Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hr. Pärn aga ärge müüge ega laske siis nendel isehakanud külmameestel seadmeid paigaldada. Nii saab ju ainult rohkem rahulolevaid ja ära kaovad rahulolematud kliendid.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Külaline kirjutas:Hr. Pärn aga ärge müüge ega laske siis nendel isehakanud külmameestel seadmeid paigaldada. Nii saab ju ainult rohkem rahulolevaid ja ära kaovad rahulolematud kliendid.
No nii ja see lause on nüüd kliendi kirjutatud või?

Fujitsul on kõige suurem turuosa Eestis , 3 suurt hulgimüüjat ja üle 100 edasimüüja. Arvate, et mul oleks mõistlik müüki piirama hakata. Mina arvan, et see ei mõjuta lõpptarbija seisukohalt muud, kui seda, et mured algavad mingite muude seadmetega. Eesmärk peaks ikka olema see, et kliendid oskaksid paremini teemas orienteeruda ja paigaldajad teeksid vähem vigu ja areneksid võimalikult kiiresti.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas restauraator »

xxNIMETUxx kirjutas:
toon siis oma praktikas näited

1. põhja küttekaabel jäetud sildamatta klemmliistul (sulavesi ei pääse seadmest välja. külmub ära kompressori ümbrus jne.)
2. seinakinnitus pandud loodi enne seadme paigaldust aga seadme pealetõstes jäetud ülekontrollimatta
(kompressori pool alati raskem ja seade pole korralikult loodis. sulavesi pääseb küll keskaugust välja aga kompressori poolt mitte ning jäätub ümber selle kuna küttekaabel ainult keskrennis. lahendus on tõsta kompressori poolt natukene ülesse, et sulavesi jookseks teisele poole või puurida kompressori alla lisaauk mis tagab kompressori alt vee äravoolu. kompressor nii või naa soe ja tagab, et tema alt pääseb sulavesi lisaaugust välja.)


minu praktikas fujitsu võrreldes teiste sama hinnaklassi toodetega kõige vaiksem.



Ma olen küll äärmiselt vähe kasutanud seda soojuspumpa (jõulust jaanuari lõpuni), aga selle ajaga panin tähele, et jää paistis paremal tagumises nurgas. Mulle igastahes tundus, et radika ribid olid seal nagu liiga põhja vastus, et vesi oli jäänud nagu sellesse pilusse kinni, mis ära külmus. Pump on spetsiaalselt selleks valmistatud betoneeritud alusel ja tiibadelt loodis ja mujalt, korduval uurimisel, jääd ei leidnud. Polnud ju ka veel püsivaid külmi. Praegu mõtlen, et ei tea kas see oleks põhjustanud ka sellel isendil seda heli, mis mu teises elukohas naabri pump veebruaris on arendanud? Tubades pole kosta, paks paekivi tulemüür on vahel, aga kui koridori lähed, siis on küll tunne, et kopterlain teeb tööd edasi.
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Täna uurisin põhjalikumalt oma sõbra, fuijtsu 14, siseelundeid. Kompressori poolses nurgas on jah põranda ja radika vahe mingi 4 mm ainult ja küttekaabel pöörab 16 senti ennem radika lõppu ülesse( seal läheb juhtmeks) Teisel pool on radika all suurem vahe ja küttekaabel läheb radika alt selle lõpuni ning pöörab seal tuldud teed tagasi! oma 50 sendimeetrit!!!! Siin sai mõistus otsa :mrgreen: See osa (need 16cm) kuhu oleks kõige rohkem sulatust vaja( minu meelest) on jäätud jumala hooleks. Selle osa kõrval on ka kohe kompressori kamber.

Küsiks siis nüüd

1. Kas selline küttekaabli paigaldus on norm( ehk on mingi põhjus miks kaablit ei tohi paigaldada ka radika ja kompressori kambri vahele?)
2. Kas võib ise kaabli põhja küljest lahti võtta ja lükata see parema seina vastu, (siis jääb ülesse keerduv juhe diagonaalselt) kaablil pikkust jagub, et täita karteri põhi täies pikkuses ja nii 20 senti keerdub veel tagasi.
Mulle tundub, et siis täidaks see põhjaküttekaabel paremini oma funktsiooni. Lisaks tõstaks siis nii 5mm ka paremat nurka ülesse, et vesi parema äravoolavuse saaks.

