LG õhk-vesi soojuspumbad.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Veebruari kulu 2362 kWh tähendab ööpäevaringset pidevat koormust 3,4 kW. See on küll rohkem elektrikütte, kui soojuspumba moodi.
ronn01
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Jaan 2012, 21:17
On tänanud: 1 kord

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas ronn01 »

sellel pumbal on ju 6 või 9kW elektritennid taga, ju siis olid liiga palju sees.
KML
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Veebr 2009, 13:18

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas KML »

Kui õigesti mäletan siis 9-sel on sees 6kw tennid ja teistel 9kw. Nii palju kui seadme juhtpaneeli uskuda, siis lülitab need sisse külmema kui -15ga. Kogu 9kw võimsus oli töös -25 juures, kuigi oli hommikuid kus selle külmaga töötas ainult pump ja tennid olid väljas.
See 9-ne mudel on ühe ventikaga ning väiksema radika ning aurusti pinnaga. See oli üks põhjus miks seda mudelit ei valinud.
See kogu maja elektrinäidu märkimine tõepoolest ei anna kogu pilti, pildi annab võrdlus varasema (enne pumpa panemist) tarbimisega, sest kõik majad on erinevad. Minu puhul on sääst paremal juhul 10 000 kw aastas ja see on ilmselt antud investeeringu juures parimaid võimalikke.
toomas446
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas toomas446 »

2012 aasta kulud puhtalt küttele- suvel jahutusele, uus maja. Olemas eraldi elektrimõõtja soojuspumbale.

270m2 maja 16kW LG õhk-vesi, enemus põrandaküte, mõned konvektorid klaasi juures ja 300l boiler.
Boileris ei ole elektritenni ja soojuspumba lisakütte tehase seaded on pandud nii et enne -5C ei saa seade üldse 2+2+2kW tenne appi võtta kui astmeline vajadus peaks tekkima. Majal on ka suur klaasfassaad.
Kokku aastas küte kWh 11726
42 kWh (m2 a)


jaanuar 141,41 EUR
veebruar 220,77 EUR
märts 139,49 EUR
aprill 43,78 EUR
mai -2,46 EUR
juuni 29,62 EUR
juuli 21,01 EUR
august 20,33 EUR
september 34,81 EUR
oktoober 88,22 EUR
november 106,90 EUR
detsember 267,40 EUR
Seppo42
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Seppo42 »

Ise elan ridaelamus 130m2 ja kasutan juba 4 aastat LG 9kW isendit. Mul kahel naabril on ka samad seadmed ja ka tunduvad seadmega rahul olevat. Küttearved olid siis 2013 külmal talvel seal 100EUR juures, mis tundub ka nagu ok.
Sõbral on Fujitsu õhk-vesi seade millega on ka muidu rahul aga pult pidi olema üli keeruline, varuosa-välisseadme ventilaator mis lume alla mattus maksis ka meeletud 300EUR.
tartumees
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas tartumees »

kasutan 16kW LG seadet ja olen küll väga rahul, investeering võrreldes gaasiküttega kindlsti ära tasunud juba 5 aasta jooksul
mõõtja
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas mõõtja »

16kW LG seade aprilli kulu küte-soe vesi 1200kW/h= 130EUR
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

Tere,
Soovitage siin head ja pädevat äriühingut LG ThermaV õhk-vesi soojuspumba korralisteks hooldusteks ja vajadusel ka remondiks. Tegu 16kW seadmega ja asukohaks Tallinn. PS Bestair OÜ`d (endine A Kliima) mitte pakkuda, kuna möödunud 3 aasta põhjal pigem ja AINULT negatiivne kogemus selle äriühinguga suhtluses. * ... ja ärge "risti lööge", et ma ei viitsinud guugeldada.
leidja
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas leidja »

küsisin ise pakkumist ja olen head kuulnud nendelt LG kohta
kliimacenter.ee
rmati.ee
citykliima.ee
google223
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas google223 »

olen ka nüüdsest LG soojuspumba omanik, paigaldus tehti küll korrektselt ja mehed rääkisid et LG pidi olema Eestis enimmüüdud õhk-vesi, ei tea nüüd kas see vastab nüüd tõele aga oluline et tuntud tootja on kaubamärgi taga
Serpent
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Aug 2013, 19:52

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Serpent »

Plaanis endale ka LG Therma soetada, 9 kWt (96m2 uus soe maja, põrandakütte). Mis boileri soovitate?
Ja kuidas välisosa müraga? Naabrid ei kurta? Vastasnaabri aknad on u. 30 m kaugusel pumba välisosast.
Ja kas keegi kasutab jahutusvõimalust? Nii palju kui jõudsin lugeda, saab kasutada konditsioonerina, kui ühendada süsteemi midagi sellist:
http://www.citykliima.ee/Erakliendid/Oh ... oilid.html
melu
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas melu »

