Peakaitse nupp

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas marleene »

Lülitasin peakaitse korraks välja. Kui tahtsin tagasi sisse lülitad, ei jäänud nupp enam sisse. Elektriühendus oli olemas kui näppu nupu peal hoidsin. Milles võib asi olla? On parandamine suur töö? Mida vaja paranduseks osta?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

On vaja osta uus samasugune kaitse. Muide, kas see mitte plommitud ei ole, kui on peakaitse?
Võid proovida "tundega" seda klõpsida, ehk jääb sisse.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas aero »

Lükka kõik alamkaitsmed välja, tarbimine nulli. Äkki siis jääb "pidama".
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas marleene »

Eks klõpsisin ikka mitmeid kordi seda nuppu, aga ei miskit tulemust. Plommitud on ta jah. Aga hakata maakohta EE elektrikut tellima, see läheb vist hea raha maksma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Urmas »

marleene kirjutas: 12 Veebr 2019, 16:09 Plommitud on ta jah. Aga hakata maakohta EE elektrikut tellima, see läheb vist hea raha maksma.
Isegi katkine peakaitse ei ole ju sinu oma, sina seda näppida ei tohi ja selle välja vahetama ikka peakaitse omanik oma kuludega. Või olen millestki väga valesti aru saanud?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

marleene kirjutas: 12 Veebr 2019, 16:09hakata maakohta EE elektrikut tellima, see läheb vist hea raha maksma
See ei lähe midagi maksma, kuna elektrimüüja peab oma rikkis seadme välja vahetama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata lepingut, kus on liitumispunkt. Kui näiteks on kilp õues ja ELV paigaldatud siis kõne nende klienditeenindusse ja las teevad ruttu korda (sel juhul on liitumispunkt justnimelt selle plommitud kaitsme sinupoolsetel klemmidel ja ELV peab seda ise vahetama.
Kui aga kilp on sinu paigaldatud siis võib jama olla...
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Peakaitse on ikka kliendi oma, kui on vana AP või AE tüüpi kaitse, siis lase ära vahetada. Tellid plommide eemalduse ja võid kasvõi ise vahetada. Kui on kaasaegne, aitab koputamine lüliti alla, aga see on ajutine abinõu.
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Miks sa minuga vaidled? Ma konstanteerin lihtsalt fakti! Kui ei usu, siis helista 7771545!
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas marleene »

Ma ei tea mis tüüpi peakaitse mul on. Igatahes üsna uue väljanägemisega. Leping on eelmise omaniku käes. Asub kogu see elektrivärgeldus mul kuuris. Eesti Energia teenindajaga suheldes anti mulle mõista, et selle parandamine on tasuline. Aga kui maale lähen, proovin veel korra lülitada. Ehk hakkab tööle :)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas ping »

marleene kirjutas: 13 Veebr 2019, 16:46 Ma ei tea mis tüüpi peakaitse mul on. Igatahes üsna uue väljanägemisega. Leping on eelmise omaniku käes. Asub kogu see elektrivärgeldus mul kuuris. Eesti Energia teenindajaga suheldes anti mulle mõista, et selle parandamine on tasuline. Aga kui maale lähen, proovin veel korra lülitada. Ehk hakkab tööle :)
Kas elektriarvesti on ka samas kastis kuuris, või elektrimasti küljes liitumis kilbis?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas marleene »

ping kirjutas: 13 Veebr 2019, 21:15
marleene kirjutas: 13 Veebr 2019, 16:46 Ma ei tea mis tüüpi peakaitse mul on. Igatahes üsna uue väljanägemisega. Leping on eelmise omaniku käes. Asub kogu see elektrivärgeldus mul kuuris. Eesti Energia teenindajaga suheldes anti mulle mõista, et selle parandamine on tasuline. Aga kui maale lähen, proovin veel korra lülitada. Ehk hakkab tööle :)
Kas elektriarvesti on ka samas kastis kuuris, või elektrimasti küljes liitumis kilbis?
:hello:
Kõik on ühes kapis koos kuuri all.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sel juhul on kilp omaniku paigaldatud ja tõenäoliselt on peakaitse vahetamise kulu jäetud omaniku kanda. (liitumispunkt asub väljapool krundi piire)
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2019, 16:14 Sinu väide oli, et PK on kliendi oma. Selline kategooriline väide ei päde. Seega see pole mingi fakt, vaid umbluu.
Ja kui ei usu, helista ise. Sinu vastuse ainus väärtus oli selles, et andsid EL kliendiinfo pika numbri, millele helistamine on tasuta või peaaegu tasuta (oleneb, kust helistada).
On võimalikud erandid, mis on nn vanade lahenduste järgi (arvesti ja PK majas kliendi enda kilbis). Kuid ka siis tuleks EL-ile ilusti öelda, et see on elektrimüüja mõõteseade ja vaadata, mida ta vastab. Kuid kui PK on EL-i paigaldatud liitumiskilpi, mis on EL omand ja vastusalas, siis ei ole mingit küsimust ja vahetab tasuta- kui PK-s endas viga. Kuid nagu ennist ütlesin, muutlike ilmadega võib temas olla kondenseerunud niiskus, mis on jäätunud ja rohkem probleemi polegi.
Vabandan, toetun enda kogemustele, kus klient on maksnud vahetuse eest. On tõenäoline, et omad rohkem infot, samas irooniline oskad ka olla! Selle eest kiitus.
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Erandeid on palju, minul näiteks on terve liitumiskilp minu oma, seal ka LPP ja PP, lisakaitsmed jms
Kõik oleneb mis lepingud oli, on jne, jne
Tavaliselt on PK võrguettevõtja paigaldatav ja plommi all, uued vähemalt, tema otsustab ju Ik üle ka seal punktis, elektrikud panevad jumal teab mida sinna ette, tihtilugu ka vanu(uusi) PK-eid mis enam ei vasta
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Korra on siin välja öeldud, mida teha tuleks - helistada ELV klienditoe telefonile, kurta, et nende peakaitse on rikkis ja nõuda nende PK vahetamist. Üsna kindel on aga, et kui te ütlete, et peakaitse asub teie kilbis siis saadetakse küsija pikalt. Koheselt tsiteerib klienditeenindaja, et kuna liitumispunkt asub sel juhul ÕL posti klemmide otsas siis kõik vahetamise kulu on kliendi kanda.
Mul oli sarnane juhus, kus vahekapi sular andis otsad. Kapp oleks igast asendist ELV oma, käis isegi ELV asjapulk kohal aga sularit ära ei vahetanud. Ajasid ikka oma juttu, et nende arvates võib lepingut tõlgendada ikka nii, et on posti otsas liitumispunkt ja sellega jutt lõppes. Lõpuks kaua sa ikka ilma elektrita elad, tõmbasin rikkis sulari juhtmega otseks ja nii see jäigi.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kui peakaitse on minu oma, siis peaks mul olema ka õigus panna selline peakaitse, mida soovin. Näiteks selektiivne kaitselüliti.....?
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Peakaitse nupp

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Vasta