Ette tänades asjatundjaid!
Iga ehitus on norm iseendale.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kalorifeeri ja kompressorikambri seina vahele ei ole küttekaablit vaja.

Seade peaks olema loodis. Seadme põhjaplekil on sisemised kalded ja kui tekitada vastukalle, siis ei voola vesi teiselt poolt ära.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas: Kui Teil on huvi, siis palun helistage mulle neljapäeval 5079299. Ma tuleks vaataks korra ka asja üle.
Kuna ilm on soe ja õues vaevaline -2 kraadi külma, siis pole mõtet praegu aega mittemüriseva seadme peale kulutada - kuid ehk kehtib pakkumine ka veel siis, kui müni tõeliselt külmem päev saabub.

Eile hilisõhtul oli 6...7 kraadi külma ja mitmesuguste töörežiimide hinnnaguline mürakokkuvõte oleks järgmine:

a) maksimaalne jahutus (peale sulatustsüklit) toimub "vaikse sirinaga" hinnangulise müranivooga (kõrvaga kuulates ja peopesaga korpuse katteplekki katsudes) "1";

b) maksimaalne küte toimub "leebe müdinaga" hinnangulise müranivooga "2";

c) sulatus toimus "kurja vana külmkapi häälega" hinnangulise müranivooga "4".

S.t. samades oludes oli sulatustsükkel siiski oluliselt lärmakam kui töö kütterežiimis.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Helistage mulle, pakkumine kehtib. Öelge, et olete selle foorumi klient nimega LGC.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Priit Pärn kirjutas:Kalorifeeri ja kompressorikambri seina vahele ei ole küttekaablit vaja.

Seade peaks olema loodis. Seadme põhjaplekil on sisemised kalded ja kui tekitada vastukalle, siis ei voola vesi teiselt poolt ära.

Kui seade on loodis, siis pole sellel põrandaosal, mis algab kalorifeeri parempoolsest keeruosast( radikas käändub veidi esisuunas) küll kallet keskele. Ehk parempoolse jala(kinnituskonsteini) kohalt alles algab kalle keskele. Kallasin täna sellel parempoolsele radika osale (viimasele kümnele sentile)vett kaela (pump seisab juba kuu aega) Tulemuseks oli see, et vesi ei tilgu sealt alt karteri peale vaid jääb sinna vahele kinni. Ülevalt tulev vesi surub seda karteri pealset vett sealt vahelt välja ja kui enam survet ülevalt pole siis viimane osa jääbki sinna pidama. Mõtleme nüüd, kui on suuremad külmad, mis siis..? Mina igatahes panin täna selle kaabli sinna lõpuni ära. Kui ei olnud tarvis, siis jäi vastusetta, kas teeb paha, kui siiski on see kaabel seal vahel? Kallet seal pole ja samuti või see sulavesi siis ka kompressori poole voolata. Sellest järeldan, et see konkreetne pump peaks ehk kaldega taha hoopis olema.

Kui Aare väidab, et see pump Norcia on ikkagi oma võimsusklassis parima kasuteguriga ning hea hinna-kvaliteedi suhtega. Siis see või ta küll olla, aga selle karter seda talvevarustust küll nüüd ei toeta.
Eks tule nati ringi ehitada ja hea, et veel hulgi neid kohe ei võtnud. Nüüd teab vähemalt mida põhjamaades nende pumpade juures jälgida, et ehk leiab teistesse elamistesse põhjamaiselt kindlamaid variante.
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas aare »

