õhksoojuspumba puhastamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas wimms »

Mul läks kondensaadi äravool umbe Fujitsu AWYZ14LB soojuspumbal. Olen küll tolmuimejaga teda aegajalt puhastanud kus ligi pääseb, aga ei pääse ju eriti kuhugi. Siseosa radika ribide vahelt tolmuimeja ära ei tõmba, päris suruõhuga ei ole proovinud, aga tundub, et miskipärast on ribid kaetud mingi kleepuva ollusega.

Kondensi ummistusest sain teda sedasi, et siseosa labade vahelt hakkas tulema mingit tumedat kleepuvat plöga. (Misasi see üldse on, et ta nii kleepuv on? Köögiaurude sade? Või toataimede õietolm?)

Kondensaadi ummistusest sain jagu. Teistele ka, ehk on abiks kui kiireks läheb: võtsin suurema õhkmadratsi pumba, panin otsiku imemise poolele ja tõmbasin kondensaadi vooliku otsast õues. Tõmbas ummistusest mingi ava läbi, kogunenud kondensaat jooksis õue mitte tuppa. Aitab ehk ka tolmuimeja.

Aga nüüd on vaja ikkagi see asi puhtaks saada kuidagi. Mulle tundub, et ilma mingi keemiata ei saa hakkama.

Siit ongi küsimus neile, kes igapäevaselt ÕSP-idega kokku puutuvad - millega on õige puhastada õsp radikaid, kui paljas õhuvool ei aita?

Millist keemiat soovitaksite pihustada ribidele ja kuidas oleks kõige mõistlikum see sealt hiljem minema saada?

Või kas tuleks tellida mõni õsp paigaldaja puhastust tegema? Nähes mis sepad mul seda paigaldamas käisid, ei tundu see küll esimese valikuna. Aga ootan igasugust head nõu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas on gaasipliit. Siis on loogiline.
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas wimms »

Ei ole gaasipliit. Asub köögist suht eemal ja ega me ei vaarita ka eriti tihti.
Aga - kuidas puhastada?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ürita igal juhul aru saada mis kuradima möga see on. Siis tead edaspidi asja puhtaana hoida. Ma ei mäleta nime aga on olemas mingi aerosoolitopsikus mögin. Siuke valge vaht jääb järgi kui radikale peale lasta. Ilmselt mingi keemia mis siis peaaegu kõike peale radikaribide lahustab. Ja siis tuleb see asi seal kas suruõhu või -veega minema ajada. Purk on hetkel töökojas ja ise olen kodus, muidu vaataks nime kohe järgi. Aknakontide puhul on enamuses lihtsalt tolm, mis muutub lõpuks vildikihiks ja selle saab tavalise harjaga maha lükata. Aknakontidel on see hea omadus, et neid saab lihtsalt raamist välja võtta ja pääseb ilusti ligi kah. Suurematele on ikkagi survepesuga liginetud. Aga ise pole tegelenud ja sõltuvalt sellest möginast võivad ka radikaribid pehmed või oksüdeerunud olla ja suure surve puhul lendavad minema. Tõsi küll siis on see radikas nagunii juba kasutu kuna soojusülekande jaoks olev pindala on esialgsega võrreldes üsna olematuks muutunud.
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas wimms »

Möga on tumepruun, ilma mingi erilise haisuta, näppude vahel tundub nagu viskoosne, esimese hooga tuleb pähe mõte, et see on mingi õli. Rasv nagu ei ole, sest näppude vahel nagu kuivaks ära ja jääb mingi kleepekas. Mina ei oska küll arvata, mis see on. Aga ma pole ka näinud, mismoodi kondensaadi vees tärkav elu välja näeb. Ma ise arvaks, et see vähemalt haiseb ilgelt.

Mis möga see üldse olla saab, mis radika ribid pehmeks teeb?

