Pelleti keskkütte kamin

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Onu_Paul kirjutas:Pliiti nagu elutuppa ei tahaks
Võta mõni sein vähemaks, saad avatud köögi. Jääbki pelleti valamise tolm ja ventilaatori müra elutoast kaugemale.
Ainult hid on sellel asjal kole soolane. Kui pliit ise mingi kuni 3000, sis koos põletiga juba 2000 otsas.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
navigator
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Apr 2008, 16:18
On tänatud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas navigator »

Mina ostsin enda oma Rakverest Kodukolle nimelisest poest. Seal on meestel otse kontakt tootjaga ja ka tootja poolne väljaõpe. Tõid mulle Itaaliast selle väga ilusti ja kiirelt kohale. Olenneilt ostnud ka sauna ahju ja kogu nende tööga siiamaani rahul. Kahjuks ei ole oma kaminat veel saanud ära ühendada aga loodan et esimeste külmade ajaks saab see tehtud ja proovitud. Siis saan anda ka omapoolse kommentaari otsese kasutuse kohta. Seal Kodukolde poes käisin seda päris mitu kuud jälgimas ja aru pärimas küttekulu kohta. Seal ta töötas igatahes laitmatult, ja vastavalt automaatikale pandud reziimile.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas hinnaklass jäi selliseks nagu teema alguses mainisid.
Tore oleks "teateid tegelikkusest" lugeda jah.
Külaline
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

http://maavara.blogspot.com/2011/05/ele ... allis.html
"Arvutame, kui palju me maksame nende fluidumite eest, mis meile energiat koju ja kätte kannavad. Saame sellise arvude rea (eurosenti/kWh):

Bensiin - 15, diislikütus - 14, puidupelleted - 14, puidubrikett - 11, elekter (keskmisele kodutarbijale keskmiselt) - 10, maagaas - 7, kuum vesi keskkütteradiaatoris (keskmisele kodutarbijale keskmiselt) - 6, küttepuud - 3. "
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Oot mis jama see on? Et elektriga on odavam kütta kui pelletiga? Pelleti kütteväärtus 4,5 kw/h kilogrammi kohta. Pelleti hind 20 senti/kg. Kw/h hind tuleb 4,4 senti. Eesti Energia küttepaketi päeva/öö keskmine 7,365 senti Kw/h mida nad kohe kohe tõstma hakkavad jälle.
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Mõtlesin asja natuke edasi nüüd ja tulin järeldusele et näiteks 100m2 suuruse maja kütmiseks pelletkaminaga peab see kamin vastu pidama vähemalt 5a, et ennast ära tasuda võrreldes elektriga kütmisega. Alginvesteering on ju suur-Ergoflam Idro14,4 maksab küttemeistri kodulehel 2663 EUR'i, sinna lisaks veel torustik radikateni jne. No võtame ümmarguse 3200 EUR (50000EEK) kogu süsteemi ehitamiseks, radikaid ei arvesta kuna elektriradikad vaja ka niikuinii osta.

Pelleti kw/h 4,4 senti, elektril 7,365 senti. Kütteperioodi pikkuseks....no teeme 7 kuud ehk siis 210 päeva. Süsteem selline tore, paneme aktiivse kütmise ajaks 50%(igas tunnis kütab 30min). 210x24x50%=2520h reaalset tööaega elektriradikatele või pelleti põletajale.

100m2 maja, 80w m2 kohta soojusenergiat teeb 8kw/h. Kogu periood siis kokku 20160 kw/h.

Pelleti hind 4,4 senti/kw teeb perioodi hinnaks 887 EUR'i.
Elektri küttepaketi keskmine 7,365 senti kw/h ja kogu periood tuleb siis 1484,8 EUR

Perioodil säästad pelletiga 598 EUR.

