Maakontuuris lekke tuvastamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
erva
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Jaan 2010, 20:16
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas erva »

Palju kaob vedelikku? Kas spirt või glükool süsteemis?
Võibolla lihstalt mahukahanemine (kui ilma paisupaagita), kuna augustis maapind kõige soojem, praegu juba kõige külmem aastalõikes. Teeb ikka mitu head liitrit arvetsades temp muutumist.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Njah!
Süsteemis on spirt. Paisupaagiga süsteem ja nädalaga läheb ümbes 1/3 paisupaagist. Sinna on nüüd ikka valatud ka pea 10l juba.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks kevadel saab selgust. Seal kus purjus mutid kaklevad ongi leke. :)
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Eks kevadel saab selgust. Seal kus purjus mutid kaklevad ongi leke. :)
Asi naljast kaugel! Kas keegi jagaks mõne näpunäite!
erva
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Jaan 2010, 20:16
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas erva »

Vara veel muretseda. suvi toob selgust.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma kahjuks ei tea suurt ühtegi head lahendust, kuid suvel kui maa sulanud on mingi lootus ehk üles leida. Võtad kontuurid eraldi lahti ja teed surveproovi ära. See kus surve hakkab langema, tuleb üles kaevata. Võimalik, et annad kordades suurema surve, et vigane koht puruks rebeneks ja uhad vett niikaua peale pumbaga kuni maapinnale tekib allikas.
Teine variant on, et kaevad kogu kontuuri ülesse. Seniks pead täitma ja ootama suve.
erva
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Jaan 2010, 20:16
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas erva »

On ka lihtsam meetod, mis annab umbes meetri täpsusega koha teada.
Aga arvan siiski, et vara veel muretseda.
Kui tahad vägisi hakata otsima siis olen nõus sul selle asja ette võtma mõistliku tasu eest.
rommi 3
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas rommi 3 »

wirsbo toru on vist maakohtades vist kõige õigem, ei külmu lõhki.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Veikko »

rommi 3 kirjutas:wirsbo toru on vist maakohtades vist kõige õigem, ei külmu lõhki.
Rommi aga mis toru siis linnadesse sobib.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
alina
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas alina »

Tervist, meil on sama mure. Maakontuur lekkib.
Sügisel sai tööle pandud maakütte süsteem. Algul oli jäda probleeme maakollektoriga (2 kontuuri) ja muhvidega, sai mitu korda üleskaevatud. Novembris sai enam-vähem korda ja asi hakkas tööle, kuid detsembris maakollektori rõhk langes järjekordselt "0". Maakütte ja kollektori paigaldajat väidavad, et sellest pole hullu. Maja on ju soe :scratch: .
Kuna meil veel kehtib garantii, kas laseks maakollektori paigaldajal kõik üleskaevata ja välja vahetama muhvid ära :banghead: ? Kes oskab nõu anda, mis on antud probleemi puhul targem teha?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kuidas saab keevismuhv lekkida? Ainus variant on s*****i tehtud, kas faasimine või vale keevitamis temperatuur.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

alina kirjutas:Tervist, meil on sama mure. Maakontuur lekkib.
Sügisel sai tööle pandud maakütte süsteem. Algul oli jäda probleeme maakollektoriga (2 kontuuri) ja muhvidega, sai mitu korda üleskaevatud. Novembris sai enam-vähem korda ja asi hakkas tööle, kuid detsembris maakollektori rõhk langes järjekordselt "0". Maakütte ja kollektori paigaldajat väidavad, et sellest pole hullu. Maja on ju soe :scratch: .
Kuna meil veel kehtib garantii, kas laseks maakollektori paigaldajal kõik üleskaevata ja välja vahetama muhvid ära :banghead: ? Kes oskab nõu anda, mis on antud probleemi puhul targem teha?
Tere, kui garantii kehtib siis lase kollektor kindlasti korda teha, kui see läbi saab siis ei võeta Sinu tel, enam vastu. See jutt mida paigaldaja ajab pole normaalne, kui teha ei taha pöördu tarbija kaitsesse.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

erva kirjutas:On ka lihtsam meetod, mis annab umbes meetri täpsusega koha teada.
Aga arvan siiski, et vara veel muretseda.
Kui tahad vägisi hakata otsima siis olen nõus sul selle asja ette võtma mõistliku tasu eest.

Kuidas asi teoks teha?
hellrider
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Mai 2010, 16:21

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas hellrider »

Külaline kirjutas:
erva kirjutas:On ka lihtsam meetod, mis annab umbes meetri täpsusega koha teada.
Aga arvan siiski, et vara veel muretseda.
Kui tahad vägisi hakata otsima siis olen nõus sul selle asja ette võtma mõistliku tasu eest.

Ole mees tule ja aita!!!
Või on keegi veel kes oskas aidata ennem kui ilm jälle külmaks läheb?
msaviste
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 09 Sept 2011, 13:48
On tänanud: 1 kord

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas msaviste »

Loen seda teemat ja tekkis küsimus, et ehk on probleemi ees seisvad inimesed nõus avaldama ka nende ettevõtete nimed, kes siis Teie lekkeprobleeme väldivad?
Maja kütab ja sooja vee tagab Thermia Diplomat TWS 10kW ja 580m horisontaalset pinnasekollektorit.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

msaviste kirjutas:Loen seda teemat ja tekkis küsimus, et ehk on probleemi ees seisvad inimesed nõus avaldama ka nende ettevõtete nimed, kes siis Teie lekkeprobleeme väldivad?
Tundub, et sinnani on kõik kõvad mehed targutama, kui asi aga konkreetseks teha ei ole enam ühtegi tarka!
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:
msaviste kirjutas:Loen seda teemat ja tekkis küsimus, et ehk on probleemi ees seisvad inimesed nõus avaldama ka nende ettevõtete nimed, kes siis Teie lekkeprobleeme väldivad?
Tundub, et sinnani on kõik kõvad mehed targutama, kui asi aga konkreetseks teha ei ole enam ühtegi tarka!
Mida sa kutsumata külaine soovid, et kui selline tegevus on teiste inimeste töö siis peab seda siin tasuta jagama. Kõike ei saa elus tasuta ja kui ei saa siis pole mõtet möliseda.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
AaduP
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas AaduP »