Ole täitsa, vaata mis vahendit kasutate (ja kust seda saab).
Midagi sellist? http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _4087.html
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas nosy »

wimms kirjutas:Möga on tumepruun, ilma mingi erilise haisuta, näppude vahel tundub nagu viskoosne, esimese hooga tuleb pähe mõte, et see on mingi õli ...
Ilmselt võib tegu olla siseosa soojusvaheti siugtoru jootekohas tekkinud külmaaine lekkega ja see plöga on kompressori õli. Las mõni spets vaatab üle.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

nosy jutt tundub hetkel kõige tõenäolisem. Aknakontidel on küll samal põhjusel kirjeldet möga radiaatoritel.
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas wimms »

Külmaine leket ei saa olla, seade on igati töökorras. See peab olema mingi elu, mis kondensaadivannis tärkas
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Paneks siis mõned illustratiivsed pildid ka üles - soojuspump olnud kasutuses neli aastat (elukondlik tegevus koos mõningase tolmusema remonditegevusega):

a) siseosa soojusvaheti

- enne puhastamist:
siseosa_0B.jpg
siseosa_0B.jpg (107.53 KiB) Vaadatud 11779 korda
siseosa_0C.jpg
siseosa_0C.jpg (126.32 KiB) Vaadatud 11779 korda
- peale puhastamist (suruõhk + fairy-pesu):
siseosa_1.jpg
siseosa_1.jpg (103.41 KiB) Vaadatud 11779 korda
b) siseosa ventilaator:

- enne puhastamist:
siseosa_2.jpg
siseosa_2.jpg (41.17 KiB) Vaadatud 11779 korda
- peale puhastamist (fairy-pesu + kruvikeeraja otsaga puhtakskraapimine):
siseosa_2B.jpg
siseosa_2B.jpg (58.63 KiB) Vaadatud 11779 korda
Mõistetamatuks ainult jääb, kuidas peaks seda ettevõtmist korraldama ilma siseosa seinalt mahamonteerimata :scratch:
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas rmati »

Tegelen ka siseosade pesuga.
http://www.rmati.ee/?id=7
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rmati kirjutas:Tegelen ka siseosade pesuga.
http://www.rmati.ee/?id=7
Tänuavaldus on järjekordselt jämeda näpuotsa ja lähestikuste "täna" ja "tsiteeri" nuppude koostöö tulemus :wave:

Asjast ka - kas võtad siseosa puhastamiseks maha ja kas lõpptulemus on parem kui minu piltidel (ülalpool)?
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas rmati »

Siseosa maha ei võta. Iga liidete avamine võib kaasa tuua probleeme nagu leke jne.. Kui gaasisüsteem toimib siis pole mõtet ilma asjata susida.
Leotuse ja pesu puhul tulemus ikka parem. Ja vendi pesu ikka kiirem ka vast.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas aare »

madis64 kirjutas:Paneks siis mõned illustratiivsed pildid ka üles - soojuspump olnud kasutuses neli aastat (elukondlik tegevus koos mõningase tolmusema remonditegevusega):
:thumbsup: Väga illustratiivsed pildid näitamaks seda, milline saast, vaatamata tolmufiltrite hoolikale igakuisele puhastamisele võib siseosa aurustile-soojusvahetile koguneda. Selline seisukord alandab märgatavalt soojuspumba küttevõimsust ja efektiivsust.
Samas tundub, et peamine aurusti ummistumise põhjus on ikkagi selles, et pumpa kasutati remonditööde ajal. Ehitustolm (tsement, kips) on peenem, kui tavapärane "kodutolm" ja ei jää tolmufiltritele pidama ning võib soojusvaheti lamellide vahed lausa kinni kittida.
Seepärast tuleks ehitus-remonditööde ajaks õhk-soojuspump välja lülitada ning tolmumise vältimiseks siseosa kilega katta. Kui kütteks muid valikuid pole, kasutada odavat el-puhurit.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rmati kirjutas:Siseosa maha ei võta.
...
Leotuse ja pesu puhul tulemus ikka parem. Ja vendi pesu ikka kiirem ka vast.
Kuidas sa siseosa seinalt maha võtmata soojusvaheti seinapoolse külje puhtaks teed?