Pelleti kamin mille näiteks tõin 3200 EUR jagatuna kokkuhoitud raha teeb kokku 5,3 kütteperioodi. Kui kamin laguneb 5a ära siis oled omadega kuses :)

Jube ilus on teooria :D
Külaline
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Onu_Paul kirjutas:Oot mis jama see on? Et elektriga on odavam kütta kui pelletiga?
Need TTÜ emeriitprofessori, Enno Reinsalu esitatud andmed - ei oska arvutuste põhimõtet kommenteerida. Muide, temalt päris asjalik artikkel energeetika teemal : http://www.epl.ee/artikkel/396233
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tiba segased numbrid jah.
Siinses vanas arutelus peaks tera reaalsemad numbrid olema viewtopic.php?f=9&t=25674&start=100
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas trebla »

Lõpuks suutis EE mulle viimase kahe kuu elektriarve ära saata.
kWh keskmiseks hinnaks kujunes 66,37/947 kWh ( öö 593/päev 354 ) = 0,07 € ehk 1,096 eeku.

COP 2 korral oleks siis soojuspump 3,5 €senti

COP 3,5 korral 2 €senti

Hetkel enesel peamurdmine, millega maja keskküttesüsteemi kütta, et lihtne ja automatiseeritud oleks.
Kõva pakasega ajaks puid ahju.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Peaksid ise teadma juba, puude jaoks on vaja kas keskküttekatelt, ahju või kaminat. Soojuspump võib niiguinii olla, kui puid küttekoldesse ajad siis soojuspump lükkab ennast automaatselt välja.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas rokikas »

trebla kirjutas:Hetkel enesel peamurdmine, millega maja keskküttesüsteemi kütta, et lihtne ja automatiseeritud oleks.
Õhk-vesi, kui on trass/liitumine siis gaas, pellet. Kõik muu läheb vist järjest töömahukamaks.
navigator1
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas navigator1 »

Hind jah selline mis teema alguses kirja sai pandud,kuigi oli kuulda et jaŕgnevad olid juba 150 eur v6rra kallimad.
vend_
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Aug 2011, 16:03

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas vend_ »

Uurin ka hetkel infot pelletikaminate kohta ning eriti veel keskkütte omade kohta. Leidsin infot selliselt lehelt nigu pelletikaminad.urmand.ee ja sealt päris asjalikult seletati teema lahti. Kui kellegil on veel pelletikaminatega kokkupuudet siis ootaks kommentaare. Tndub siiski, et kui katlakütja ei soovi olla siis on pelletikamin kõige mõistlikum lahendus täünasel päeval.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas rokikas »

http://pelletikaminad.urmand.ee/ Muidu nagu mõistlik jutt aga see et vist tuleb kogu ostuhind ette maksta ei ole just eriti meelitav.
Tore igatahes et üks pakkuja lisaks.
turistmaalt
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas turistmaalt »

