EE tahab alajaama ehituse eest raha

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
markop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 31 Aug 2007, 09:03
Asukoht: tartu

EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas markop »

Plaan uuele metsamaatükile maja ehitada, Alajaam ~550m kaugusel,
kuid ei pidavat siis see alajaam piisav olema ning tahavad nüüd minupärast uut lähemale teha, mille ehitusest peaksin mina umbes 60 000.- maksma.
Tegu maa piirkonnaga kus tarbijaid väga palju ei ole.
On see normaalne?
mees
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 27 Dets 2005, 11:30
Asukoht: Paide

Lugemata postitus Postitas mees »

Eesti Energia kipub nii tegema jah,et esimene kelle pärast niinimetatud trafo paigaldatakse on see loll kes maksab trafo enda ja paigalduse kinni aga järgmine kes tahab samast trafost voolu on see põhimõtteliselt tasuta. :(
markop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 31 Aug 2007, 09:03
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas markop »

njah mina pean see esimene siis olema, ega lähedusse kedagi teist ka niipea eitule :lol:

EDIT: vahepeal siis selgus et koos liitumistasudega tuleb kogu elektriga liitumine umbes 90k

kas alajaamas (nö trafo või pingemuundur) vaadatakse võimsust amprite järgi?
ingmar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Jaan 2008, 12:35

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ingmar »

Mul natuke kaugemale vaja vedada ja küsivad 128000.- Krt no on ikka jama selle monopoolse ettevõttega. Hakkan kliendiks ja maksan selle eest veel nende seadmed kah kinni. Krt no ajab närvi.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Omal see kadalipp läbitud. Nagu pakkumisest nägite, sõltub alajaama ehituse tasu teie jaoks amprite arvust,mida tahate, ehitatava liini pikkusest ja trafo suurusest, mis sinna pannakse. Mina tahtsin algul 25A ja trafo oli mingi 50ma ei tea mis ühikut ja siis oleks pidanud maksma alajaama ehituse eest mingi 130000eek :banghead: Kuna mul on selles süsteemis nii mõnedki tuttavaid, siis sai tiba asja hakatud rohkem uurima.
Eesti Energia saab teilt nõuda alajaama ehituse eest tasu,kui liitumispunkt asub alajaamast kaugemal kui 455m. Tähtis on teada, et liitumispunkt ei võrdu teie maja asukohaga. Kellel on suurem krunt, tasub vaadata, et kas mingi krundi serv asub mõnest alajaamast lähemal kui 455m ja siis panna liitumispunktiks see koht ning siis peab arvestama,et veate ise sealt liitumispunktist voolu oma majani.Kui on tutvusi,pole see väga suur probleem. Kui liitumispunkt jääb majast paarisaja meetri kaugusele, siis peab teadma,et kui suure ristlõikega kaabel liitumispunkti veeti. Kui see on minimaalne, mida EE peab kasutama (oli vist 35mm :scratch: ), siis võib juhtuda nii, et majani ei jõua kvaliteetne vool, kuna Eesti Energia peab tagama 220V +/-10% liitumispunktis, aga kui teie maja asub liitumispunktist veel paarsada meetrit edasi ja liitumispunkti tulevad kaablid on väikse läbimõõduga, siis võibki voolukvaliteet probleemiks saada. Minul oli võimalus,et liitumispunkt tuleb alla 455m alajaamast, aga maja oleks jäänud sellest mingi 300m kaugusele ja tulemuseks jäi Eesti Energiaga,et maksan alajaama ehituse eest ca 44000eek+16000eek ampritasu eest (selle maksavad kõik) ning liitumispunkt tuleb maja juurde. Ampreid tuleb 16 ja trafo pandi sajane (trafot ei saa muidugi ise valida). Väga palju oleneb alajaama ehituse tasust ka selle piirkonna juhist, minul sellega ei vedanud, aga noh väga hullust ka ei läinud :)
markop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 31 Aug 2007, 09:03
Asukoht: tartu

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas markop »

Nii mina sain teada ,et alates 1.Märts 2008 muutub EE -s uutele liitujatele kord.
Senise 455m Alajaama piirkonna asemel tuleb 420m piirkond ümber keskpingeliini.

Niet minul sellega asi paraneb sest keskpingeliin jääb lähemale kui alajaam.
Seega alajaama ehituse eest ma maksma ei pea loodetavasti.

Muidugi ampritasu ka suureneb uutel liitujatel, öeldi et 1750eek amper kuid see võib ikkagi madalam ka tulla, või hiljem langeda.

