õue temp v. toa temp

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:Sel juhul saab kodanik omale ON/OFF radiaatori ja korraliku "soojalainetuse".
Ja kui 3 t. "soojuskandjat" ajada akupaagis 3000 C. siis pole isegi torustikke ega radikaid tarvis sest kogu maja niigi soe. :thumbsup:
Kui nüüd ulmenumbrid (eramu kontekstis vähemalt) kõrvale jätta siis näiteks minul liigub kogu küttehooaja katlaruumist tubadesse 70-75 C vesi aga mingit sellest tingitud sisetemperatuuri hüplemist küll ei ole täheldanud. Ja ega ma hästi mõista miks peakski?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas kütja »

rokikas kirjutas:
Külaline kirjutas:Sel juhul saab kodanik omale ON/OFF radiaatori ja korraliku "soojalainetuse".
Ja kui 3 t. "soojuskandjat" ajada akupaagis 3000 C. siis pole isegi torustikke ega radikaid tarvis sest kogu maja niigi soe. :thumbsup:
Kui nüüd ulmenumbrid (eramu kontekstis vähemalt) kõrvale jätta siis näiteks minul liigub kogu küttehooaja katlaruumist tubadesse 70-75 C vesi aga mingit sellest tingitud sisetemperatuuri hüplemist küll ei ole täheldanud. Ja ega ma hästi mõista miks peakski?

Ei tahaks küll selllise radika vastu minna,kus tuiab 70-75C vesi.Kui veel väikseid lapsi peaks elamises olema...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui katlast läheb toapoole 70-75 C vesi siis selleks et radikas ligilähedaltki sama temperatuuri saavutaks peab termostaat täiega avatud olema ning voolukiirused üpris suured. Ehk järelikult tuba üpriski külm ning sellise temperatuuriga radikad vägagi teretulnud.
Kui vähegi mõistliku pindalaga radikad on siis tavaolukorras (-10 C või soojem välistemp.)pole nagu võimalik, kui uksed/aknad kinni, et nii juhtuks.
Hobikütja
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Hobikütja »

rokikas kirjutas:Kui katlast läheb toapoole 70-75 C vesi siis selleks et radikas ligilähedaltki sama temperatuuri saavutaks peab termostaat täiega avatud olema ning voolukiirused üpris suured. Ehk järelikult tuba üpriski külm ning sellise temperatuuriga radikad vägagi teretulnud.
Kui vähegi mõistliku pindalaga radikad on siis tavaolukorras (-10 C või soojem välistemp.)pole nagu võimalik, kui uksed/aknad kinni, et nii juhtuks.
Kui pole saladus, siis milline on aastane kütte kulu kWh/1m2 kohta
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas joekas »

Kui endale hakkasin küttesüsteemi ehitama ja pakkumisi küsima, siis igalt poolt topiti ka erinevaid automaatikaid sinna sisse. Natuke oma peaga mõtlemist ja välja see süsteemist lendaski.
Radikad + halukatel = mitte mingit automaatikat pole sinna vaja.
Akupaagist segatakse kokku 60c (ESBE VTC511), edasi pumpab grunfos alpha2, vooluhulkasi reguleerivad radiaatorite termostaadid ja kõik.
Jah, kui maja täiesti maha jahtunud, siis tõesti kütma hakates võib toa tempi korraks tõsta norm +4c
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas kütja »

joekas kirjutas:Kui endale hakkasin küttesüsteemi ehitama ja pakkumisi küsima, siis igalt poolt topiti ka erinevaid automaatikaid sinna sisse. Natuke oma peaga mõtlemist ja välja see süsteemist lendaski.
Radikad + halukatel = mitte mingit automaatikat pole sinna vaja.
Akupaagist segatakse kokku 60c (ESBE VTC511), edasi pumpab grunfos alpha2, vooluhulkasi reguleerivad radiaatorite termostaadid ja kõik.
Jah, kui maja täiesti maha jahtunud, siis tõesti kütma hakates võib toa tempi korraks tõsta norm +4c