Loen siin seda teemat ja ütleks ka vahele paar kommentaari. Nimelt oman pelletikaminat kodus juba mitmeid aastaid ning üldiselt olen väga rahul. Kuni -15 kasutan õhksoojuspumpa ja külmemate ilmadega lülitan peleltikamina taha sest selle ajani on pumbaga soodsam ja mõistlikum kütta. kamin aga hoiab mul kõik soojana ka väga suurte külmadega. Seega minu soovitus on küll võimalusel kombineerida sest suvel saab ju pumbaga ka jahutada. Samas kui tegemist on suurema majaga ning soov keskkütte jaoks siis keskküttekamin on väga hea võimalus kui inimene just ei taha katlakütja olla või ei ole omal metsa kus puid teha.
Ostsin oma kamina samuti Rakverest Kodukolde poest kuid nad ei ole suutnud mulle isegi siiamaani eestikeelset kasutusjuhendit orgunnida rääkimata veel probleemi lahendamisest mis mul tekkis kaminaga paari kuu möödudes. Kõike olen pidanud ise vaatama, nende pädevus oli aastaid tagasi küll alla igasugust arvestust. Siis tegin lihtsalt, et panin otsingusse netti sõna "pelletikaminad" ning leidsin sama kodulehe mida siin ka viimases kommentaaris on mainitud ning sealt tuli inimene ja lahendas mu probleemi põhimõtteliselt ära ning seda TASUTA. Oma teise kamina tellisin ma juba sealt. Algul oli ka mul see usalduse küsimus, et kui kogu summa ette nagu ära maksta kuid kuna ma korra juba olin antud ettevõttega tegemist teinud ja ettevõte on juba pikalt ka eksisteerinud siis üldiselt väga probleeme ei kartnud. Samas ju loogiline, et kui pool ette maksta kohe ning teise poole kamina saabudes siis teeb see ju sama välja. Ega tänapäeval keegi eraisikule ennem ju kaupa ei anna, et hiljem raha käia taga ajamas. Kuna minu jaoks on pelletikaminad ja nende süsteem ennast õigustanud ja olen ka uurinud neid suht põhjalikult siis annaks paar soovitust. Nimelt kui on ostusoov siis ärge vaadake kõige soodsamat varjanti vaid tutvuge ennem pakutavate toodetega. Minu uuringute põhjal soovitaksin Extraflame kaminaid oma disaini, hinna-kvaliteedi suhte kui ka funktsionaalsuse poolest. Samuti olen targemaks saanud ka selle poolest, et esinduslik salong ei pruugi tagada head järelteenindust sest müüa oskavad kõik aga pärast ei ole kellegil tahtmist ega aega sinuga enam tegeleda ning selliste keerukate elektrooniliste vidinatega ise iga mees ikka hakkama ei saa (kuigi minu kogemus võib olla ka ühekordne). Pigem soovitan eelistada spetsiaalselt antud valdkonnale spetsialiseerunud ettevõtet kes tunneb oma tooteid põhjalikult. Kõikemüüjad tihtipeale jäävad jänni.
Tuiskar, nagu ma aru saan oled sa pelletikaminate müüja ning sul on ka koduleht olemas. Miks sa seda siis ei reklaami, et oleks eelnevalt võimalus sinu poolt pakutavate toodetega tutvuda, vaid jagad oma numbrit ainult? Samas on kodulehel enamus tooteid nigu puudu st. näitab ainult esimest mudelit.
Loodan, et sain oma kogemusega kellegile otsustamiseks abiks olla ning soovitan enda poolt soojalt mõelda pelletikütte peale, sest kõik kütteliigid on omavahel seotud ning üldkokkuvõttes on protsentuaalne vahe hinnas sama kas siis hindade tõusu või langusega. Edu!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas rokikas »

