Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

paigalduspets kirjutas:
RainisR kirjutas:Küsimus selline, et kui ma soovin panna ÕSP(Õhksoojuspump)välisosa teise korruse rõdule, siis kuidas lahenada kondensvee äravool? Kui palju seda tekib ja kas mingi vanni või ämbritaoline nõu alla panna oleks mõistlik? Juhul kui korra nädalas seda tühjendada. Tõsist äravoolu ei tahaks ehitama hakata, tegu nimelt suure korterelamuga.
Sellega natukene probleeme, sest välisosast tuleb talve jooksul kuni tonn jääd, mida on suht energiamahukas käsitsi ämbriga ühest kohast teise vedada. Kui vesi maha lihtsalt jookseb siis ta lihtsalt sulab sinna ära aeg-ajalt(meil ju pidevalt ka talvel +kraadid), siseosast tekib kondents suvel ainult ja see juhitakse tavaliselt armeeritud voolikuga õue. Vihmaveesüsteemi selleks ehiatada pole ka mõtet, sest seal peaks liiga võimas küttekaabel sees olema, et seda tonni ära sulatada talve jooksul(kogu säästetud elekter läheb sinna)Oleme katsetanud lühikest ca 1m torujuppi äravooluks, ja selle siis isoleerinud ja küttekaabli ka sisse pannud, ja see isegi on siuke 50/50 et töötab üldse, nii et eriti ei soovitaks.

Minul kodus tehtud 2 seadme välisosast kondensi äravool vihmaveerenni, küttekaabel on sees välisosast kuni rennini (~1m) ja ei ole kunagi mingit probleemi olnud jäätumisega!!!
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

minimaalne kirjutas:terv,
siin tundub olevat palju asjalikke müügimehi koos üksteisevõidu sõna võtmas...
küsiksin ka siis, et milline oleks kõige väiksem (nõrgim, lahjam) mudel saadaval ja mis hinnaga (kas on üldse odavamaid nn rahva mudelitest?)?

endal vaja ära kütta väike korter, umbes 30 ruutu,üks suur lahtine ruum, vana puumaja, soojustatud - nii et vajadused tõesti minimaalsed
Kõige väiksem ja odavam aparaat oleks ikka Fujitsu ASYA09LCC. Samas on olemas ka uus mudel ASYB09LDC (plasma). See on ~1000 eeku kallim!
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panen siis maja 2 korruse plaani ja oma mõtte kütta seda õhksoojus pumbaga. Pindala on 80 ruutmeetrit ja kütta on vaja 4 magamistuba, vannituppa läheb elektri põrandaküte. Kas selline lahendus, et panna suur ventilaator õhku laialiajama uste kaudu tubadesse toimib ja milline soojuspump peaks sellise lahenduse jaoks olema.

Maja pilt

Tänan
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

Anonymous kirjutas:Panen siis maja 2 korruse plaani ja oma mõtte kütta seda õhksoojus pumbaga. Pindala on 80 ruutmeetrit ja kütta on vaja 4 magamistuba, vannituppa läheb elektri põrandaküte. Kas selline lahendus, et panna suur ventilaator õhku laialiajama uste kaudu tubadesse toimib ja milline soojuspump peaks sellise lahenduse jaoks olema.

Maja pilt

Tänan
Tere,
ma ei usu, et sellel ventilaatoril mõtet on!
Seade võiks olla Fujitsu ASYA12LC või ASYB12LD ja siseosa võiks olla hoopis paigaldatud kummagi otsaseina külge.
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tervitus, 2 küsimust: 1. juttu on olnud -15 -20 kraadi juures töötamisest aga mis ta -30 juures teeb? 2. kui suur see müra 20-25dB on, kas selle läheduses magada saab?
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

Anonymous kirjutas:tervitus, 2 küsimust: 1. juttu on olnud -15 -20 kraadi juures töötamisest aga mis ta -30 juures teeb? 2. kui suur see müra 20-25dB on, kas selle läheduses magada saab?
-30 juures ta töötab küll aga küttekulu on ka vastav, siis me ei räägi enam säästlikust seadmest!
ja dB-id on ka sellised asjad, et oleneb, kui sügava unega oled! Mina ei saa näiteks jääda ka siis magama, kui mul arvuti käib aga üldiselt, kui on võimalik panna näiteks elutuppa magamistoa asemel, siis pane ikke sinna. Ehk ühesõnaga, kui võimalik, ära pane magamistuppa!
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Allan »

Anonymous kirjutas:2. kui suur see müra 20-25dB on, kas selle läheduses magada saab?
Tänaseks 2 nädalat Fujitsu Nocriaga ühe katuse all olnud... 22dB praktiliselt ei kuule (nn. unereziim), igatahes külmkapp teeb kõvemat häält.
Esimese ventika kiiruse peal aga vuhiseb juba kuuldavalt (31dB) ning öösel kui kogu elamine on vaikne, siis tähelepanelikult kuulates kostab veidi ka magamistuppa, mis on ~7m kaugusel siseseadmest. Samuti on selles reziimis seadet vaikselt kuulda ka ~4m kaugusel telekat vaadates. Max pööretega pole seadet olnud põhjust kasutada, aga karta on, et see pole meeldiv.
warlock
külaline

