Onmetal katelde kasutamise kogemusi

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Andrei8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Mär 2009, 08:58

Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Andrei8 »

Vaatasin foorumid läbi ja ei leidnud kedagi kes teaks midagi Onmetal malmkateldest (Santemo Tartus pakub). Tunnengi huvi, et kas kellegil on ja kuidas tundub. Samas küsin ka, et kui ridakal 2 korrust ja ruute 90, siis kui võimas peaks olema katel ja kui suur akupaak?
Millist katelt soovitate? Küte on kivisüsi.
Andrei8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Mär 2009, 08:58

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Andrei8 »

Keegi siis ei tea midagi ja pole kasutanud!?
Külaline
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mind ka huvitaks
Onmetal versus Viadrus.
Peeter Esimene
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Peeter Esimene »

Vist liiga värske asi veel meil, et kogemusi küsida. Peaks olema Türgi toode, minuteada tuli neid hiljuti suurem parti Eesti turule. Tallinnas olen näinud Küttemaailmas ja Sanistalis. Hind on soodne. Viadrusega võrreldes kompaktsem, suitsukäik kolme kordne, täite luuk piisavalt suur. Kuidas ta kütmisel toimib ja vastu peab, ei tea. Ootaks isegi tagasisidet.

[quote="Andrei8"] et kui ridakal 2 korrust ja ruute 90, siis kui võimas peaks olema katel ja kui suur akupaak?
Palju mõõda ei pane, kui orientiiriks võtad katel 25-30kW ja paagiks 1200-1500 liitrit.
Andrei8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Mär 2009, 08:58

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Andrei8 »

Saan nüüd ka ise vastata, sest katel on paigas ja süsteem töötab täiel aurul :-)
Mis ma oskan öelda, asi on aus, mul siis 6-ribiline, võimsus vist oli söega 48kw, puudega vähem aga kütab hästi, sest asi ka uus ja soojaks läheb ruttu ja imestuseks vähema kütusega kui mu miski vana Lätist pärit katlaga. Väike positiivne külg :-)
Kütta on lihtne, katel nagu katel ikka. Akupaak jm on muidugi ka olemas.
Paigaldajal endal on sama asi juba 2 aastat ja ka rahul ja väga, puhastada vaja kindlasti, et täisvõimsus säiliks aga see vajalik igal katlal. Ühesõnaga soovitan.
Peeter Esimene
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Peeter Esimene »

to Andrei8, pinniks sult veel natuke infot, kui viitsid vastata.
Kas kütad puude või söega, kui suur akupaak on ja kui rutu ta soojaks kütad? Mis temp. vesi katlast väljub ja millise temperatuuriga on katlasse tagasivool? Kui palju on suitsugaaside temp? Ja kui kütet täiteluugist juurde lisad, kas viskab kõvasti suitsu välja?
Andrei8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Mär 2009, 08:58

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Andrei8 »

Kütan söega ja paak on 700L ja ruute on 90 ja 2 korrust. Katlast saab vist vesi liikuma 70 kraadi juures, tagasi vist min 50. Gaaside temp ei tea ja ei huvita ka. Kütte lisamine on nagu igal katlal, et hooga ei tasu luuki lahti tõmmata vaid vaikselt, et jõuaks suitsu ära tõmmata. Igatahaes läheb kütet vähem ja sooja saab rohkem.


to Andrei8, pinniks sult veel natuke infot, kui viitsid vastata.
Kas kütad puude või söega, kui suur akupaak on ja kui rutu ta soojaks kütad? Mis temp. vesi katlast väljub ja millise temperatuuriga on katlasse tagasivool? Kui palju on suitsugaaside temp? Ja kui kütet täiteluugist juurde lisad, kas viskab kõvasti suitsu välja?
Peeter Esimene
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Peeter Esimene »

[quote="Andrei8"]Kütan söega ja paak on 700L ja ruute on 90 ja 2 korrust. Katlast saab vist vesi liikuma 70 kraadi juures, tagasi vist min 50. Gaaside temp ei tea ja ei huvita ka. Kütte lisamine on nagu igal katlal, et hooga ei tasu luuki lahti tõmmata vaid vaikselt, et jõuaks suitsu ära tõmmata. Igatahaes läheb kütet vähem ja sooja saab rohkem.