turistmaalt kirjutas: Samas ju loogiline, et kui pool ette maksta kohe ning teise poole kamina saabudes siis teeb see ju sama välja.
:scratch: Kas teeb ikka või.
Kui nii siis ilmselt ei ole ka müüjal sellise variandi vastu midagi. Saab pool ette ja kui kamin kohal (ostja saab käega katsuda) siis ülejäänud.
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Kudas on asjad muutunud? mitmed aastad edasi läinud, on kasutajatel enam kogemusi jagada? Praegu olen oma maja küttesüsteemi valimas ja olen dilemma ees, kas õhk-vesi või pellet. Kuna vana maja, siis radikad lähevad seina ja soojuspumba COP-i ei sa nii head nagu paberites. Pole ka ruumi katlamaja jaoks, ehk oleks plaan asendada üks kolmest ahjust pelletkaminaga, millel veesärk küljes ja kütta sellega. Kuidas on kolinaga, kui elutuppa see panna ja talveõhtul vaikselt istuda, kas häirib? Praegu elutoas kamin ja lõkke praksumine ja tugev tõmme (vanakooli ahi, millest pool või rohkem korstnasse läheb) otseselt küll ei häiri, aga seda on iga kütte päev tund-2 ka maksimaalselt, pelletiga oleks ta vist suht koguaeg mürisemas? kW/h hind näitab suunda elektrile:. Pelleti hind on umbes 6 senti kW/h (ilmselt on ka veidi odavamaid pakkujaid), elekter on umbes 11 senti kW/h. Kui nüüd võtta arvesse et pelletkamina kasutegur on paberis 91%, reaalselt arvestaks 85% ja lisades juurde, et kamin tarbib umbes 120W/h, saab reaalne katla kW/h hind olema umbes 7,3 senti. Õhk-vee puhul saaks 55 kraadiste radikate puhul COP-iks arvestada Saaremaal (kus pole nii külm, kui mandri-eestis) vist 1,75? See teeks kWh hinnaks 6,2 senti. Natuke parem. Samas katla soetus 150rm maja puhul on umbes 3000 eur (http://www.pelletikamin.ee/toode/duchessa-idro-131-kw/), siia lisanduvad kindlasti ka paigalduskulud ja võimalik suitsutoru/hülss (kas keegi omab kogemust sellise katla suitsu telliskorstnasse juhtimisel? kui hull asi on?) Soojuspumpasid pole väga uurinud, aga need, mis silma hakkasid on 5000 ja enam, soetusmaksumusega. Kui arvestada, et soojuspumba paigaldus on umbes 1000€ ja pelletile läheb vaja ka uut suitsutoru ca 1500€ eest, siis oleks 1500€ siiski soojuspump kallim, selle 1500€ eest saab osta 2MWh pelleteid, mis teeb umbes 2 aasta energiavajaduse keskmiselt soojustatud 150rm majale? ehk tegelikult vist oleks siiski soojuspump pikemas perspektiivis mõistlikum valik? Samas, kui vaatame siin elektrihinda, siis 2011 oli see 7 senti, täna on see minul 11 senti, aga mul on ka päevasel ajal 40% tarbimisi, öise tarbimisea saaks hinda allapoole.

Mis te arvate, kas mu arvutuskäik on üldse paigas, või olen puusse pannud? Mida teie 2017 aastal soovitaksite?
Külaline
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õ-V pump läheb u. 10 tonni maksma. Mõttetu, arvestades et pärast hakakd ka senisest oluliselt suuremaid elektriarveid maksma. Ja mida külmem ilm, seda kehvem kasutegur. Kõva külmaga ei ole ka õhust mingit soojust võtta enam. :thumbsup:
Kasutaja avatar
JyriPaike
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 220
Liitunud: 28 Mai 2011, 17:06
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas JyriPaike »

Külaline kirjutas:Õ-V pump läheb u. 10 tonni maksma. Mõttetu, arvestades et pärast hakakd ka senisest oluliselt suuremaid elektriarveid maksma. Ja mida külmem ilm, seda kehvem kasutegur. Kõva külmaga ei ole ka õhust mingit soojust võtta enam. :thumbsup:
Kindlasti soojuspump
http://www.akromex.com/eshop/et/21-ohk- ... ojuspumbad
siiski mugavam ja odavam
kui pelletküte ( katel ja põleti vajab tuha eemaldamist, korsten
regulaarset puhastamist ja see kõik vajab aega ei ole tasuta)
Ekstreemselt külma ilma -20 C ja enam on viimastel talvedel järjest vähem
- kliima soojeneb ja seda suuresti tänu kateldele ja autodele. Elektrit aga saab
ka päikese ja tuule abil toota.
Üks Eesti suuremaid PV elktrijaamu tuleb Hiiumaale.
http://pluss.postimees.ee/4001469/hiium ... lektrijaam
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas plb »

