zvake katel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

tere.
kas kellegil on kogemust selle leedu katlaga zvake.probleem selles et ei saa viimasel ajal temperatuuri yles,isegi kui pumbad tagant ära vötta kydib seal 20-40 kraadi juures.tea kas mida umbes.korsten sai just puhastatud,
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
keneth
külaline

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas keneth »

keegi siis ei tea midagi arvata asjast
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

ilmselt kellegil pole sellist katelt siis või mis
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
vihmasadu
külaline

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas vihmasadu »

tahaks ka selle asja kohta infi kui keegi teaks
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

hea et teema taas esil,aga nagu näha pole kellegil sellest midagi kahjuks rääkida
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Ikka on foorumlasi, kellel ka zvake katel.

Mul on. Juba rohkem kui kaks aastat kütnud temaga. Probleeme pole seni esinenud, vaid üks:pobin. Ainuke kord, kui mul katel üle 40 C ei kütnud oli siis, kui katla üleni ülipeenikest saepuru täis panin (mitte laast vaid selline pudi) ... eksperimenteerisin. Muidu panen ikka puuhalud ja toda sama saepuru täidiseks halgude vahele. Kui leek kuumuse ülesse saab siis paneb nii et mühiseb, isegi esimene temp.töus on liiga hoogne. Vötab sissemineva öhu pulsseeruma ehk pobiseb (siis kui siiber vaikselt sulguma hakkab). Tömme lihtsalt nii tugev. Siis selle pobisemise vältimiseks teen korstnalööril alumise puhastusluugi irvakile, nii saab säält korstnatömme lisaöhku. Peale esimest katla ootereziimile jäämist vöin luugi sulgeda.
Oli probleeme temperatuuriga natuke mul esimene aasta, kui mul polnud veel kuivi puid, natukse liiga märjad ja toored olid. siis ei vötnud hästi kuuma ülesse. Ma lahendasin probleemi tol korral sellega, et panin vana öli puudele pääle (see oli ajutine avariilahendus, ei soovita kuna pistleek ülikerge tulema).

Kas ainult katlavee temperatuur ei töuse (et materjal sees pöleb hooga ja kenasti, mis materjal) vöi ei saa so katel koldes tuld korralikult pölema?
Viimati muutis overspeed, 01 Dets 2010, 22:05, muudetud 1 kord kokku.
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Ja veel olen kuulnud sellist probleemi: Kuna too katel pöletab puid pealtpoolt, siis on ta öhusuunaja kuju ja seisukord väga tähtis. Hilisematel zvake väljalastud kateldel (mul üks esimesi versioone) oli suuri probleeme öhusuunaja vastupidamisega. Metall pöles lihtsalt ära (mönel jäi järgi vaid metallipuru) ning sissetulev öhk ei voolanud enam küttematerjali pääle nii kui peaks ... tulem oligi see, et ei kütnud enam temperatuuri ülesse. Mo katlal seni suunaja vastu pidanud kenasti, vaid termopaisumistest väheke deformeerunud (loomulik). Arvan, et tootja tegi esimestele kateldele suunajad paremast temperatuurile vastupidavamast terasest (uuest peast oli näha, et ei olnud tavaline teras) kuid hiljem hakkas tegema odavamast, mitte nii vastupidavast. Siis klientidel probleemid hakkasidki tulema.

Kontrolli, kas öhusuunaja on sellise kuju ja aukudega nagu uuest peast vöi on juba miskit ära pölenud. Esmalt läks too taldriku all olev jalg, mis peaks suunajat puudest veidi körgemal hoidma.
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

overspeed kirjutas:Ja veel olen kuulnud sellist probleemi: Kuna too katel pöletab puid pealtpoolt, siis on ta öhusuunaja kuju ja seisukord väga tähtis. Hilisematel zvake väljalastud kateldel (mul üks esimesi versioone) oli suuri probleeme öhusuunaja vastupidamisega. Metall pöles lihtsalt ära (mönel jäi järgi vaid metallipuru) ning sissetulev öhk ei voolanud enam küttematerjali pääle nii kui peaks ... tulem oligi see, et ei kütnud enam temperatuuri ülesse. Mo katlal seni suunaja vastu pidanud kenasti, vaid termopaisumistest väheke deformeerunud (loomulik). Arvan, et tootja tegi esimestele kateldele suunajad paremast temperatuurile vastupidavamast terasest (uuest peast oli näha, et ei olnud tavaline teras) kuid hiljem hakkas tegema odavamast, mitte nii vastupidavast. Siis klientidel probleemid hakkasidki tulema.