Ning kas tapeet (võib maksta näiteks ka ca 100 eurot rull) peale sinu toiminguid pritsmejälgedeta on?
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas rmati »

Ei vaidle vastu et soojusvaheti mahavõttes saab selle ideaalselt puhtaks aga sellel ka hulk miinuseid. Lekkeoht, võimalik et läheb vaja tõstukit, kõikvõimalikud seadme plastosade purunemised, mis vanadel seadmetel suht haprad juba jne.. Oht et tuleb tegelda puhastusest tingitud seadme rikkega märgatavalt suurem.
Niigi kulub ca 1,5-2h, mahavõtmisega veel vähemalt 1h lisaks. Asi muutub kliendile suhteliselt kulukaks. Pritsmete vältimiseks kaetakse kõik kinni. Ja pesuvesi ( üldjuhul must kui `tökat`) juhitakse kanistrisse.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rmati kirjutas:Ei vaidle vastu et soojusvaheti mahavõttes saab selle ideaalselt puhtaks aga sellel ka hulk miinuseid. Lekkeoht, võimalik et läheb vaja tõstukit, kõikvõimalikud seadme plastosade purunemised, mis vanadel seadmetel suht haprad juba jne.. Oht et tuleb tegelda puhastusest tingitud seadme rikkega märgatavalt suurem.
Niigi kulub ca 1,5-2h, mahavõtmisega veel vähemalt 1h lisaks. Asi muutub kliendile suhteliselt kulukaks. Pritsmete vältimiseks kaetakse kõik kinni. Ja pesuvesi ( üldjuhul must kui `tökat`) juhitakse kanistrisse.
Üldjoontes olen su jutuga nõus, kuid mõned "enne ja pärast"-pildid puhastatud sedametest ja seinast selle ümber aitaksid usalduse tõusule kaasa :hello:
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas aare »

madis64 kirjutas:... mõned "enne ja pärast"-pildid puhastatud sedametest ja seinast selle ümber aitaksid usalduse tõusule kaasa :hello:
Mõned videoklipid siseosa soojusvaheti pesust:
http://www.youtube.com/watch?v=pf5ZCLsPEqY
http://www.youtube.com/watch?v=89rtg5YfXOU
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas rmati »

Kasutan pigem neile lähedasi meetodeid:
http://www.youtube.com/watch?v=521U-ICpGgU
http://www.youtube.com/watch?v=uyERE5CmOow

Kui leian hea `musta` seadme siis postitan fotod.
Laur
külaline

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Laur »

Mis vahendit pesuks kasutatakse?
Anton17
külaline

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Anton17 »

Kõige parem on nitrolahusti.
Rahulolematu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Sept 2016, 13:21

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Rahulolematu »

Tere,
Minagi seisin sama probleemi ees.Kompressor töötas õues 24/7 ja tuba ikka jahe, ventilaator puhus ka imelikult tuul kuidagi laperdas. Siis avastasin, et sisemine soojusvaheti ribid täitsa kinnikasvanud, üldiselt kole pilt oli. Olin kuulnud, et soojusvahetit puhastatakse suruõhuga, tarisin siis kompressori koju ja proovisin siis sellega. Kahjuks tulutult, tolm oli nende imepeenikeste ribidevahele kinnikleepunud ja isegi kivistunud. Naine lubas ka mind mahalüüa kui koristama hakkas. Olin täitsa nõutu. Helistasin seadme paigaldajale kuid nemad ütlesid, et seade on vana ja aeg on ümber saanud, tuleb uus osta. Rääkisin oma vägitükkidest ja naise reaktsioonist töökaaslastele, mille peale soovitati mul helistada sellisesse firmasse nagu Kliimaabi.ee, et nemad otseses mõttes pesevad seadme puhtaks. Mind on raske millegagi üllatada kuid see mis minu seadmega tehti on otsesesmõttes ime. Seade oli pärast pesu nagu uus, tuba läks hetkega soojaks, toas oli õhk ka kuidagi värskem selline puhas lõhn. Nüüd ma tean mis asi on vauu efekt.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas admin »

