Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Huvitav oleks teada, mis moodi see firma seda kontrollis? Tuli kohale ja vaatas ning väitis, et kõik on õigesti tehtud?
Seadmeomanikul kui võhikul oleks ilmselt veel huvitavam teada, kuidas külmaaine koguse kontroll objektil töösoleva seadme puhul tegelikult toimuma peab.

Siis oskaks nagu spetsialistide ja "spetsialistide" askeldustes näpuga järge vedada.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

See on iseenesest mõistetav, et kui seade on ABC Kliima paigaldatud, siis tehakse see garantiiajal tasuta korda. Mulle tundub, et keegi konkurentidest lihtsalt laimab jälle, sest iga tegelik omanik, kellel on tõesti probleem, oleks minuga juba ammu ühendust võtnud. Põrr aga ainult räägib et on probleem, kuid lahendust ei otsi.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kui seadet korda ei saa, siis tuleb külmaaine kogust kontrollida kaaluga.

..ehk kõik olemasolev külmaaine välja pumbata, seade korralikult vakumeerid, soovitatavalt tänase temperatuuriga 3 tundi ja nii, et siseseadme ventilaator töötaks, kui on väga külm, siis võiks ka vahetevahel välisseadme kraane ja torustikku fööniga soojendada ja seejärel kaaluga täpselt õige kogus uuesti sisse panna. Õige kogus on ASYA09LGC/AOYR09LGC (+10°C) ARCTIC mudeli puhul 650g. Kui trass on pikem kui 15 meetrit, siis tuleb lisada 1m kohta 20g.

Lisaks saab kontrollida seadme võimsust ja soojustegurit, kui mõõta ära siseseadme tagastuv ja väljuv õhutemperatuur, amperaaz ja võtta tehnilistest andmetest õhuhulk.
juba paigas
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas juba paigas »

Tere härra Pärn.Kui kaua peavad paigaldajad uut seadet paigaldades vaakumis hoidma?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Sõltub paljudest asjadest. Tavaliselt 20 minutit kuni 4 tundi kui tegemist õhusoojuspumbaga, mille torustik on kuni 10m ja seadme nominaalne võimsus kuni 5kW. 20 minutit tohib vakumeerida vaid siis, kui külmamees on tõesti kõikide riskide kursis, mis mõjutavad vakumeerimise aega.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:Kui seadet korda ei saa, siis tuleb külmaaine kogust kontrollida kaaluga.
...
ehk kõik olemasolev külmaaine välja pumbata,
...
ja seejärel kaaluga täpselt õige kogus uuesti sisse panna.
Selleks ajaks, kui hooldustehnik kohale jõuab, võib ju seade "korras" olla (s.t. ilm lihtsalt sulale pööranud) - eespoolviidatud ebanormaalne lärm ei ilmne sugugi mitte igal temperatuuril ja mitte igal sulatusel.
Seda enam, et ööd on meil külmemad kui päevad - ega tehnik siis soojemal nädalal seadme juurde öövalvesse tule.
Alternatiiviks oleks muidugi sedamele "koti pähe tõmbamine", et ta ise end maha jahutaks, kuid kui aktsepteeritav selline meetod on :scratch: .

Nii et küsimus jääb siiski õhku - kas on võimalik ära kaaluda süsteemist _väljapumbatud_ (eelmise täitekorra) külmaaine?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ma nüüd ei mõista, kas müra on ainult sulatuse ajal?
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:Ma nüüd ei mõista, kas müra on ainult sulatuse ajal?
Jah, "eriti ebanormaalne" lärm on esinenud ainult sulatustsükli ajal.
Normaalses kütterežiimis ei ole seade (kompressor, mitte ventilaator) loomulikult hääletu, kuid müra jääb seni veel mõistuse piiridesse.