Kuidas on lood LG siseosa müraga? Kuulu järgi pidi just uutel LG-del tsirkulatsioonipump müra tekitama, mõne aasta tagustel mudelitel seda probleemi ei olnud.
Endal praegu valik LG 9 kW ja Fujitsu 10,8 kW vahel. Hinnavahe on muidugi selline, et Fujitsu kallim hind end ilmselt ära ei tasu kuigi peaks 130 m2 suutma ära kütta isegi ligi -25C-ga ilma lisakütteta. Aga just müra ja muud näitajad teevad LG puhul ärevaks.
ostleja
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas ostleja »

osta Lg, seda sama õhk vett on paigaldanud ka 3 minu lähedast tuttavat kellele olen seda soovitanud ja kõik on väga rahul
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

melu kirjutas:Kuidas on lood LG siseosa müraga? Kuulu järgi pidi just uutel LG-del tsirkulatsioonipump müra tekitama, mõne aasta tagustel mudelitel seda probleemi ei olnud.
Endal praegu valik LG 9 kW ja Fujitsu 10,8 kW vahel. Hinnavahe on muidugi selline, et Fujitsu kallim hind end ilmselt ära ei tasu kuigi peaks 130 m2 suutma ära kütta isegi ligi -25C-ga ilma lisakütteta. Aga just müra ja muud näitajad teevad LG puhul ärevaks.
Kui siseosa sul eluruumis ei ole, siis ei tohiks probleem olla. Mul on LG 9kW eraldi majapidamisruumis ja mina küll midagi ei kuule.
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

Külaline kirjutas:Ühelgi üle 10kW soojuspumbal ei ole tegelikult küttekaablit vaja.
Sulatusvõimsus on nii suur, et vesi ei külmu ära.
1) Kolm talve üle elatud ja ei ole samuti täheldanud, et sulatusvesi ei saaks välja. OK, põhja on puuritud täiendavalt auke ja tegu 16kW seadmega.

Pigem härib mind see jääklots/liuväli seal pumba all/ümber, mis sõltuvalt talvest ja ilmas võib võtta üsna suured/laiad mõõdud. Laiad mõõdud seetöttu, et vaieldamatult jäätub pumba ümbruses pinnas mingil ajahetkel sedavõrd, et tema imamisvõime on 0 ja siis jookseb see vesi lihtsalt pumbast (ja õnneks ka maja vundamendist :) ) eemale. Kuna pump ise asub maja põhjaküljel ja krundil on ka üsna palju kõrgeid puid, siis on kevadel piltlikult öeldes situatsioon, et maja lõuna- ja lääneküljes võib muru niita kuid põhjaküljes veel kelgutada, uisutada. :D Samuti olen täheldanud, et sellest rohkest talvisest sulatusveest tingituna on muru tärkamisega kevadeti probleem või siis muru kipub hoopiski sammalduma (mingit rolli mängib siin kindlasti ka krundil ning selle ümbruses laiuv männimets).

Eelöeldust lähtuvalt tekkis mõte hakata seda sulatusvett kokku koguma ja otse maa sees asuvasse sadevee drenaaži juhtima (drenaažitoru läheb mõnede sentimeetrite kauguselt pumba välisosa betoonalusest). Kõige suurem kartus on mul endiselt jäätumisel, kuid vajadusel saab ju asja lahendada küttekaabli lisamisega nii vanni kui ka drenaaži ....
* Kuivõrd mõttekas sellise idee teostus oleks või asjaosalisi sellised pisiasjad ei häiri?!

aikapoiss kirjutas:Kui siseosa sul eluruumis ei ole, siis ei tohiks probleem olla. Mul on LG 9kW eraldi majapidamisruumis ja mina küll midagi ei kuule.
2) Sama siin, siseosa asub küll magamistoa seina taguses nn katlaruumis, kuid mingi liigse müra vms üle ma ei kurda. Olen rahuliku südamega ka tsirkulatsioonipumba võimsuse keskmisele astmele keeranud (3 astet), kuid selle pumba poolt tekitatav müra on absoluutselt teisejärguline.
Kuna meie oleme harjunud magama nii +17 kuni +19 kraadise toatemperatuuriga, siis on tihtilugu magamistoa aken praokil (PS Ma ei küta mitte ilma, kuna tubades on eraldi temp andurid, mis omakorda sulgevad/avavad vastavalt põrandakütte kontuure nii, et on norm kui mul elutoas ja köögis on samal ajal ca +24 kraadi. :) ) ja vot siis võib kuulda pigem nurgataguse välisosa ventilaatorite (x2) ringlemisest tekitatavat müra. Kui see müra on midagi enamat kui nn "lihtne tuul", tuleks kahtlustada ventilaatorite laagrite kulumist. * Üldjuhul vist laagreid eraldi ei vahetata vaid ikka koos mootoritega ....
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Oktoobris oli mul 9kW pumbaga kogu majapidamise elektritarbimine 463kWh, novembris 641kWh. Naine ja väiksed lapsed on kogu aeg kodus, pump on Bestairi seadistatud automaatreziimis AI -3 peal, ruumides on keskmiselt 21 kraadi. 200 liitrine boiler on 40 kraadi peal.
Küsiks boileri temperatuuri kohta, et kas 40 on OK või peaks katlakivi tekke takistamise jaoks panema vähemalt 50 kraadi peale?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Veikko »

