Pealtlaetav katel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kas sa katla enda elueale ka oled mõelnud, kui kütta tavakatelt sellisel viisil?

Ma küsisin stiilinäidet individuaalidele, mitte tööstuslikku. Nendega olen rohkem kursis ja päris nii lilleline see asi muidugi ei ole, nagu väidad. Sellise nö. prügi põletamine vajab "kõrvalprodukti". Masspõletamine on midagi muud ja sellest me ju selles konkreetses teemas ei räägi.

Kas individuaalile on selline katel olemas? Millega siis teda köetakse? Mina ei tea..
Ma pöörasin lihtsalt teemaalgataja tähelepanu sellele, et vahet ei ole, millise katla valid- katel tahab saada kvaliteetset kütust. Olgu see siis haluküte, pellet, põhk, gaas, õli - mida iganes. Vastasel juhul on probleemid nii katlaga, kui ka katla kütjal oma aja planeerimisega. Samuti küttematerjali ülekuluga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mida mõtled katla eluea all? Ei oska muidu vastata (vastused sõltuvad...)
Olen näinud üht katelt netist, mis oli üsna peaaegu suva katel (ta ei olnud, taoli märja puu põletamise katel). See oli eelsoojendusega, (lähim konstruktsioon oli bullerjan) kus võis kütta täitsa märga puitu. Sisse anti jahvatud küte, mis läbis siis katla enda poolt eelsoojendusega ja nii eelsoojenduses aurund vesi, pürolüüsi gaasid ja alles jäänud küte jõudsid kõik põlemistsooni. Sellises saaks madala kvaliteediga kütet põletada
Katlad, mis kütte osas ei pirtsuta, on tavainimesele sigakallid. Ainus on tavaline pealtpõlemisega katel, kuid see on kinni kütja tegevuses.
Metsakohin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 06 Dets 2011, 12:57

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Metsakohin »

Tere.

Kuna mul oli endal hiljuti katlavahetus ja lasin paigaldada just pealtlaetava katla siis võib-olla on kasu kui loed minu katlavahetuse teemat viewtopic.php?f=9&t=32049. Minu puhul määras katlavaliku lõpuks hoopiski katlaruum, või õigemini katlaruumi kuju ja seal juba olemas olev saunaahju kütmise ava ja uste asetus. Oma Dakoniga olen ma siiamaani rahul, kuid usun, et siin teemas pakutud Molle ajab ka oma asja ilusti ära.

Lauri.
Andrus A
külaline

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Andrus A »

Sügisel panin VIADRUSE asemel sellise http://www.ostakatel.ee/index.php?page= ... 60&lang=et
Puubrikett., graanul, puuklotsid, puu. Olen igati rahul.
pakub huvi
külaline

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas pakub huvi »

Andrus A kirjutas:Sügisel panin VIADRUSE asemel sellise http://www.ostakatel.ee/index.php?page= ... 60&lang=et
Puubrikett., graanul, puuklotsid, puu. Olen igati rahul.
Kas ostsid selle katla neilt ja kui kiiresti kätte said? Pikalt see jutti ühe täitmisega põleb,kui süsteem juba üles köetud ja kas on akupaaki vaja? Ehk võtad vaevaks vastata,tänan juba ette.
Külaline
külaline

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Andrus A kirjutas:Sügisel panin VIADRUSE asemel sellise http://www.ostakatel.ee/index.php?page= ... 60&lang=et
Puubrikett., graanul, puuklotsid, puu. Olen igati rahul.

Päris huvitav! Millisest otsast see puugaas sealt välja tuleb :oops:

Muidu on päris Molle kohe, ainult mahud on kolm korda väiksemad.

taastaja
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas kütja »

Külaline kirjutas:
Andrus A kirjutas:Sügisel panin VIADRUSE asemel sellise http://www.ostakatel.ee/index.php?page= ... 60&lang=et
Puubrikett., graanul, puuklotsid, puu. Olen igati rahul.

Päris huvitav! Millisest otsast see puugaas sealt välja tuleb :oops:

Muidu on päris Molle kohe, ainult mahud on kolm korda väiksemad.

taastaja

Lahe katel,isegi pruunsöega saab puugaasi kätte :shock:
Ricardo
külaline

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Ricardo »

Ära jama esiteks nende käsitsilaetavatega nin teiseks pealtlaetavatega! Lolli peaga ja teadmatusest sai ka lastud panna Molle katel, eelmine sügis viskasin välja täiega! Isegi hea tõmbega korstnaga on kogu elamises ikka pidevalt suitsuvingu-haisu, eriti rõvedalt jääb see külge riietele. Need pealtlaetavad on täielik saast. Samuti viskas sõber prügimäele Stropuva, see on ikka täielik ulme, mis seal korstnas toimus:) Sügisel ostsin Moderatori EkoVento 25kw valmiskomplekti(katel+põleti+mahuti+elektroonika) ning olen väga rahul! Selle talve kulu siiani sept-aprill on olnud 4800-4900t kõik kokku. Maja 210m3, kivi, 2009 valminud, radikad seintel+wc ja sauna põrandaküte, ning 200L tarbeveeboiler.
EI PROMO absoluutselt ainult selle frima toodangut, mõistliku hinnaga on pelletikomplekte saada laias valikus(helmetron.ee, torujyri.ee, moderator.ee jnejnejne) ainult veidi otsi ja küsi pakkumisi.
Ei kujuta enam ettegi ,et PEAKS iga päev mingi halgudega jamama, see jäägu kunagi pensionipõlve, kui ehk vanaduses midagi teha pole ja tahan kaminat kütta.
Seega minu soovitus on kindlasti et pane pelletikomplekt. Mõõtude poolest minu katel+mahuti laius ainult 140cm, kuna nad on kõrvuti.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kui katelt kasutada ei oska siis ikka parim on katelt süüdistada :)
Pole minul ja tuutavatel küll vinguga probleeme.
Ostakatel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 31 Juul 2009, 09:44

Re: Pealtlaetav katel

Lugemata postitus Postitas Ostakatel »

pakub huvi kirjutas:..... ja kui kiiresti kätte said?
Kõik pakutavad katlad on alati laos olemas ja kätte saab kohe kui ise järele tulla.

www.ostakatel.ee
Vasta