See ESBE ei sega sul akupaagist midagi kokku.Tee endale ikka selgeks milleks mingi asi on.Automaatikat ei topita ilmaasjata.Kui see nii mõtetu on huvitav,miks siis automaatikat üldse tehakse?Mõtle natuke oma peaga.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas joekas »

kütja kirjutas:
joekas kirjutas:Kui endale hakkasin küttesüsteemi ehitama ja pakkumisi küsima, siis igalt poolt topiti ka erinevaid automaatikaid sinna sisse. Natuke oma peaga mõtlemist ja välja see süsteemist lendaski.
Radikad + halukatel = mitte mingit automaatikat pole sinna vaja.
Akupaagist segatakse kokku 60c (ESBE VTC511), edasi pumpab grunfos alpha2, vooluhulkasi reguleerivad radiaatorite termostaadid ja kõik.
Jah, kui maja täiesti maha jahtunud, siis tõesti kütma hakates võib toa tempi korraks tõsta norm +4c
See ESBE ei sega sul akupaagist midagi kokku.Tee endale ikka selgeks milleks mingi asi on.Automaatikat ei topita ilmaasjata.Kui see nii mõtetu on huvitav,miks siis automaatikat üldse tehakse?Mõtle natuke oma peaga.
Päris julge väide, et ESBE VTC511 ei sega mul akupaagist midagi kokku, seda kasutajalt kes ilmselt pole minu katlamajas kunagi käinud.
Selle asemel, et mõtetult tatti pritsima hakata, proovi ise veidi kaasa mõtelda ja küsida kui Sulle midagi arusaamatuks jääb. Ma pole kordagi väitnud, et automaatika oma olemuselt täiesti mõtetu on ja mitte kuskil seda kasutada ei tohiks.
Kas ma rääkisin põrandaküttest? - ei
Kas ma rääkisin soojuspumpadest? - ei
Kas ma rääkisin tahkeküttekatel + radiaator kombinatsioonist? - JAH

Üleskutse asjad endale selgeks teha ja oma peaga mõtelda on igati tore, katsu isegi seda teha. VTC511 on päris lahe asjandus, uuri järgi.
Minul on ta selleks, et piirata radiaatoritesse mineva vee temperatuuri, ei tahaks oma lastele anda võimalust proovida kuidas näiteks 100c näpuga katsudes tundub. Radiaatori termostaadid aga saavad suurepäraselt hakkama kogu kütteperioodi jooksul sellega, et lasevad radikatesse täpselt nii palju sooja vett, kui sinna vaja on.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas kütja »

joekas kirjutas:
kütja kirjutas:
joekas kirjutas:Kui endale hakkasin küttesüsteemi ehitama ja pakkumisi küsima, siis igalt poolt topiti ka erinevaid automaatikaid sinna sisse. Natuke oma peaga mõtlemist ja välja see süsteemist lendaski.
Radikad + halukatel = mitte mingit automaatikat pole sinna vaja.
Akupaagist segatakse kokku 60c (ESBE VTC511), edasi pumpab grunfos alpha2, vooluhulkasi reguleerivad radiaatorite termostaadid ja kõik.
Jah, kui maja täiesti maha jahtunud, siis tõesti kütma hakates võib toa tempi korraks tõsta norm +4c
See ESBE ei sega sul akupaagist midagi kokku.Tee endale ikka selgeks milleks mingi asi on.Automaatikat ei topita ilmaasjata.Kui see nii mõtetu on huvitav,miks siis automaatikat üldse tehakse?Mõtle natuke oma peaga.
Päris julge väide, et ESBE VTC511 ei sega mul akupaagist midagi kokku, seda kasutajalt kes ilmselt pole minu katlamajas kunagi käinud.
Selle asemel, et mõtetult tatti pritsima hakata, proovi ise veidi kaasa mõtelda ja küsida kui Sulle midagi arusaamatuks jääb. Ma pole kordagi väitnud, et automaatika oma olemuselt täiesti mõtetu on ja mitte kuskil seda kasutada ei tohiks.
Kas ma rääkisin põrandaküttest? - ei
Kas ma rääkisin soojuspumpadest? - ei
Kas ma rääkisin tahkeküttekatel + radiaator kombinatsioonist? - JAH