Kontrolli, kas öhusuunaja on sellise kuju ja aukudega nagu uuest peast vöi on juba miskit ära pölenud. Esmalt läks too taldriku all olev jalg, mis peaks suunajat puudest veidi körgemal hoidma.

tere.
hea.et löpuks keegi ka vastata suvatses.
palju sul pinda ka taga on.mul 180m2.ülal radikad,all pörandaküte.+boiler 200l.ja mis aastal sul ostetud on see katel.mul 2007 ja siiani pole see plekk-kolu veel üra pölend,tea on see nyt vana vöi uus system.
ma teen nüüd nii,et panen tule alla,lasen kuskil 70-80 kraadi peale,siis radikate pump taha,nats ajapärast boileri pump.ja löpuks,paari tunnipärast siis pörandate pump.
köik korraga nagu ei toida ära,selline tunne,et pörand vötab selle vöimsuse ära ja sellepärast ongi seal 40-50 kraadi vahepeal.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
nonii
külaline

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas nonii »

tere.
hea.et löpuks keegi ka vastata suvatses.
palju sul pinda ka taga on.mul 180m2.ülal radikad,all pörandaküte.+boiler 200l.ja mis aastal sul ostetud on see katel.mul 2007 ja siiani pole see plekk-kolu veel üra pölend,tea on see nyt vana vöi uus system.
ma teen nüüd nii,et panen tule alla,lasen kuskil 70-80 kraadi peale,siis radikate pump taha,nats ajapärast boileri pump.ja löpuks,paari tunnipärast siis pörandate pump.
köik korraga nagu ei toida ära,selline tunne,et pörand vötab selle vöimsuse ära ja sellepärast ongi seal 40-50 kraadi vahepeal.[/quote]
Tere!
Palju see temp.on,mis põrandasse läheb ja mis temp. sealt algul tagasi tuleb ja mis temp.hiljem,kui juba ruum soojaks köetud? Ei tahaks hästi uskuda,et põrand oma madala temperatuuriga nii palju jõuab maha jahutada.Põrandal on ka võimalik pumba pööretega mängida.See katel peaks ju reklaami järgi olema pika põlemisega,või tegelikult ikka ei ole?kaua katlatäis vastu peab praeguste ilmadega?
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

pörandasse läheb max 40,mingi 12h läheb katlatäis.olen ka 24h saanud kunagi,köik söltub millega kütad ja kui tuugalt õnnestub katel täis puid toppida(oleneb taas puude pikkusest.ideaal oleks minuarust 10x10 klotsid)saaka hästi tihedalt täis toppida.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

