Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimustes

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Jackson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Jaan 2011, 08:10
On tänanud: 3 korda

Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimustes

Lugemata postitus Postitas Jackson »

Tere

Mul on ca 10 a vana eramaja, ca 190m2. Hetkel on vedelküttekatel ja vesipõrandaküte. Katel hakkab otsi andma ja soovin renoveerida küttesüsteemi. Hetkel kulub maja kütmiseks ja pere sooja vee peale ca 4000 liitrit aastas. Minu fiksideeks on kasutada kas õhu- või päikesesoojust, pluss lisakütet.

Mis teed minna lisakütte osas. Kas osta:

a. uus korralik väike vedelkütuse katel
b. kasutada öist elektrikütet + suur soojussalvesti

Maakütet panna ei taha, kuna ei soovi kogu aeda üles kaevata. Pelletite jaoks pole ruumi, ei saa juurde sõita (kui just vana õlimahuti 2000l selleks ei sobi ja pelletite laadimine ei käi läbi 10m vooliku.

Põhikütteks soovin kasutada õhk-õhk ja/või päikesepaneele.

Paluksin ideid.
ehk on abiks
külaline

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas ehk on abiks »

Lugesin hiljaaegu mingit artiklit (ei suuda hetkel meenutada millisest väljaandest),kus väideti,et lähiaastatel soojusenergia hind kohe kindlasti ei lange (nagu seda oli lubanud üks partei oma valimiskampaanias,kus lubas kodukulud madalal hoida) ja seal oli välja toodud ainsaks perspektiivseks soojusenergiatootjaks tuulegeneraator. Generaator just otse akumulatsioonipaaki kütma,mitte andma üldisesse energiavõrku,kuna see vaheseade pidigi selle asja kalliks ajama.Ehk oskab keegi targem sel teemal sõna võtta,aga idee oli järgmine,et tuul puhub (ja sellest meil puudust siinmail ei paista niipea tulevat) ,generaator töötab ja kütab otse tenniga akupaaki.Võibolla ka ainult genekatootja tellitud promo,aga ehk oskavadki asjaga rohkem kusis olevad asjaliku sõna sekka öelda.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Põhikütteks soovin kasutada õhk-õhk ja/või päikesepaneele.

Põhikütteks kõlbab päike aafrikas. Lihtsam sul panna õhk-vesi soojuspump ja elektriradiaatorid suure külmaga abiks. Õhk-vee soojuspumba puhul pead ka radiaatorite kogust suurendama, et kütta ära madala temperatuuriga. Õhk-õhk töötab ka normaalselt koos elektriradiaatoritega.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Lammas »

teema algatajale.
Esiteks, vaata kriitilise pilguga üle oma hoone soojuskaod. Kaasa selleks spetsialistid. Ära karda selleks kulutada mingisugust raha. Las arvutavad välja, mis maksab hoone soojustamine, millise tasuvusega see tänaste hindade juures on. Lähikuudel selgub riiklik toetuspoliitika eramajade energiasäästule.
Teiseks. Kui oled maksimaalsed soojavajadused kätte saanud, siis hakkad kütteseadet valima. Ei näe põhjust, miks selleks ei või olla endiselt kütteõli. Alternatiivseid kütteallikaid - tuul, päike, kamin jne. saad ju ikka kasutada. Puhtalt elektri peale jääda ei maksaks. Elektri hind kasvab lähiajal tunduvalt, mis annab põntsu ka soojuspumpade omanikele.
Kolmandaks. Odavat lahendust kütmiseks ei olegi ning vaevalt, et tuleb ka. Eesmärgiks peaks saama - kütta võimalikult vähe.
Jackson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Jaan 2011, 08:10
On tänanud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Jackson »

Tänud vastuste eest. Olen just tellimas soojuskaamera teenust. Iseenesest pole maja mingil juhul halvasti ehitatud, aga siin-seal saab ilmselt täiendava soojustusega asja paremaks muuta.

