Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

a milleks see karter üldse olema peab, koos oma sulatuskaabli ja väikese auguga?
Kas kogu seda kompotti rällakaga küljest lõigata ei või?
Pole karterit, pole probleemi!? s.t pole vaja ka midagi sulatada ja seega ka kaablit pole vaja, mis energiat tarbib.... :amen:
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

...jah seda küll, vahest ei saanud mõni tõesti aru. Viimases osas ma küll kirjutasin, et põhitegevus.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Hiid kirjutas:a milleks see karter üldse olema peab, koos oma sulatuskaabli ja väikese auguga?
Kas kogu seda kompotti rällakaga küljest lõigata ei või?
Pole karterit, pole probleemi!? s.t pole vaja ka midagi sulatada ja seega ka kaablit pole vaja, mis energiat tarbib.... :amen:
Ma arvan, et see pole paha mõte. Peaks tõesti tehasele soovitama, et aurusti all võiks oll pikk kalorifeeri laiune pilu.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

Hiid kirjutas:a milleks see karter üldse olema peab, koos oma sulatuskaabli ja väikese auguga?
Kas kogu seda kompotti rällakaga küljest lõigata ei või?
Pole karterit, pole probleemi!? s.t pole vaja ka midagi sulatada ja seega ka kaablit pole vaja, mis energiat tarbib.... :amen:
Kahjuks tõmbab vent siis ka põhiosa õhust avatud põhja , mitte soojusvaheti kaudu ja kust siis soojus võetakse. Avade suurendamine on muidugi mõistlik.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kunagi keegi postitas siia pildid, kus oli üsna mitmel seadme suur osa kalorifeerialusest plekist ära lõigatud. Ma usun, et tehniliselt peaks ju andma seda põhjaalust plekki tagasi väänata nii, et ka kalorifeeri alt sisenev õhk käiks lamellide vahelt läbi. Aga selge on muidugi see, et enne kui selline idee tootmisse läheks, peab kõik argumendid läbi kaaluma. Aga see mõte mulle siiski meeldib. Ma lähen Mais Jaapanisse Fujitsu tehasesse, siis käin selle mõtte kindlasti välja.
UZI
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas UZI »

Ei viitsinud kogu foorumit läbi lugeda, kuid peaks mainima, et selline sade on juba olemas Panasonicul millegipärast on Panasonic just Soomes turu liider just selle seadmega, kuuldavasti tulevad antud seadmed sellel aastal ka Eestisse müüki. Teatavasti toodab Panasonic seadmeid teatud regioonidesse erinevalt arvestades regioonide iseärasusi, mitte ei topita vahepeal mingeid kaableid ega muud jama seadmesse. Antud mudel ongi toodetud silmas pidades põhjamaade eripärasid. Keda huvitab lugege Soome ja Rootsi teste või lugege väga asjalikku uurimust Eestis http://www.ekvy.ee/index.php?&id=23 kus on ka mainitud seadme soovituslik väljalülitus temperatuur, mida ma antudjuhul ei mainiks kuna see tekitaks liigset kära. Soovitan kasutada seadmeid (vahet pole mis marki) mis on valmistatud tehases arvestades kohalikke klimaatilisi tingimusi. Panasonic NE mudeli sünnile aitasid kaasa justnimelt Soome ja Rootsi insenerid ja teadlased.
chip
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas chip »

