Veksellülitid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas: 28 Okt 2018, 22:11Kõige debiilsem asi mida päris mitu aastat tagasi kohtasin oli neljane pistikupesa. No neli tk ühes raamis. Ja igale pesale oli harukarp pandud
Ma ei saa aru, mida sa silmas pead? Kuidas siis neljast või viiest pistikupesa tuleks teha?
Külaline
külaline

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 28 Okt 2018, 22:19
dumbuser kirjutas: 28 Okt 2018, 22:11Kõige debiilsem asi mida päris mitu aastat tagasi kohtasin oli neljane pistikupesa. No neli tk ühes raamis. Ja igale pesale oli harukarp pandud
Ma ei saa aru, mida sa silmas pead? Kuidas siis neljast või viiest pistikupesa tuleks teha?
Vanasti öeldi selle kohta, et juhe on pikk.
Minajälle
külaline

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas Minajälle »

kunn24 kirjutas: 28 Okt 2018, 14:13 Kaitsejuht on jooniselt puudu.
Jooniselt on ka puudu sein, kus see lüliti asub, ja voodi, kus on naisterahvas, kes võtab ära riided, kui on lülitist tule surnuks teinud. Aga päriselt on nad siiski olemas.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Küülaline kirjutas: 28 Okt 2018, 22:19 Ma ei saa aru, mida sa silmas pead? Kuidas siis neljast või viiest pistikupesa tuleks teha?
Vähemalt kaks harukarpi ühe pesa kohta ...
minajälle
külaline

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas minajälle »

kunn24 kirjutas: 28 Okt 2018, 23:37Pead siis nii inetuid naisi valima? :confused:
Risti vastupidi, naine on piltilus, sellepärast varjangi. Et teil tähelepanu enda memmedele ja foorumi jaoks ka jääks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas: 28 Okt 2018, 23:36Vähemalt kaks harukarpi ühe pesa kohta
Kuhu need harukarbid siis veel olid ette nähtud?
Ma sain nagu aru, et paigaldustoose mõtlesid, neid on ikka 4 vaja, harukarpe pole ju kuhugi panna? Ühendus ikka pesast pesasse.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Eieiei. Paigaldustoosid olid veel eraldi. Iga pesa juurde läks 3 soont ja iga pesa juures oli hargnemine. Üks sisse, üks välja, üks pesasse. Seina peal pidigi olema 4 pesa ühes raamis ja siis selle all veel neli kattega auku mis olid siis iga pesa harutoosiks. Ma ei hakanud end isegi vaevama, et aru saada kellel selline geniaalne lahendus pakkuda oli. Minu jutu peale, et miks seda vaja on saadi kuidagi eriti kurjaks, et ma ei tea midagi ja mingi nõue on jne.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

dumbuser kirjutas: 29 Okt 2018, 19:08saadi kuidagi eriti kurjaks, et ma ei tea midagi ja mingi nõue on jne
Kas mingit projekti moodi asja ei olnud?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Veksellülitid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mingi eramaja oli. Ja taheti, et keegi lihtsalt teeks pagan teab kelle alustatud asja lõpuni. Projektist ei teatud seal küll midagi.
Kui nüüd teemast täiesti välja minna siis üleeile oli juhus kus oli korterikilp ja mingile pistikurühmale oli viidud kaks toitekaablit. Krt teab miks ja see tuli alles hiljem välja kah, et neid on kaks. Nagu "hea tava" ette näeb siis ühendati asjad sedasi nagu nad parajasti pihku sattusid ja sellel juhtumil olid umbes pooled faasijuhid sinisega ja pooled pruuni isolatsiooniga. (Võimalik, et olid ka kaks erineva käekirjaga tegelast sealt üle käinud) Oli ka üks lahtine kaabel, et seda ei saa ühendada, sest seal on lühis. No proovisin järgi ja pingestamata olukorras ei olnud küll lühise lõhna aga pingestamisel läksid kolmest faasist kahel kaitsmed välja. Tundus tiba segane aga ju siis ongi selline lühis. Igatahes võtsin selle kaabli kapist jälle lahti ja suutsin lahtiühendatud kaablist laksu kätte saada. Siis oli mõttekoht. Ja lõpuks selgus, et seesama lahtine kaabel dubleeris juba olemasolevat ja kaablite said omavahel pistikupesas kokku. Aga kuna 3F ühenduse puhul sattus see nö tagasitulev kaabel järgmise faasi külge siis oligi kahe faasi vaheline lühis. Pisut hiljem selgus, et seesama koht kus olid kaks toitekaablit ühe pesa küljes oli füüsiliselt teisel pool seina oleva pesaga kohakuti ja üks toitekaabel pidi tõenäoliselt minemagi teisel pool seina olevasse pesasse. (Selle pesa avastasin ma kogemata kuna seal oli riiul ees ja siiani ei teadnud sellest pesast keegi midagi.) Aga ilmselt ei viitsitud ühendada või polnud aega või oli ühendaja lihtsalt loll ja kruvis esimese ettesattunud pistiku külge kõik otsad mis sinna üldse ulatusid. Selliste asjade taustal on ka projekti olemasolu ainult koormav asi, sest sa ei tea mitte kunagi kas selle projekti järgi on midagi tehtud või kui palju viitsiti projekti järgida enne omaloomingut. Tegemist oli siis äsja remonditud korteriga mis pidi olema "parim võimalik asi turul."
Vasta