Ilmselt tuleb minna ikkagi suhteliselt suure alginvesteeringuga variandile, klus on suur akumuleeriv boiler, millel taga päikesepaneel, õhk-vesi soojuspump ja lisaks ikka ka õlikütel.

Veikko, kuna mul on vesipõrandaküte, kas poleks mõistlikum elektriradikate asemel kasutada elektritenni piisavalt suures soojusmahutis. Nii saab odavama öise elektriga läbi. Radikad rikuvad ka interjööri, see muidugi maitseasi.

Huvitav, kas 250 liitri vee kuumutamisel 70 kraadi peale piisab sellest maja kütmiseks päev läbi, kui küttekontuuris 30 kraadi. Ehk 40 kraadi ja 250 kg vett.
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elektri hind tõuseb minimaalselt 50%, halvimatel juhtudel võime arvestada 2x hinnatõusu. Mina loobusin õhk-vesi soojuspumbast selle tõttu. Põhiküte endal tuleb gaas(võimalus ka puudega kütta kui ise kodus) ning lisaks kamin-ahi.

Kui sul on töötav küttesüsteem, siis mõtekam pigem see renoveerida, osta uus ja efektiivsem katel.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Jackson kirjutas:Tänud vastuste eest. Olen just tellimas soojuskaamera teenust. Iseenesest pole maja mingil juhul halvasti ehitatud, aga siin-seal saab ilmselt täiendava soojustusega asja paremaks muuta.

Ilmselt tuleb minna ikkagi suhteliselt suure alginvesteeringuga variandile, klus on suur akumuleeriv boiler, millel taga päikesepaneel, õhk-vesi soojuspump ja lisaks ikka ka õlikütel.

Veikko, kuna mul on vesipõrandaküte, kas poleks mõistlikum elektriradikate asemel kasutada elektritenni piisavalt suures soojusmahutis. Nii saab odavama öise elektriga läbi. Radikad rikuvad ka interjööri, see muidugi maitseasi.

Huvitav, kas 250 liitri vee kuumutamisel 70 kraadi peale piisab sellest maja kütmiseks päev läbi, kui küttekontuuris 30 kraadi. Ehk 40 kraadi ja 250 kg vett.
Päikesepaneel on kõige mõttetum rahakulutus, eestis on see kallis hobi. 250 liitris vees mille kraad on 70 c , jahutades selle 30 c peale eraldub 10 kw energiat sellega pole maja juures midagi teha. Siin foorumites juba räägitud, et õhk-vesi pumbale akumulatsioonipaak vahel võib isegi kulud suuremad olla. Pumbast pead reaalajas põrandasse laskma. Kui tahad ikka väga õlisüsteemi alles jätta siis sellega toetadgi kui ilmad väga külmad.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Jackson kirjutas:Põhikütteks soovin kasutada õhk-õhk ....
Kas planeering soosib seda? Või tuleb mitu siseosa panna (kallis). Võimalik ka sedatüüpi http://www.fsk.ee/pages/et/ohksoojuspum ... udelid.php seade kasutusele võtta.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas kütja »

Jackson kirjutas:Tere

Mul on ca 10 a vana eramaja, ca 190m2. Hetkel on vedelküttekatel ja vesipõrandaküte. Katel hakkab otsi andma ja soovin renoveerida küttesüsteemi. Hetkel kulub maja kütmiseks ja pere sooja vee peale ca 4000 liitrit aastas. Minu fiksideeks on kasutada kas õhu- või päikesesoojust, pluss lisakütet.

Mis teed minna lisakütte osas. Kas osta:

a. uus korralik väike vedelkütuse katel
b. kasutada öist elektrikütet + suur soojussalvesti

Maakütet panna ei taha, kuna ei soovi kogu aeda üles kaevata. Pelletite jaoks pole ruumi, ei saa juurde sõita (kui just vana õlimahuti 2000l selleks ei sobi ja pelletite laadimine ei käi läbi 10m vooliku.

Põhikütteks soovin kasutada õhk-õhk ja/või päikesepaneele.

Paluksin ideid.

