Atmos vs. Viadrus

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

See on ju tihti nii, et maaletooja saab ikka mõnne protsendi kasutegurit rohkem ;)

Õhksoojuspumpade kõetava pindalaga valetavad juba eranditult kõik eesti müüjad, võrrldes tootja poolt pakutavate pindadega. (tavaliselt antakse hoopis kuupmeetrites) Kuidagi ei saa kõetav pind olla 3 x suurem, kui sama seadme jaoks tootja poolt mõeldud pind jahutamiseks. Aga ullikesed usuvad ja ostavad.

Eks kateldega ole sama. Neli viis aastat tagasi oli ju eestis müügil lausa katlaid, mille kasutegurit kokku reklaamiti üle 100% ;-P
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Natu teemast mööda, aga müüjad väidavad, et pelletikatel 200m2 jaoks on 20kW ok, aga viadrus peab olema a´la 45 kilo....Selgitage mulle lollile siis?
Lammas
külaline

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Lammas »

igiliikur kirjutas:Natu teemast mööda, aga müüjad väidavad, et pelletikatel 200m2 jaoks on 20kW ok, aga viadrus peab olema a´la 45 kilo....Selgitage mulle lollile siis?
ühel juhul "viskab puid alla" põleti. Teisel juhul pead ise viskama. Kui sa ei taha 24/7 puid ise alla visata, panedki võimsama katla ja salvestad selle ülejääva soojuse akupaagis.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas 20 kW või 45 kW sõltub palju kuidas köetakse. Kui täidad kateld söega vaid üks kord ja tahad terve päeva sooja nautida, tuleb 45 kW katel panna. Kui aga põletad pidevalt (või viskad aeg ajalt sütt katlasse juurde) (või põletab pidevalt põleti) on piisav 20 kW. Samas 45 kW juures peab olema hästi võimas akupaak, 20 kW juures piisab väiksemast (või võib erijuhul isegi puududa).
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mismoodi seda akupaagi võimsust ka mõõta annab ? Ma siiani olen neid ainult mahu järgi eristanud. Või läks lihtsalt sõna segamini ?
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

dumbuser kirjutas:Mismoodi seda akupaagi võimsust ka mõõta annab ? Ma siiani olen neid ainult mahu järgi eristanud. Või läks lihtsalt sõna segamini ?
Kui nii väga norida tahad, siis akupaake annab ka võimsuse järgi liigitada.
Sakslased toodavad juba aastaid akupaake, milles on vee jaoks vasktorud ja nende ümber mahutis on soojuse salvestajaks parafiin. Salvestab mitmetes kordades rohkem sama mahu juures, kui vesi. Selline akupaak on sama mahu juures kindlasti "võimsam", kui tavaline.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul läks siiski sõna sassi, kuigi mahu saaks võimsuseks teha lihtsalt, enam vähem üks ühene seos.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas joekas »

Tupsu kirjutas: Sakslased toodavad juba aastaid akupaake, milles on vee jaoks vasktorud ja nende ümber mahutis on soojuse salvestajaks parafiin. Salvestab mitmetes kordades rohkem sama mahu juures, kui vesi. Selline akupaak on sama mahu juures kindlasti "võimsam", kui tavaline.
Parafiin? Tundub uskumatu, minu mälu järgi on vee soojusmahtuvus ikka alati tabelite tipus olnud.
Linki?
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

joekas kirjutas:Parafiin? Tundub uskumatu, minu mälu järgi on vee soojusmahtuvus ikka alati tabelite tipus olnud.
Linki?
http://tinyurl.com/3yz8zjw

PiltPilt

Vaata veel link http://tinyurl.com/388lvn5
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Algis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Mär 2012, 19:48

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Algis »

Kumb katel on siis parem kas Atmos või Viadrus kui ma kuivatan puud ette 2a.puukuuris kas sellest siis piisab atmose jaoks?
Külaline
külaline

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kindlast mitte arvan ma.Kuivatites kuivatatakse puu mõne kuuga 5-6% niiskuse peale ja see väga hea.Soomes näiteks majas eraldi ruum kuhu tuuakse kuurist puud mille niiskusesisaldus 20%.Soojas Toas kuivavad veel ja siis alles koldesse.Mina kodus näiteks toon paar nädalat varem puud tuppa järelkuivama,viimased 2-3 päeva kuivatan veel katla peal ja siis toakuiv puu katlasse.
Algis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Mär 2012, 19:48

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Algis »

Aga kui ma omast metsast toon jalapeal kuivanud metsakuiva puu siis ei saa seda ka ju otse ahju visata.Äkki siis on ikka see viadrus parem või ka sinna ei saa metsakuiva puud kohe ahju visata.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

]Parafiin? Tundub uskumatu, minu mälu järgi on vee soojusmahtuvus ikka alati tabelite tipus olnud.
Linki?