randolfe kirjutas: tere.
hea.et löpuks keegi ka vastata suvatses.
palju sul pinda ka taga on.mul 180m2.ülal radikad,all pörandaküte.+boiler 200l.ja mis aastal sul ostetud on see katel.mul 2007 ja siiani pole see plekk-kolu veel üra pölend,tea on see nyt vana vöi uus system.
ma teen nüüd nii,et panen tule alla,lasen kuskil 70-80 kraadi peale,siis radikate pump taha,nats ajapärast boileri pump.ja löpuks,paari tunnipärast siis pörandate pump.
köik korraga nagu ei toida ära,selline tunne,et pörand vötab selle vöimsuse ära ja sellepärast ongi seal 40-50 kraadi vahepeal.
Oleks varemgi vastanud kuid foorumis alles uustulnuk, pole lihtsalt jöudnud köiki teemasid läbi sirvida.
Pörandat on mul hetkel taga 70 m2 + keldri radikas (10m2)+ keldris katlaruumis isoleerimata katlatorud (soojendavad katlaruumi 20m2)+ kaloriifer öuest öhku vötva ventilaatori taga (vajadusel sisselülitatav)+ 200 l soojaveeboiler. Hiljem tuleb veel 2. korrus radikatega 70 m2 juurde. kui kaloriifer ja boiler tagant ära, siis toidab katel üliilusti ää (siiber rohkem kinni kui lahti), pumbad ka alles 1. astme pääl. Kui nüüd boiler taha panna, siis teeb siibri korraks lahti ja süütab katla pölema kuid alla 80 C küll ei vaju. Ning kui kaloriifer ka taha panna siis suudab löpuks ikkagi katlal siibri kinni lasta kuid enamuse aja hoiab pölevana (kaloriifer köige intesiivsem soojakulutaja).
Katel ostetud vist 2008 algul, kuid too katel oli poes näidis mis sääl seisnud algusaegadest, seega üks esimesi. Kui sul siiani pole see "plekkkolu" (öhusuunaja) ära pölenud siis on ta öigest materjalist (osadel pöles aastaga ää).
Kui igapäevaselt katlasse tuld teen (maja nominaalselt 22 C), siis ainuke pump mis seisab on boileri oma (kaloriifer ka väljas, seda kasutan harva). Muud tarbijad taga. Olen tähendanud küll, et kui pumbad seisavad köik, siis saab katlal temp.-i kiiremini ülesse, kuid egas mul rongipääle kiiret pole. Pörand ja radikas taga siis läeb kuskil 10 min et 90 C käde saada. Palju oleneb ju ka sellest, et kuidas ülemise viimase süütamiskihi ladusid, kas pilbastest vöi halgudest ning kui kuivad on puud. Ma olen süütamiskihi pääl ikka peenikestest pannud (väike kirves ja pakk katla körval olemas) ning süütan ülivaiguse (käreda) männipuu liistakaga. Hiljem kui köik tarbijad taga pole katla temperatuuriga küll probleeme.
Kui nüüd merelt kodo tulen ja maja täismahajahtunud (10-15 C majas), siis lülin ka köik pumbad välja, sest muidu läeb katlal palju aega ülesküdemiseks kui külmad tarbijad kohe taga oleks. Kui 80 C käes (ilma pumpadeta täismahajahtunud majaga) 10 minutiga, siis panen alles katla ja pöranda tsirk. pumbad tööle ning katel jääb ilusti 70-90 C pölema, lihtsalt tükk läeb rohkem aega ennem kui ta siibri suleb ja ootereziimi jääb. Kuid ära toidab kenasti, alla 70 C ei lange ka külmade tarbijatega, aga see on ka ikkagi erandjuhus kui maja vaja ülesse kütta täielikult.

Ma ei lugenud hästi välja, kas sul on katla temperatuuriga probleem igapäevasel kütmisel vöi maja ülesse kütmisel ? Ja kui sul sääl 40-50 C juures on, kas siis leek pöleb mühisedes vöi vindudes ?

nonii kirjutas: Tere!
Palju see temp.on,mis põrandasse läheb ja mis temp. sealt algul tagasi tuleb ja mis temp.hiljem,kui juba ruum soojaks köetud? Ei tahaks hästi uskuda,et põrand oma madala temperatuuriga nii palju jõuab maha jahutada.Põrandal on ka võimalik pumba pööretega mängida.See katel peaks ju reklaami järgi olema pika põlemisega,või tegelikult ikka ei ole?kaua katlatäis vastu peab praeguste ilmadega?