küttevahetaja kirjutas:
Jorhh kirjutas:Ma ei tea,kas see on nüüd õige koht,aga teen reportaazi Fujitsu Nocria 14 kohta otse sündmuspaigalt.
Nüüdseks on käre külm möödas.Nocria justkui peab vastu 20 kraadi ja kuna ilmaennustus lubas 19 kraadi jätsin pumba tööle.
Öösel asja tegema minnes kiikasin korraks kraadiklaasi ja oleksin häda sealsamas maha lasknud-kraadiklaas näitas 24,7 kraadi alla nulli!!Pump aga uras rahulikult ja stabiilse häälega-ei mingit kõrgendatud müra või vilinat raginat.Sooja puhus sisse täpselt samuti nagu ennegi,nagu poleks külma ollagi.Tundub,et Nocria ainult aevastab 24 kraadi juures parimal juhul.Kuna hakkab köhima,seda ma ei tea!
Voolu küsis masin 1,2 kw stabiilselt.Vahel kompressor seiskus ja ajas masinast auru välja.Alguses suure hirmuga mõtli,et mu varanatuke kipub põlema minema,aga minnes nuusutama,selgus,et see on lihtsalt aur mis seal midagi soojendas.
Täheldada võis kõige muu hulgas veel seda,et siseseade hakkas vahel automaatselt 3 kiiruse juures tööle,muid muutusi ma ei täheldanud.
Ühesõnaga,Nocria kannatab üsna kõrgeid külmakraade välja-omal nahal järele proovitud.Muude mudelite kohta ei oska sõna võtta!
Igatahes super masin!
minul nocria võtab 1,6kw tunnis ( õues -8C), see siis 48 tunni keskmine. Eelmine talv töötas nagu paremini.
Novembris läks mul kompressor, mis detsembri algul välja vahetati. Mind ennast polnud vahetuse hetkel kodus, oli elukaaslane. Palusin tal küsida remondimehe käest gaasi kohta. Talle väideti, et ei pea täitma kui kompressorit vahetatakse ning gaasi on piisavalt. Minu arvamus on, et siiski peab täitma või ei vahetatud seal kompressorit. Hetkel toodab kindlasti vähem sooja ja kulutab rohkem energiat kui aasta tagasi. No lihtsalt ei suuda ära kütta.
Mõni targem kommenteerib seda kompressori vahetust, kuidas selle gaasiga siis on?

EDIT: Eil päeval oli ju Tallinnas temp u -2C, -8C oli alles öösel.
Tundub , et spetsid ei viitsi sind aidata kuid vaheta külmaaine välja ja kõik saab korda R400 gaasid on miksitud seetõttu neid ei tohi lisada lekete korral, vaid võib ainult vahetada
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kompressori vahetamise käigus pannakse õhusoojuspumbale alati uus külmaaine kaaluga sisse. Või on Teil mingi muu teooria??
chip
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas chip »

Kui see nii elementaarne on siis miks Te seda inimesele ei öelnud, inimene ju kirjutas, et külmaainet ei lisatud. Kuidas see võimalik on ei tea, kuid fakt on see et asi ei toimi, üleüldse miks seda kompressorit pidi vahetama? Kuid see küsimus on pigem FSK ja ABC temaatika ei soovi nende businessi segada. Kui kellelgil on jamad pöörduge otse FSK sse tema peab Teie jamad lahendama see muidugi juhul kui paigaldaja Teid ei aita.
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tiitk »

UZI kirjutas:Ei viitsinud kogu foorumit läbi lugeda, kuid peaks mainima, et selline sade on juba olemas Panasonicul millegipärast on Panasonic just Soomes turu liider just selle seadmega, kuuldavasti tulevad antud seadmed sellel aastal ka Eestisse müüki. Teatavasti toodab Panasonic seadmeid teatud regioonidesse erinevalt arvestades regioonide iseärasusi, mitte ei topita vahepeal mingeid kaableid ega muud jama seadmesse. Antud mudel ongi toodetud silmas pidades põhjamaade eripärasid. Keda huvitab lugege Soome ja Rootsi teste või lugege väga asjalikku uurimust Eestis http://www.ekvy.ee/index.php?&id=23 kus on ka mainitud seadme soovituslik väljalülitus temperatuur, mida ma antudjuhul ei mainiks kuna see tekitaks liigset kära. Soovitan kasutada seadmeid (vahet pole mis marki) mis on valmistatud tehases arvestades kohalikke klimaatilisi tingimusi. Panasonic NE mudeli sünnile aitasid kaasa justnimelt Soome ja Rootsi insenerid ja teadlased.

