FTXTM40M/RXTM40N on overkill 80 ruuduse kivist töökoja kütteks?
Andmete järgi on meie turul parimate näitajatega Panasonic KIT-HZ35-UKE ja teisel kohal Toshiba DAISEIKAI 9 RAS-35PKVPG-ND / RAS-35PAVPG-ND.
Viimast mulle väga kiideti ning öeldi Toshiba töökindluse kohta nii palju, et aastate jooksul pole nendega garantiijuhtumeid esile tulnud. Panasonic näitajate poolest parem ja garanteerib kütte isegi -35 pakase juures, samas olevat ta veel nii uus, et korralikku külma pole need seadmed veel näinud ning töökindlust rasketes oludes keeruline kommenteerida.
Kumba siis ikkagi võtta?
Screenshot 2018-11-14 at 14.16.48.png
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

ise ka aru saad mida räägid? tekstis on 35uke, aga pildi peal 25uke ja kust selline "tabel" üldse pärit on?
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kui sa seda tabelit hoolega vaatad, siis näed, et need masinad on tegelikult võrdsed. 0,1 võrra erinevused on võrreldavad ainult paberi peal ja reaalsetes oludes pole sul sellest mingit kasu. Kõik nad "kütavad" kuidagimoodi ka -30 juures, ka Mitsu ja Daikin. Erinevus on selles, mida keegi kütmiseks peab ja mis numbrit julgeb/tahab kuskil eksponeerida. Sama lugu on Panasonicu garantiiga. Ei usu, et ükski neist pumpadest 5a jooksul katki läheb.
Ehk siis see tabel ei veena mind küll üheski suunas.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vahed on vaid reklaamimeeste jaoks.
majooro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Okt 2018, 18:02
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas majooro »

Tabel on suurima õhksoojuspumpade müüja kodulehelt ning tegemist tootjate ametlike andmetega. Müüjal on esindatud kõik 5 tootemarki, seega ei näe ma põhjust, miks peaks ta müügis ühte tootjat teisele eelistama.
Tegemist on kõigi tootjate nii-öelda noorema ehk siis natuke lahjema tippmudeliga, mis on loogiliselt võttes natuke minevam kaup. Panasonicul, Toshibal ja Mitsubishil on 35-s mudel, Daikinil 40-s kõige võimsamad ning võib eeldada, et tabelis jääksid numbrid enam-vähem samadeks.
-25 külmakraadi juures on ju küttevõimsus ära toodud. Samuti klapib see ka maksimaalse küttevõimsusega. Te ju ei taha väita, et need numbrid on puhas mull?
Voltamper
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Oluline on teada, palju ta võrgust tarbib selle kõttevõimsuse juures.
Soojusklassid ja SCOP'd on ju võrdsed.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhimõtteliselt pole pumpadel vahet halligi, lihtsalt reklaamitakse erinevalt. :wave:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xil »

7+ a. tagasi oli vähemalt osadel Panasonicu medelitel see viga, et niiskus sattus välisosa elektroonika plaadile ning edasimüüja väitis, et niiskuskahjustus garantii alla ei käi. Vahetas plaate raha eest, aga pani ühtlasi midagi tihendiks, nii et raha eest vahetatud plaadid enam läbi ei läinud. Täenäoliselt on Panasonic uute mudelite puhul selle probla lahendanud.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

seal pseudotabelis vastab pooleldi tõele ainult toshiba ja daikin. ülejäänute kohta info puudub või siis on info täiesti vale (LN25VG on näiteks max -15 kraadi, VGHZ on -25)
Vasta