Üleskutse asjad endale selgeks teha ja oma peaga mõtelda on igati tore, katsu isegi seda teha. VTC511 on päris lahe asjandus, uuri järgi.
Minul on ta selleks, et piirata radiaatoritesse mineva vee temperatuuri, ei tahaks oma lastele anda võimalust proovida kuidas näiteks 100c näpuga katsudes tundub. Radiaatori termostaadid aga saavad suurepäraselt hakkama kogu kütteperioodi jooksul sellega, et lasevad radikatesse täpselt nii palju sooja vett, kui sinna vaja on.
Kes see tark sulle selle termostaadi radikate poolele installeeris? Kui sa nüüd natuke googeldad,siis näed milleks antud termostaat mõeldud on?Antud termostaat ette nähtud katla ja akupaagi vahele installerimiseks,et mitte lasta katlasse alla 60C vett ja seda siis kondensi vältimiseks.Täitsa huviga vaataks pilti sinu süsteemist.Paigaldusjuhend siis antud termostaadile:http://na.heating.danfoss.com/PCMPDF/VT ... 0final.pdf
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hobikütja kirjutas: Selleks, et radiaatorid ei kahiseks ja läbi põranda ja seinte minevates torudes oleks minimaalne temp. kadu. Masikapeenar on liiga kaugel ja loodan, et pööningul on mul veel kõik korras :D
Põrandakütte puhul on 99% torudest põranda sees, kas seal on siis kõik kadu???
Miks radiaatorkütte puhul peaks läbiviik olema kadu??? See asub ju ka soojustatud kubatuuris :grin:
Hobikütja
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Hobikütja »

Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas: Selleks, et radiaatorid ei kahiseks ja läbi põranda ja seinte minevates torudes oleks minimaalne temp. kadu. Masikapeenar on liiga kaugel ja loodan, et pööningul on mul veel kõik korras :D
Põrandakütte puhul on 99% torudest põranda sees, kas seal on siis kõik kadu???
Miks radiaatorkütte puhul peaks läbiviik olema kadu??? See asub ju ka soojustatud kubatuuris :grin:
Maakütte puhul on suurem osa torudest maa sees ja pealegi ilma soojustuseta, see kül hea pole, seal on vast väga suur kadu :lol:
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas joekas »

kütja kirjutas:
joekas kirjutas:
kütja kirjutas:
joekas kirjutas:Kui endale hakkasin küttesüsteemi ehitama ja pakkumisi küsima, siis igalt poolt topiti ka erinevaid automaatikaid sinna sisse. Natuke oma peaga mõtlemist ja välja see süsteemist lendaski.
Radikad + halukatel = mitte mingit automaatikat pole sinna vaja.
Akupaagist segatakse kokku 60c (ESBE VTC511), edasi pumpab grunfos alpha2, vooluhulkasi reguleerivad radiaatorite termostaadid ja kõik.
Jah, kui maja täiesti maha jahtunud, siis tõesti kütma hakates võib toa tempi korraks tõsta norm +4c
See ESBE ei sega sul akupaagist midagi kokku.Tee endale ikka selgeks milleks mingi asi on.Automaatikat ei topita ilmaasjata.Kui see nii mõtetu on huvitav,miks siis automaatikat üldse tehakse?Mõtle natuke oma peaga.
Päris julge väide, et ESBE VTC511 ei sega mul akupaagist midagi kokku, seda kasutajalt kes ilmselt pole minu katlamajas kunagi käinud.
Selle asemel, et mõtetult tatti pritsima hakata, proovi ise veidi kaasa mõtelda ja küsida kui Sulle midagi arusaamatuks jääb. Ma pole kordagi väitnud, et automaatika oma olemuselt täiesti mõtetu on ja mitte kuskil seda kasutada ei tohiks.
Kas ma rääkisin põrandaküttest? - ei
Kas ma rääkisin soojuspumpadest? - ei
Kas ma rääkisin tahkeküttekatel + radiaator kombinatsioonist? - JAH