Kui katla vahetus nagunii plaanis,siis selline kuhu saad pelletipõleti ette panna.Pelletite jaoks pole mingit suurt ruumi vaja,ja mis mõttes ei saa juurde sõita?Pelleteid müüakse 16 ja 25 kg kottides.
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Ma arvan, et korra juba õlikütte mugavustega harjunud inimene ei taha katlakütja ametit oma õlgadele võtta.
Seepärast pole ilmselt vaja soovitada kottidega pelletite tassimist ja kuskile punkrisse valamist.

Ning katel tasub võtta siis juba selline,mis ainult pelletite jaoks mõeldud. On suurema kasuteguriga, kui muud ette aretatud põletid varem märja puuga ära pigitatud katelde ees.

Pelleteid saab tellida ka puhuriga kohale toomiseks, aga kogused hakkasid vist kolmest kandist.
See eeldab aga eraldi mahutit .
......................................................................................................................................
Kindel on aga see, et elektri hinna tõus tõstab ka kõigi muude energiakandjate hinda.
Kui Taanis on elektri hind 0,244 eurot ja ka seal kasutatakse õhk vesi pumpasid, siis meil loodetavasti elekter nii kalliks ei lähe.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas kütja »

Oled pelletiga katlakütjat mänginud,et tead kõnelda? Kui külmaga korra nädalas,ja soojemate ilmadega kahe nädala takka kolu täita ei jaksa,siis pole tõesti midagi teha.Ei usu küll,et puhas pelletikatel on umbe parema kasuteguriga.Omal põleti Thermona katla ees,ja suitsugaasid 100-120C.Suur uhke Pelle katel soovitab katelt puhastada,kui suitsugaasid üle 230C.Oma katlaga ei suuda kuidagi selliseid numbreid kätte saada.
Pelletikaminad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Nov 2011, 09:49

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Pelletikaminad »

Olen aastaid müünud ja kasutan ka ise pelletikaminaid. See kotike päevas sinna salve valada on nigu möödaminnes tegevus ja ei võta tükki küljest ära kohe kuidagi, seega ei pea ennast väga katlakütjaks. Eks aeg-ajalt tuleb tuhasahtlit tühjendada kuid see on ka selline 15 minutit tegevus maksimaalselt. Seega soovitan täiesti mõelda pelletikütte peale, sest see on ikkagi suhteliselt mugav ning kindlalt sooja andev lahendus.
Edu!
kaminamehele
külaline

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas kaminamehele »

Pelletikaminad kirjutas:Olen aastaid müünud ja kasutan ka ise pelletikaminaid. See kotike päevas sinna salve valada on nigu möödaminnes tegevus ja ei võta tükki küljest ära kohe kuidagi, seega ei pea ennast väga katlakütjaks. Eks aeg-ajalt tuleb tuhasahtlit tühjendada kuid see on ka selline 15 minutit tegevus maksimaalselt. Seega soovitan täiesti mõelda pelletikütte peale, sest see on ikkagi suhteliselt mugav ning kindlalt sooja andev lahendus.
Edu!
Ole palun hea ja too välja 3 põhjust,miks peaksin valima selle hirmkalli nikerdise korralikult toimivale keskküttesüsteemile ,millel on vaja ainult katelt vahetada? Muuseas,kui otsida,leiab katlaid tunduvalt paremate hindadega,kui siinsel turul samadest mudelitest saada tahetakse.
reinx
külaline

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas reinx »

10 aastat ja õlikatel läbi - hästi ei tahaks uskuda. Telli hooldus ja remont.
Osta õhk-õhk soojuspump, lase ümberehitada õhk-veeks - sellega kütad põrandakütet. Kui külmaga ei jagu, kütad õliga lisaks.
Minul maja 150 m2, toa temp 20C, koos sooja vee tegemisega kulus õli eelmisel hooajal 800l.
Jackson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Jaan 2011, 08:10
On tänanud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Jackson »

Olin teinud näpuka. Pidasin silmas ikka õhk-vesi tüüpi soojuspumpa, mis töötab samas süsteemis õlikütte ahjuga ja paarisaja liitrise boiler/akumulaatoriga. Õhk-vesi peaks mu madala kõrandaküttevee soojendamiseks olema ju hea lahendus enamus aastast?