Ka Põrr viitab oma algusotsa postituses "tuuritamisele" sulatustsüklis.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

No siis on hoopis teine asi. Selgelt ja üheselt see küll eelnevalt öeldud ei olnud. Kuid, siis peaks tegema hoopis midagi muud. See müra ei teki kompressorist vaid seepärast, et toimub järsk rõhkude tasakaalustamine ja reeglina on see probleem eriti terav seal, kus on lühikesed trassid. See müra kostub läbi torustiku. Soovitan teha seadme taha ühe kera külmatorust, et trass pikem oleks. Tavaliselt see aitab (leevendab).
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:See müra ei teki kompressorist vaid seepärast, et toimub järsk rõhkude tasakaalustamine
Kuna kompressor töötab samal ajal ja teeb pikki minuteid eriti tugevat häält, siis tekib see müra ikkagi kompressorist.
Õigem vist oleks öelda, et tekib režiimist, milles juhtelektroonika teda tööle sunnib (vastu rõhku, päri rõhku, kaviteerudes - mis iganes).
Normaalne oleks ju eeldada, et juhtelektroonika palub kompressoril rõhkude tasakaalustumine ära oodata, mitte "elu eest lõugama pista"?
... ja reeglina on see probleem eriti terav seal, kus on lühikesed trassid. See müra kostub läbi torustiku.
See müra on olnud nii tugev ja ebameeldivalt metalse tooniga, et kostis ka läbi akna häirivalt sisse - nii et siin ei saa kuidagi teiega nõustuda, et paar lisameetrit toru müra kostvusprobleemi lahendaks.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Siis peab seal ikka mingi viga olema. See ei tohi nii olla. Kompressor töötab täpselt ühes režiimis, olenemata sellest, kas ta kütab või jahutab või sulatab. Ära vahetatakse vaid 4-tee ventiili abil kondensaatori ja aurusti asukoht. Kompressor ei saa ühes töörežiimis müra teha ja teises mitte. Mingi muu asi peab seal olema. Paigaldaja peab suutma selle vea üles leida. Kui ei suuda, las paigaldaja helistab mulle.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:Siis peab seal ikka mingi viga olema. See ei tohi nii olla.
Selles olen teiega täiesti ühel nõul.
Kompressor töötab täpselt ühes režiimis, olenemata sellest, kas ta kütab või jahutab või sulatab. Ära vahetatakse vaid 4-tee ventiili abil kondensaatori ja aurusti asukoht. Kompressor ei saa ühes töörežiimis müra teha ja teises mitte.
Saab, kui pumbatava aine pealevool on näiteks mingil põhjusel piiratud/tõkestatud (nt. defektse/tõrkuva ventiili või selle juhtahela tõttu).
Paigaldaja peab suutma selle vea üles leida. Kui ei suuda, las paigaldaja helistab mulle.
Ka selles olen teiega ühel nõul ja jätan soovituse meelde.

Tänane "probleem" on siiski selles, et vea ilmnemiseks (mida tehnik siis parandada saaks) on vaja ca 6...10 kraadi külma, mida hetkel võtta ei ole (ja praegu süsteem ei lärma ka).
Peab vist lärmi järgmisel korral mobiiliga "linti võtma" - siis on vähemalt midagi omalt poolt esitada.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Aga proovige seadet kasutada jahutusreziimis ja seda just siis kui ta suuremat müra hakkab tegema. Huvitav oleks teada, kas ta ka siis müriseb.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:Aga proovige seadet kasutada jahutusreziimis ja seda just siis kui ta suuremat müra hakkab tegema. Huvitav oleks teada, kas ta ka siis müriseb.
Kas sulatustsüklis otse puldilt "cool"-i peale lülitades või läbi stop-start tsükli?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

