Radika termostaadid vilistavad

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
zabit
külaline

Radika termostaadid vilistavad

Lugemata postitus Postitas zabit »

Mul madala temperatuuriga radikad. Sulgumisel ja avanemisel termostaadid vilistavad häirivalt ja pikalt . Mida ette võtta ? Kas vett pehmendada ? Või midagi kütte veele lisada ?
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

sellist viga on siin ennegi käsitletud, aga mina vastan, mitte nagu paljud teised kes vinguvad kui algaja ei leia või ei oska otsida

tegelikult on süüks:
1.radika pump on liiga võimas - lülita madalamale kiirusele, vaheta pump ... või
2.radikad on valepidi ühendatud s.t. peale- ja tagasivoolutoru vahetuses .. veidi keerulisem parandada
Elagu kodumaine energia:):):)
zabit
külaline

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas zabit »

Torud õieti ühendatud, pump on see , mis soojuspumbal endal sees. Ja praegu kõige väiksema kiiruse peal. Kas aitaks äkki lisa bipas-i paigutamine ahelasse?
tramm 66
külaline

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas tramm 66 »

zabit kirjutas:Torud õieti ühendatud, pump on see , mis soojuspumbal endal sees. Ja praegu kõige väiksema kiiruse peal. Kas aitaks äkki lisa bipas-i paigutamine ahelasse?
mis asi on bipas :confused:
zabit
külaline

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas zabit »

No ütleme sobitus või möödavoolu ventiil
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ja sa hakkad seda vastavalt vajadusele reguleerima? Möödaviiku? Sest et kui sa selle liiga avatud hoiad, siis suurema külmaga jääb voolukiirus liiga aeglaseks. Ega head nõu vist ei olegi - vaheta pump väiksema või sellise vastu, mis suudab ise kiirust reguleerida.
zabit
külaline

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas zabit »

Praegu asi paigas, 160 EEK /H teenivad vennad olid jätnud paisupaagi eelsurvestamata, lisaks sobitusventiili paigaldus aitas. Esialgu vähemalt...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

zabit kirjutas:Praegu asi paigas, 160 EEK /H teenivad vennad olid jätnud paisupaagi eelsurvestamata, lisaks sobitusventiili paigaldus aitas. Esialgu vähemalt...
Ma pole veel näinud tegelast, kes vavevuks hüdrofooris (räägin tarbeveest) eelrõhku paika panema. Veel vähem selleks hüdrofoori väljavõttele sulg- ja tühjendusventiili panema. Kütte paisupaakidele vist ei pandagi ventiile? Aga mõte on sama - ei hakka keegi end sellega vaevama.
Mis sa paisupaagi eelrõhuks panid ja kuidas sa seda tegid? Lasid süsteemist rõhu välja ning mõõtsid? Peale seda survestasid ja õhutasid uuesti?

PS! MÜRA tekitab reeglina süsteemis vee voolamine, mis on liiga kiire (vooluhulk liiga suur). Vee paneb ringlema PUMP. Ehk siis eeskätt on MÜRA ehk liige suure veehulga põhjustajaks PUMP, mis on üle dimensioneeritud. Üle dimensioneeritakse, kuna ei viitsista / ei taheta arvutada süsteemis vajalikku vooluhulka ning rõhukadu.
Ma siiani võitlen paigaldajatega, kes on üle 10.a objekte teinud teemal: 8 kordne maja, siis pump ju peab kütte süsteemis vee tõstma 8 korrusele....
EI PEA. Pump peab ainult ületama süsteemis tekkiva rõhukao, kuna vesi mille ta üles pumpab, tuleb ju pumbale imipoolele tagasi. Aga pump valitakse just selle järgi, et maja on nii ja nii mitme kordne, järelikult on vaja suure tõstekõrgusega pumpa. Kordan jälle - EI OLE.
Viimati muutis Rostfrei, 08 Okt 2008, 18:39, muudetud 2 korda kokku.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma vist olen täitsa sooda kui ma panin justnimelt paisupaagile ka ventiili. Ja sel lihtsal põhjusel, et kui peaks paaki vahetama või midagi sellega tegema siis jahtunud süsteemi puhul läheb umbes klaasitäis vett süsteemist minema. Eelrõhu arvutasin mingi valemi põhjal mille ma suutsin ära kaotada. Üsna oluline oli seal kõrguste vahe. Rohkemat kahjuks ei mäleta. Kui ma valemist saadud tulemusega paisupaagi rõhu samaks ajasin siis kadus igasugu jama ära. Enne läks kõik liigne vesi süsteemist minema.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Tegelikult on paisupaagile ventiili panek õige, kuid kui see unustatakse uuesti LAHTI keerata....
See on põhjus, miks ei panda. Samas, kui endale teed ja paned kaarni kõrvale seinale suure kollase hüüumärgi :-) , siis ei tohiks hullu olla.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Allan »

