Aidake katelt valida

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Katlaruum vajab sisutsamist. Kütma hakkan halupuudega. Mõlemal korrusel on/tuleb põrandaküte.
Valiku kriteeriumiteks on odav soetamus maksumus, lihtne kasutus ja hooldus. Mugavus ei ole esimene prioriteet.
Pinda on ca 150 ruutu.

Enam levinud on Viadrus ja Atmos.
Siis on mul veel pakkumine Onmetal-Nordic-ule, kui pakkumise võtsin olid soodsama hinnaga, kui Viadrus ja Atmos

Milliseid katlaid veel vaadata ?
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
AK
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas AK »

Halupuudega kütmiseks on väga head teraskatlad: JÄSPI-40, ARIMAX-240, KOMFORTS AK-005. Sileda sisepinna tõttu on hooldada lihtsam kui malmkatlal ja puidu suhtes vähem kapriisem ku ATMOS.
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma jällegi ei soovita ATMOSt.
Aga ei tule midagi odavam see haluküte kokkuvõtteks. Tundub küll, et katel ja akupaak ja mõned vidinad juurde. Nii ma ka sellesse "ämbrisse" sattusin. Aga noh katsetada võid.
Haluküte ainult siis kui on oma mets, kust saad puud.
Tee nimekiri kõigist (katlamaja, korsten) mida on vaja tarvis et halupuuga katlamaja tarvis.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Sai siin natukene töökaaslastega arutatud, puugaasi katlad jäävad välja.
Eks ma uurin neid teraskatlaid, kuigi ise olen millegi pärast, rohkem nagu malmi usku .

Kui võimas see katel mul oelma peaks ? Pakkumised olen saanud
U22/7 - 35kW
U22/8 -40kw
Onmetal-Nordic SF06-37,5kw
U-22, 49kw, 10ribi

Ise arvan, et võiks olla ikka üle 40-ne
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
AK
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas AK »

35-40Kw ongi umbes optimaalne, 150m2 majale. Üle 40Kw pole mõtet, see paneks ka korstnale teised nõudmised. Akupaak soovitavalt 2000l
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Korsten tuleb mul kivi.
Kas roostevaba toru panna sisse või mitte ?
AK kirjutas:35-40Kw ongi umbes optimaalne, 150m2 majale. Üle 40Kw pole mõtet, see paneks ka korstnale teised nõudmised. Akupaak soovitavalt 2000l
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui katel ökonoomne ja väljuvate gaaside temp madal, siis kindlasti happekindlat toru vaja.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hakkab tulema. Happekindel toru korstnasse, siis eraldi kuur kuivade puude jaoks, mis võtab krundil paraja ruumi. Kaudsed kulud annavad topelt juurde.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

"Madal" palju see kraadides on ?

"külaline" võta rahulikult, ma tean täpselt mille peale ma välja lähen.

sashaobrok kirjutas:Kui katel ökonoomne ja väljuvate gaaside temp madal, siis kindlasti happekindlat toru vaja.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
AK
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas AK »

Kui korsten on stabiilne ja vuuk korralikult pidav, siis ülalt põlemis katlaga(AK-005jne) pole toru sisse vaja. Temp jääb väljuvas suitsutorus(katlast ca 50cm kaugusel) vahemikku 220-270C, see sõltub: millega kütad, palju alla loobid, palju õhku annad ja kui tihti viitsid katelt puhastada. Puugaasikatlaga temp madalama, hoiad natuke puitu kokku, aga noh selle eest "omad rõõmud" jälle.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Strupova pole vist hea mõte, lugedes siin kasutajate komentaare. Mulle sobiks seal juures see, et aku paaki pole vaja.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

stropuval pole midagi viga. ok, olen nõus et on vaja sellisega harjuda, kuid kui natuke nuppu on siis on väga ok. ise kütan teist talve ja igati rahul. võibolla need kes on ostnud arvasid ennem et see ahi teeb kõik tema eest töö ära - päris nii see ikka pole, ise peab ka mees olema
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

selle stupovi lahendusega pead kindlasti happekindla toru korstnasse paigaldama.

Veel on olemas Molle 45 kw, altpõlev, 0,1 ruumi läheb korraga mahutisse ja põleb 2 tunni ümber. Sellel ventilaatorit pole, siis parem, kui korsten oleks vähemalt 6-7m kõrge. Saab parema kasuteguri.

taastaja
Külastaja10
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külastaja10 »

Atmos kateldega see teema, et kütta tohib selles ainult ja ainult kuiva puud. Isegi paberiga ei soovitata tuld teha. Aga kui valid malmkatla, ala Viadrus uuema versiooni, siis seal saab lisaks puidule põletada ala vanapaberit, pappi ja muud sellist, mis majapidamises ikka tekib.
Külastaja 10
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külastaja 10 »