ASYA 09LGC 2008 kirjutas:Saab, kui pumbatava aine pealevool on näiteks mingil põhjusel piiratud/tõkestatud (nt. defektse/tõrkuva ventiili või selle juhtahela tõttu).
Ma ei tahaks sellega ikka nõustuda. Kui külmaaine ring on takistatud sedavõrd palju, et kompressor hakkab urisema või mürisema, siis ei saa aurusti ka üles sulada. Kui ma keeran külmaaine kraani poolenesti kinni, siis veel mingit müra ei teki.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Las seade lõpetab sulatuse ära ja kui ta on jälle kütterežiimis tööle läinud, siis vajutage lihtsalt seade jahutusrežiimis tööle. Start/Stopi teeb seade ise ära.
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Kui külmaaine ring on takistatud sedavõrd palju, et kompressor hakkab urisema või mürisema, siis ei saa aurusti ka üles sulada. Kui ma keeran külmaaine kraani poolenesti kinni, siis veel mingit müra ei teki.
See oli ainult oletus - analoogia pumbamaailmast (s.t. sama pumbaseade võib olla nii hääletu kui väga häälekas).

Kuna kompressoriosas puudub vaatlusluuk, siis hetkel jääb kõik ülejäänu mõistatamise valdkonda.
Eks ma järgmine kord lärmi ilmnedes proovin teda jahutama panna ja kui midagi selgub, siis üritan meeles pidada ja siin ka teada anda.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Kus kandis see seade asub?
ASYA 09LGC 2008
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas ASYA 09LGC 2008 »

Priit Pärn kirjutas:Kus kandis see seade asub?
Tallinnas.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Äkki ma tuleks korra vaatama?
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

[quote="teedu"]Priit mis vahet seal on mis firma paigaldas seade on ju sama. Neid Fujitsu seadmeid võib kuulda paljudes eri kohtades lärmamas. Kes tahab õiget häält enne ostu kuulda minge kuulake seda Kiilis Maxima kõrval oleva taarapunki küljes. Sellist lärmi teeb, et jube. See seal on ehe näide seadmest ja selle tööhäälest. Muide see putka pole ültse suur aga lärm oi oi oi!!!!![/quote]

Käisin ise seal Kiilis vaatamas ja kuulamas! On müra ja päris kõrge! Soovitan Hr. Pärnal ka seal vaatamas kuulamas käia!
Seniks aga lükkan valiku edasi eks näis mis sellest foorumist siin edasi välja koorub.
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Priit Pärn kirjutas:Äkki ma tuleks korra vaatama?
Kui te soovite sellele oma aega kulutada, siis peab teil probleemi lahendamiseks konstruktiivne professionaalne huvi/uudishimu olema (see seade ei ole otseselt ABCKliima paigaldatud ega pole ma paigaldajat veel selle probleemiga õieti "peedistada" jõudnud, kuna ei soovi esitada viga, mida pole võimalik hetkel 100%-liselt tuvastada).

Põhimõtteliselt on ettepanek teretulnud, kuid sel nädalal näitavad soomlased külma ööd vastu neljapäeva, nii et ainuke natukenegi mõistlik aeg oleks neljapäeva hommik.

Kui seda asja edasi lükata, siis on suur tõenäosus, et see jutuks jääbki (nagu paljud edasilükatud asjad) - teil on omad tegemised, minul omad, asi veel täitsa katki ei ole ...
Külaline
külaline