Kui maja ülesse kütan siis sisse läeb 30 C (rohkem ma lihtsalt ei lase) nagu igapäevaselt, kuid välja tuleb alla 25 C. Hiljem kui maja soe, siis sisse 30 C ja välja 28/29 C.
Katel ON pika pölemisega. Köik oleneb lihtsalt kui soe on maja, kui tihti tuld katla teed, kuidas laod puud katla, millist pölemismaterjali kasutad, kui külm on välistemperatuur, jne. Mul on igastahes nii, et kui maja soe ja uus katlatäis panna mingi mönetunnise vahega peale vana ärapölemist, siis pöleb mul katel 24 h kanti (väljas kuskil 0...10 C ) Aitab sellele kaasa too saepuru, mida puuhalgude vahele panen ning halud laon ka kenasti korrektselt mitte ei loobi niisama sisse. Kui väljas ikka kole pakane -20 C vähemalt, siis oli kuskil 15 h, kuid mul ka maja alles väljast natuke soojustamata (just pöranda tasand, seinad tehtud, ning teine korrus alles puhta tegemata, vahelaes oli vist aint 15 vöi 20 cm villa ning trepiaugule on lauad pääle pandud ja nende pääle 10 cm villa laotud).
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

overspeed kirjutas:
randolfe kirjutas: tere.
hea.et löpuks keegi ka vastata suvatses.
palju sul pinda ka taga on.mul 180m2.ülal radikad,all pörandaküte.+boiler 200l.ja mis aastal sul ostetud on see katel.mul 2007 ja siiani pole see plekk-kolu veel üra pölend,tea on see nyt vana vöi uus system.
ma teen nüüd nii,et panen tule alla,lasen kuskil 70-80 kraadi peale,siis radikate pump taha,nats ajapärast boileri pump.ja löpuks,paari tunnipärast siis pörandate pump.
köik korraga nagu ei toida ära,selline tunne,et pörand vötab selle vöimsuse ära ja sellepärast ongi seal 40-50 kraadi vahepeal.
Oleks varemgi vastanud kuid foorumis alles uustulnuk, pole lihtsalt jöudnud köiki teemasid läbi sirvida.
Pörandat on mul hetkel taga 70 m2 + keldri radikas (10m2)+ keldris katlaruumis isoleerimata katlatorud (soojendavad katlaruumi 20m2)+ kaloriifer öuest öhku vötva ventilaatori taga (vajadusel sisselülitatav)+ 200 l soojaveeboiler. Hiljem tuleb veel 2. korrus radikatega 70 m2 juurde. kui kaloriifer ja boiler tagant ära, siis toidab katel üliilusti ää (siiber rohkem kinni kui lahti), pumbad ka alles 1. astme pääl. Kui nüüd boiler taha panna, siis teeb siibri korraks lahti ja süütab katla pölema kuid alla 80 C küll ei vaju. Ning kui kaloriifer ka taha panna siis suudab löpuks ikkagi katlal siibri kinni lasta kuid enamuse aja hoiab pölevana (kaloriifer köige intesiivsem soojakulutaja).
Katel ostetud vist 2008 algul, kuid too katel oli poes näidis mis sääl seisnud algusaegadest, seega üks esimesi. Kui sul siiani pole see "plekkkolu" (öhusuunaja) ära pölenud siis on ta öigest materjalist (osadel pöles aastaga ää).
Kui igapäevaselt katlasse tuld teen (maja nominaalselt 22 C), siis ainuke pump mis seisab on boileri oma (kaloriifer ka väljas, seda kasutan harva). Muud tarbijad taga. Olen tähendanud küll, et kui pumbad seisavad köik, siis saab katlal temp.-i kiiremini ülesse, kuid egas mul rongipääle kiiret pole. Pörand ja radikas taga siis läeb kuskil 10 min et 90 C käde saada. Palju oleneb ju ka sellest, et kuidas ülemise viimase süütamiskihi ladusid, kas pilbastest vöi halgudest ning kui kuivad on puud. Ma olen süütamiskihi pääl ikka peenikestest pannud (väike kirves ja pakk katla körval olemas) ning süütan ülivaiguse (käreda) männipuu liistakaga. Hiljem kui köik tarbijad taga pole katla temperatuuriga küll probleeme.
Kui nüüd merelt kodo tulen ja maja täismahajahtunud (10-15 C majas), siis lülin ka köik pumbad välja, sest muidu läeb katlal palju aega ülesküdemiseks kui külmad tarbijad kohe taga oleks. Kui 80 C käes (ilma pumpadeta täismahajahtunud majaga) 10 minutiga, siis panen alles katla ja pöranda tsirk. pumbad tööle ning katel jääb ilusti 70-90 C pölema, lihtsalt tükk läeb rohkem aega ennem kui ta siibri suleb ja ootereziimi jääb. Kuid ära toidab kenasti, alla 70 C ei lange ka külmade tarbijatega, aga see on ka ikkagi erandjuhus kui maja vaja ülesse kütta täielikult.