Need on siis praegu mitteametlikud andmed, paari nädalapärast lähen uurin veel siis nad pidid juba täpsemalt teadma.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

markop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 31 Aug 2007, 09:03
Asukoht: tartu

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas markop »

jah just lugesin seda artiklit, minule on see siis igatahes hea uudis.
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas draggo »

Minu jaoks see igatahes hea uudis ei ole, sest asun igasugustest kõrgepinge liinidest kaugemal kui 800m.
Segaseks jäi aga see, et kas nüüd siis on nii, et pean maksma tööde eest 100% ja amprite eest ei maksa või maksan amprite eest 1750.- + 18% ja ehitustööde eest ikkagi 45%?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma olen alajaamast 400m.
EE keeldus panemast, ütles et sry, mees me ei ole huvitatud, kuna sa hakkad liiga vähe meile sisse tooma.
ma ikka nurusin, siis öeldi et pead enda ja alajaama vaheliste eramaa omanikelt allkirjad võtma, et nad lubavad oma maale liini vedada, siis on nad nõus.
Maaomanikud saatsid loomulikult selle peale mind pikalt...
Kuidas see värk täpsemalt peaks olema? Kelle asi need eramaad seal vahel on? Ja mida teha, kui sätetes on selgelt kirjas et alajaamast 450 +/- 50m. on see ala, kui pannakse liitumistasu põhiselt, aga tegelikult ei panda.
Elan juba üle aasta elektrita Tartust 1km. Lähim naaber on 150m. Ja omab elektrit. Mulle aga ei panda... :cry:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Ma ei saa just mürki võtta, aga niipalju kui ma teada sain, siis Eesti Energia ei saa (loe: ei tohi) keelduda sulle elektrit panemast kui oled alajaamast lähemal kui 455m (liitumistasu põhiselt 800eek/A+km). See, mis teid pidi ta sulle elektri toob ja mis need kaasnevad kulud on, on nende mure. Mõnikord kohalikud projektijuhid vastavad nii,et jäädki uskuma neid, aga tegelikult ei tohi nad mõnikord nii üldse vastata. Kui oled sellise vastuse saanud, et nad ei pane elektrit,siis ma saadaks Tln-a peakontorisse selle vastuse.
Ja kohalikud maaomanikud nõudku maakaablit.
Külaline
külaline

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Külaline »

uurin, siin sellist asja, et EE monopoolne firma ei saa minu teada teha omi sedusi kui see onb põhiseaduse vastu. Seega kui me elame EL-is siis on igale majapidamisele ettenähtud nii elektri vool kui ka vesi kanal. see kehtib kõikide elamute puhuil millel ehitusluba. Seda seadust on Soomes isegi saamid ära kasutanud ja nüüd tuleb keegi EE sädistama traatide ja trahvode kinni maksmisest. Tean et EE on oma juristidega asja salajas hoidnud ja rämedalt tünga teinud , kuid tegelikult alguses tulebki kinni maksta tellitud töö sest töö tegija on EE. ja seaduse kohaselt peab ta ise oma tööd korvama. Amprite ost on muidugi teine jutt ja seda tehku ta raha eest. Muide on olemas ka elus näide eestist Kullamaa vallast, kus ärimees Nossovile maksis EE tagasi 1,5 milj. 700m liini ehitamist.
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ketas »

Keegi peab võrgu ehituse ikkagi kinni maksma. Kas maksab üks või maksavad kõik (tarbijad, kõik elanikud, teiste EL riikide elanikud).

Sa ei saa ju kohvikus öelda, et hea küll, saiakese eest ma maksan, aga kohvi tahaks küll tasuta saada. Ükskõik kui vihaseks see sind ka ei teeks.

Või mis?
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas draggo »

Mina võrdleks seda sellega, et lähad poodi ja ostad omale auto ja sellega hakkab müüa taksot sõitma ja sina pead veel kütust ostma ja need harvad enda sõidud kinni maksma. Täiesti jabur!
Asjale lähedal seisev isik
külaline

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Asjale lähedal seisev isik »

Hiid kirjutas:ma olen alajaamast 400m.
EE keeldus panemast, ütles et sry, mees me ei ole huvitatud, kuna sa hakkad liiga vähe meile sisse tooma.
ma ikka nurusin, siis öeldi et pead enda ja alajaama vaheliste eramaa omanikelt allkirjad võtma, et nad lubavad oma maale liini vedada, siis on nad nõus.
Ei ole vaja sul midagi nuruda. Jaotusvõrk on kohustatud sulle soovitud võrguehituse välja ehitama, kui sa oled seaduslik maa kasutaja. Mingit nurumist ei ole siin vaja ja kooskõlastused teiste maaomanikega on samuti JV rida. Mõnel juhul on kasulik muidugi naabritega ise suhelda, et asjad libedamini läheks, kuid Jaotusvõrk ei saa sulle ütelda, et nad ei taha võrku laiendada, kuna oled liiga väike tarbija. PUNKT! :grin:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Näed siis ja mis ma rääkisin. Ma ka juba nagu asjale lähedal seisev isik :D. Aga sa Hiid vaata oma asjad nüüd kähku üle,sest alates 01.märts läheb ampritasu ju kallimaks ja kaugust hakatakse arvestama keskpingeliinist. Lehes kirjutas, et kõik, kes teevad liitumistaotluse veebruaris, saavad liituda praeguste tingimuste ja hindadega.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Hiid »

juba käisingi taotlust esitamas.
nüüd paari nädala jooksul saadetakse kiri, siis on näha, kas midagi on muutunud.
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas draggo »