Kas nende happekindlate torudega ei ole see teema, et kütta tohib aind teatud aja ja siis laskma jahtuda- ehk selle aja jooksul peab maja suutma soojaks kütta ehk maja peab olema koralikult soojustatud?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ei, madalatemperatuurilised katlad, nagu näiteks pelletikatel, töötavad 24/7 automaatikaga, parasjagu niipalju "peale andes" kui on vaja...
vanaema on sul veteran...
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas tiitk »

sashaobrok kirjutas:Ei, madalatemperatuurilised katlad, nagu näiteks pelletikatel, töötavad 24/7 automaatikaga, parasjagu niipalju "peale andes" kui on vaja...
Kindlasti ei sobi kõik pelletikatlad töötama katlavee temperatuuril 35-40 kraadi, vähemalt ei soovitata seda kasutusjuhendis.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma räägin et madal on korstnasse minev suitsuõhu temp mitte vee temp.
vanaema on sul veteran...
küla
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas küla »

Endal Viadrus U-26 8 ribiga, kilowatte ei mäleta peast, aga kasutuses juba teist aastat ja taga akupaak 1500 liitrit ja radikad 2 korrusel ja vesi pumpadega ringi käib ja radikatel termostaat kraanid otstes, selle aastase külma talvega läks 180 ruutmeetrise maja kütmiseks umbes 24 ruumi puid ja eriti külamde ilmadega sai kõetud hommikul ja õhtul ja perioodiks siis septembrist kuni tänaseni.Kusjuures puud kuivavad paremini kui on välja riita laotud ja pealt korralikult kinni kaetud.Ja küttes ei ladunud katelt tihedalt puid täis vaid sedasi et õhk korralikult puude vahelt läbi käiks.Kus juures U26-l on tuhaluugid termostaadiga reguleeruvad et kui katlas vesi liiga soojaks läheb siis laseb õhujuurde voolu väiksemaks ja vastupidi.
nubagadii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Nov 2009, 16:28

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas nubagadii »

Ennast huvitaks ka U-26 katlad just võrdlus U-22. Jutt on hea muidugi kuid kas reaalselt on uuem ka parem? Kuda kasutamis kogemused on?
Hinnavahet eriti pole seega tahaks U26 valida.
küla
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas küla »

Jama on ainult katlal nende ribide puhastamisega mis on väljamineku ees , sest kolle on sedasi ,et tuli tuleb ukse eest üles ja siis läheb ribide vahelt läbi ja korstnasse , poest tuleb kaasa selline väike lapik terashari mille asemele ostsin kõige väiksema lõõri harja ja trossi, kolde puhastamiseks plaan muretseda korralik labik terashari korraliku sabaga - poest kaasas muidugi lapik peitli moodi asi millega peaks teoreetiliselt koldest saama pigi lahti toksida aga see on mõttetu(pea võimatu) :banghead: tegevus........katlal veel taga ka 200 liitrine veepaak sooja vee jaoks.Kusjuures katla passi järgi peaks saama seda katelt kasutada ka pelletitega kütmiseks.Ise katlaga rahul aga U22 ga võrrelda ei oska.........
Ja katlaruumi plaanides arvesta kindlasti katla ette vähemalt meeter vabat ruumi, siis puhastamis toiminguid lihtsam teha. :D
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

pakkuda atmos 32s koos akupaagiga 1,9m3 ning sinna juurdekuuluvaga (tsirk. pumbad kaitsekrupid, paisupaagid, segusõlmed). hind 20000.- . vanust 3a kasutatud 2a
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Sai uuritud siit ja sealt. Kõige levinum katel on ikka Viadrus.
Läheb mul ka see vist käiku. Kas U22 või U26 pole veel otsustanud.
Kui küsisin ehitusmessil Torujüri meeste käest, mis neil vahet on, siis ega mina, kes asjast suurt ei jaga , sealt nüüd adekvaatset vastust ei saanud. Öeldi, et üks ribi on rohkem, et puudest rohkem vunki välja võtta.
Kuna messil olev inimene minuga väga tegeleda ei viitsinud/tahtnud jalutan poest läbi ja uurin sealt.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kunagi kui 26 valisin siis oli seal jutt, et 22'ga võrreldes on ribidega midagi tehtud, et kasutegurit tõsta. Samuti on täitmise ukse taha üks metallist latakas (ei teagi mis ta õige nimi on) pandud, mis hoiab ära olukorra kus lahtisest uksest toss sisse tuleb. Tuhavann olla ka suurem. Ise pole 22'ga kokku puutund, seega ei oska võrrelda.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Ahjaa.. 22-le saab külge kruvida õli/gaasi- kui ka puugraanulpõleti. , aga 26-le neid võimalusi pole.

Malmkatedeldest uurisin veel "Solida" , aga andmete/ hinna suhe Viadruse kasuks. Onmetalit käisin ka vaatamas ühes poes, aga seal oli müüjal muud tegemist, kui mulle katlaid tutvustada. onmetali uks käis kuidagi imelikult lahti.

Ehitusmessil olid veeld Buderus -e katlad ka , aga nende kohta mul hinnainfo esialgu puudub
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Vasta