restauraator kirjutas:
Kui seade on loodis, siis pole sellel põrandaosal, mis algab kalorifeeri parempoolsest keeruosast( radikas käändub veidi esisuunas) küll kallet keskele. Ehk parempoolse jala(kinnituskonsteini) kohalt alles algab kalle keskele. Kallasin täna sellel parempoolsele radika osale (viimasele kümnele sentile)vett kaela (pump seisab juba kuu aega) Tulemuseks oli see, et vesi ei tilgu sealt alt karteri peale vaid jääb sinna vahele kinni. Ülevalt tulev vesi surub seda karteri pealset vett sealt vahelt välja ja kui enam survet ülevalt pole siis viimane osa jääbki sinna pidama. Mõtleme nüüd, kui on suuremad külmad, mis siis..? Mina igatahes panin täna selle kaabli sinna lõpuni ära. Kui ei olnud tarvis, siis jäi vastusetta, kas teeb paha, kui siiski on see kaabel seal vahel? Kallet seal pole ja samuti või see sulavesi siis ka kompressori poole voolata. Sellest järeldan, et see konkreetne pump peaks ehk kaldega taha hoopis olema.

Kui Aare väidab, et see pump Norcia on ikkagi oma võimsusklassis parima kasuteguriga ning hea hinna-kvaliteedi suhtega. Siis see või ta küll olla, aga selle karter seda talvevarustust küll nüüd ei toeta.
Eks tule nati ringi ehitada ja hea, et veel hulgi neid kohe ei võtnud. Nüüd teab vähemalt mida põhjamaades nende pumpade juures jälgida, et ehk leiab teistesse elamistesse põhjamaiselt kindlamaid variante.
Nocria võimsusklassi kasuteguri ja hinna-kvaliteedi osas jääb enamuse kasutajate arvamus tõesti heaks, aga see Poolas paigaldatud Arctic talvevarustus tekitab küll teatavat meelehärmi. Nagu välisosa esipaneeli avamisel nägid, jääb ligi neljandik soojusvaheti alusest põhjast küttekaablita (kompressorikambri kõrval). Sellest tulenevalt võib välisosa loodimisvea või konsoolipatjade vajumise tagajärjel ja siis äkilise temperatuurilanguse (põhjale jää tekkimise) tingimustes valguda soojusvahetilt sulatusvesi kompressorikambri suunas. Selle osa põhja rennile tekkinud jää takistab vee väljavalgumist > kompressoriruumi põhjas olev viltmaterjalist helisummiti jäätub ja tingib kompressori kinnituse (3-l kummipuksidel jala) kaudu müra välisosa korpusele kandumise. Kui juhtub veel nii, et ka välisosa põhja küttekaabel või seda sisse-välja lülitav termostaat ei funktsi, on liigse müra teke kindlustatud. Seega Restauraator, tegid õigesti, et küttekaabli edasi tõmbasid!
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

põrr kirjutas:Ei oska enam midagi muud kosta, et kas osa kasutajaid on kuulmiskahjustusega või on see Fujitsu Nocria tõesti mingi hääletu militaarvaldkonna toode nagu Stealth hävitaja või mehitamata luurelennukid. Arvatavasti hakkaks Jaapanlased uue maailmasõja puhkesed siis nende Fujitsu Nocria kompressoreid oma hävituslennukitel kasutama kui nad tõesti nii hääletud on.

Ma tahaks tõesti näha sellist õhksoojuspumpa, mille3 välisosa -10C juures mitte mingisugust müra isegi mitte sulatustsükli ajal ei tee. Olen nõus sellist imelooma Tartu, Põlva, Võru piirkonnas vaatama tulema, sest see pump peab olema oma ajast ees. Ma arvan et pigem on asi selles, et paljud vajavad uinumiseks vaikust, aga mõni võib ka raudteejaamas rahumeeli magada.
Palun, lähme käime Tartus vaatamas sellist seadet!
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

Priit Pärn kirjutas:Kalorifeeri ja kompressorikambri seina vahele ei ole küttekaablit vaja.

Seade peaks olema loodis. Seadme põhjaplekil on sisemised kalded ja kui tekitada vastukalle, siis ei voola vesi teiselt poolt ära.
Priit, seade EI TOHIKS olla just loodis. Aeg on näidanud, et kui paigaldad seadme loodi, siis kas puksid või kronsad ise natuke vajuvad ära - see on peamine põhjus olnud, miks seadmed jäässe lähevad.
pigem võiks seadme panna nii, et ülemine äär jääb veidike seina poole ja ka kompressori pool võiks nõksu ülevalpool olla, siis ei tohiks jäätumisega mingit jama tekkida.

