Viadrus U22-7 puhastamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

Kuidas teie puhastate sellist või analoogset katelt tahmast? See tekib vast igal katlal. Mina käin ca 2-3 korda kuus teras harjaga läbi. Uuena ostes oli kaasas puhastushari mis kulus üsna ruttu ära. Olen poest ca 2-3 terasharja(erinevate mõõudega) proovinud...kõik nad on jamad-teras traadid pudenevad tugevast hõõrumiset punutisest lahti. Mõtlesin et kui vaiksemalt nühkida siis kestab kauem, kuid sel juhul ei pääse ma igale poole ligi kuhu tahm tekib ja ei saa katelt korraliult puhtaks. Mida soovitate?

:wave:
metsmees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Nov 2007, 18:10
Asukoht: hiiumaa

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas metsmees »

Malmkatelde puhastamise ongi nende kõige suurem miinus.Eriti veel kui juhtud midagi ebakvaliteetset põletama ja katel võtab külge sellise läikiva slaki kihi mida tavalise katlaharjaga pea võimatu eemaldada.
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

kütan korraliku kuiva puuga. Slaki jama pole. Tahaks lihtalt kõik vahed ja praod tahmast puhtaks saada....siiani olen läbi saanud 1 harjaga 1-2 puhastust. Kas on olemas ja keegi müüb mingeid kvaliteetsemaid harjasid kui decora või bauhofi omad?
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

Sarnaste katelde omanikud! Kui tihti Teie oma katelt hooldate? Ja kuidas terashari vastu peab?
kaidu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 24 Mär 2006, 17:54

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas kaidu »

mul on selleks puhuks mitu harja et igale poole ligi pääseda, nädalas korra puhastan
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

kaidu kirjutas:mul on selleks puhuks mitu harja et igale poole ligi pääseda, nädalas korra puhastan
nädalas korra on mõistlik...kuna ise olen laisk siis 2-3 korda kuus olen puhastanud. Aga äkki räägid natuke lähemalt mis mõõdus ja mis harju millegi konkreetse jaoks kasutad?
kaidu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 24 Mär 2006, 17:54

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas kaidu »

no ma olen mõõtnud nende harjade läbimõõtu poes sest iga hari igasse auku ei sobi ja olen lihtsalt ka kogematta ka sellist ostnud mida ei kasuta.(1-2 harja).põhimõtteliselt peaks iga hari olema täpselt selle suurusega et võtab täpselt ribide vahelt tahma paari tõmbega ära ja ongi kõik. mul viadrus u 26 ja seal ülemised ja alumised suitsukäigud puhastan ülemist suitsukäiku ca 10 sendise läbimõõdu harjaga alumisi 4-5 senti l. ja kollet puhastan selle esimesega kuigi plaanis teha kolde jaoks veel selline suurem millega saab ka tagant seina puhastada. ei ostnud harjadele originaal käepidemeid vaid keevitasin tööjuures tavalisest armauurist see mitmeid kordi odavam aga kui hari ära kulub siis pean seda üritust kordama ja kui hari on täpne siis ta peaaegu ei kulugi kui valesse auku ei topi.kui kõik on üle käidud siis käin veel kõik suruõhuga puhtaks ja kõik sest lahtihõõrutud tahm ei tule sealt horisontaal pinnalt päris hästi ära. :hello:
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

:idea: täitsa huvitav mõte. Peaks ka vb erineva harjaga erinevaid kohti puhastama...proovin ära sinu variandi!

:wave:
jannos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 21 Dets 2006, 21:28

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas jannos »

Thermona katel, puhastan kord nädalas. Hari kestab ühe kütteperioodi.
raimz
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Veebr 2009, 22:24

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas raimz »

U22/7 ...ostsin 2 erineva suurusega harja ja tõesti paisatba et huluvad vähem kui phastan väiksemad vahed väiksemaga ja suuremad suuremaga..peale puhastust tahm välja ja kompressoriga üle-saab päris hea.
Soovitan :hello:
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

raimz kirjutas:U22/7 ...ostsin 2 erineva suurusega harja ja tõesti paisatba et huluvad vähem kui phastan väiksemad vahed väiksemaga ja suuremad suuremaga..peale puhastust tahm välja ja kompressoriga üle-saab päris hea.
Soovitan :hello:
võibolla lõpetada töö tööstustolmuimejaga, muidu naine võib minna ekstaasi - näe , korstnapühkija tuli mulle külla :yahoo:
Elagu kodumaine energia:):):)
Külaline
külaline

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on küll Viadrus U26, aga äkki oskate nõu anda. Kui puhastada ülevalt kõik vahed(ei tea nimetust), siis jääb tunne, et reaalselt lahtihõõrutud sodi lükkan harjaga taha lõppu - sinna, kust suits katlast väljuma peaks. Kas on nii ja kuidas teha paremini? Ei tea selle suitsu väljaminemise koha ehitust, aga olen veidi mures, et äkki on see 90 kraadine põlv seal katla taga kõvasti sodi täis.
Külaline
külaline

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õige puhastamine käib ikka tolmuimeja abiga.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Viadrus U22-7 puhastamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Otse katla taga on kah üks väike luuk. V'äljuva toru all.
Vasta