Huvitav, mis sellised akupaagid maksta võivad, meil pole ma neid müügil kohanud....
Algis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Mär 2012, 19:48

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Algis »

Kust saab kõige soodsamalt kas Atmos või siis Viadrus katla ja ka selle paigaldaja.
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Algis kirjutas:Kust saab kõige soodsamalt kas Atmos või siis Viadrus katla ja ka selle paigaldaja.
Nii atmose, kui selle paigaldaja saad siit
http://www.cerbos.ee/kyte/index.php
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas joekas »

Oravaonu kirjutas:]Parafiin? Tundub uskumatu, minu mälu järgi on vee soojusmahtuvus ikka alati tabelite tipus olnud.
Linki?

Huvitav, mis sellised akupaagid maksta võivad, meil pole ma neid müügil kohanud....
Arvestades eesti mahtusid, siis vaevalt, et neid siinsetes ladudes olema hakkabki.
Nende paakide kasutuselevõtt eeldab "kõrgemat pilotaazi" kuna peab teadma milline saab olema nende töötemperatuur (temperatuur kus mahutis olev paraffiin läheb tahkest olekust üle vedelasse ja hiljem vastupidi). See tähendab, et näiteks põrandaküttele mõeldud madalatemperatuurilisi akupaake, ei saa kasutada radiaatorite puhul jne.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eks nupukas eestlane leiutab säästuakupaagi - kummikott või mingi elastem paisumist võimaldav vidin topitakse parafiini täis ja siis akupaagi sisse puhastusavast. Polegi mingit megakallist erilahendust osta vaja.
Tegelikult huvitab palju siis see sulamissoojus ikkagi vee oma ületab?
tkko
külaline

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas tkko »

Kalvis kirjutas: Tegelikult huvitab palju siis see sulamissoojus ikkagi vee oma ületab?
Ei ületagi- 200-220 kJ/kg , veel 334 kJ/kg. Ka erisoojus parafiinil väiksem- 2,5 vs 4,2.
Kahjuks veega akupaagis 0 kraadi ümber kütmise mõttes sobivalt majandada ei õnnestu.

1000 kg parafiinpaaki õnnestub suruda sobivas temperatuurivahemikus (parafiini sulamistemperatuur 46-68 kraadi) energiat 55 kWh (sulamissoojus)+ 21 kWh (temperatuurivahemik 40-70 kraadi)=76 kWh
Analoogsesse (mahult küll pisut väiksemasse, sest parafiin on veest kergem) veepaaki "mahub" vaid 37,5 kWh

Seega ideaaltingimustel (madalatemperatuurilised soojusallikad) parafiinpaak oluliselt efektiivsem sama massi juures.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siit on pea kõik strateegilised mõõdud olemas. Parafiin sobib siiski vaid radiaatorküttele. Kummikoti asemel võib kindlasti kasutada ka parafiiniga täidetud kahesüsteemset boilerit, elektritenn tuleb siiski eemaldada ja täis paaki on oluliselt raskem seinale kinnitada kui tühja. Võit oleks siis ca kahekordne (tonnise asemel piisaks 500 liitrist).
Ise eelistaksin vee juurde jääda, vesi on odav ja topelt paagi lisamine ka mingi probleem pole.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Paraffiin akupaak

Lugemata postitus Postitas joekas »

Nähh... Ei saa öelda, et sobib vaid põrandaküttele või radikatele. Paraffiine on erinevate sulamistemperatuuridega: 40, 60/62, 70/80.http://solardoktor.eu/wp-content/upload ... en_SDA.pdf
Tulebki mängu "kõrgem pilotaaz" et oma soojusallikaga ja soojusvahetitega balansis olev akupaak valida. :)

Aga kummikotid paraffiiniga tavalisse akupaaki toppida on muidu päris hea idee :thumbsup:
urr245
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 19 Okt 2008, 01:38

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas urr245 »

Tere, kas Atmost võib kütta ka kuiva ehitusliku jääkmaterjaliga (lauajupid ,liistud jne ) või ainult korraliku halupuuga , Viadrusele peaks kõik sobima - kuiv jääkpuitmaterajal aga kas Atmos ummistuma ei hakka ?
Tänud
rully34
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 93
Liitunud: 20 Mär 2007, 14:28

Re: Atmos vs. Viadrus

Lugemata postitus Postitas rully34 »

urr245 kirjutas:Tere, kas Atmost võib kütta ka kuiva ehitusliku jääkmaterjaliga (lauajupid ,liistud jne ) või ainult korraliku halupuuga , Viadrusele peaks kõik sobima - kuiv jääkpuitmaterajal aga kas Atmos ummistuma ei hakka ?
Tänud
See talv kütsin 10 ruumi lauajuppe,viskad põhjapilu peale paar kaigast risti siis topi katel täis.No problemo.
Vasta