Ja mis puutub erinevatesse paigaldajatesse, siis maaletoojad võiks küll vähe rohkem läbi mõelda, kellele ja mis hinnaga müüakse. On olnud päris mitmed juhused, kus klient ostab kusagilt mujalt (näit. Nocria 18000 koos paigalduse ja käibega), enamvähem veel saadab mind kusagile kohta ka, sõimab liigkasuvõtjaks jne ja siis natukese aja pärast tuleb tagasi, et kas saaks aidata, need vennad, kes odavalt paigaldasid, ei võta tel vastu enam ja seade ei tööta.
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

To korsten: anna mulle mõni oma kontakt, tahaks näha vaikselt töötavat Fujitsu ASYA09LGC-d ja näitaks hea meelega ka oma pikeeriva Messerschmitti häält tegevat pumpa. Minuga saad kontakteeruda kontraband@autonet.ee

Kas keegi teab mõnda linki kuhu saaks üles laadida pisikesi muusikafaile? Tegin eile-üleeile paar heliklippi oma lärmavast õhksoojuspumbast, jagaks hea meelega, et näidata mis müra see välisosa teha võib.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

põrr kirjutas:To korsten: anna mulle mõni oma kontakt, tahaks näha vaikselt töötavat Fujitsu ASYA09LGC-d ja näitaks hea meelega ka oma pikeeriva Messerschmitti häält tegevat pumpa. Minuga saad kontakteeruda kontraband@autonet.ee

Kas keegi teab mõnda linki kuhu saaks üles laadida pisikesi muusikafaile? Tegin eile-üleeile paar heliklippi oma lärmavast õhksoojuspumbast, jagaks hea meelega, et näidata mis müra see välisosa teha võib.
eelnevast sain aru, et jutt käib Nocriast.
9LGC ei oska öelda, kuna ise kasutan Nocriat ja ei käi teiste hoovides luuramas, et mis häält mingi seade teeb.
Tartus endal vanaisale pandud Nocria, mis on väga vaikne, samuti mu enda Nocria (Rakveres), mind ta küll seganud ei ole.
Ja kui Sinu oma lärmab, siis ära räägi, et need seadmed ei kõlba ja kõik on samasugused, Sinu omal on ju lihtsalt miskit viga siis, võta paigaldajaga ühendust ja lase korda teha!

Heliklippi üles panna - kas youtube ei saa?
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaata kui kenast põrr pikalt saadeti siin oma hädadega. Päris naljakas.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas korsten »

no kui sa mind silmas pead, siis minu mõte pold küll kedagi pikalt saata :D
lihtsalt on asi nii, et kui sul on garantiiga seade, siis peab ju müüja selle ka korda tegema, kui tal miskit viga on.
ma ei kujuta ette ennast foorumist abi palumas, kui garantii kehtib. kui ei kehti, siis ma ei tea, et Planray mõnele abivajajale "EI" oleks öelnud.
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
teine külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas teine külaline »

korsten kirjutas:no kui sa mind silmas pead, siis minu mõte pold küll kedagi pikalt saata :D
lihtsalt on asi nii, et kui sul on garantiiga seade, siis peab ju müüja selle ka korda tegema, kui tal miskit viga on.
ma ei kujuta ette ennast foorumist abi palumas, kui garantii kehtib. kui ei kehti, siis ma ei tea, et Planray mõnele abivajajale "EI" oleks öelnud.
Ei tahaks mõeldagi kui garantii läbi on. :cray: Siis tulevad sellised vead välja mida hoiti salajas ,et hiljem saaks remontida juba korraliku raha eest,(sõit hädas oleva pumbaomaniku juurde,vea otsimine,vigase niblaka vahetus jne.)see kõik maksab.
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Vaat mul on selline teema selle Fujitsuga, et ma tahan selgusele jõuda, et kas selline öösiti ülesse ajav müra vahetult enne sulatustsüklit, sulatustsükli ajal ja vahetult peale seda on ikka normaalne. Garantii kehtib mul veel 1,5 aastat ja paigaldaja käis kohal ning väitis et kõik on nagu korras.
Mul on vaja just mõnda sõltumatut müüjat asja üle vaatama ja kuulama, et keegi ütleks et kas ta peabki sellist müra tegema.
Eile tegin fotokaga paar videoklippi, kui saan need youtube-' rahuldava helikvaliteediga üles siis panen siia teemasse lingid.
Urr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Nov 2008, 14:44