Üleskutse asjad endale selgeks teha ja oma peaga mõtelda on igati tore, katsu isegi seda teha. VTC511 on päris lahe asjandus, uuri järgi.
Minul on ta selleks, et piirata radiaatoritesse mineva vee temperatuuri, ei tahaks oma lastele anda võimalust proovida kuidas näiteks 100c näpuga katsudes tundub. Radiaatori termostaadid aga saavad suurepäraselt hakkama kogu kütteperioodi jooksul sellega, et lasevad radikatesse täpselt nii palju sooja vett, kui sinna vaja on.
Kes see tark sulle selle termostaadi radikate poolele installeeris? Kui sa nüüd natuke googeldad,siis näed milleks antud termostaat mõeldud on?Antud termostaat ette nähtud katla ja akupaagi vahele installerimiseks,et mitte lasta katlasse alla 60C vett ja seda siis kondensi vältimiseks.Täitsa huviga vaataks pilti sinu süsteemist.Paigaldusjuhend siis antud termostaadile:http://na.heating.danfoss.com/PCMPDF/VT ... 0final.pdf
Arvad, et pole piisavalt googeldatud? :) Seda termostaati saab kasutada nii segamiseks, kui ka jagamiseks. St sa võid panna selle kuhu iganes kus on vaja piisavalt tõhusat läbilaskevõimet ja mingi max või min temperatuuri tagamist.
Süsteemi esialgne visand asub teemas 3-tee ventiil + automaatika VS termostaatsegisti + tark pump
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hobikütja kirjutas:
Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas: Selleks, et radiaatorid ei kahiseks ja läbi põranda ja seinte minevates torudes oleks minimaalne temp. kadu. Masikapeenar on liiga kaugel ja loodan, et pööningul on mul veel kõik korras :D
Põrandakütte puhul on 99% torudest põranda sees, kas seal on siis kõik kadu???
Miks radiaatorkütte puhul peaks läbiviik olema kadu??? See asub ju ka soojustatud kubatuuris :grin:
Maakütte puhul on suurem osa torudest maa sees ja pealegi ilma soojustuseta, see kül hea pole, seal on vast väga suur kadu :lol:
Räägi asjast, ära niisama tatti pritsi
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas kütja »

joekas kirjutas:
Arvad, et pole piisavalt googeldatud? :) Seda termostaati saab kasutada nii segamiseks, kui ka jagamiseks. St sa võid panna selle kuhu iganes kus on vaja piisavalt tõhusat läbilaskevõimet ja mingi max või min temperatuuri tagamist.
Süsteemi esialgne visand asub teemas 3-tee ventiil + automaatika VS termostaatsegisti + tark pump
Huvitav,kuidas sa katlatermostaadiga max tempi reguleerid? Max temperatuuri piiramiseks need http://na.heating.danfoss.com/PCMPDF/Se ... _05_08.pdf asjad välja mõeldud.
Hobikütja
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Hobikütja »

Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas:
Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas: Selleks, et radiaatorid ei kahiseks ja läbi põranda ja seinte minevates torudes oleks minimaalne temp. kadu. Masikapeenar on liiga kaugel ja loodan, et pööningul on mul veel kõik korras :D
Põrandakütte puhul on 99% torudest põranda sees, kas seal on siis kõik kadu???
Miks radiaatorkütte puhul peaks läbiviik olema kadu??? See asub ju ka soojustatud kubatuuris :grin:
Maakütte puhul on suurem osa torudest maa sees ja pealegi ilma soojustuseta, see kül hea pole, seal on vast väga suur kadu :lol:
Räägi asjast, ära niisama tatti pritsi
Kas kirjutasin põrandaküttest, vastasin samaga. Kui katlaruum samas soojustatud kubtuuris kas siis ei pea üldse torusid ja akupaaki soojustama? Pidasin silmas ühepere elamut kus katlaruum asub ruumis kus pole vaja hoida sama temp. nagu elutoas. Arusaamised on erinevad kas elad kortermajas või ühepere elamus, kui küttekulu aastas 150kWh/1m2 on väga hea tulemus ja oled rahul või küttekulu on 65kWh/1m2 aastas ja pole tulemusega rahul ning soovid saada veel paremat tulemust. Asjast veel nii palju, kui radiaatorisse mineva veetoru temp on +70*C või +35*C ja küttevee toru tuleb läbi põranda katlaruumist kus õhu temp. on +35*C kuid võiks olla +15*C või isegi madalam (talvel õues -10*C) kõik on ju samas soojustatud kubatuuris. Millal on küttekulu suurem?
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põranda läbiviik on lisaküte. Samamoodi kütab tuba isoleerimata torustik. Kui selle lisakütte võimsus jääb väiksemaks, kui hoone kütmiseks mingil välistemperatuuril on tarvis, siis läheb kõik asja ette ja mingisugust lisa küttekulu ju ei ole. Vahet ei ole, kas hoone energiavajadus on 65kWh/m2 või 265 kWh/m2.
Hobikütja
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Hobikütja »