aikapoiss kirjutas:Oktoobris oli mul 9kW pumbaga kogu majapidamise elektritarbimine 463kWh, novembris 641kWh. Naine ja väiksed lapsed on kogu aeg kodus, pump on Bestairi seadistatud automaatreziimis AI -3 peal, ruumides on keskmiselt 21 kraadi. 200 liitrine boiler on 40 kraadi peal.
Küsiks boileri temperatuuri kohta, et kas 40 on OK või peaks katlakivi tekke takistamise jaoks panema vähemalt 50 kraadi peale?
Katlakivi tekibki kõrgematel temperatuuridel ca 60 C ja üle selle. Madalatel temperatuuridel on hoopis oht saada legionella bakter viewtopic.php?f=21&t=19342
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Netis leiad selle legionella kill-ratio tabeli, alla 40 kraadi oli täielik enestapu kalduvus, kuskil üle 40 hakkab see suhe olema bakteri kahjuks. Kuid mida kõrgemaks krutiks, seda rohkem kukub soojuspumba COP.
lgpump9kw
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas lgpump9kw »

Detsember 2013 kogu maja tarbimine 1050kwH, pump 9kw. Renoveeritud maja Tallinnas, 100m2, 1,5-kordne, mõlemal korrusel põrandaküte, 200l boiler/45 kraadi peal, toas 21-22 kraadi. Samuti naine ja laps koguaeg kodus.
Äkki saaks mõned võrdluspunktid detsembrist?
Külaline
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lgpump9kw kirjutas:Detsember 2013 kogu maja tarbimine 1050kwH, pump 9kw. Renoveeritud maja Tallinnas, 100m2, 1,5-kordne, mõlemal korrusel põrandaküte, 200l boiler/45 kraadi peal, toas 21-22 kraadi. Samuti naine ja laps koguaeg kodus.
Äkki saaks mõned võrdluspunktid detsembrist?
Minul pumpa ei ole, aga detsembri elekter 3 inimest 150m2 ilma küteta oli 920kWh. Mis tolku on võrrelda kogu tarbimist, harjumused on niivõrd erinevad.
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Majapidamise kogutarbimine, 105m2, uus paarismaja, naine ja 2 väikest last kodus:
Okt - 463kWh
Nov - 641kWh
Dets - 755kWh
9kW pumb, boiler 40 kraadi peal, sees keskmiselt 22 kraadi. Reziim AI -4 (detsembris oli -3 peal, aga kiskus palavaks). Kahjuks ei ole pumbal eraldi arvestit peal, et näha palju see võtab ja palju muuks kulub. On olemas mingid mõõturid, mille andurid kinnitatakse elektrikaabli peale, kas nende numbreid saab uskuda? Huvi pärast võiks pumba kaabli pealt mõõta.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Veikko »

aikapoiss kirjutas:Majapidamise kogutarbimine, 105m2, uus paarismaja, naine ja 2 väikest last kodus:
Okt - 463kWh
Nov - 641kWh
Dets - 755kWh
9kW pumb, boiler 40 kraadi peal, sees keskmiselt 22 kraadi. Reziim AI -4 (detsembris oli -3 peal, aga kiskus palavaks). Kahjuks ei ole pumbal eraldi arvestit peal, et näha palju see võtab ja palju muuks kulub. On olemas mingid mõõturid, mille andurid kinnitatakse elektrikaabli peale, kas nende numbreid saab uskuda? Huvi pärast võiks pumba kaabli pealt mõõta.
Ebareaalne kulu. Mul tuksub tühjas ruumis 70m2 temperatuuri hoidmiseks 19c õhksoojuspump ja võtab 380 kw kuus. Tavatarbimine on juba elektris tavaliselt 300-600 kw vahel, sooja vett kulub ca 300-500 kw vahel minimaalselt ja nüüd veel sooja kulu ka.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
aikapoiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Sept 2013, 08:24
On tänanud: 2 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas aikapoiss »

Aga nii on. Naabritega on samasse auku täpselt.
Kui oli AI -3 peal, siis läks ca 29-30 kraadine vesi põrandaküttesse. Nüüd AI -4 peal natuke jahedam. Täpselt ei ole viitsinud väga tihti jälgida. Ja kõik kuus kontuuri on täiesti lahti.

Laenake keegi mingit adekvaatset elektrikulu mõõtjat, mida saaks kaabli peale paigaldada, siis oleks ainult pumba tarbimine kohe näha.
Külaline
külaline

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui kodus tuld põlema ei pane, süüa ei teha ja sooja vett ei kasutata, siis võib ju uskuda. Endal on sama kulu ainult ilma küteta,hõõglampe ei ole, aru ei saa kuidas inimesed nii elavad
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: LG õhk-vesi soojuspumbad.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Nov-detsembri kulu oli hetkel umbes 450 kWh keskmiselt. 45 ruutu korter, õhksoojuspump, pesumasin, umbes 5 ruutu elektripõrandakütet, arvuti, valgus, elektriline ahi ja pliidiplaat, külmkapp, boiler. 2 inimest. Kaminat ei kütnud rohkem kui äkki 3-4 korda selle kahe kuu jooksul.
Vasta