Ma ei lugenud hästi välja, kas sul on katla temperatuuriga probleem igapäevasel kütmisel vöi maja ülesse kütmisel ? Ja kui sul sääl 40-50 C juures on, kas siis leek pöleb mühisedes vöi vindudes ?

nonii kirjutas: Tere!
Palju see temp.on,mis põrandasse läheb ja mis temp. sealt algul tagasi tuleb ja mis temp.hiljem,kui juba ruum soojaks köetud? Ei tahaks hästi uskuda,et põrand oma madala temperatuuriga nii palju jõuab maha jahutada.Põrandal on ka võimalik pumba pööretega mängida.See katel peaks ju reklaami järgi olema pika põlemisega,või tegelikult ikka ei ole?kaua katlatäis vastu peab praeguste ilmadega?

Kui maja ülesse kütan siis sisse läeb 30 C (rohkem ma lihtsalt ei lase) nagu igapäevaselt, kuid välja tuleb alla 25 C. Hiljem kui maja soe, siis sisse 30 C ja välja 28/29 C.
Katel ON pika pölemisega. Köik oleneb lihtsalt kui soe on maja, kui tihti tuld katla teed, kuidas laod puud katla, millist pölemismaterjali kasutad, kui külm on välistemperatuur, jne. Mul on igastahes nii, et kui maja soe ja uus katlatäis panna mingi mönetunnise vahega peale vana ärapölemist, siis pöleb mul katel 24 h kanti (väljas kuskil 0...10 C ) Aitab sellele kaasa too saepuru, mida puuhalgude vahele panen ning halud laon ka kenasti korrektselt mitte ei loobi niisama sisse. Kui väljas ikka kole pakane -20 C vähemalt, siis oli kuskil 15 h, kuid mul ka maja alles väljast natuke soojustamata (just pöranda tasand, seinad tehtud, ning teine korrus alles puhta tegemata, vahelaes oli vist aint 15 vöi 20 cm villa ning trepiaugule on lauad pääle pandud ja nende pääle 10 cm villa laotud).
panen ka pealmise kihi pilpa-hakatisega,eelnevad aastad olen ka saepuru kasutanud-(laastu,see vähe parem).mul see körgem katel 200cm,60lai.sinna eriti ei lapi,et puud risti ei läheks,kui siis ülemised kihid.
sain su jutust aru,et peale tühjaks pölemast paned üsna kohe uue tule alla,vöibolla see ongi mul probleemiks,et lasen süsteemi nii maha jahtuda,enne kui uue tule alla panen.aga kas siis ohtu pole kui nii kiirelt uue tule paned,et söed all kuumad ja uued puud hakkavad alt pölema äkki.
kuda sul katlaruumis värske öhuga on,mul all seinas 125 auk värske õhu jaoks,mötlesin vahepeal et äki see viga et ei saa piisavalt öhku pölemiseks,et äki liiga madalal see auk,katel vötab ju oma öhu ülevalt.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Katel on mul ka 200 cm (see siis katla absoluutne kogukörgus siibrimehhanismiga). Kas sul katla paberite järgi tema vöimsus on piisav 180 m2 + muud asjad ära toitmiseks? Mul oli küll nii, et 140 m2 + boiler ning jäi sinna päris täpse kanti, palju varu ei olnud. Oleksin hää meelega vötnud suurema kuid keldri lihtsalt suurem ei mahtunud.
Alumised söed pole miskit hulle teinud, kustuvad sääl tuha sees ää. Aga kui ma ka päeva vahele jätan, siis pöleb katel ikka 90 C.