Külaline kirjutas:Põranda läbiviik on lisaküte. Samamoodi kütab tuba isoleerimata torustik. Kui selle lisakütte võimsus jääb väiksemaks, kui hoone kütmiseks mingil välistemperatuuril on tarvis, siis läheb kõik asja ette ja mingisugust lisa küttekulu ju ei ole. Vahet ei ole, kas hoone energiavajadus on 65kWh/m2 või 265 kWh/m2.
Tuba kütab küll aga mis juhtub siis kui katlaruumi õhu temp. on kuumade torude tõttu +35*C sest torud on +70*C Teisel juhul on katlaruumi õhut temp. soojade torude tõttu +18*C sest torud on +35*C. Esimesel juhul on siis energijavajadus oluliselt suurem.
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hobikütja kirjutas: Tuba kütab küll aga mis juhtub siis kui katlaruumi õhu temp. on kuumade torude tõttu +35*C sest torud on +70*C Teisel juhul on katlaruumi õhut temp. soojade torude tõttu +18*C sest torud on +35*C. Esimesel juhul on siis energijavajadus oluliselt suurem.
Kui sul katlaruumis on segamissõlm, saad nagunii omal sinna +35°C. See, kas segamissõlm on või mitte ei muuda siin paraku midagi, sest peale sõlme jääb reeglina küttesüsteemi poole loetud meetreid torusid. Enne segamissõlme on sul ikka ju +70 torudes, suur akupaak, kuum katel, suitsutoru jne.
Viska katlaruumis torudele-paakidele vill peale ja asi palju parem ;)

Sellest sinu suuremast energiavajadusest ei saanud paraku küll aru. Maja energiavajadus on ju ikka ühesugune, sõltumata sellest, kas torudes voolab +35 või +70 kraadine vesi.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas joekas »

kütja kirjutas: Huvitav,kuidas sa katlatermostaadiga max tempi reguleerid? Max temperatuuri piiramiseks need http://na.heating.danfoss.com/PCMPDF/Se ... _05_08.pdf asjad välja mõeldud.
Väga lihtsalt, paned ühtpidi, piirad max, keerad teistpidi piirad min.
"The VTC valve can also be used on a solid fuel boiler or a solar application where a minimum or maximum water temperature is trying to be maintained."

MR-id oleksid ilmselt lahjaks jäänud 220m2 kütmiseks.
Hobikütja
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Hobikütja »

Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas: Tuba kütab küll aga mis juhtub siis kui katlaruumi õhu temp. on kuumade torude tõttu +35*C sest torud on +70*C Teisel juhul on katlaruumi õhut temp. soojade torude tõttu +18*C sest torud on +35*C. Esimesel juhul on siis energijavajadus oluliselt suurem.
Kui sul katlaruumis on segamissõlm, saad nagunii omal sinna +35°C. See, kas segamissõlm on või mitte ei muuda siin paraku midagi, sest peale sõlme jääb reeglina küttesüsteemi poole loetud meetreid torusid. Enne segamissõlme on sul ikka ju +70 torudes, suur akupaak, kuum katel, suitsutoru jne.
Viska katlaruumis torudele-paakidele vill peale ja asi palju parem ;)

Sellest sinu suuremast energiavajadusest ei saanud paraku küll aru. Maja energiavajadus on ju ikka ühesugune, sõltumata sellest, kas torudes voolab +35 või +70 kraadine vesi.
Katlaruumi õhutemp. +35*C või +18*C vahet pole, kütte kulu sama :scratch:
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hobikütja kirjutas:
Külaline kirjutas:
Hobikütja kirjutas: Tuba kütab küll aga mis juhtub siis kui katlaruumi õhu temp. on kuumade torude tõttu +35*C sest torud on +70*C Teisel juhul on katlaruumi õhut temp. soojade torude tõttu +18*C sest torud on +35*C. Esimesel juhul on siis energijavajadus oluliselt suurem.
Kui sul katlaruumis on segamissõlm, saad nagunii omal sinna +35°C. See, kas segamissõlm on või mitte ei muuda siin paraku midagi, sest peale sõlme jääb reeglina küttesüsteemi poole loetud meetreid torusid. Enne segamissõlme on sul ikka ju +70 torudes, suur akupaak, kuum katel, suitsutoru jne.
Viska katlaruumis torudele-paakidele vill peale ja asi palju parem ;)

