Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Olen siis mitmeid erinevaid versioone kaalunud ja samas pool foorumit läbi lugenud ja aru saanud, et niipalju, kui onliikmeid niipalju on ka erinevaid arvamusi, kuid siiski.
Plaanin panna halupuuga keskküttekamina, akumulatsioonipaagi ja lisaks veel päikesekütte(autonoomsuse saavutamiseks).
Samas olen lugenud, et päikeseenergiat saab meie kliimas kasutada vaid märtsist oktoobrini? Sel juhul jääks talvel siiski autonoomsus ära? Mida siis teha?
Olemas on pliit koos ahjuga ja 1 ahi eraldi veel. Pliidi koos ahjuga tahan alles jätta, kuid teise ahju vahetaks siis keskkütte kamina vastu.
Oleks see idee mõeldav? :scratch:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Huvitav miks keegi ei taha keskküttekatelt tuppa panna :scratch:
Uuri kas kellegil on selline töötav süsteem, kas ja kuidas toimib, palju kütta, millises majas.
Kui saad konkreetsed vastused siis pane, kui ei siis pane ikka, pärast saad teistele kogemust jagada.
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Re: Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas Fxz »

aivar0102 kirjutas:Huvitav miks keegi ei taha keskküttekatelt tuppa panna :scratch:
Uuri kas kellegil on selline töötav süsteem, kas ja kuidas toimib, palju kütta, millises majas.
Kui saad konkreetsed vastused siis pane, kui ei siis pane ikka, pärast saad teistele kogemust jagada.
Nu selle katla tuppa panemine on kah selline asi, et esiteks võtab see ruumi ja teiseks pole sellel nägu ega tegu!
Kuid jah ideaalne versioon oleks kuidagi halgudega kütte teemas saada autonoomsust, et miskit sellis nagu on pelletiga, kuid kuidas sa neid halge jälle nädala jagu ette annad :scratch:

Muidu paneks pellet keskküttekamina, akumulatsioonipaagi, päikesepaneelid ja akud ning inverteri lisaks, siis saaks kindel olla et ka elektrikatkestuse korral oleks olemas küte! Kuid kuna puid peab nii ehk naa tellima, siis nagu ei näe mõtet veel pelleti ostmisele. Lõppkokkuvõtteks maksaksin ikkagi halupuude eest nagunii ja lisaks veel pellet ja elekter... :shock:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Ma nagu kardan seda, et äkki läheb liiga katlakütja ametiks.
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Re: Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas Fxz »

aivar0102 kirjutas:Ma nagu kardan seda, et äkki läheb liiga katlakütja ametiks.
Mismõttes :?:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Halupuuga keskküttekamin + päikeseenergia?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Oli siin teema keskkütte pliidist 15kW mida kole palju kütta, et soe oleks.
Uuri kindlasti kas kellegil on reaalselt kogemus olemas. See võimsus võib petlik olla ja samas mitte eriti odav.
Minu enda arvamus lihtsalt, sest ega sületäis puid annab energiat igal pool ühtemoodi välja.
Vasta