Uurisin EE klienditeenindusest, et mida uus süsteem tähendab neile kes asuvad väljaspool fikseeritud hinnaga liitumis ala ja meie vaheline kirjavahetus oli järgmine:

Tekkisid mõned küsimused seoses uute liitumistingimustega:

1. Kui liitumispunkt asub väljaspool 400m lähimast keskpinge elektriliinist siis mida tähendab kulupõhine tasu?
EE: Kulupõhine tasu tähendab, et liitumistasu kujuneb vastavalt tegelikele kulutustele. Kulutuste suurus sõltub hankevõitja poolt pakutud ehitushinnast ja sama alajaama ja/või liini külge ühendatud tarbijate liitumispunktide amaprite summast.

2. Kas kuludest tuleb tasuda mingi protsent või kõik kulud?
EE: Kui liitumisega ehitatava elektripaigaldisega on seotud olemasolevaid ja/või teisi liitujaid, siis leitakse tasu proportsionaalselt. Vastavalt Konkurentsiameti poolt kinnitatud liitumistasude arvutamise metoodikale toimub see järgnevalt:
- Keskpingel tehtavatest kuludest arvatakse liitumis- või tingimuste muutmise tasusse proportsionaalne osa ehitatava keskpingeliini ja alajaama ehituskuludest. Proportsioon leitakse jagades liitumispunkti kaitsme nimivoolu alajaamaga ühendatud liitumispunktide kaitsmete nimivoolude summaga.
- Madalpingel tehtavatest kuludest arvatakse liitumis- või tingimuste muutmise tasusse kulud, mis on otseselt seotud antud liitumispunktiga ja proportsionaalne osa muudest konkreetse ehitatava/ümberehitatava madalpinge toiteliiniga seotud kuludest. Proportsioon leitakse jagades liitumispunkti kaitsme nimivoolu selle liiniga ühendatud ja/või ühendatavate liitumispunktide kaitsmete nimivoolude summaga.

3. Kas lisaks kuludele tuleb kliendil tasuda ka ampritasu?
Lisaks kuludele ampritasu maksma ei pea.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis asi see keskpinge liin üldse on? :oops:
Ja kus see jookseb?
Saan aru, et need traadid, mis peredeni jooksevad ei ole seda mitte.
draggo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 17 Jaan 2007, 09:27

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas draggo »

See mis sulle maija jookseb on madalpinge. See mis jookseb alajaama on keskpinge. :D
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas ketas »

http://www1.energia.ee/sonastik.nsf

Elektrivõrkudes tähendab mõiste "keskpinge" kõrgepinge alumist otsa. Meil siis >0.4kV <=35kV.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Nii, tundub et seekord läks õnneks.
Saadeti liitumisleping koju.
Aga kaasas on mingi kahtlane paber, mille nimi on Teatis elektripaigaldise nõuetekohasuse kohta
Mis asi see selline olla võib?
Viimasel ajal olevat ju nii, et see, mis jääb liitumispunktist kliendi poole ei huvita EEd.
Kas see tähendab et nüüd siiski nõutakse mu elamu elektriprojekti? :roll:
vanakala
külaline

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas vanakala »

EE tahab selle teatisega veenduda, et sinu elektri ehitused on ohutud ja võib pingestada EE poolt. seega kes paneb sulle majja sisendkilbi,ühendab sisendkaabli, mõõdab kaabli korrasolekut siis täidab selle teatise. vahest tahab ka EE , et oleks ka liitumiskilbis juba ühendus eelnevalt tarbja osalt tehtud mõned EE mehed teevad seda ise.
guidz
külaline

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas guidz »

Teatise vormistamiseks on vaja paarkümmend lehekülge paberit määrida, enne ei lülitata elektrit sissegi. Kui vead kaabli ise, tee palju pilte ja teostusjoonis. sama maanduse kohta. EE peaks sulle andma nimekirja firmadest, kes tohivad mõõta ja asja vastu võtta. artus on neid firmasid 2, üks neist põmst EE, kes "väikeste asjadega" tegeleda ei viitsi.

Tegelt pikk jutt, ise just tegelen selle jamaga :)
vanakala
külaline

Re: EE tahab alajaama ehituse eest raha

Lugemata postitus Postitas vanakala »

teatise lehel olemas juba valmis lahtrid mis tulevad täita ja kui mina viimati seda täitsin siis oli see 2 kuud tagasi ja ühel lehel.
Vasta