Sanyo CO2 Eco

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
sanyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2010, 15:07

Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo »

Tere!
Küsimus:kas on kellelgi kogemus õhk-vesi soojuspumbaga Sanyo CO2 Eco´ga?Nimelt omal kütab see seade pea aasta jagu ca 170 m2 pinda,aga miskipärast on el.kulu nägematult suur.Ei leia kusagilt lubatud kokkuhoidu.Näiteks,külmal detsembrikuul neelas agregaat ligi 3700 kW.Kui keegi kasutab sama soojuspumpa,oleks hea võrrelda.Aitäh.
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Tere.

Mitme kw mudel on?
Plaanis omalgi mingi õhk-vesi soojuspump võtta, aga liiga palju kuuleb igasugu jamasid nendega.
Viimati muutis Kylaline kylast, 26 Jaan 2010, 10:18, muudetud 2 korda kokku.
shd
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas shd »

endal 153 ruutu köetavat pinda ja detsembris oli kulu ~1900kw koos sooja vee ja tarbeelektriga. Mul ka thermia atria.
3700kw ikka väga müstiline....
KML
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Veebr 2009, 13:18

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas KML »

Sanyo omanikel on hea infoallikas Soome soojuspumpade foorum. Soomes on neid päris palju mitmete aastate jooksul paigaldatud ning tundub et foorumis osalevatest inimestest vähemalt 80% pole oma seadmega üldse rahul. Samas ilmselt need kes rahul on, foorumites ei käi. Igal juhul seal kohtab väga palju sama murega inimesi, kelle jaoks seadme kulutus liiga suur on ja leiab nende soovitusi katsetuste tulemusi probleemide lahendamiseks.
http://lampopumput.info/foorumi/index.p ... board=51.0
luru
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas luru »

Nibe Split ja 105m2 küttepinda. Detsembris el kulu koos tarbeelektriga kokku 1000 kW. Olen rahul. Tubades temp 22-23 C.
Külaline
külaline

Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ei oska küll kommenteerida, miks Teil Sanyo nii palju elektrit tarbib. Loodame, et maja ikka peab sooja ja viga on kindlasti soojuspumbas. Ise olen kokku puutnud paigaldustega, kus CO2 välisosa on tööle pandud ilma siseseadmeta ja seal on tehtud ühendused küttesüsteemiga sedavõrd valesti, et soojuspump ei saagi oma maksimaalset kasu toota.
Mina olen soojuspumpade paigaldaja ja olen ka päris mitu CO2 süsteemi ehitanud. Praeguseni on minu kliendid rahul.

Olen ka ühe Nibe Spliti paigaldanud, klient on väga rahul.
Külaline
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lugesin nüüd ka seda soomlaste foorumit. Seal on ju selgelt kirjas, et üks paigaldusviga ajab teist taga. Õige paigalduse korral on katsetulemustest näha, et CO2 annab -20 kraadi juures isegi 60 kraadist vett välja, mis on ju õhk-vesi soojuspumba kohta väga hea tulemus, kusjuures säilitab selle juures COP 1,7.

Märkasin veel foorumis seda, et Soomlased paigaldavad lisasoojusvaheteid, mis vähendavad COP-d päris suures osas, kuna primaarpoolel läheb temperatuur liiga kõrgeks. Mina ei ole küll ühtegi lisavahetit paigaldanud. Miks nad seda teeva ei saa küll hästi aru.
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas aru »

Kasutades arvutusmasinat saab teada, et antud soojuspumba kompressor ei ole võimeline 24/7/30 töötades kulutama kulutatud energiat, ehk siis lisaküte on aktiivses kasutuses . Eeldusel et pump ise on töökorras, on su pump aladimensioneeritud. Muidugi on ka variant, et soojuspump on unustatud sisse lülitada, nimelt oskab siseseade ka välisseadmeta toimida, justkui tavaline elektriboiler. Kontrolli kas õues ventikad pöörlevad.
sanyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2010, 15:07

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo »

Sanyo pump,millest jutt,on 15kw(9+6).Hetkel on tõesti lisaks 4,5kw,kuna ilma selleta ei suuda soojuspump hoida vajalikku toatemperatuuri.Pumba töötsükkel hetkeilmaga,ehk siis ca -6...-10C,on ca 23 min pumba töö kohta 8-9min sulatust.Aga jah,miskipärast hoiab seda 4,5kw tenni alaliselt sees,kuna soovitud temperatuuri ei suuda pump toota.
Külaline
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siis ütleb küll loogika, et sinu maja tarbib liiga palju sooja. Proovi nii, et lükkad välisosa välja ja vaata mitu kilovatti tenni vaja on, et maja soe oleks.
Külaline
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas sul on põrandaküte või radiaatorid. Tähtis on, et radiaatorid oleksid madala temperatuursed. Selliste külmade ilmadega väheneb soojuspumba võimsus märgatavalt ja samuti kukub ka väljund temperatuur. Probleem võib olla just selles, et radikad tahavad kõrget temperatuuri mida soojuspump ei suuda enam väljastada ja seepärast on appi võetud tennid.
sanyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2010, 15:07

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo »

Majas on radiaatorid ja tõesti,selliste ilmadega vajan norm toatemperatuuri saamiseks küllalt kõrget radika temperatuuri,nii ca 45-47C
sanyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2010, 15:07

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo »

Ja kuigi soojuspumbast väljub 60C vesi,on max veetemp radikates ilma tenne lisamata vaid 35C.Ja seda veel siis kui tarbevett ei kasuta.Kui ka tarbevett kasutada,jaheneb küttevee temp veelgi,kuna ju tarbevee külma vee pealevool jahutab kogu boileri temperatuuri ja primaarne on ju tarbevee tootmine.Aga jah,60C väljumise juures on radikate 35C kuidagi nadivõitu,või mõtlen valesti?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas trebla »

luru kirjutas:Nibe Split ja 105m2 küttepinda. Detsembris el kulu koos tarbeelektriga kokku 1000 kW. Olen rahul. Tubades temp 22-23 C.
Palju see Nibe Split ja tema paigaldamine maksid?
sanyo kasutaja
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo kasutaja »

minu maja esimest korrust kytab samuti sama systeem 100m2 vesipõrandakytte´+olmevesi ja elektrikulu detsembris 1880kwh, olen ka mitte rahul tulemusega.Toa temp.19-22c vahel.el.tenn on välja lylitatud.seade ise 9kw sise agregaat ja inverter 4,5 kw.
sanyo kasutaja
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo kasutaja »

Külaline kirjutas:Siis ütleb küll loogika, et sinu maja tarbib liiga palju sooja. Proovi nii, et lükkad välisosa välja ja vaata mitu kilovatti tenni vaja on, et maja soe oleks.
kui välisosa välja lylitda, kas see lõhki ei kylmu`? :shock:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Et kui jahutada intensiivsemalt tuult propelleriga ringi ajades, siis püsib "soe" ja kui tuulutuse seisma paned, siis külmub lõhki? Või hoitakse torudes olevat vedelikku elektriga soojas ehk hoopis, et ära ei külmuks? :)
vanaema on sul veteran...
sanyo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2010, 15:07

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sanyo »

sanyo kasutaja kirjutas:minu maja esimest korrust kytab samuti sama systeem 100m2 vesipõrandakytte´+olmevesi ja elektrikulu detsembris 1880kwh, olen ka mitte rahul tulemusega.Toa temp.19-22c vahel.el.tenn on välja lylitatud.seade ise 9kw sise agregaat ja inverter 4,5 kw.
Kui võimalik teada anda,kus kaugel Eestimaa punktis sul see Sanyo pump on üles sätitud?Ise asun Pärnus.Või kui võimalik tlf nr,oleks hea connectida.Minu nr on 53413277.Tänud ette.
carl31
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Juun 2008, 14:19

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas carl31 »