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Priit Pärn kirjutas:No siis on hoopis teine asi. Selgelt ja üheselt see küll eelnevalt öeldud ei olnud. Kuid, siis peaks tegema hoopis midagi muud. See müra ei teki kompressorist vaid seepärast, et toimub järsk rõhkude tasakaalustamine ja reeglina on see probleem eriti terav seal, kus on lühikesed trassid. See müra kostub läbi torustiku. Soovitan teha seadme taha ühe kera külmatorust, et trass pikem oleks. Tavaliselt see aitab (leevendab).
Vot see on juba jutt, milles tundub iva olevat.
Mis puudutab minu Fujitsu välisosa müra, siis:
1) Talumatu müra tekib korralike miinuskraadide(-5C ja madalam) juures kui seade teeb sulatustsüklit. Sulatustsüuklile kulub tal 5-10 minutit, peale seda tõmbab pöördeid maha ja müra muutub talutavamaks.
2) Tavaolukorras, ka praegu kui väljas on -3C teeb välisosa enne jäätumist müra mida võiks võrrelda arvutiga mille CD-lugejas pöörleb 52x kiirusega cd plaat.
3) Kõva müra on tekkinud ka siis kui lumi on tuisanud välisosa külje peale ning isegi sulatusrežiimis ei suuda seade seda ära sulatada. Tulemuseks on see, et jää külmub väliskesta küljele mille tükid võivad kukkuda välimiste ja sisemiste ribide vahele ning tekibki vibratsioon ja põrgumüra. Käega kogu seda jääd sealt ära kakkuda on ka võimatu, kuumaõhupuhurit poile sulatamiseks tahtnud kasutada sest krt teab mida see pumba automaatikaga teha võib.

Kuna välisosa on vahetult akna taga, siis pead aknast välja pistes ei tundu müra sugugi hulluna, probleem on pigem selles et vibratsioon/müra kandub endasi silikaattellistest seinale mis miskipärast võimendab müra ja see kandub edasi kogu majaseina mööda ka naabriteni. Rõhutan, väljast kuulates ei tundu müra tavatööreziimis hulluna kuid vahetult teisel pool seina olles on sulatusrežiimil kumin väga kõva.
Minu seadmel külmaaaine torustik ehk vaid 5m pikk, ehk see siis võimendab ka müra sisse kandumist.
Peale paksemate vibratsioonipukside paigaldamist ja kipskarkassi kummist tihenduslindi lisamist ka pukside ja korpuse vahele asi veidi paranes, aga kumin ja müra sulatusrežiimil on ikka jäänud. Ootan pikkisilmi sulailmu, siis peaks seade taas vaikseks muutuma ja pole enam põhjust karta naabrite viha.

PS Kui hr. Pärn satub millalgi Tartu kanti ja on nõus seadme üle vaatama sõltumatu eksperthinnangu andmiseks, siis võib kontakteeruda meilile kontraband@autonet.ee
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ma selatngi siin kõigile, et see ei tohi nii olla.

Kogu külmamehe töö ei seisne selles, et ühendatakse torud külge ja kõik. Küsitud raha eest peab oskama ka vajadusel viga defekteerida ja seadet remontida. Ka siis kui viga on tehase oma. Enamustel juhtudel ei ole viga tehase oma. Täna aga on külmameesteks hakanud sellised mehed, kes ei tea sellest tööst suurt midagi ja siis ajavad oma vead seadme süüks. Võtame kas või Aare, kes ka siin kirjutab, miks tema kliendid siin ei kaeble??? Aare on Fujitsu seadmeid sadades paigaldanud.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Fuitsju õhksoojuspumba välisseade lärmab külmaga

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Külaline kirjutas:
Priit Pärn kirjutas:Äkki ma tuleks korra vaatama?
Kui te soovite sellele oma aega kulutada, siis peab teil probleemi lahendamiseks konstruktiivne professionaalne huvi/uudishimu olema (see seade ei ole otseselt ABCKliima paigaldatud ega pole ma paigaldajat veel selle probleemiga õieti "peedistada" jõudnud, kuna ei soovi esitada viga, mida pole võimalik hetkel 100%-liselt tuvastada).

Põhimõtteliselt on ettepanek teretulnud, kuid sel nädalal näitavad soomlased külma ööd vastu neljapäeva, nii et ainuke natukenegi mõistlik aeg oleks neljapäeva hommik.

Kui seda asja edasi lükata, siis on suur tõenäosus, et see jutuks jääbki (nagu paljud edasilükatud asjad) - teil on omad tegemised, minul omad, asi veel täitsa katki ei ole ...
Kui Teil on huvi, siis palun helistage mulle neljapäeval 5079299. Ma tuleks vaataks korra ka asja üle.
Vasta