Milles need eri regioonide iseärasused siis peale täiendava isolatsiooni kompressori ja kondensaatori ja torude ümber seisavad. Reklaamlehtedelt võime kõik lugeda, et see seade on väga eriline ja spetsiaalselt põhjamaa tingimustesse mõeldud ja ökonoomne, kuigi tegelikkus on veidi teine. Paluks just konkreetsed insenertehniliste lahenduste erinevused NE mudeli puhul nimetada.
Audru
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Audru »

Tere, nägin Soomes Fujitsu Nordic soojuspumb mitte Arcrtic. mis see on.
kodanik Valge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2009, 19:07

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kodanik Valge »

tere spetsialistid õhksoojuspumpade alal.
sooviksin teada teie kõigi arvamust selliselt masinast nagu CLIMOO COND10F7SM0912, 9000+12000 HEATPUMP R407. on kellelgil selle masinakohta mingit informatsiooni mõtlen andmeid , näitajaid. kas sellise kannatab paigaldada ka eesti kliimasse. olen kõikide andmete ja arvemuste osas väga tänulik. või on kellelgil kogemusi taolise aparaadiga. võite postitada ka mailile valge465@hotmail.com

kodanik Ppürn mis teie oskate sellise aparaadi kohta kosta?
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No R-407C näitab juba ära, et ei sobi. Sellel külmaainel on ebasobiv keemistäpp, ehk maakeeli ega eriti head meie kliimas loota pole. Selle külmaaine peal ehitatud soojuspumbad on sellised korraliku pehmekäivitusega on/off seadmed mitte inverterid. Aga ega tavaklient sellest aru saagi.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

kodanik Valge kirjutas:tere spetsialistid õhksoojuspumpade alal.
sooviksin teada teie kõigi arvamust selliselt masinast nagu CLIMOO COND10F7SM0912, 9000+12000 HEATPUMP R407. on kellelgil selle masinakohta mingit informatsiooni mõtlen andmeid , näitajaid. kas sellise kannatab paigaldada ka eesti kliimasse. olen kõikide andmete ja arvemuste osas väga tänulik. või on kellelgil kogemusi taolise aparaadiga. võite postitada ka mailile valge465@hotmail.com

kodanik Ppürn mis teie oskate sellise aparaadi kohta kosta?
Vaat ei saa aru, mis siis ahvatlema hakkas, kas CLIMOO firmanimi või promo "HEAT PUMP". Jumalaloomade nimekirjas on CLIMOOD küll raske leida (Googles veidi). Vähemtuntud tootjate kohta infot soomlastelt: http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=2234.0
kodanik Valge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2009, 19:07

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kodanik Valge »

nu põhimõtteliselt ei ahvatle enam selle aparaadi juures midagi........ligtsalt ostsin selle lollli peaga astranelli affidelt ja vedeleb nyyd karbisees kodus ....ei julge ylesse ka panna kuna see maxab ka raha ...pärast pole masinast tolkugi . iseensest on tegu ju 2 siseosaga aparaadiga......igatipidi olen perssest saanud kui aus olla ..........kui kellelgil peax olema huvi selle CLIMOO vastu siiis palun minu mail on valge465@hotmail.com ja võin symboolse tasu eestära myya.

aga kas sellest yleyltse on mingit kasu kui paigaldad see sama masin korterisse mis on 2 eri tasapinnal 1 korrus sokkel ja 1 korrus.....kokku 85 m2.......äki keegi tahab vahetada cliimo oma mõne vähemvõimsama pilli vastu mis mulle sobix.