Oman kah seda Sanyo pumpa! Mina ütleks nii et teist korda sama reha otsa enam mitte mingil juhul ei astu. Kui see masin ongi ehk midagi väärt siis selle firma teenindus ja teenendus ja suhtluskultuur on küll alla 0!! Kas jääb puudu oskustest tahtmisest või on probleem tõesti masinas endas ja ta tegelikult ei sobi meie kliimasse - ei tea! Kui alguses ta mingi aeg isegi töötas normaalselt siis ... sellest on jäänud mälestus.
Aga mina ei ole rahul ...
arttiast
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 01 Veebr 2010, 14:00

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas arttiast »

carl31 kirjutas:Oman kah seda Sanyo pumpa! Mina ütleks nii et teist korda sama reha otsa enam mitte mingil juhul ei astu. Kui see masin ongi ehk midagi väärt siis selle firma teenindus ja teenendus ja suhtluskultuur on küll alla 0!! Kas jääb puudu oskustest tahtmisest või on probleem tõesti masinas endas ja ta tegelikult ei sobi meie kliimasse - ei tea! Kui alguses ta mingi aeg isegi töötas normaalselt siis ... sellest on jäänud mälestus.
Aga mina ei ole rahul ...

Äkki räägid täpsemalt mis mudel, võimsus. kui suur maja ja mis probleemideks on ?
Külaline
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täiesti müstika. Ma ei saa aru, millest siin jutt. Minul on 300m2 maja ja 2 9kw Sanyo inverteriga pumpa ühendatud 1000l akumulaatorpaaki. Enne kütsin paaki elektriküttekehadega ja tean täpselt, kas võidan või kaotan. Pean tunnistama, et korra sattusin isegi hämmingusse, kui elektriarveid vaatasin, kuid kui olin paigaldajaga asjad üle vaadanud ja kulud kokku arvutanud, siis on võit umbes 50%.

Esiteks eksisin ma kohe sellega, et vaatasin elektriarvet ja võrdlesin eelmise aastaga. Tegelikult tuleb aga võrrelda kWh, sest elektri hind on vahepeal minul umbes 36% tõusnud. Teine asi on see, et tänavune jaanuar tarbis minu maja umbes kaks korda rohkem sooja kui eelmisel aastal.

Mul oli jaanuari arve 5300 krooni ja eelmise aasta jaanuari arve oli 6000.
Sõbral on 250m2 maja, tema jaanuari arve elektriküttega ja veeradiaatoritega oli 9200 krooni ja eelmise aasta jaanuaris 4960.
Samas on mul tunne, et maaküttega majad saavad veel väiksemate kuludega hakkama. Kahjuks minul krunti maatorustiku jaoks ei jätkunud.

Mina küll soovitan sõbral soojuuspumba peale mõelda.

Üks asi mulle ei meeldi, jääd tuleb seadmete alla nii palju, et olen seda juba 2 korda pidanud raiumas käima. Paigaldaja ütles, et eelmistel aastatel sellist probleemi ei olnud.

Tahaksingi teada, palju teistel Sanyo CO2 kasutajatel jääd on tekkinud?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kuradi rikkad mehed ikka küll. Maaküttele mõeldes loodaks mina ikka alla tuhandekroonist arvet.
vanaema on sul veteran...
RISA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Aug 2010, 08:21

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas RISA »

Tõstaks natuke ka Sanyo CO2 teemat. Kuidas omanikel käesoleval talvel elektriarvete ja rahuloluga lood on?
Kraps
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Kraps »

Maja 195 ruutu. Kulu detsembris 3500 eeki kõik kokku. Minul on 9kw co2 mudel 2 aastat olnud. Ausalt öeldes arvasin, et seade on katki läinud kui jaanuaris elektriarvet nägin. Tuleb aga välja et 2010 detsember oli aegade külmim detsember. Kuu keskmine oli 8 miinuskraadi. Näiteks 2007 ja 2008 detsembri keskmine oli +4 kraadi.
Kraps
külaline

Re: Sanyo CO2 Eco

Lugemata postitus Postitas Kraps »

Lisaks veel et töötab see süsteem küll nagu kellavärk. 2 aasta jooksul pole ühtegi probleemi selle süsteemiga olnud. Maaküttega oleks muidugi väiksemad elektriarved saanud aga kahjuks maad kollektori jaoks ei jätkunud. Mugav väga mugav asi see soojuspump :)
Vasta