tazavi kirjutas: kas õhk-vesi või pellet
Olin aasta tagasi sama dilemma ees.
Hea sõber müüb soojuspumpasid. Oleks saanud odavalt, aga hoiatas, et arvuta radiaatorid reaalse soojuspumbast tuleva vee temperatuuri järgi. Arvutasin. Veidi liialdades võiks öelda, et muu mööbli võib siis toast välja visata.
Variant oleks külmade ilmadega olemasolevaid ajusid-pliite lisaks kütta, sel talvel oleks seni seda perioodi 1 nädal olnud, nüüd vist algas teine selline. Aga taoline tegevus eeldab, et oled päeval kodus. Õhtul viludasse elamisse tulla ja kukkuda ahju kütma - EI!
Muidugi, kui saad-viitsid põrandad üles kitkuda, soojustada ja kasvõi Floore põrandakütte sinna maha panna (või lihtsalt toru kipsiribade vahele), oleks soojuspumba mõttel jumet.
Pelletikamin - odavamad lehtterasest kolisevad jah veidi. Malmist soojusvahetiga keskküttekaminate puhul kuuled pigem ventilaatori kohinat kui pelleti kukkumist. Puudus on see, et punker on pisike. Kui kusagil kõrval (seina taga) on ruum täiendava mahuti jaoks, saab kamina punkri täite automaatseks teha.
Hülss - sõltub korstnalõõrist - kui hästi ta omal ajal tehti. Kindlam on muidugi hülss sisse panna.
Schiedeli müüdav Technoflex ajab asja ära ja ei ole ka hirmkallis.
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Tänan arvamuse avaldamise eest!

Aga mõni küsimus siiski on veel: kas neile pealtlaetavatele kaminatele on keegi proovinud plekist lehtrit teha, et mahutada näiteks lisaks üks 15kg kott sinna peale? Suureneks kohe kamina autonoomsus keskmisel Saaremaa talvepäeval 1 ööpäev.

Olen lugend siit foorumist ja ka pelletkatelde kasutajatega konsulteerinud (kaminakasutajaid tutvusringkonnas pole) ja soovitatakse ikka mahupaaki ka. Mida just kamina pealt arvata, kas see on vajalik? Kasutusel siis ainult radikad ja võibolla tulevikus ka 25 ruutmeetrit põrandapinda küttena. Kas mahupaagi kütmine võiks tähendada seda, et lased oma 2-3 kotti pelletit ahjust läbi ja siis järgmine päev võiks olla ahi väljas?

Kui palju võiks olla neil pelletkaminatel kaminast eralduv soojus, kas teeb kaminaruumi väga soojaks või pigem kütab soojuse kõik vette? Keegi oskaks ehk soovitada, kus neid kaminaid võiks töötamas näha? Saaremaal pole kuksil meil selliseid ettevõtteid ja ionternetist videode vaatamine siiski on nagu on.
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

Reaalne kogemus. Õ/V esimene 2003, pidas vastu 10a, 9kW soojatootlus H22. 3f 3kW mootoriga kompressori mehaaniline ressurss sai läbi.
Inverteriga Daikin (tarbeveeta) aastast 2015 teeb 6, max 8 kW sooja R410a, maksis koos paigaldusega 3560 eur. Elamine Tln. , ridamaja 2+1 silikaatkivi +100mm peno ja krohv. Köetav pind 100 ruutu, seinas malm radiaatorid, kokku täpselt 100 ribi, hetkel pumbast välja 40 kraadi, toas 21 ja õues -7. Pumba ees arvesti, 2017 jaanuar kulus 1090 kWh.
Maks 10-15a siis tuleb jälle uus osta, tehnikaareng .. füüsiline kulumine.
Sool soojal saaremaal elamine 150 ruutu, soovitan Õ/V pumpa, aga ära lase üle pakkuda pumpa ja radikaid, lihtsalt pikki külmi talvesi ei ole viimastel aastatel olnud ega tulegi.
Külaline
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No vot siia see vähk ongi maetud, 10 aasta pärast kui pump justkui hakkab alles enda tasa teenima, on vaja juba uus osta. :hello:
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kaua pelletkamina eluiga võiks olla?
Katlamiis
külaline

Re: Pelleti keskkütte kamin

Lugemata postitus Postitas Katlamiis »

tazavi kirjutas:kaua pelletkamina eluiga võiks olla?
20 aastat ikka, mul puugaasikatel juba 18 aasta läheb, ei kujuta ette millal saba annab
Vasta