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Urr »

põrr kirjutas:Vaat mul on selline teema selle Fujitsuga, et ma tahan selgusele jõuda, et kas selline öösiti ülesse ajav müra vahetult enne sulatustsüklit, sulatustsükli ajal ja vahetult peale seda on ikka normaalne. Garantii kehtib mul veel 1,5 aastat ja paigaldaja käis kohal ning väitis et kõik on nagu korras.
Mul on vaja just mõnda sõltumatut müüjat asja üle vaatama ja kuulama, et keegi ütleks et kas ta peabki sellist müra tegema.
Eile tegin fotokaga paar videoklippi, kui saan need youtube-' rahuldava helikvaliteediga üles siis panen siia teemasse lingid.
Mina julgen arvata, et see ei saa kuidagi normaalne olla. Ise olen Nocriaga väga rahul, toimib veatult mul alates eelmise aasta sügisest. Mingit häirivat vibratsiooni välisosa ei tee, eriti veel sulatustsüklitega seoses. Kompressori undamine suureneb (täiesti talutavalt, muide) ainult külmema ilmaga, mis on ka mõistetav, sest siis peab seade ju rohkem tööd tegema (siis kompressori töökiirus lihtsalt tõuseb). Enne sulatustsüklit välisosa lihtsalt töötab, siis jääb vait ja veidi aja pärast hakkab tasakesi undama. Sulatuse lõppedes vaikne undamine peatub, propeller käivitub ja seade hakkab tavapäraselt tööle. Mitte mingil juhul ei ole välisosa müra võrreldav töötava automootoriga (ja auto all pean ma silmas tänapäevast sõiduautot), nii et mina soovitaks küll müüjat/paigaldajat stimuleerida... Edu!
RiisPeet
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas RiisPeet »

Mul on tunne, et külmaga mul ei lärma mitte kompressor vaid propeller. Kompressor käib minuarust täiesti vaikselt. Seadme põhja ei ole mingit jääd kogunenud.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Veikko »

PÕRR Ootame pikkisilmi sinu action muuvit peaosas:ülivihane ja lärmav Fujitsu
põrr kirjutas:Vaat mul on selline teema selle Fujitsuga, et ma tahan selgusele jõuda, et kas selline öösiti ülesse ajav müra vahetult enne sulatustsüklit, sulatustsükli ajal ja vahetult peale seda on ikka normaalne. Garantii kehtib mul veel 1,5 aastat ja paigaldaja käis kohal ning väitis et kõik on nagu korras.
Mul on vaja just mõnda sõltumatut müüjat asja üle vaatama ja kuulama, et keegi ütleks et kas ta peabki sellist müra tegema.
Eile tegin fotokaga paar videoklippi, kui saan need youtube-' rahuldava helikvaliteediga üles siis panen siia teemasse lingid.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Veikko kirjutas:PÕRR Ootame pikkisilmi sinu action muuvit peaosas:ülivihane ja lärmav Fujitsu
Vot selle videoga on hetkel kahjuks jama kuna avastasin, et minu fotokas salvestab ilma helita videot. Minu mobiil teeb küll heliga videot kuid mikrofoni ja pildikvaliteet on ülikehv isegi rokkkontserdi mürakeskkonnas. Täna-homme peaks õnnestuma laenata diktofoni, siis ehk saab normaalse heliklipi vähemalt kuskile üles lasta.

Täna sai siis kell 5 ärgatud tänu sellele krdi Fujitsule kes sulatusrežiimil tegi surmasõlme mineva lennuki häält.