Lugemata postitus Postitas warlock »

Soojuspumba võimsus on pööretega seotud. Kui väljas lähed temperatuur all -10C, siis alles hakkate kuulma, mis häält ta tegelikult teeb, praegu on lapsemäng. Muidugi kui köetav pind on väike ja suure max. võimsusega sp soetatud, siis on ehk võimalik ka talvel sp-ga samas korteris elada.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

see asi on kõik väga suhteline. Minul on kodus Nocria diivanist ~5m kaugemal ja puhub diivani poole. Ma ei mäleta, kaua see nocria seal olnud on, ehk 4-5 aastat! Telekavaatamisel ei häiri isegi max pööretel, olen lihtsalt nii ära harjunud ja ma usun, et eks ta ole kõigiga nii, et harjub ära. kui seade on olnud töötamas 2 nädalat, siis sa muidugi kuuled teda ja käid uudistamas, kas ja kuidas töötab aga kui ta sul näiteks pool aastat on seal koguaeg järgi olnud ja vaikselt vuhisenud, siis ma ei usu, et teda tähele paned.
Ja mis puutub sellesse, et pole max võimsusel tööle pand, siis küsiks, et miks sa ei lase seadmel automaatrežiimis töötada (ventikal siis)?
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

minu toshiba siseosa küll talvel kõvemat häält ei teinud! välisosa sulatab jah külmaga rohkem, aga see tuleb nii panna, et hääl majja sisse ei kostaks.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Allan »

warlock kirjutas:Soojuspumba võimsus on pööretega seotud. Kui väljas lähed temperatuur all -10C, siis alles hakkate kuulma, mis häält ta tegelikult teeb, praegu on lapsemäng. Muidugi kui köetav pind on väike ja suure max. võimsusega sp soetatud, siis on ehk võimalik ka talvel sp-ga samas korteris elada.
Jah, seda ma usun. Endal jääb ainult soojuspumba kütta elutuba-köök ~40m2, teistes tubades on/tuleb külmadel ilmadel keskküte abiks, ehk siis loodetavasti ei pea suurt müra taluma.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Allan »

korsten kirjutas:Ja mis puutub sellesse, et pole max võimsusel tööle pand, siis küsiks, et miks sa ei lase seadmel automaatrežiimis töötada (ventikal siis)?
Eks pöörded ongi "auto" peal (Heat reziimis), kuid kuna hetkel ilmad soojad, siis tundub nagu käiks ikka I kiiruse peal. Käsitsi Hi-Power peale pannes tõusis müra märgatavalt. Eraldi kiirustega pole eriti viitsinud mängida.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

olin juba pea otsustanud, kui poes selgus, et alla +18 ei saagi temperatuuri hoidma panna !? Kui kauemaks kodust ära jään piisaks, et mõne kraadi plussi hoiaks. Pidavat mingi Toshiba olema millel saab miskit madalamat t hoidma panna aga tehnilistest näitajatest ei oska seda välja lugeda. Ehk oskab keegi nõustada.
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

huvitav, minu omal sai küll panna. miinimum oli vist +12. aga mul oli ka toshiba tõesti. täpsemalt daiseikai ras 13
pump,soojuspump
külaline

Lugemata postitus Postitas pump,soojuspump »

Muide, kas keegi on kunagi uurinud Eestis müüdavate soojuspumpade tegeliku hinda? Ma mõtlen hinda millega need tehasest välja tulevad.

Ma võin vihjeks öelda, et soojuspumpade müüjate hulgas on ka mõningane "ringkaitse" ja "kartellikokkulepe".

Need hinnad mida Eestis küsitakse näiteks 10kW-se maasoojuspumba eest on suures piiris 100 000.-kr. Tegelik ja reaalne hind on suures piiris 40-50tuh.

See on müüjate loll jutt, et soojuspump on kallis soetada.
Ma tean, et on võimalik osta kvaliteet 10 kw maasoojuspumpa ka hinnaga 55 000.-kr. Hitachi kompressor, Shcneider kontaktorid ja lülitid, SIEMENS ClimaCool kontroller ja juhtplokk.
P.S Max veetemperatuur on 70C ja see sealt ka välja tuleb.

