Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Mul on seinas üks ümmargune ava, kus tulevad juhtmed nagu uutes majades hetkel tehakse, kas sinna saab korraga ühendada ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina? Ahjul on tootekirjelduses, et on schuko pistik, teistel ei ole midagi kirjas. Pole veel neid ära ostnud, sooviks enne nõu.
Pilt
Külaline
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tiuks kirjutas: 25 Okt 2018, 16:03 Mul on seinas üks ümmargune ava, kus tulevad juhtmed nagu uutes majades hetkel tehakse, kas sinna saab korraga ühendada ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina? Ahjul on tootekirjelduses, et on schuko pistik, teistel ei ole midagi kirjas. Pole veel neid ära ostnud, sooviks enne nõu.
Saad otsustada seadmete võimsuse järgi , seega vaata sobivate seadmete võimsused ja vaata mis kaitse on konkreetsel kaablil kilbis , mis on kaabli ristlõige jne ja saad teha õige otsuse. Kui see kõik on liiga keeruline füüsika sinu jaoks vajad elektriku abi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

tiuks kirjutas: 25 Okt 2018, 16:03Ahjul on tootekirjelduses, et on schuko pistik, teistel ei ole midagi kirjas
schuko tähendab tavalist pistikut, see on ka nõudepesumasinal. Pliidiplaat ühendatakse tavaliselt ilma pistikühenduseta.
Vaevalt küll, et need juhtmed ahju, pliidi ja nõudepesumasina ühendamiseks mõeldud on. Ilmselt ikka ühele nendest. Kui maja on uus, kas siis elektriprojekti ei ole?
Elektrikilbi ukse siseküljel peaks kindlasti kilbi skeem olema kuhu on ka tarbijad märgitud.
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Varem oli seal tavaline eraldiseisev ilma tavalise pistikuta elektripliit, nüüd oleks vaja integreerituna kolme tehnikat vaja sinna panna, sellised andmed on mul:
Pilt
A.S.
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

tiuks kirjutas: 25 Okt 2018, 16:03 ...kas sinna saab korraga ühendada ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina?
Põhimõtteliselt saab küll. Aga kas olukorras, kus nii pliit kui ahi täie võimsusega huugavad, kas siis nõudepesumasina jaoks ka midagi üle jääb või lendab kilbi kaitse välja, seda ei oska arvata. Samas jällegi, nõudepesumasinat on tavaliselt vaja ju alles siis kui toit valmis ja söödud.
 
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Aga kas selle schuko otsiku peaks siis ära lõikama ja saab ühendada või pigem vaadata ilma selle otsikuta ahju? Electroluxil paistab kõikidel ahjudel schuko olevat.
A.S.
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Selle pistiku jaoks paned sinna kõrvale lihtsalt täiesti tavalise pistikupesa. Ei saa ise hakkama, kutsud mõne targema appi.
shukomuko
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas shukomuko »

Tähtis on, et kaabel ja kaitse oleks õiged ja seda see 3 faasi ja c16 ka on. Tehnika osta ikka maitse, värvi ja hinna järgi, mitte selle järgi kas seinas on ümmargune auk vms. Ühendaja tuleb ja teeb sulle shukodest muko kui tarvis. Võimaluse korral võiks nõudepesumasin olla teises pesas. Kui reaalne on, et ahjus küpseb kook, ühel pliidiraual keevad kartulid, teisel kaste ja kolmandal mannapuder ja samal aja peseb masin nõusid? Sel juhul peaks see nõudepesumasin olema selle faasi taga, mis toidab pliidiraudu, mida kasutad vähem (vb suuremad ja tagumised?).
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See on siiski võimalik. Usin perenaine just nii teebki (olen näinud). Paraku jääb tal "sajandi armastus" vaatamata juhul kui mees koju pole jõudnud ja kaitse sisse lülitada.
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Elektrik tegi siis pistikupesa nõudepesumasina taha, aga köögifirma ütles, et reeglina ei mahu see pistik sinna taha ära (integreeritav nõudepesumasin), kuidas teil kogemused on, kas on ära mahtunud? Voolikud peaks ju sealt ka ära mahtuma, miks mitte siis pistik? Või oli elektrik rumal.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Natuke rumal jah, pistik ehk isegi mahub ära. Nüüd ei saa pistikut välja ka tõmmata kui mingi rike on, ilma et masina lahti võtaks mööbli küljest.
rumaleiko
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas rumaleiko »

Võibolla oli rumal see, kes ei osanud näidata, kuhu pesa teha või teine variant, et sinna oli kõige lihtsam ja loogilisem antud hetkel see pesa teha?

Aga üldiselt pesumasina rike tähendab nagunii masina mööbli küljest eemaldamist ja üldiselt käib see 2 kruviga. Lülitab rikke korral selle ahela kaitsmest välja, eemaldab masina, võtab välja pistiku ja helistab nõudepesumasina parandajale.
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Elektrikule sai täpselt näidatud kuhu tuleb valamukapp ja kuhu npm, ideaalis muidugi oleks valamukappi tahtnud, aga lihtsam oli tal jah paraku npm taha vedada. Ja ma ei osanud ka arvata, et ta sinna ära ei mahu, kust ma oleksin pidanud seda teadma? Elektrikutel aga peaks ju kogemusi olema.
rumaleiko
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas rumaleiko »

No võibolla päästab teid ikkagi see võimalus, et mahub. Teine abimees on selline - madal nurgaga pistik.

Pilt

Kuid sellega on see jama, et inimene, kes suudab selle korrektselt installeerida, peaks suutma ka pistikupesa teisaldada.
Külaline
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas köögimööblil siis sokli osa üldse ei ole või? Mulle tundub loogiline, et p.pesad pannakse kõrguse mõttes sokli ossa, siis ei sega masinaid ega kappe.
tiuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Sept 2017, 06:39
On tänanud: 1 kord

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas tiuks »

Sokkel on 15 cm, aga pistikupesa keskkoht on 17,5 cm. Eks kui mööbel ja tehnika tulevad, siis vaatab edasi, küll korda saab.
kaabumees
külaline

Re: Ahju, pliidiplaadi ja nõudepesumasina ühendamine

Lugemata postitus Postitas kaabumees »

Külaline kirjutas: 12 Nov 2018, 13:52 Kas köögimööblil siis sokli osa üldse ei ole või? Mulle tundub loogiline, et p.pesad pannakse kõrguse mõttes sokli ossa, siis ei sega masinaid ega kappe.
Ma olen ka alati kõik pesad ja harukarbid sinna sokutanud. Ma ei tea, kas see õige on, aga miks mitte. Päris maha ei pane, et juhusliku vee alla ei jääks.
Vasta