:clapping:
külaline112
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas külaline112 »

Tere,

küsiks sellist igipõlist algaja arvamust energia tarbe kohta.
on jaanuarist paigaldatud AGYV12LAC, fuijtsu põranda mudel.
tema näitajad on nominaal võimsus 1210W (minimaalne 250W ja max 2150W) ja kaabel 75W ja soojendus 45W. Veebruar kulus masinal 1215kWh, mis teeb siis (1215/28/24) võimsuseks 1808W ja kabla ja soojendus maha ja jääb 1688W. see teeb ca 40% üle nominaalvõimsuse.
Päeval on küte +20C ja öösel 18C. Masin kütte reziimis ja ECO peal. Valdavalt puhub vaikselt ja suhteliselt sooja või jahedat õhku (pole vaja eriti kütta, maja suht soojapidav + elutoas hoiab põrandaküte põranda leige, et oleks mugav astuda. Muidu elektriküte ja sääst õsp-ga selles valguses katab vaevalt amortisatsiooni.
Küsimus on, kas sellist voolutarvet saab pidada normaalseks, kui ei, mida ette võtta, kontrollida? Müüa ütleb, et on reaalne, võib olla ka ju max ehk 2100W. Paigaldus ja kõik värk paistab tipp topp, müratasemed vastavalt ootustele, kuid ainuke aga on vooluarvesti kerimise kiirus.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kui suurt pinda sa ültse kütad. mis oli kogu pinna küttekulu - kw. kas soojuspumbal eraldi mõõtja.
külaline112 kirjutas:Tere,

küsiks sellist igipõlist algaja arvamust energia tarbe kohta.
on jaanuarist paigaldatud AGYV12LAC, fuijtsu põranda mudel.
tema näitajad on nominaal võimsus 1210W (minimaalne 250W ja max 2150W) ja kaabel 75W ja soojendus 45W. Veebruar kulus masinal 1215kWh, mis teeb siis (1215/28/24) võimsuseks 1808W ja kabla ja soojendus maha ja jääb 1688W. see teeb ca 40% üle nominaalvõimsuse.
Päeval on küte +20C ja öösel 18C. Masin kütte reziimis ja ECO peal. Valdavalt puhub vaikselt ja suhteliselt sooja või jahedat õhku (pole vaja eriti kütta, maja suht soojapidav + elutoas hoiab põrandaküte põranda leige, et oleks mugav astuda. Muidu elektriküte ja sääst õsp-ga selles valguses katab vaevalt amortisatsiooni.
Küsimus on, kas sellist voolutarvet saab pidada normaalseks, kui ei, mida ette võtta, kontrollida? Müüa ütleb, et on reaalne, võib olla ka ju max ehk 2100W. Paigaldus ja kõik värk paistab tipp topp, müratasemed vastavalt ootustele, kuid ainuke aga on vooluarvesti kerimise kiirus.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kodanik Valge kirjutas:iseensest on tegu ju 2 siseosaga aparaadiga
...
kui kellelgil peax olema huvi selle CLIMOO vastu siiis palun minu mail on valge465@hotmail.com ja võin symboolse tasu eestära myya.
No aga pane see sümboolne hind ja seadme asukoht siia üles.
oon
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas oon »

Kulu suureneb ka kui pidevalt kõigutada temp. üles alla.
Öössel jahtub kogu elamine maha ja päeval tõstes läheb pump alguses täiega käima et saavutada etteantud temp.. Täiega käies aga sulatus suht tihti ja seega kulu sulatusele suurem.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Kust saab osta õhksoojuspumba torusid? Mililst kaabeldust vajab õhksoojuspump? Kas siseosale toide peale ja siseosast kaabel väliosale või kuidagi muud moodi? Kus asub siseosal reeglina kondentsvee välja vool ja mis mõõdus see on?

Tahaks ehituse käigus soojuspumba jaoks kõik valmis vedada, et kui viimistlus enam-vähem tehtud, siis laseks pumba paigaldada.

Kas on mõni pump, mille režiime on võimalik kaugjuhtimisega vahetada? Näiteks lülitada ümber +10 kraadi hoidva režiimi pealt kütte režiimile?
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aare »

Tihver kirjutas:Kust saab osta õhksoojuspumba torusid? Mililst kaabeldust vajab õhksoojuspump? Kas siseosale toide peale ja siseosast kaabel väliosale või kuidagi muud moodi? Kus asub siseosal reeglina kondentsvee välja vool ja mis mõõdus see on?

