Majale küttesüsteem

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Üks kodanik ostab big bag, korraga kaks kotti - kaalu ei tea, mingi tonn vast? Ei ole kuulda olnud, et laguneks või midagi muud sellist. Hoiustab köetavas garaažis.
siimsusi
külaline

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Rostfrei kirjutas:Üks kodanik ostab big bag, korraga kaks kotti - kaalu ei tea, mingi tonn vast? Ei ole kuulda olnud, et laguneks või midagi muud sellist. Hoiustab köetavas garaažis.
Köetavas garaažis ei tohikski probleeme tekkida. Aga kas see natuke kallis pind pole kütte hoidmiseks? Las ladustab näiteks puukuuri (ära ise igaks juhuks soovita ;-) )
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas kütja »

siimsusi kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Üks kodanik ostab big bag, korraga kaks kotti - kaalu ei tea, mingi tonn vast? Ei ole kuulda olnud, et laguneks või midagi muud sellist. Hoiustab köetavas garaažis.
Köetavas garaažis ei tohikski probleeme tekkida. Aga kas see natuke kallis pind pole kütte hoidmiseks? Las ladustab näiteks puukuuri (ära ise igaks juhuks soovita ;-) )
Teadmiseks siis sulle,et enamustel graanulimüüjatel on kütteta laod,ja pole mingit probleemi.Omalgi seisis big-bag kottidega hõredas kuuris.Ei juhtunud mitte midagi.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

siimsusi kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Üks kodanik ostab big bag, korraga kaks kotti - kaalu ei tea, mingi tonn vast? Ei ole kuulda olnud, et laguneks või midagi muud sellist. Hoiustab köetavas garaažis.
Köetavas garaažis ei tohikski probleeme tekkida. Aga kas see natuke kallis pind pole kütte hoidmiseks? Las ladustab näiteks puukuuri (ära ise igaks juhuks soovita ;-) )
Vaata, selle asja nimi on KORRALIKULT LÄBIMÕELDUD projekt, kus on juba arvestatud, et on vajalik pelleti hoiuruum (kus juures kasutatakse väikest kolu) ning pelleti big bagi saab rocklaga tõmmata otse säilituskohta. Tundub lihtne, see läbimõeldud tegevus, aga probleeme lugedes ületamatult keeruline, kahjuks.
Nüüd OT, kuid puutun töös juba paigaldatud eriosadega kokku ja... no andke adeks, enamus torumehi samuti ei suuda ette mõelda, et seade, olgu see pump või paisupaak või mingi muu ese, vajab hilisemat hooldust. Ning paigaldatakse nagu jumal juhatab. Täna õnnestus näha hüdrofoori, mis on paigaldatud "pea alaspidi" ning mille rõhu lisamise ventiil on põrandast ~2 cm kõrgusel. :banghead: Helistasin kodanikele ning töö tuleb ümber teha. Huvitav, kas selle töö peale satuvad enamus, vabandage, põmmpead?, või milles on probleem? Samas näen väga korrektseid paigaldisi, nii et üldistada ei saa ja ei taha.
kerdu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Juul 2011, 19:40

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas kerdu »

Tere,

kui soovite põranda-ja radiaatorkütte jooniseid/projekti siis kirjutage

projekteerimised@hot.ee
whisperer
külaline

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas whisperer »