Kui palju päikesepaneel maksab ja kui palju seesama paneel sooja mu süsteemi annab aastas. Mis sellise asja tasuvusaeg on? Päris nii emotsionaalse "rehkendusega" ma ei piirduks, et "päikesepaneel on mõttetu ja kallis hobi".
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

kütja kirjutas:Oled pelletiga katlakütjat mänginud,et tead kõnelda? Kui külmaga korra nädalas,ja soojemate ilmadega kahe nädala takka kolu täita ei jaksa,siis pole tõesti midagi teha.Ei usu küll,et puhas pelletikatel on umbe parema kasuteguriga.Omal põleti Thermona katla ees,ja suitsugaasid 100-120C.Suur uhke Pelle katel soovitab katelt puhastada,kui suitsugaasid üle 230C.Oma katlaga ei suuda kuidagi selliseid numbreid kätte saada.
Näen naadrimeest garaazi ja maja vahel pelletikotte tassimas, selleks pole vaja ise katlakütjat mängida.
No ei ole tal sellist katla kolu, kuhu 2 nädala pelleti varud sisse läheks.
Äkki peab "porte kõrgendused" ehitama, nagu vene veoautole ;-P

Muidugi saab ju alati lisa pelletimahuti ehitada koos lisa teoga, aga selline mahuti eeldaks siis juba puhuriga täitmist ja seetõttu peab olema ka piisavalt suur.
Pelletikaminad kirjutas:Olen aastaid müünud ja kasutan ka ise pelletikaminaid. See kotike päevas sinna salve valada on nigu möödaminnes tegevus ja ei võta tükki küljest ära kohe kuidagi, seega ei pea ennast väga katlakütjaks....!
Loomulikult ei tolma see pelletite valamine ka kohe mitte üks raas ?
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas kütja »

Tupsu kirjutas: Näen naadrimeest garaazi ja maja vahel pelletikotte tassimas, selleks pole vaja ise katlakütjat mängida.
No ei ole tal sellist katla kolu, kuhu 2 nädala pelleti varud sisse läheks.
Äkki peab "porte kõrgendused" ehitama, nagu vene veoautole ;-P
See,et naabrimees sul olematu mahuti ehitas ei tee pelletiküttest mõtetut kütet.Piisab standard 450l kolust.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas xjan »

Täpselt sama seis mul. Õliküte hetkel ja tulevikus plaan laiendada süsteemi. Õhk-vesi on OK lahendus selleks ja jäta siis õlikatel krõbedamate külmade jaoks. Mina vaatasin, et Alfea S Excellia koos kahe kütteahela (radikad+põrandaküte), katla ja tarbevee boileri komplektiga on mulle tulevikus sobiv lahendus ja ehitasin oma katlamajanduse hüdraulika ka enamvähem vastavalt (Alfea paigaldusjuhendist pilt):

Pilt

Kuna minu tarbeveeboiler (400l) evib endas ka kahte soojusvahetit siis ei välista tulevikus ka päikesepaneelide süsteemi liitmist, kuid seda siis juba riigi toetuste jne valguses ehk mõistlik kaaluda.

Ma ei väida, et minu lähenemine sulle samuti 100% sobib, sest mul olid katel ja juurdekuuluvad tükid olemas ning töökorras ning see oli odavaim "stardikomplekt", millega maja esialgu küttesse saada. Nüüd on edasi võimalik süsteemi siis täiendada, optimaalsemaks muuta. Võibolla kui sul on küsimuseks uue katla ost, siis kokkuvõttes teeb sama kulu välja lihtsalt suurte külmadega õhk-vesi pumba mittetöötamise kompenseerimine elektriga.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Hakka peale maja soojustamiset. Meil 500 m2 maja, aastane õli kulu 6000 l, sh ka tarbevesi.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Kui palju päikesepaneel maksab ja kui palju seesama paneel sooja mu süsteemi annab aastas. Mis sellise asja tasuvusaeg on? Päris nii emotsionaalse "rehkendusega" ma ei piirduks, et "päikesepaneel on mõttetu ja kallis hobi".