Hetkel töötab, ajab sooja välja, näeb ilus välja ja on rahakott tunneb rõõmu,et ahneid Eesti müüjaid ei pidanud nuumama.
Hiiter
külaline

Nocria

Lugemata postitus Postitas Hiiter »

Oman ka Nocriat ja müra koha pealt väga ei kurda, kui vähe võimsamalt töötab siis on pisut õhusahinat kuulda, aga sellega harjub. Mis aga häirib on see et kütmise AUTO funktsioonis asi ikka valitud temperatuuri ei hoia, vaid hakkab nagu jahutama!! Kui paned tmperatuuriks 23 kraadi, siis seda ta ei hoia vaid laseb mingi paar kraadi alla. Jälgin neid temperatuure muidugi eraldi toa-termomeetrilt ning need asuvad eraldi kohtades. Aga siiski, auto-funktsioon häirib tõsiselt, et toas mugav viibida oleks, peab seda pulti ikka liiga tihti näppima! PS! Võimalik ka muidugi et seadmel on miskit viga!
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Allan »

Ehk olin oma varasemates postides natuke liig kriitiline... olen pumbaga rahul ja kui majas on elu sees (naine kodus ja telekas mängib), siis ei pane teda tähelegi (ka II kiiruse juures), lihtsalt täiesti vaikust tahtes peab ta Quiet-i peale panema. Eelmine aasta pidin praeguste ilmadega õhtu otsa katlaruumi vahet jooksma, praegu ei pea midagi tegema.
Temp on ka mul seatud Auto+heat-iga 23C juurde ja tundub, et selle juures hoiab ka (välja arvatud, siis kui ilmad soojemad olid -> siis oli ülemistes tubades >24C).
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Muide, kas keegi on kunagi uurinud Eestis müüdavate soojuspumpade tegeliku hinda? Ma mõtlen hinda millega need tehasest välja tulevad.
Seda on suhteliselt raske ja mõttetu uurida.Kui sa saadki teada tehase väljamüügihinna edasimüüjatele,siis mida sa selle infoga peale hakkad?Suvaline inimene ei saa nagunii sealt tehasest osta.
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul rootsi kolleeg lasi endale ka maasoojuspumba panna - rootsi ametliku paigaldusega (tööjõud peaks seal ikka kallim olema kui meil) tuli samuti alla 100 000 pump koos paigaldusega.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küsin veelkorra, kas õhksoojuspumbaga on võimalik talvel pikemalt kodust ära olles seada automaatika võimalikult madalale pluss kraadidele (+5 - +10) et kodust ära olles mitte päris tühja kütta aga samas, et veed ära ei külmuks. Tehnilistest andmetest seda välja ei loe. Ja mis juhtub -20 - -25 juures, kas siis on päris soss.
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas UneMati »

trumm kirjutas:mul rootsi kolleeg lasi endale ka maasoojuspumba panna - rootsi ametliku paigaldusega (tööjõud peaks seal ikka kallim olema kui meil) tuli samuti alla 100 000 pump koos paigaldusega.
Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes Euroopa riikides on soojuspumba soetamisel riiklik toetus (sama ka pelletiküttel)
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Anonymous kirjutas:küsin veelkorra, kas õhksoojuspumbaga on võimalik talvel pikemalt kodust ära olles seada automaatika võimalikult madalale pluss kraadidele (+5 - +10) et kodust ära olles mitte päris tühja kütta aga samas, et veed ära ei külmuks. Tehnilistest andmetest seda välja ei loe. Ja mis juhtub -20 - -25 juures, kas siis on päris soss.
No ma arvan et +5 - +10 toas saavutad sa ehk siis kui üldse ei küta! Omal on lisaks elektriradiaatorid, kuid need panen tööle vaid äärmiselt külade ilmadega (-20 ja alla) sest siis tundub tõesti et pump töötab kõvasti aga sooja jääb väheseks, mis aga ei tähenda et ta üldse ei küta! Kütab ikka!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[No ma arvan et +5 - +10 toas saavutad sa ehk siis kui üldse ei küta!]
no kui üldse ei küta siis peaks tasapisi tuppa jõudma välistemperatuur !? ja kui väljas -10 siis see +kraad kuidagi ei püsi seal
vähemalt üks Viljandi müüja seletas, et Fujitsu puldil alla +18 võimalust polegi. Saan aru, et +18 või rohkem või siis päris välja lülitud :? Kodust pikemalt ära olles pole nagu mõtet täiega kütta aga miinuseid ka tuppa ei saa lubada.
Mida tähendab tehnilistes näitajates "Välisõhu temp. vahemik -20 kuni +24" Mis siis allapoole -20 toimub, lakkab täiesti töötamast või käib ilma kompressorita nagu tavaline soojaõhupuhur ? Tal pole ju küttekeha (spiraale-tenne)!
Marko 24
külaline

küsimus

Lugemata postitus Postitas Marko 24 »

Tere !
Lugesin foorumis teemat õhksoojus pumpade kohta ning tekkis huvi.
Nimelt tegemis on kahe korruselise ermamuga ja esimene korrus on ahjuküttega.
Soov oleks ka teisele korrusele mõistlik ja kasulik kütte element paigaldada kuid ahju ega kaminat ei tahaks.

Ehk on soovitusi

änud
Hiiter
külaline

Lugemata postitus Postitas Hiiter »

..ei lakka töötamast -20-st edasi, aga nagu eelpool juba räägitud, on selle temperatuuri juures pumba kasutegur liiga väike, st ta ei tasu ennast ära ning vajaks mingit toetavad kütet! Minul on selleks puhuks lisaks elektriradiaatorid. Aga möödunud talvel -20 juures vaatasin et puhub sooja küll, kuid tundus et massin töötas ka suht täis vungiga!
Vasta