Seniks kuni minu klippi veel üleval pole saavad kõik huvilised õhksoojuspumpade imeliste helidega tutvuda teiste laetud klippides http://www.youtube.com/results?search_t ... noise&aq=f
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Panin siis täna oma pumba sulatusvideo ülesse võrdle põrr, siin aga kuulda et müra ja veesolin on ühe võimsusega. http://www.youtube.com/watch?v=0vILsrfbEqY


põrr kirjutas:
Veikko kirjutas:PÕRR Ootame pikkisilmi sinu action muuvit peaosas:ülivihane ja lärmav Fujitsu
Vot selle videoga on hetkel kahjuks jama kuna avastasin, et minu fotokas salvestab ilma helita videot. Minu mobiil teeb küll heliga videot kuid mikrofoni ja pildikvaliteet on ülikehv isegi rokkkontserdi mürakeskkonnas. Täna-homme peaks õnnestuma laenata diktofoni, siis ehk saab normaalse heliklipi vähemalt kuskile üles lasta.

Täna sai siis kell 5 ärgatud tänu sellele krdi Fujitsule kes sulatusrežiimil tegi surmasõlme mineva lennuki häält.

Seniks kuni minu klippi veel üleval pole saavad kõik huvilised õhksoojuspumpade imeliste helidega tutvuda teiste laetud klippides http://www.youtube.com/results?search_t ... noise&aq=f
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Veikko kirjutas:Panin siis täna oma pumba sulatusvideo ülesse võrdle põrr, siin aga kuulda et müra ja veesolin on ühe võimsusega. http://www.youtube.com/watch?v=0vILsrfbEqY
Tundub et minu seadme välisosa müra on täiesti samalaadne selle sinu filmitud klipiga. Ilma mingit stuudiomikrofoni kasutamata on muidugi veidi raske võrrelda, aga tänuväärt materjal siiski.
Mis aga sind Veikko suuremast mürast päästab paistab olevat see, et välisosa on asetatud raamiga maapinnale ja nii ei võimendu see müra majaseina pidi edasi.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Mind selline müra ei sega ka öösel ja ültse pean seda väga normaalseks seadme töö heliks. Sul vist Põrr ikka suurem probleem, et seinakinnitus lihtsalt võimendab normaalheli müraks mis kostub siis ruumidesse. Mul magamistoa aken 2 m välisseadmest ja kordagi pole seda sulatustööd tähele pannud.
põrr kirjutas:
Veikko kirjutas:Panin siis täna oma pumba sulatusvideo ülesse võrdle põrr, siin aga kuulda et müra ja veesolin on ühe võimsusega. http://www.youtube.com/watch?v=0vILsrfbEqY
Tundub et minu seadme välisosa müra on täiesti samalaadne selle sinu filmitud klipiga. Ilma mingit stuudiomikrofoni kasutamata on muidugi veidi raske võrrelda, aga tänuväärt materjal siiski.
Mis aga sind Veikko suuremast mürast päästab paistab olevat see, et välisosa on asetatud raamiga maapinnale ja nii ei võimendu see müra majaseina pidi edasi.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
põrr
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas põrr »

Veikko kirjutas:Mind selline müra ei sega ka öösel ja ültse pean seda väga normaalseks seadme töö heliks. Sul vist Põrr ikka suurem probleem, et seinakinnitus lihtsalt võimendab normaalheli müraks mis kostub siis ruumidesse. Mul magamistoa aken 2 m välisseadmest ja kordagi pole seda sulatustööd tähele pannud.
Täitsa nõus sinuga. Mul on välisosa ca 7m eemal magamistoa aknast ja müra on kahjuks öisel ajal ikka väga häiriv.
Selles osas paigaldajaga mul aktiivne suhtlus käib ja eks näis mis saab. Vestlesin ka tuttavaga, kel samuti Fujitsu korermajaseina peale kinnitatud, samuti naabritega probleemid müra tõttu.
Mulle tundub et liigse müra põhjuseks on: 1) kinnitamise viis (raamiga maapinnal seda müra võimendumise probleemi poleks) 2) välisosa kast on väga tihedalt tehnikat täis pakitud, mis suurendab vibratsiooni ja resonantsi võimalust (ehk tootja poolne püüd muuta välisosa võimalikult kompaktseks on viinud müraprobleemideni)
Vasta