Mul langeb rõhk kollektoris (2x250m) umbes 0,1 baari ööpäevas, ka siis kui pump on välja lülitatud, kas seal võib olla lisaks lekkele ka muid põhjuseid?
Süsteem vana umbes 3 nädalat, enne pumba paigaldamist oli kontuur 2 baarise rõhu all rohkem kui kuu aega ja surve püsis. Pumba paigaldamisel survestati kontuuri umbes 4 baariga. Kuna maa sees on ka üks keevismuhv siis vaevab mõte, et äkki suurem surve pani muhvi lekkima. Nagu ma aru olen saanud siis pidi olema surve langus normaalne kui maasoojuspump töötab, aga kas survelangus on ka siis kuidagi põhjendatud kui maasoojuspump ei tööta?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas kütja »

AaduP kirjutas:Mul langeb rõhk kollektoris (2x250m) umbes 0,1 baari ööpäevas, ka siis kui pump on välja lülitatud, kas seal võib olla lisaks lekkele ka muid põhjuseid?
Süsteem vana umbes 3 nädalat, enne pumba paigaldamist oli kontuur 2 baarise rõhu all rohkem kui kuu aega ja surve püsis. Pumba paigaldamisel survestati kontuuri umbes 4 baariga. Kuna maa sees on ka üks keevismuhv siis vaevab mõte, et äkki suurem surve pani muhvi lekkima. Nagu ma aru olen saanud siis pidi olema surve langus normaalne kui maasoojuspump töötab, aga kas survelangus on ka siis kuidagi põhjendatud kui maasoojuspump ei tööta?
4 bar-i ei ole nüüd keevismuhvile küll mingi surve.Kui korralikult keevitatud,siis keevismuhv on viimane asi mis järgi annab.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

AaduP kirjutas:Mul langeb rõhk kollektoris (2x250m) umbes 0,1 baari ööpäevas, ka siis kui pump on välja lülitatud, kas seal võib olla lisaks lekkele ka muid põhjuseid?
Süsteem vana umbes 3 nädalat, enne pumba paigaldamist oli kontuur 2 baarise rõhu all rohkem kui kuu aega ja surve püsis. Pumba paigaldamisel survestati kontuuri umbes 4 baariga. Kuna maa sees on ka üks keevismuhv siis vaevab mõte, et äkki suurem surve pani muhvi lekkima. Nagu ma aru olen saanud siis pidi olema surve langus normaalne kui maasoojuspump töötab, aga kas survelangus on ka siis kuidagi põhjendatud kui maasoojuspump ei tööta?
Rõhu all - kuidas? Pumbatav vedelik oli sees ning survestatud?
Õhuga survestatud?
Töötamise ajal vedeliku temp. väheneb, väheneb ruumala ning rõhk.
AaduP
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas AaduP »

Survestasin õhuga, sees oli 2 baari ning see eriti ei kõikunud, kui siis ainult veidi kui kraavid olid veel lahti ja õues temperatuur langes. Aga muidu surve püsis.
Milline võiks olla lekkimine keevismuhvist kas tavaliselt lekib sellest kohinal või on võimalik ka hästi vaikne leke?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Oled sa 100% kindel, et süsteemi (torustiku) ei jäänud õhku? Kannata veidi, äkki siiski on tegu õhuga, ei muud.
Külaline
külaline

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul ka maakontuuris rõhk langeb. Paigaldaja väidab, et toru venib. Ja seda 2-3 aastat. Ei oska ise seda kommenteerida. Kütteperioodil 2-3 korda külmakandjat vedelikku lisatud kontuuri. Kas see toru venimise jutt on normaalne?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:Mul ka maakontuuris rõhk langeb. Paigaldaja väidab, et toru venib. Ja seda 2-3 aastat. Ei oska ise seda kommenteerida. Kütteperioodil 2-3 korda külmakandjat vedelikku lisatud kontuuri. Kas see toru venimise jutt on normaalne?
Sellele küsimusele saad vastuse toru tootja sertifikaadist.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Maakontuuris lekke tuvastamine

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Külaline kirjutas:Mul ka maakontuuris rõhk langeb. Paigaldaja väidab, et toru venib. Ja seda 2-3 aastat. Ei oska ise seda kommenteerida. Kütteperioodil 2-3 korda külmakandjat vedelikku lisatud kontuuri. Kas see toru venimise jutt on normaalne?
Mul jälle polegi maakontuuris rõhku. St. niipalju on, et vedelik ringi käiks. Paisupaagil on küll klapp peal, aga see avaneb juba suht väikese rõhumuutuse peale.
Mingil hetkel (üleelmine aasta vist) hakkas ka vedelik vaikselt kaduma. Siis kutsusin parandaja. Ta pingutas tsirkulatsioonpumba juures vooliku kinnitused üle. Nüüd enam eriti ei ole kadunud.
Samas mingi väike kadu pidi loomulik olema.
Ma arvan, et ma kallan ka aastas umbes paar liitrit juurde.
Vasta