Katla ruumis on mul lae all 125mm ava öuest, seal ees siis ka kaloriifer ning öues ventilaator (enamuse aja seisab). Öhu puudujäämist küll karta ei tohiks. Kui korstna löör sooja sisse saanud siis peaks tömmet tegema niipalju küll, et ise öhu värske sisse imeb, olgu too ava siis mis körgusel tahes s.t. alaröhk on alaröhk ning öuest pressib siis atmosfäri röhk öhu sisse katlaruumi. Ventilaator on mul terve maja ventileerimiseks üleröhuga.
Ons see temp. probleem sul algusest pääle vöi mingi hilisem asi ?
Kui siiber lahti, kas kolle pöleb mühinal ? Kui sul oleks öhu vöi tömbe puudus, siis leek ei mühiseks.
Kui tolle 125 auk juures seisad, kas siis tunned et värske öhk sisse tuleb katla pölemise ajal ?
Kui jämedad so puuhalud on ?
Kui nögine sul katla sisepind on ?

Selle teema algatuspostitus on aasta vana, kuidas möödaläinud aastaga katel käitunud on ?
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

seest eriti nögine pole,natuke ikka aga mitte hullusti,puud tavalised.5-15 cm läbimööduga keskmiselt.mul koos siibriga nats üle 2e meetri,passjärgi peaks 200 ruutu ära toitma.pidevalt ei mühise see katel midagi.vahest täitsa höögub,kudas kunagi.eelmine aasta tegin nii,et tegin korra alumise puhastusluugi lahti,siis tömbab kyll kohe täiega myhama.aga nagu teada nii teha EI TOHI,sest siis läheb terve katel pölema ja nii ei olevat öige,pöleb kiirelt jne.siis kui alt lisa öhku sai oli köik ok,sellepärast mötsingi et äki see viga,et saab ülalt liialt vähe õhku,et sellepärast ongi jamad.see minu arvamus.kunagi kui pood veel tegutses,käisin ka sealt uurimas,agu nagu ikka ei osatud seal midagi öelda peale selle ,et tootja firma pankrottis,nyydseks poel sama saatus.arvatavasti sul ka samast kohast see toodud,ostetud.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Katel mul jah samast poest.
Pölemistingimused peaks ju siis köik samad olema kui mul. Kas siis, kui alt luugi paotasid öhu jaoks ning mühisema hakkas, kas siis oli temp korras 80-90 C ?
Oled sa päält öhu sisselaskeavast sisse piilunud vöi seest teleskooptoru sisse ? Mine sa tea, äkki on mingi takistus ette jäänud, juhtuda vöib ju köike (mul näiteks ronis lind majja korstna ventilatsioonilööri kaudu, alt oli luuk lahti ja nii ta sisse pääses segane.
Mis ukse piiluaugust näha on kui tule alla oled teinud ? Pöleb kuidas ? Mul siis ikka mönus möll sees, sumbub vaid siis kui siiber kinni läinud.
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

kui alt lahti siis veab temperatuuri yles kyll.täna vaatasin.see toru täitsa puhas.kui alt kinni pöleb küll kui sealt august piiluda,mitte kyll mühisedes,aga vahest höögub ka,mötsin vahepeal,et äki peaks sealt alt kus mul öhuauk öue läheb,toruga selle ülespoole viima,et ta saaks körgemalt öhku,paneks kasvöi ventika vahele.see 1 lollipeaga möeldud möte kyll aga äki aitab
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Kas sain motamehe jutust öieti aru, et katel ikkagit ise korras, tömme korstna poolt lihtsalt lahja ? Anna pliitaaugu kinnipaneku proovist siis teada, kas aitas.
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

