Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Hiid »

just nii :thumbsup:
Käsn
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Head Uut Aastat ! 2018 dets oli pumba el kulu 411 kWh e 53,5 € (kõik tingimused samad mis enne). Pumbal on eraldi el arvesti vahel. Üsna täpselt saab ka pumba töötundide järgi arvestada, siis tuleb summa 54,25 €.
Palju kokku üldse elektri kulu oli. Aga üldiselt ei usu. See tähendaks umbes seda, et kahe korruselise 7x10 m maja kütaks kümme 100 watist pirni alumisel korrusel ja 10 ülemisel korrusel 22 kraadi peale talvel.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

54 eur, mida seal uskuda. Mul puhta elektrküttega 0,36 eur/m2 viimasel kuul.
Käsn
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Külaline kirjutas: 03 Jaan 2019, 20:08 54 eur, mida seal uskuda. Mul puhta elektrküttega 0,36 eur/m2 viimasel kuul.
Et siis 3 x100w pirni alumisel ja 2 x100 w pirni ülemisel korrusel kütavad 7x10 m maja ära talvel ära. Unistada ju võib.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei unista. Ära unusta, et iga inimene kütab ka 100 W võimsusega. :wave:
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehk 3 inimest alla ja 2 üleval ning küttevõimsus on juba topelt. Ja ega siis arvutid, elektripliit, boiler, telekad, ruuterid jms ka soojust enda sisse ei jäta.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas val »

Mis hea pärast ma peaks valetama või tuleb tõesti osa elektit arvesti vahelt ilma mõõtmata läbi ? Huvi pärast vaatasin oma arvutusi enne maja ehitust ja kõik paistab loogiline. 0 kraadi juures on arvestuslik küttevajadus (sh ventilatsioonile ja tarbeveele) 3,1 kW, mis dets kohta teeb 3,1*24*31 ~ 2306 kWh. Thermia G3 paber annab cop 4,5 (mul kõik põrandaküte) ehk 2306/4,5 ~ 512 kWh. Tegelik nr mul väheke parem, aga igati loogilises suurusjärgus. Ma olen ka varem täheldanud, et mõne jaoks lihtsad arvutused, faktid ja numbrid mingid usuasjad. Kogu el kulu oli 101 €, aga mida see teadmine juurde annab ?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis siin uskumatut on?
Mul on lahtiste akendega pleküttes sama suur maja 1000kw/kuus.
Val keerutab õhku ja käib vähe pesemas. Ongi proportsionaalselt samasse suurusjärku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas val »

Hiid kirjutas: 04 Jaan 2019, 07:44mis siin uskumatut on?
Jah, mis täpsemalt on Käsna jaoks uskumatu ? Sellised võrdlused ei näita minuarust maakütte kohta suurt midagi. Need näitavad, et hooned on erineva ehituse (soojapidavus, vent jne) ja kasutusega (mitu in, mis seadmed, veekulu jms) ja seega erinevate kogukuludega. Fakt on see, et maaküte, kui korrektselt tehtud, annab lubatud cop nr välja ehk töötab täpselt nii nagu peab.
Käsn
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Kogu el kulu oli 101 €, aga mida see teadmine juurde annab ?
Vot see on juba vähe loogilisem elektrikulu. Mind huvitab, palju summa summaarum kuus kulub elektrit, sest iga elektritarbija nagunii kokkuvõttes eraldab soojust maja kütmiseks. Igal juhul võib öelda, et 100 euri 140 ruuduse maja kütmiseks on igati hea tulemus. Võrdluseks 45 ruutmeetrise keskküttega korteri soojakulu oli 80 euri. Korter seisab , ma ei ela seal ning elektrit ei tarbi.
aer0
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Käsn kirjutas: 04 Jaan 2019, 12:16 Mind huvitab, palju summa summaarum kuus kulub elektrit, sest iga elektritarbija nagunii kokkuvõttes eraldab soojust maja kütmiseks.
Üldiselt jah aga on erandid. Ära kasutatud soe vesi viib suure osa oma soojusenergiast kanalisse ja majast välja.

Meil summaarne el.kulu 2018. nov-s 4,1 kWh/m2. Sellest puhas küte arvestuslikult 2,3 kWh/m2. Toad 23,5°. Vett kulus kokku 8,8 m3.
aer0
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Nüüd läks meelest, et puid kulub ikka ka. Miinuskraadidega saab ahju köetud - umbes 20-30 kg puid nädalas. Ja saunakeris, iga nädal neelab see 30-40 kg puid, mulle tundub. Peaks ära kaaluma.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas val »

Enne sisse kolimist ma ei märkinud pumba numbreid üles, aga nt 2017 jaan el arve oli 537 kWh e 63 €, millest ~95% oli msp oma ja 5% väikesed ehitustööd. Kuu kesk õhu temp oli -1,7 ja teisel korrusel oli tubade tem ...16-18 kraadi peal. ...see teeb siis ~0,38 kWh või ~0,43 € m2 kohta. Ma ei oska muud ütelda, kui et msp oli mul parim valik igas mõttes.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 04 Jaan 2019, 12:16 Võrdluseks 45 ruutmeetrise keskküttega korteri soojakulu oli 80 euri. Korter seisab , ma ei ela seal ning elektrit ei tarbi.
Stasti soojustatud maja siis või/ja kõrge soojuse hind, et tuleb ~1,8 eur/m2 kui veel kõva külma pole olnudki. Mul keskküttega korteris oktoobri eest oli 0,4 eur/m2 ja novembris 0,55 eur/m2. Vahet pole kas või palju inimesi sees elab ja kas elektrit tarbitakse võüi mitte, kütet maksta tuleb ühte moodi m2 järgi.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuttaval isegi elektriradiaatoritega küttega 4-toalises korteris ei lähe nii palju kui 1,8 eur/m2, isegi detsembri eest jäi 1 euro piiresse m2 kohta. :hello:
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas anryo »

