Paisupaagi eelrõhk?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kesik
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Kesik »

Kas ma saan õieti aru,
et mida suurem on veesüsteemi rõhk on selle tootlikus koldes läbides suurem (ehk vesi soojeneb kiiremini), kui temaga võrreldes sama veehulgaga madalama rõhuga läbides ???
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas kütja »

Suurem rõhk ei anna sulle mitte midagi,lihtsalt süsteem töötab suurema koormuse all.Rõhk ei küta mitte midagi. :banghead:
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 kord

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Lammas »

Suurem rõhk lubab kasutada aga kõrgemaid temperatuure. Kui süsteemis on 10 bar ülerõhku, võid vabalt vee kuumutada 150 kraadini ilma, et see keema läheks. Iseasi muidugi, kas seadmed vastu peavad. Ja päris jamaks kisub siis, kui mingil põhjusel peaks rõhk alanema.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas kütja »

Ja mis sa selle 150 C pihta hakkad?
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 kord

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Lammas »

kütja kirjutas:Ja mis sa selle 150 C pihta hakkad?
Eramus ei ole sellega midagi peale hakata. Tööstuses ja tsentraalkatlamajades aga küll.
Reimmo
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Reimmo »

Tere härrased,
Ärge pekske, et küsin uuesti,aga ei oska arvutada. Mul on väike ühekorruseline maja, 3 radikat. On kirjas, et vee hulk süsteemis umbes 300L. Olemas 25 L paisupaak. Mis algrõhk ja süsteemi rõhk peaks olema?
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 kord

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Lammas »

Reimmo kirjutas:Tere härrased,
Ärge pekske, et küsin uuesti,aga ei oska arvutada. Mul on väike ühekorruseline maja, 3 radikat. On kirjas, et vee hulk süsteemis umbes 300L. Olemas 25 L paisupaak. Mis algrõhk ja süsteemi rõhk peaks olema?
Eelrõhk 0.5 bari, süsteemi täiterõhk 0.8 bar.
Oidermaa
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Oidermaa »

kyveltech kirjutas:Ma ei viitsi seda teemat rohkem lahata. Kütte süsteemi algrõhk pange H=h1/g ehk siis kõrgeim punkt jagatud gravitatsiooni konstandiga (9,81) ja sellele liitke juurde 0,2 bar.
Aga soovituslikul mitte alla 1 bar. Tehke kuidas tahate ja siis ärge vinguge, avaldame arvamust foorum, mina soovitan nii, keegi teine soovitab teistmoodi ja mõni mees hakkab peaga vastu seina peksma üleüldse mu soovituse peale, hea ongi! Saab mõni maaler tööd!
Aga proFF rääkis teist juttu :?: :?: :?:
Külaline
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oidermaa kirjutas:
kyveltech kirjutas:Ma ei viitsi seda teemat rohkem lahata. Kütte süsteemi algrõhk pange H=h1/g ehk siis kõrgeim punkt jagatud gravitatsiooni konstandiga (9,81) ja sellele liitke juurde 0,2 bar.
Aga soovituslikul mitte alla 1 bar. Tehke kuidas tahate ja siis ärge vinguge, avaldame arvamust foorum, mina soovitan nii, keegi teine soovitab teistmoodi ja mõni mees hakkab peaga vastu seina peksma üleüldse mu soovituse peale, hea ongi! Saab mõni maaler tööd!
Aga proFF rääkis teist juttu :?: :?: :?:
kle, temal on ju ühekorruseline maja, milleks algrõhk 1,0 ?
EMS
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas EMS »

Milleks seda asja nii piiri peale jätta, et süsteemi kõrgeima punkti järgi vajalikule miinumumrõhule vaid 0,2 bar varuks panna? Esiteks vee rõhku mõõdate kusagil toru peal oleva manomeetriga ja paisupaagi õhurõhku teise manomeetriga. Piisab, et kumbki manomeeter valetab ebasobivas suunas 0,1bar ja ongi see 0,2 bar vahe kadunud. Eriti valetavad minu arust need õhu manomeetrid, kuid paljud plastikust ja pleksiklaasist vee manomeetrid samuti, kui rõhk välja lasta, siis ei lähe nulli. Paisupaagi eelrõhu seadmisel arvestan ka seda, kas on automaattäide või mitte.
meez
külaline

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas meez »

kui surveklapp avanes siis tuleb tegelikult surveklapp suurmea vastu välja vahetada. pangu 3-ne.

mina panin 3atise, süsteemis on 2,5t vett. algsurve on 1,5, küttes 95ni on surve 2,7. 110 peal on umbes 3 täis. klapp veel ei avane. plussiks on see, et surve on piisav, et õhutajad kindlast ka töötavad. teine pluss on see, et kui katlas on kogemata liiga palju kütet veel alles ja vesi juba kuum, siis ei lähe süsteem keema kuna keema läheks umbes 120-130 peal. seega võimalus mingil määral ka ette kütta!
EMS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 17 Okt 2014, 11:07

Re: Paisupaagi eelrõhk?

Lugemata postitus Postitas EMS »

meez kirjutas:kui surveklapp avanes siis tuleb tegelikult surveklapp suurmea vastu välja vahetada. pangu 3-ne.

mina panin 3atise, süsteemis on 2,5t vett. algsurve on 1,5, küttes 95ni on surve 2,7. 110 peal on umbes 3 täis. klapp veel ei avane. plussiks on see, et surve on piisav, et õhutajad kindlast ka töötavad. teine pluss on see, et kui katlas on kogemata liiga palju kütet veel alles ja vesi juba kuum, siis ei lähe süsteem keema kuna keema läheks umbes 120-130 peal. seega võimalus mingil määral ka ette kütta!
Klapp tuleb ikka panna vastavalt lubatud maksimaalsele töörõhule. Kui katlale on andmete järgi lubatud 3 bar, siis ok, kui aga alla 3, siis ei tohiks 3 bar klappi panna. Eeldades, et sul paisupaagi ja süsteemi algrõhk on valitud õigesti, siis võibolla peaksid veidi suurema paagi panema, et rõhk ei läheks nii lähedale klapi avanemise rõhule. Kui manomeeter näitab 1 bar rõhku, siis vesi keeb 120 C juures, 2 bar puhul 130 C juures, 3 bar juures oleks juba mõni kraad üle 140 C. :thumbsup:
Vasta