6 paneeli, kokku 12,72m2, 2430.- eur. 1m2 toodang 525kwh aastas, 12,72 X 525 = 6678kwh aastas. Edasi arvutagu igaüks ise.

Toomas
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Veikko »

toomas kirjutas:Tere.

Kui palju päikesepaneel maksab ja kui palju seesama paneel sooja mu süsteemi annab aastas. Mis sellise asja tasuvusaeg on? Päris nii emotsionaalse "rehkendusega" ma ei piirduks, et "päikesepaneel on mõttetu ja kallis hobi".

6 paneeli, kokku 12,72m2, 2430.- eur. 1m2 toodang 525kwh aastas, 12,72 X 525 = 6678kwh aastas. Edasi arvutagu igaüks ise.

Toomas
Mis arvestiga on see tulemus mõõdetud. Kas see on teoreetiline või reaalselt toimiv süsteem eestis? Kuhu on kasutatud see 6678 kw energiat edasi - vee soojendamine, küte jne. Kas selle summa eest on kogu toimiv võtmed kätte paigaldatud süsteem või ainult poeletil olev paneeli hind. Kui palju see süsteem ise energiat tarbib toodetud energia liigutamiseks sihtkohta.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Mis arvestiga on see tulemus mõõdetud. Kas see on teoreetiline või reaalselt toimiv süsteem eestis?
Teoreetiline.
Kuhu on kasutatud see 6678 kw energiat edasi - vee soojendamine, küte jne.
Tarbevesi ja küte.
Kas selle summa eest on kogu toimiv võtmed kätte paigaldatud süsteem või ainult poeletil olev paneeli hind.
Summa sees on 6 paneeli ja mende omavahelised ühendused.
Kui palju see süsteem ise energiat tarbib toodetud energia liigutamiseks sihtkohta.
Vat seda küll ei tea.

Andmed on võetud hinnapakkumisest ja simulatsioonist.

Toomas
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

toomas kirjutas:Tere.

Kui palju päikesepaneel maksab ja kui palju seesama paneel sooja mu süsteemi annab aastas. Mis sellise asja tasuvusaeg on? Päris nii emotsionaalse "rehkendusega" ma ei piirduks, et "päikesepaneel on mõttetu ja kallis hobi".

6 paneeli, kokku 12,72m2, 2430.- eur. 1m2 toodang 525kwh aastas, 12,72 X 525 = 6678kwh aastas. Edasi arvutagu igaüks ise.

Toomas
Aasta jaguneb mitmeks aastaajaks ja päikesekiirgus talvel või pilvise taevaga on hoopis teine, mis mais-juunis-juulis millest koguneb põhiosa päikesepaneeli aastasest energiatoodangust. Teatud oludes (turismitalu, basseinid jms) vajatakse just suvel suurt energialisa ja siis on paneelid kindlasti kiiresti äratasuvad.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas rokikas »

toomas kirjutas: Andmed on võetud hinnapakkumisest ja simulatsioonist.
Seda simulatsiooni osa tahaks teada jah kuidas kuude lõikes jagunemine on. Ja loomulikult ka kogu päikeseküttesüsteemi maksumust koos paigaldusega.
Jackson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Jaan 2011, 08:10
On tänanud: 3 korda

Re: Küttesüsteemi renoveerimine kütteõli kallinemise tingimu

Lugemata postitus Postitas Jackson »

Rostfrei kirjutas:Hakka peale maja soojustamiset. Meil 500 m2 maja, aastane õli kulu 6000 l, sh ka tarbevesi.
Mul on ca 200m2 majal kütteõli kulu 3000-4000 liitrit. Kindlasti saab soojustusega asja parandada.
Vasta