Sellest sinu suuremast energiavajadusest ei saanud paraku küll aru. Maja energiavajadus on ju ikka ühesugune, sõltumata sellest, kas torudes voolab +35 või +70 kraadine vesi.
Katlaruumi õhutemp. +35*C või +18*C vahet pole, kütte kulu sama :scratch:
Proovi süveneda ka, mis ma kirjutasin selle kohta, mis selle +35 põhjuseks on
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Siin on vaidlus läinud üsna tuliseks. Lisan lihtsalt mõned argumendid. Kui torustiku küttevõimsus ei ole oluline, ei mõjuta ta ka oluliselt ruumi temperatuuri (lühike toru), s.t. ei muutu seal ka oluliselt siis soojuskandja temperatuur.
Kui mõjutab siis reguleeruib seda võimsust ka tahtmatult termostaat , mis aga ei mõõda sellest tulenevat temperatuuri, kuna asub teispool piirdeid.
Energiavajadus üks, energia jaotus võib aga olla erinev.

Soojusenergia eraldumisel veest kehtib valem Qküte = G*Cp.vesi *(τ1 - τ2)*n
, milles:
Qküte - kütteks väljastatud soojushulk kWh;
G - vooluhulk küttevajaduse katmiseks kg/s;
Cp- vee erisoojus jääval rõhul;
(τ1 - τ2)- pealevoolu ja äravoolu temperatuuride vahe
n - vaadeldav ajavahemik h;
Radiaatorite poolt ümbritsevasse ruumi ülekantavat
aga:
Q=k ⋅A ⋅ Δtkeskm ⋅τ

kus Q – ülekantud soojushulk, Wh;
A – radiaatori soojusvahetuspind, m2;
k – soojusülekande tegur, W/(m2K);
Δtkeskm – keskmine küttevee ja ruumi õhu temperatuuride vahe, K;
τ – tööaeg, h.
Nende kahe valemi vahel on omavahelised seosed/sõltuvused?
Külaline
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisan veel Imelikule, et radiaatori temperatuuri (läbi selle siis ka ruumi temperatuuri) saab muuta nii radiaatorisse mineva soojuskandja tempratuuri muutmisega, radiaatorit läbiva vooluhulga muutmisega kui nende mõlema kombinatsiooniga. Aga see tulebki Imeliku toodud valmitest välja.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas fanatic »

"eGain on maailma juhtiv ilmapõhise küttejuhtimise pakkuja hoonetele."
http://www.egain.se/et-ee
Kalle OJK
külaline

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas Kalle OJK »

segusõlm kirjutas:Keegi kasutab, oskab kommenteerida?
AUTOMIX AM20 ja AUTOMIX AM40

Öine temp alandus puudub?
Soov siis seade, mis reguleerib sise temp järgi, omab öist temp alandus võimalust ning paha ei teeks ka tööpäevadel temp alandamine. Mille poole vaadata? Esbel midagi?
Automaatika ECL Comfort 110. Nädala programm, päevas 2 alandus ja 2 mugavus perioodi. toaandur tuleb lisaks osta, võimalik paigaldada mobiililt juhtimine.,teha mitmik süsteeme.
Juhend keeruline; kirjeldab korraga 4 erinevat kütte juhtimise võimalust. siiski üldine juhtimine suht lihtne.
Kasutan ise juba kaks aastat keskkütte süsteemil suuremas majas. Toa anduri järgi hoiab t-i, aitab säästa kui kasutada lisa küte seadet (ahi, kamin) suurema maja puhul võivad lisaseadmest ja t-andurist kaugemal olevad ruumid ala köetud saada! Seega on toaanduri kasutamine on miinuseks erineva küttega (radikate suurus, ahju mõju) ruumide puhul. kuid seda saab muuta lihtsalt menüüst: primaarne andur!
mseedre
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2013, 12:32

Re: õue temp v. toa temp

Lugemata postitus Postitas mseedre »

Kas keegi oskab juhendada, et kuidas seda ECL comfort 110 programmeerida? See juhend, mis kaasa tuli jätab sellise pooliku mulje, mille järgi reziimi konfigureerida ei oska.
Vasta