145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
soekodu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Mär 2012, 18:21

145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

Lugemata postitus Postitas soekodu »

Olen vaadanud erinevaid foorumeid, kuid kusagilt ei leia vastust küsimusele: kumba kütet valida kui sooviks on saada võimalilkud madalaid igakuised küttekulusid (eeldusel et toatemperatuur on 23-24C)? Maja on põrandaküttega. Kütmise mugavusest - olen nõus katlamaja "külastama", kui selleks saab olema 1 kuni 2 korda nädalas (kuid eeldusel et hoian sellega kokku mingi summa). Ehk mind huvitab kui palju erinevad nende mõlema kütteliigi igakuised küttekulud? Tänan ette!
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: 145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

Lugemata postitus Postitas kütja »

Pigem pelletiküte,soojuspumbaga peab olema mingi varuküte lisaks.Ja puhast pelletikatelt ei soovitaks.Võta malmkatel+ pelletipõleti .
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: 145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Järelikult oled loll, laisk ja lohakas ning ei viitsi foorumeid korralikult lugeda :banghead:
Kogu see Kütte alafoorum on seda jahu maast laeni täis, üks viimaseid jahumisi on siis viewtopic.php?f=9&t=33346
Sorry, aga sita ajab keema - loen ja ei leia vastuseid... loll vabandus.
soekodu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Mär 2012, 18:21

Re: 145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

Lugemata postitus Postitas soekodu »

ega ma kõiki postitusi tõesti ei lugenud, sest seda ümmargust juttu igal pool ja kõike ei jaksa lugeda. tegin uue postituse et saaksin konkreetseid näiteid just pelleti vs õhk-vesi kütte kohta. seega konreetset näited on endiselt oodatud!
to Rostfrei: sinu poolt viidatud postitust lugesin ka eelnevalt kuid seal ei ole vastust minu küsimusele, vaid teema käib pelleti ja maakütte vahel.
Pelletikaminad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Nov 2011, 09:49

Re: 145m2 majale kas pelletikatel või õhk/vesipump?

Lugemata postitus Postitas Pelletikaminad »

Kindlasti mugavam on pump kuid sellega kaasnevad suuremad kulud külmemate ilmadega. Pelletiga aga on kindle, et kütab ära iga ilmaga. Samas tuleb põrandakütte puhul vahele panna akumulatsioonipaak kust siis sobiva temperatuuriga vesi põrandaküttesse edasi läheb. Sellise väiksema maja jaoks võib sobida ka pelletikamin mille võib julgelt paigaldada ka eluruumidesse. Samas soovitan uurida mõlema küttelahendute kohta põhjalikult, arvestada enda mugavuse ning väikese katlaruumi "külastamise" võimalustega kui ka oma maja eripäradega mõlema küttesüsteemi suhtes. Pelletikaminate kohta saad lähemalt uurida www.pelletikaminad.ee sest kamin on üldiselt odavam varjant kui katel paigaldada koos punkriga.
edu!
Vasta