Pole täpselt see teema, aga lisan siiski võrdluseks, et 150m2 põrandaküttega majas õhk-vesi soojuspumbaga on kütteperioodi keskmine kulu ~0.5eur/m2 kohta. Soojustust on nii nagu 15a tagasi kombeks panna oli.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No see keskmine on selline suhteline mõiste, sest näiteks kui kütad septembri viimastel päevadel 5 kwh eest ja arvestad seda kui kuu kütet, siis mõjutab see keskmist päris kõvasti kui lõpuks kogukulu jagamisel 1 lisakuu juures on.
Siinkohal saan öedla, et mainitud elekriradiaatoritega korteril oli eelmise kütteperioodi keskmine 0,8 eur/m2/kuus, kütteperioodi oktoobrist aprillini (k.a.)
Käsn
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Panin ennist natuke pada , vaatasin üle uuesti arve ja kulus küttele hoopis 45 euri. Kogu arve oli 95 , nii et ma järeldasin, et suurem osa on küte , aga tegelikult oli seal pool muud asjad. 1 eur ruutmeetrile siis ilma soojustamata betoonmajas.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See juba ok. See "oktoobri eest oli 0,4 eur/m2 ja novembris 0,55 eur/m2" oli normaalselt soojustatud 60-ndate Hrustsovka näitel. Ok tegelikult võib vannitoas oleva siugtoru eest võetavat tasu (kas suvel) ka kütteks nimetada, sel juhul tuleks numbrid vastavalt 0,62 ja 0,77 eur/m2.
dude75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Mai 2017, 10:53

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas dude75 »

Ühekordne karkassmaja, seinte vahel villa 200 mm, betoonplaadi all 150 mm polüstürooli, katusel 500 mm puistevilla, köetavat pinda 105 m2. 2018.a novembri kogu el. arve (sisadab küte ning soe vesi ja kogu muu värk) kokku 360 kw/h ja arve 53 €, detsember 450 kw/h ja arve 65 €. Põrandas veetorustik, pumbaks Alfa Innotec 6 kw ja 125 m puurauk. Arvet mõjutab veel see nii palju, et alalisi elanikke 1, vahel nädalalõppudel 2, stabiilne temp. toas 23-24 C. Kui ma lahutan detsembri kogu arvest kahe suvekuu keskmise koguse, kui kütet ei olnud, siis saan, et detsembris kulus puhtalt 290 kw/h 105 m2 kütmiseks, mis teeb 2,76 kw/h 1 m2/kuus ja kui see rahaks teisenada, siis on see 0,383 €/m2 detsembris. See arvestus on muidugi natuke puusalt, aga mingi ülevaate annab. Samuti tuleks arvestada ka pumba amortisatsiooni ja seda, et mul käis kohal ametlik hooldaja (garantii ajal on see vähemalt korra aastas kohustuslik), mis läks maksma umbes 130 € - seda ma pole siia sisse arvestanud, aga kui arvestada, siis muudab see juba teatud määral ühiku hinda ja kogu pilti.
2018. a kogu elektrikulu oli 3478 kw/h kokku ning maksma läks see 483 € (öö ja päeva osakaaal praktiliselt 50:50). Robustlselt teeb see ühe kw/h hinnaks 0,139 €/kw/h ning see ei ole enam just kõige soodsam variant (Eesti Energia täis börsipakett). Mis Teil on ühe kw/h hinnaks aasta lõikes kujunenud?
Viimati muutis dude75, 06 Jaan 2019, 11:17, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui võtta 2018 aasta elektriarvete summa ja jagada see tarbitud kwh-dega, siis tuleb mul 10,65
Külaline
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

...senti/kwh
dude75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Mai 2017, 10:53

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas dude75 »

Külaline kirjutas: 06 Jaan 2019, 11:07...senti/kwh
Mis on Teie pakett ja kellelt ostate, kui tohib küsida?
kylaline333
külaline

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas kylaline333 »

dude75 kirjutas: 06 Jaan 2019, 09:46...

2018. a kogu elektrikulu oli 3478 kw/h kokku ning maksma läks see 483 € (öö ja päeva osakaaal praktiliselt 50:50).
Ega Su pump ei ütle, palju ta sooja tootis?
dude75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Mai 2017, 10:53

Re: Palju teil kuus elektrit kulub maaküttele

Lugemata postitus Postitas dude75 »

kylaline333 kirjutas: 06 Jaan 2019, 13:06
dude75 kirjutas: 06 Jaan 2019, 09:46...

2018. a kogu elektrikulu oli 3478 kw/h kokku ning maksma läks see 483 € (öö ja päeva osakaaal praktiliselt 50:50).
Ega Su pump ei ütle, palju ta sooja tootis?
Ma usun, et sealt võib igasuguseid andmeid lugeda välja, aga ise ei oska paraku vaadata ja reguleerida sellel muud, kui väga primaarseid ja väheseid andmeid ning asju. :oops:
Vasta