Tänud! Tundub et oled katlaga rahul, mul endal veel valik ees.
Külaline
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen Febis ja Vennad-Dahlis näinud praktiliselt samat katelt ainult et EVO nimeline ning roheline. Ei tea mis sellega on?
Andrei8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Mär 2009, 08:58

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Andrei8 »

Tartus on OÜ Santemo Tehnika Tähe tänaval ja minu teada on nemad ainumaaletoojad nendel ONMETAL kateldel aga mine tea, Lätist tulevad, siis ilmselt on ehk veel keegi sisse toonud aga nimi on teine juba.
gusgus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 04 Jaan 2008, 08:53

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas gusgus »

Kindlasti pole nad ainu maaletoojad, EVO katel on sama ribi peal - toodetud Türgis, kokku aga pandud Poolas. Sisuliselt sama asi. Hind kah sama. Kuna olen ise veidike roheline siis pigem eelistan puhtalt väljanägemise pärst EVO katelt.
Marttu
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Marttu »

gusgus kirjutas:Kindlasti pole nad ainu maaletoojad, EVO katel on sama ribi peal - toodetud Türgis, kokku aga pandud Poolas. Sisuliselt sama asi. Hind kah sama. Kuna olen ise veidike roheline siis pigem eelistan puhtalt väljanägemise pärst EVO katelt.
Ostsin just endale Cerbosest selle EVO. Siiamaani igati tiptop ja kurta ei saa. Värv kah ilus muidugi jah.
tyyp
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Marttu kirjutas:Ostsin just endale Cerbosest selle EVO. Siiamaani igati tiptop ja kurta ei saa. Värv kah ilus muidugi jah.
No pajata siis ometi kogemusi. Mulle ka see EVO silma jäänud..
gusgus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 04 Jaan 2008, 08:53

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas gusgus »

See suvi saanud neid 2 tk paikka pandud. Kliendid rahul. Selle hinna kohta hea toode.
Ostakatel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 31 Juul 2009, 09:44

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas Ostakatel »

Peeter Esimene kirjutas:Palju mõõda ei pane, kui orientiiriks võtad katel 25-30kW ja paagiks 1200-1500 liitrit.
30 kW (1500 liitrit akupaaki + süsteemi maht) jaoks. Kas võimsust väheks ei jää? Pead vähemalt paar korda päevas kütma! Mugavam ikka kui 1 kord ööpäevas kütad. Katla võiks suurema valida. Kolde maht suurem mahub rohkem kütet korraga alla. Vähem katlamajas käimist. Ja ega see soe korralikult isoleeritud akupaagist kuhugi kao. Automaatika võtab täpselt niipalju kui hoonesse vaja.



------------------------------------------------------
www.ostakatel.ee
evolane
külaline

Re: Onmetal katelde kasutamise kogemusi

Lugemata postitus Postitas evolane »

Evo 07 katel ca 40kW, tonnise akupaagiga, vunkab hästi. Katel on korralik, mõnusalt suure suitsukäiguga. Esmapilgul tundub tõesti pisike kuid saavutab halupuuga oma 70 kraadi ca 20..30 minutiga. Tõmme on hea, algul tundus, et isegi liiga hea.. Tonnise akupaagi alumine ots jõuab 60 ligi umbes 4..5h hoolega kütmise järel. Katla ja paagi vahel ka soojasõlm, mis katlasse siseneva see segab ilusti 50-kraadiseks. See, kuidas tekitatud soojusenergiat kasutatakse, on juba iseküsimus.. Aga üldiselt olen rahul. Kindlasti parem kui enne, ilma akupaagi ja pumpadeta.
Vasta