auk kinni.vöibolla nats on nyyd pölemis temp körgem aga sellist tempi ikka ei saavuta nagu sul,
pull oli selles.et kui motamees ja konks vaatamas käisid töusis ühtäkki 90peale.niikui oleks ära völunud(ambaarsti syndroom)
aga arvan,et lihtsalt pinnad suured ja tarbimine suur,ei jöua lihtsalt järgi,kui sa omal terve maja järgi paned kunagi siis saab kuulda kuda sul toimib.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas motamees »

randolfe kirjutas:...auk kinni.vöibolla nats on nyyd pölemis temp körgem...
Palju nüüd gaaside temp korstnas?
Panin tähele, et ka korstna tahmaluugi vahelt andis nagu läbi. Unustasin ütelda.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

pärast süütamist sada,pärast mingi 60-50.eile oli vahepeal päris 0i kandis.tea kas näitab aiateibaid.vöi mis.nii vähe ei saa ju ka olla.et katel pöleb ja see näidab 0i.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

randolfe kirjutas:kui alt lahti siis veab temperatuuri yles kyll.täna vaatasin.see toru täitsa puhas.kui alt kinni pöleb küll kui sealt august piiluda,mitte kyll mühisedes,aga vahest höögub ka,mötsin vahepeal,et äki peaks sealt alt kus mul öhuauk öue läheb,toruga selle ülespoole viima,et ta saaks körgemalt öhku,paneks kasvöi ventika vahele.see 1 lollipeaga möeldud möte kyll aga äki aitab
Kui vesi soojaks ei lähe aga tuli samuti "täiega" ei põle siis saab minuarvates olla 2 põhjust. Kas on korsten umbes ja seetõttu ei pääse suits välja ning summutab tule või ei saa piisavalt õhku koldesse.
Kui tuli põleks "täiega" aga vesi jahe siis võiks järeldada et ei jõua maja piisavalt kütta.

Ise kasutan hetkel "Stropuva" katelt. Kujult ja tööpõhimõttelt tundub suht sama asi olema. Sellega saadud kogemuste põhjalt ka need oletused.
randolfe kirjutas:.kunagi kui pood veel tegutses,käisin ka sealt uurimas,agu nagu ikka ei osatud seal midagi öelda peale selle ,et tootja firma pankrottis,nyydseks poel sama saatus.
Netileht tootjal veel toimib. Müüvad päris hea hinnaga hetkel. http://www.sistema.lt/index.php?771844881
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas randolfe »

hind hea jah.pea 4kilo vähem kui omal ajal,aga ju vahendajad tahtsid ka ju elada,see siin ju vist tehase hind.
kuda muidu strupovaga kogemused on,see peaks sama asi olema peaaegu,zvake vähe uuem ja vähe täiendatud vist,
kui suuri pindu kytab ja kuda toimib muidu.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mina ei ole kahjuks õige inimene selle katla kommenteerimiseks sest kasutan seda väga "eeskirjade vastaselt". Maja sai aasta tagasi ostetud ja katel oli seal juba olemas. Põhikütteks on õhk-õhk soojuspump ja katel põleb ainult külmaperioodil öösel abiküttena. Võimsust vaid 10 kw.Ühendatud on telliskorstnasse millest ~6 jm. asub välistemperatuuriga keskkonnas ja seetõttu pigitub hoogsalt.

Kui kasutan siis toimib täitsa rahuldavalt. Vee temp püsib seal kus vaja ning mingeid suuremaid probleeme ei ole olnud (kui mitte arvestada valest korstnast tingitud pigitumist).
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas motamees »

rokikas kirjutas:... ja seetõttu pigitub hoogsalt... (kui mitte arvestada valest korstnast tingitud pigitumist).
Ega see korstna tüüp polegi tähtis. Pigituma kipub ikkagi. Lihtsalt sellised süsteemid ongi pigituma ette nähtud. Overspeedil on küll soojustatud spets korsten aga ikkagi tekib pigi.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: zvake katel

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Nii ta vist on jah aga telliskorstna "tapab" ära see pigitamine kuid spets korsten peab vastu.
Vasta