:lol: :lol: :lol: jne.
Külaline
külaline

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui asi aastaid seinas olnud ja on tolmust ikka kinni, ilmselt on. Soovitaksin siiski seade maha võtta ja lasta/ pesta see korralikult puhtaks seal, kus ei pea kartma ülejäänud elamise rikkumise pärast.
Vb samal ajal kui seade "hooldsuses" puhastada ka seadme ümber olevas seinad laed, vajadusel viimistleda ja uuesti seina siis masin paigaldada. Tulemuseks ilus puhas sein ja korras masin. Kui ka peaks kumbki külma ots järgi andma, siis see külma mees kes selle alla võtab pigistab kohapeal uue otsa ja elu läheb edasi.
:jooma
Külaline
külaline

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rahulolematu kirjutas:Tere,
Minagi seisin sama probleemi ees.Kompressor töötas õues 24/7 ja tuba ikka jahe, ventilaator puhus ka imelikult tuul kuidagi laperdas. Siis avastasin, et sisemine soojusvaheti ribid täitsa kinnikasvanud, üldiselt kole pilt oli. Olin kuulnud, et soojusvahetit puhastatakse suruõhuga, tarisin siis kompressori koju ja proovisin siis sellega. Kahjuks tulutult, tolm oli nende imepeenikeste ribidevahele kinnikleepunud ja isegi kivistunud. Naine lubas ka mind mahalüüa kui koristama hakkas. Olin täitsa nõutu. Helistasin seadme paigaldajale kuid nemad ütlesid, et seade on vana ja aeg on ümber saanud, tuleb uus osta. Rääkisin oma vägitükkidest ja naise reaktsioonist töökaaslastele, mille peale soovitati mul helistada sellisesse firmasse nagu Kliimaabi.ee, et nemad otseses mõttes pesevad seadme puhtaks. Mind on raske millegagi üllatada kuid see mis minu seadmega tehti on otsesesmõttes ime. Seade oli pärast pesu nagu uus, tuba läks hetkega soojaks, toas oli õhk ka kuidagi värskem selline puhas lõhn. Nüüd ma tean mis asi on vauu efekt.
On vast alles lugu, kirjutanud siis kohe, et töötad antud firmas, pole meid siin nii lollideks ka vaja teha. :banghead:
Kasutaja avatar
Jorhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Dets 2008, 17:21

Re: õhksoojuspumba puhastamine

Lugemata postitus Postitas Jorhh »