Tahaks ehituse käigus soojuspumba jaoks kõik valmis vedada, et kui viimistlus enam-vähem tehtud, siis laseks pumba paigaldada.

Kas on mõni pump, mille režiime on võimalik kaugjuhtimisega vahetada? Näiteks lülitada ümber +10 kraadi hoidva režiimi pealt kütte režiimile?
Tegelikult on see vist aja ja raha raiskamine (osa materjali nt vasktoru jääb kasutamata), kui trasside paigalduse ise teed. Näiteks enamkasutatavatel Fujitsudel ja Sanyodel käib el-toide siseosasse, Toshibadel, Mitsudel ja Panadel välisossa.
Parem oleks seade ja paigaldusfirma välja valida ning lasta neil see töö sobivas ehitusfaasis ära teha. Saad ehk vajalikku nõuannetki. Hiljem siis ühendavad sise-välisosa, vakumeerivad, testivad, instrueerivad jms.
Saadaval on GSM-kaugjuhtimisvõimalus Toshiba Daiseikai (http://www.dimeks.fi/tekstit/innomax_esite.pdf , http://www.refteh.ee/index.php?lang=est&main_id=51 ) ja Panasonic (http://www.dimeks.fi/tekstit/innomax_esite.pdf , http://webshop.bauer-energi.no/PDF/Manu ... on%202.PDF ) seadmetele.
Seadmete paigalduse ja service manuaale: http://www.toshiba-aircon.co.uk/technic ... 02-02a.htm
, http://www.bauerenergi.no/aspx/loginVne ... 06&aid=406
kodanik Valge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2009, 19:07

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas kodanik Valge »

Külaline kirjutas:
kodanik Valge kirjutas:iseensest on tegu ju 2 siseosaga aparaadiga
...
kui kellelgil peax olema huvi selle CLIMOO vastu siiis palun minu mail on valge465@hotmail.com ja võin symboolse tasu eestära myya.
No aga pane see sümboolne hind ja seadme asukoht siia üles.

No kuna ise ostsin selle aparaadi 24000 krooniga .....siis äki mingi 9500.- kas see oleks vastuvõtlik.
Jätan kontakti ka siis. 55585589. MÜÜA SIIS 2 SISEOSAGA ÕHKSOJUSPUMP CLIMOO.... PEAX SOBIMA 160- 180 M2. TÄIESTI UUS A PAKENDIS TOODE. TOODE ASUB TALLINNA KESKLINNAS.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Oskab keegi kommenteerida seda Mitsubishi pumpa?
http://www.homeair.ee/pages/et/tooted-h ... -20zgx.php
Tundub üsna hea kasuteguriga (COP 5,45) ja ka filtrid reklaamitakse päris head olema.
Tegelikult just filtrite pärast tahakski oma Samsungi on-off pumba välja vahetada,samuti on minu pumbal COP vaid 3,1.
Mul on kodus pidevalt nina kinni(poissmehe elamine ja tolmuimejat kasutan haruharva),et saaks lihtsama vaevaga õhu puhtaks.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hiid »

naise maija toomise peale ei ole mõtelnud? Kaoksid muudki probleemid... :lol:
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Hiid kirjutas:naise maija toomise peale ei ole mõtelnud? Kaoksid muudki probleemid... :lol:
Olen mõelnud küll.Kas on kedagi pakkuda?
3 aastat juba otsin,saatnud ka ca 2500 kuulutuse peale kirju,aga tulemus,nagu näha, 0.
Aga see on nagu ehitusfoorum ja võiks vastata õhsoojusumba teemal.
Ma pole nagu müügis näinudki parema COPiga õhksoojuspumpasid müügis,kui selle Mitsubishi 5,45.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Vasta