tubasoojaks kirjutas:sellist viga on siin ennegi käsitletud, aga mina vastan, mitte nagu paljud teised kes vinguvad kui algaja ei leia või ei oska otsida

tegelikult on süüks:
1.radika pump on liiga võimas - lülita madalamale kiirusele, vaheta pump ... või
2.radikad on valepidi ühendatud s.t. peale- ja tagasivoolutoru vahetuses .. veidi keerulisem parandada
Mul sama probleem, mis teemaalgatajal, kuid kumbki neist kahest süüst ei taha hästi sobida.
1. Pump on UPS 25-40, esimesel kiirusel
2. Tavalised alu-radikad: vesi ülevalt läbi termostaadi sisse, alt välja.
Süsteem on lahtine, paisupaak asub pööningul (~5m kõrgemal kui pump), trass koosneb enamasti 20mm Wavin alupex ja 1/2" raudtorust, hetkel 3 alu-radiaatorit ja 2 väikest põrandakütteringi. Möödaviigu olen lasknud läbi 2-süsteemse boileri nii, et seal ees on diferentsiaalrõhuventiil, mis on seatud 0,4bar peale. Segamissõlm puudub.

Paistab, et minul avaldubki see vilistamine just sügiseti/kevadeti, kui ilmad veel soojad ja õhksoojuspump maja sooja hoiab. Sel juhul radiaatoriventiilid enamasti kinni ja vaid vahest lastakse radiaatorisse vett. Käsitsi termostaati kruttides on tunda, et see vilin tekib vaid väga väikeses vahemikus, kui termostaat on peaaegu kinni. Kas võib viga otsida ka termostaatventiilis endas?

PS. Istun praegu ühes majutusasutuses ja krutin vaikselt toasolevat radika termostaati... mitte üheski asendis ei kuule piuksugi. Tahaks koju sama olukorda.

Edit: loogiliselt võttes peaks ka aitama selle möödaviigu rõhu alandamine: sel juhul ei tahaks nii suur vee hulk läbi radika termostaadi pressida, vaid kasutaks möödaviiku. Kas ma olen õigel teel? Kuid ka küsimus erinevate termostaatventiilide kohta on ikka õhus: kas mõned neist on head ja mõned halvad... või pole vahet?
Viimati muutis Allan, 27 Okt 2008, 19:14, muudetud 2 korda kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Miks kasutada Alpha+ I kiirusel?
Selleks sobib ju ka tavaline UPS 25-40. Ehk kui sa vaatad pumba graafikut, siis tava olukorras vee voolu piiramisel suureneb pumba poolt arendatav rõhk ning vedeliku liikumis kiirus.
Pane Alpha+ tööle selle "täpiga" märgitud positsiooni.
PS! Alpha+ kaob turult, aemele tuleb Alpha2 L. Esimesed isendid Eestis kohal 04.11.2008
Viimati muutis Rostfrei, 27 Okt 2008, 18:36, muudetud 1 kord kokku.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Allan »

Ups, valetasin enne... ongi tavaline UPS 25-40.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Siis on põhjust järgmine nädal A-energiaklassi kuuluv Alpha2 L soetada :cool:
arendaja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 16 Mai 2011, 21:36
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Leidsin vana teema aga mure sama. Nimelt teise korruse paar radikat vilistab kütmise alguses, kuniks vesi soojaks saab. Mis on ilgelt nõme sest kütmine on kellaajaliselt seatud ja kattub ka magamisperioodiga. Aitab ainult enda püsti ajamine ja termostaadi kruttimine või siis ära kannatamine ja jääb ise vait.
Pump on Grundfos Alpha isereguleeruv ja mujal tubades ei ole muret.