Tere.Ei ole mina mingi firma,aga räägin kuidas puhastasin Fuijtsu Nocria 14 iseseisvalt. Proovisin siis kõiki neid seitset kruvi lahti võtta mis manuaalis kirjas,aga korpust maha võtta ei saanud-ei tulnud lihtsalt lahti ja ei hakanud riskima.Põhjus nendeks töödeks oli selline,et masina siseosas hakkas õhk koledasti ja suure müraga loperdama-eriti enne sulatustsüklisse jäämist.Kompressori hääl oli muutunud lühikese ajaga mürisevaks,mida 7a.jooksul varem polnud.Kütmise ajal hakkas õhku vaevaliselt tulema ja seegi kahtlaselt leige.Pane või 30 kraadi,ikka sama .Filtreid hooldasin korra nädalas aga kasu midagi.Ühel päeval viskusin ambrasuurile-saagu või sitem!Võtsin siis maha filtrite kaitseresti ja filtripuhastuskastid.Pilt oli kole-kõik soojusvaheti restid olid paksu tolmu täis.Üritasin suruõhuga puhastada,kuid tulutult-tolm oli muutunud kõvaks kitiks ja kleepunud üsna kõvasti ribide külge.Nuputasin mis ma nuputasin,aga välja mõtlesin.Läksin Bauhoffi ja ostsin kraanikausi torude puhastamiseks mõeldud meetrise peenikese harjadega terastrossi.Sellega saab väga kenasti tagumiste ehk seinapoolsete lamellide juurde.Esimestele lamellidele on ligipääs lihtne-tagumistele enam mitte.Hambaharjaga seal teha midagi ei saa.Tagumiste lamellide puhastamiseks läheb vaja peeglit,et näha kuidas harjaga töötad ja kuhu suunad.Lamellid on peenikesed-seega tuleb olla ettevaatlik,et neid mitte muljuda.Harjaga puhastada ainult piki soone-mitte vastupidi!!Peenike traat ja hari mahuvad tagapool kenasti läbi kuhu muidu juurde ei pääse.Hõõrusin nad siis kõik ilusasti puhtaks ja siis kõige viletsam töö-suruõhuga kogu see sitt ja tolm sealt välja uhada.Tolmu tuli kohutavalt,soovitan kanda maski.Kitt oli nii paks ja kleepuv,et puhumise ajal jäi lausa seina külge kinni.Peale neid toiminguid hakkas kompressor kohe vaikselt tööle,nagu kass nurrub töötamisel,õhk enam ei loperda,soojust tuleb mühinal ja pea 5-6 m. kaugusel on õhuvoolu tunda-varem vaevalt meetri pooleteise kauguselt.Seega,kui õhk loperdab,soojust puhub vaevaliselt sisse,kompressor on ülemäära lärmakas,siis vaadake üle oma siseosa soojusvaheti lamellid,mis varem või hiljem ummistuvad tolmuga.Ei aita siin ka super-puper tolmufiltrid.Kartsin,et rikun puhumise ajal tapeedi ära kuhu tolm lausa hunnikuna kogunes.Tolmuimejaga tuli see kenasti maha jälgi jätmata.Võimaluse korral sulgeda uksed,avada aken toas kus siseosa,et oleks tõmme.Vaadake,et aken hoopis sisse ei puhuks.Abiks oleks aknapeal suurem ventilaator kui võimalik.Ühesõnaga vaja on tuuletõmmet,väljapuhet elamisest välja.Omal masin välisukse kõrval kus lähedal ka aken.Sulgesin kõik uksed,aken lahti,väliuks lahti ja puhumisel suundus peenike tolm kenasti suuremas osas välisukse poole.Lendumatu tolmu ehk kiti mis masinast survega välja lendas eemaldasin tolmuimejaga.Mitte mingil juhul ärge puutuge tapeeti,kus tolm ja kitt on peale puhumist ladestunud!!!Sõrmejälgi te sealt muidu enam maha ei saa kui ainult pestes.
Natuke ka väliskastist.Kuna mul masin juba 7a. ja laitmatult töötanud,siis väliskasti hea töö tulemuseks loen asjaolu,et kunagi pole jätnud masinat MIINUSKRAADIDEGA vooluta ja regulaarselt puhastan filtreid.Lülitan küll välja,aga juhet stepslist mitte,ehkki puhkeolekus tarbib masin pea 100w elektrit.Põhjus on lihtne-see hoiab õlid ja kompressori kogu aeg soojana,ükskõik kuna ka sisse lülitad-käivitub vaikselt ja laitmatult.Külmkäivitused kurnavad kompressorit täiega ja võivad selle ajapikku ka pekki keerata.Näiteid pole kaugelt otsida.Mul endal naabrimees-paadunud ihnuskoi, kellel sama masin nagu minulgi.See muudkui surkis selle voolujuhtmega kui ahju küttis.Ikka vool tagant ära ja sisse.Ei kuulanud ihnur minu soovitust.Tema suur autode ülespeksja ja muidu äss tehnikas-mida on minusugusel tondil kobiseda?Tagajärg-kompressor kärvas 3a.pärast pekki.Esialgu ulgus nagu reaktiivlennuk,siis ühel päeval oli asi vaga. Aga alguses töötas vaevukuuldavalt.Nüüd ulub ja räuskab,et kuradi pilusilmad teevad kräppi,valitsus on loll ja pension väike.100w terve elamise valgustus ju!.Imelikud inimesed-sellise kalli asja osta jõuavad ja siis kiunuvad mingi 100w pärast!Tähelepanelik tasub olla välisosa soojusvahetiga.Kui ta on ikka pidevalt härmas või suisa jääs,siis tasub alandada siseosa temperatuuri.Teine võimalus on panna masin külmaga 30min.jahutama.See soojendab üles sensori ja sulatab ka välisosa soojusvaheti(nii seda vist kutsutakse) lamellid kui kasti enda.Muidugi võib ka kuuma veega toimetada,kuid see on kole tülikas. Kui ka see ei aita,siis tuleb kohale kutsuda tehnik-kas on gaasi vähe või muu kottermann.

Hääd tegutsemist!
Poisid-kõik pole veel kadunud-me ehitame parve
Vasta