Aidake katelt valida

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

26'l on ka mingi luuk, täitmise augu ja tuhaaugu vahel. Mõlemas servas on poldid. Aga ma pole seda lahti kruvinud.
küla
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas küla »

U-26l ka see õlipõleti ava olemas ja kasutusjuhend siin
http://www.kyte.ee/userfiles/files/U26juhend.pdf
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Sai siis jälle poes käidud.
DAKON DOR katlaga on kellegil kogemust? Kuna mul on katlaruum tibatilluke, siis mulle väga hästi sobiks pealtlaetav variant
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tere
Hakkan varsti demonteerima paar aastat kasutuses olnud U-26. Põletanud sees puitbriketti, mistõttu pigi ei ole. Annaksin poole hinnaga ära.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas vwman »

Kui võimas? Kus asub ? vwman ( ät) hot.ee

Naised saunas rääkisid, et U22 ja U26 pidid siin paari kuu pärast mingi uuenduse läbima, et siis max 3 kuu pärast peaks uuendatud mudelid ka siin saada olema. Mille uuendused seisnevad, ma veel täpselt ei tea.

Külaline kirjutas:tere
Hakkan varsti demonteerima paar aastat kasutuses olnud U-26. Põletanud sees puitbriketti, mistõttu pigi ei ole. Annaksin poole hinnaga ära.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Omal ka plaanis katel muretseda. Kuna kütma hakkan halupuudega, siis on silma jäänud teraskatel LUK-35. On kellelgi kogemusi.
ainar
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas ainar »

tere,
kas keegi omab kogemusi eelpool nimetatud dakon dor katlaga?
mis on eelised, puududsed, kuidas rahul olete ??
kaeramootor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Okt 2009, 15:56

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas kaeramootor »

Olen paigaldanud nii LUK kui ka TUK tüüpi Fesma katelt.
TUK tüübil on kütuse laadimine ja katla puhastamine kehvemapoolne.
LUK tüübi katelde kiituseks võib öelda, et suitsukäikude hooldus ja katla halgudega esmatäitmine on väga mugav suurte teenindusluukide tõttu. Katla kolle on kah korralikust paksust teraslehest, mul üks tuttav on teda üsna mitu aastat kivisöega kütnud ja ei kurda veel miskit. Võrreldes puugaasikatega on kütuse suhtes ka vähem kapriisne ja korstna osas saab hakkama ka tavalise kivikorstnaga.
Varemalt toodeti 35kW katelt TUK-ina, nüüd peaks see kah LUK-ina saadaval olema.
Kokkuvõttes üks päris korralik katel eesti meeste teostuses.
killo
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas killo »

tere,

varsti talv käs, peab küttesüsteemile mõtlema. Olen uurinud ja puurinud igaltpoolt, üks räägib ühte teine teist :) Küsiks ka Teie arvamist.

plaanis soetada keskkütte süsteem, maja ~120 m2 ( esimesel korrusel radikad + põrand, teisel radikad). Kas Kalvis 4 on mõtet osta (kirjade järgi 80-160m2), või parem osta katel kohe. Üks kiidab ühte teine teist, ajavad pea sassi kõik :)
tuleb eraldi katla ruumi, kalvisesse usku kuna vanematel on ja kütab vägevalt, katlaga pole kokku puutunud ( katlast valik dakon dor 25 max suunas)
Soodsam.
Kumba Teie paneksite, kas Kalvise katel-pliidi või katla dakon dor 25 ???

Tänud, kes vastata viitsivad
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

vwman kirjutas:Sai siis jälle poes käidud.
DAKON DOR katlaga on kellegil kogemust?
Sellel katlal on norm hind(16-17 tuhat 45kW, mul köetavat pinda 190 ruutu). Nagu ma välja lugesin, saab ka pelletipõleti panna lisaks, mis minu tulevale süsteemile on kindlasti suur pluss, äkki ei viitsi enam halge laduda :grin: . Võrreldes Atmosega on hind hea. Kas neid üldse võrrelda saab? Mõlemad peaks Tsehhi omad olema? Kui tal väga suuri miinuseid ei ole, siis kaldun küll Dakoni poole...
Külaline
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu soovitus on mitte valida Atmost. Pirtsakas ja tossab.
Ostakatel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 31 Juul 2009, 09:44

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas Ostakatel »

igiliikur kirjutas:
vwman kirjutas:Sai siis jälle poes käidud.
DAKON DOR katlaga on kellegil kogemust?
Sellel katlal on norm hind(16-17 tuhat 45kW, mul köetavat pinda 190 ruutu). Nagu ma välja lugesin, saab ka pelletipõleti panna lisaks, mis minu tulevale süsteemile on kindlasti suur pluss, äkki ei viitsi enam halge laduda :grin: . Võrreldes Atmosega on hind hea. Kas neid üldse võrrelda saab? Mõlemad peaks Tsehhi omad olema? Kui tal väga suuri miinuseid ei ole, siis kaldun küll Dakoni poole...
Võrrelda ei saa, kui ainult seda, et tegemist on teraskatlaga. Teadaolevalt teraskatlad kestavad 10...15 aastat. Paljudel juhtudel ka vähem. Malm on kindel, kestab nagu "UPO"..... igavesti.

www.ostakatel.ee
torujyri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Veebr 2010, 19:57

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas torujyri »

Dor katlal pole häda midagi. Töötab väga hästi. 45kW on täitsa olemas ning 17 000 on hind. Tšehhi tootja tõepoolest.
Vaata pakkumisi www.torujyri.ee
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Jürka, võtan sinu käest selle tundmatu tsehhi ära, kui sa põhjendad ja tood piisavalt näiteid võrreldes Atmosega ja Via....mis iganes. Mul ühel sõbral üks, teisel teine, mõlemad kiidavad/laidavad. Hinna poolest see uus ok ja minu eesmärk on puugaas, millele on võimalik pellet külge aretada!!!
torujyri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Veebr 2010, 19:57

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas torujyri »

igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Huvitav, aga võimsamatel dakonitel nagu puudega kütmist ära ei märgita http://www.ecotermal-bg.com/prod_tehnical_doc/50_1.pdf
katlamees
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas katlamees »

Kunagi uurisin ka kõvasti erinevaid katlaid ja vedasin koju Komforts AK-005 40kW halukatla. Mis ma oskan öelda, olen kasutanud 3 kuud. Luugid on suured seega puid koldesse panna ja puhastada katelt hea, all on tuhasahtel mida kord nädalas tühjendan. Köetavat pinda hetkel 130m2 ja akupaak 1000 L. Kui väljuvaid suitsugaase hoida kuskil 225 kraadi siis kogu akupaak läheb täies mahus 50 kraadi (ülemine osa mõni kraad rohkem) mõni minut üle kahe tunni, algne temp tünnil on kuskil 22 kraadi (samal ajal uhan sooja vett (32 kraadi) ka põrandasse pumbaks Grundfos Alpha-2 25-60 teise astme peal).

Ei tea, on seda palju või vähe aga tundub normaalne.
Suitsu näkku ei viska ja midagi ebameeldivat ei ole ette heita.

Äkki on abiks
hea katel
külaline

Re: Aidake katelt valida

Lugemata postitus Postitas hea katel »

vaata eestis toodetud ja väga head teraskatlad Fesma Alu LUK 35-300 kw http://www.fesma.ee hind normaalne teenindus ka hea, ning garantii poolest ei saa keegi vastu, tulevad alati kohale kui vaja on, tsehhikatel ja lätlasel hakka ise parandama!!!
Vasta