Mälu järgi tekkis mure peale antud radikate termostaatide ja ventiilide vahetamisega. Et kas odavad jupid võivad seda vilinat tekitada, et kui panna ala Danfossi detailid siis võiks mure kaduda?

Või kas siis tõesti radika ühendustorud valesti pandud...kuda seda kindlaks teha?

Suvi ees, teeks korda enne uut kütteperioodi.

Tänud.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas juroku »

Õigesti ühendatud radikale tuleb ülemisee ossa kuum vesi ehk peale vool ja alt väljub jahtunud ehk tagasi vool.
Parematel tepmopeadel kraanidel on olemas oma läbivoolu regulerimis võimalus.Võtad termo pea maha ja seal on rõngas mille peal on märgised(vähemalt danfossil on :hello:Õigesti peaks ki olema timitud nii et katlale lähemad radikad rohkem kinni ja mida kaugemale seda peab kraan olema rohkem avatud
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas xil »

Tavaliselt on radikal üleval termopeaga ventiil ning all 6-kantvõtmega suletav ventiil. Termopea vahetus ei aita, vilistama (vibreerima) hakkab ventiili sees olev klapp. Võib proovida 6-kant ventiili poolkinni keerata, et voolukiirust vähendada.
arendaja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 16 Mai 2011, 21:36
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Vilin lõppeb, kui termostaati keerata kas nn soemaks või külmemaks. Et sellest eeldasin, et ehk on odava juustu probleem.
EMS
külaline

Re: Radika termostaadid vilistavad

Lugemata postitus Postitas EMS »

Pump on Grundfos Alpha isereguleeruv
Ei tasu alati uskuda, et pump ise kõige parema tööreiimi valib, seda saab seadistada ka oma soovide kohaselt ja tõenäoliselt sellest oleks abi.
Võnnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Apr 2010, 12:17
On tänanud: 1 kord

Re: RADIKA TERMOSTAADID VILISTAVAD...

Lugemata postitus Postitas Võnnu »

xil kirjutas: 20 Mai 2014, 12:33 Tavaliselt on radikal üleval termopeaga ventiil ning all 6-kantvõtmega suletav ventiil. Termopea vahetus ei aita, vilistama (vibreerima) hakkab ventiili sees olev klapp. Võib proovida 6-kant ventiili poolkinni keerata, et voolukiirust vähendada.
+1
Ma ajasin mitu nädalat taga seda vilinat, vahetasin ka manuaalse termostaadi kalli automaatse vastu aga ikkagi mingis kraadis vilistas üle maja, pump oli niigi kõige madalama kiiruse peal. Oli aru saada, et voolab liiga kiiresti aga selle 6-kanti olin täiesti ära unustanud(ise panin ta radika paigaldamisel :grin: ) keerasin korgi maha ja sealt alt kuuskanti peale ning sain täieliku vaikuse :good:
radikas
külaline

Re: Radika termostaadid vilistavad

Lugemata postitus Postitas radikas »

Kui küttesüsteemides eriti terav pliiats pole, ega siis muud üle ei jää küll. :hello:
miksik
külaline

Re: Radika termostaadid vilistavad

Lugemata postitus Postitas miksik »

Minul on sellised imelikud regulaatorid, et reguleerivad läbivoolu hulka vastavalt ruumi küttevajadusele. Kui mina piiran regulaatorit keerates või alumist korki sulgedes vooluhulka, siis ruumi küttevajadus jääb alles ,aga läbivool väheneb ja seetõttu ka soojustkandev vesi enam radkaid piisavalt ei läbi ja tuba jahtub. Radikast möödaviigu tegemise peale pole nagu tulnudki. Ehk võiks selle möödaviigu teha kõigi radikate jaoks üheise ja jämedama ja kohe katla juurde? :scratch:
Vasta