kütja kirjutas:
aivar00 kirjutas:Sa kütja oled endale õige nime valinud! Iga lits kiidab oma töövahendit nii ka sina enda pelleteid. Minu rehnuti järgi aga ei tule see pellet mugavam miskit. Sa pead ikka oma katelt puhastamas käima, pelletite jaoks kuiva kuuri tegema, sealt kuidagimoodi pelletid katlamajja saama jne. Ilma elektrita on ka pelletikatel kasutu kuna tsirkulatsioonipump ei tööta. Soojuspumpasid on tõesti erinevaid nagu ka pelletikatlaid.
Endal on juba 4 aastat maasoojuspump kenasti töötanud ning olen ülimalt rahul. Need kaks viimast talve ka kenasti maja soe olnud ning mingeid utoopilisi arveid ei ole olnud. Ka tarbevesi tuleb samalt pumbalt.
Selge see, et väiksem kasutegur on õhksoojuspumbal ja maasoojuspumbal suurem. Milleks siis toriseda pika tasuvusaja üle - asi ju toimib ning tasub ennast ära. Olgu selleks siis 5, 10 või isegi 20 aastat. Mugavus maksab kah midagi. Ja kui finants kellegi võimaldab ei maks kohe toda maha hakata tegema - pikk tasuvusaeg jne.
Pealekauba ei ole mina veel trehvanud, et ühe kütteliigi kallinedes teised odavneksid. Ka see kõige odavam halupuu kallineb ning "sõber" kah sulle tasuta oma metsast puid ei kingi.
Vaata aivar00 ,ma olen elus igatsugu küttesüsteeme näinud-teinud,sina ilmselt oma soojuspumpa imetlenud.Külmal ajal piisab mul kord nädalas katla harjaga/tolmuimejaga ülekäimisest,soojemal ajal kahe nädala takka.Pelletid seisavad mul kenasti keldris puuderuumis,ja kujuta ette mul on käed küljes millega talvel korra nädalas kolu täis panna.Kui elekter ära,siis sinu soojuspump ei tee mitte halligi,mina võtan põleti eest ja ajan puud ahju,puud ei taha elektrit.Ma arvan et minu süsteem toimib ka 10-20 aasta pärast,kas sa oma soojuspumba kohta sama saad öelda?
20 aastat nagu ei viitsiks tasuvusaega oodata.Ja kui sul on veel ümber elamise korralik aed,siis maasoojuspumba paigaldusel rehkenda sinna juurde haljastuse taastamine.Laenu peale pumba ostmisel veel lisaks intressid.Mitte igaühel pole välja käia 10000-15000euri maasoojuspumba paigalduseks.
Kas igal pelletikaminal saab selle "pelletisüsteemi" välja ka võtta?
Otsin majale lisa/alternatiiv kütet, praegu akupaak+puidukatel, mis kütab vesipõrandakütet. Aga tahaks elutuppa kaminat, mis annaks talvel ka korralikult sooja (soojustusega hetkel kehvasti).
Vaataks pelletkaminat, aga tundub kuidagi kahtlane, kui pelleteid ei õnnestu hankida, tooraine liiga kalliks läheb või elekter ära, mis siis saab? Kuur puid täis, hea oleks ju nendega siis asendada.
Pelletikaminad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Nov 2011, 09:49

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Pelletikaminad »

Majale lisaküttena pelletikamin on kindlasti üks headest varjantidest. Pelleteid on saada ning ise soovitaksin tellida otse tootjalt kvaliteetseid pelleteid aadressil www.flexheat.ee Kui tekib küsimusi või jääb midagi arusaamatuks siis võib julgesti ühendust võtta numbril 5126766 või vaadata kodulehelt www.pelletikaminad.ee
Edu!
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Majale küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas kütja »

whisperer kirjutas: Kas igal pelletikaminal saab selle "pelletisüsteemi" välja ka võtta?
Otsin majale lisa/alternatiiv kütet, praegu akupaak+puidukatel, mis kütab vesipõrandakütet. Aga tahaks elutuppa kaminat, mis annaks talvel ka korralikult sooja (soojustusega hetkel kehvasti).
Vaataks pelletkaminat, aga tundub kuidagi kahtlane, kui pelleteid ei õnnestu hankida, tooraine liiga kalliks läheb või elekter ära, mis siis saab? Kuur puid täis, hea oleks ju nendega siis asendada.

Pelletikaminal vaevalt sa midagi välja võtad,kui ikka tahtmine puudega kütta siis ikka tavaline kamin.
Vasta